Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Kutalisk » środa, 22 czerwca 2022, 10:24

@Yogi77 jaki profil działalności? Co masz wpisane?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Yogi77 » środa, 22 czerwca 2022, 10:35

@Kutalisk Zgodnie z wytycznymi

PKD 64.19.Z - Pozostałe pośrednictwo pieniężne

Dodano po 19 minutach 6 sekundach:
@Kutalisk ciekawi mnie jak się @FlyingAtom z nimi dogaduje :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3074
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: CzarnaOwca » środa, 22 czerwca 2022, 11:17

@Yogi77 może gdzieś przypadkiem dopisałeś "stręczycielstwo, handel ludźmi, porwania, okupy" czy coś ;)
Jako zwykły klient nie mogę narzekać na ten bank, ale też "setki tysięcy" tam nie przelewam więc może przy mniejszych kwotach nie psioczą.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: FlyingAtom » środa, 22 czerwca 2022, 11:19

Yogi77 pisze: środa, 22 czerwca 2022, 10:54@Kutalisk ciekawi mnie jak się @FlyingAtom z nimi dogaduje :D

Mądrze, mądrze ; ))))
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Yogi77 » środa, 22 czerwca 2022, 11:51

mudol pisze: środa, 22 czerwca 2022, 11:17 @Yogi77 może gdzieś przypadkiem dopisałeś "stręczycielstwo, handel ludźmi, porwania, okupy" czy coś ;)
Śmiej się śmiej, ale ja dosłownie coś takiego musiałem odznaczyć przy zakładaniu konta firmowego w Coinbase xD

Dodano po 2 godzinach 46 minutach 4 sekundach:
@Kutalisk @mudol Swoją drogą czy ktoś się orientuje, czy odmowa otwarcia rachunku firmowego dla polskiego podmiotu nie narusza jakichś zapisów ustawy o ochronie konkurencji?

Dla mnie osobiście z punktu widzenia działalności operacyjnej taki polski rachunek nie jest do szczęścia potrzebny.

Jednak w praktyce każdy posiadający polską siedzibę podmiot jest zobligowany do posiadania rachunku w Polsce, chociażby w celu prowadzenia rozliczeń z ZUS i US.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: ChomiczyPlan » środa, 27 lipca 2022, 12:31

Czy ktoś wypełnił tę ankietę w Santander i zaznaczył, że ma zyski z krypto? Macie jakieś konsekwencje? Mam tam konto od 15 lat, szkoda by było jakby zamknęli. Polecacie mi wypłacić hajs stamtąd? Czy mogą mi po prostu zablokować pieniądze, które tam mam i nie oddać? Oczywiście wszystko robię legalnie, nie piorę żadnych pieniędzy, zyski z krypto rozliczam z Państwem itd., boję się, że ten bank mnie okradnie z moich oszczędności. Co polecacie zrobić?

Dodam, że nie używałem tego banku do wypłat z giełdy, wypłacałem pieniądze inaczej, właśnie by nie mieć takich problemów.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: adiqq » środa, 27 lipca 2022, 13:20

Ja to chyba wypełniałem jak zakładałem konto w oddziale jakiś czas temu. Nie pamiętam co zaznaczyłem w tym przypadku. Ale nie zauważyłem żadnej różnicy ;)

Skoro nic nie wypłacałeś z banku na konto, to spokojnie możesz zaznaczyć, że nie masz zyski z krypto, bo bank w żaden sposób nie może tego zweryfikować, prawda? - no chyba, że z tego konta opłacałes akurat PIT38 ;)
na stronie banku znalazłem coś takiego
https://www.santander.pl/przydatne-info ... -pieniedzy
:lol:
Aktualnie lista branż i zakresów działalności nieakceptowanego ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w Santander Bank Polska S.A. obejmuje:

hazard internetowy (organizowanie gier losowych przez Internet),

waluta wirtualna (powiązania pośrednie lub bezpośrednie z działalnością w obszarze kryptoaktywów, rozumianych jako rodzaj cyfrowych aktywów rejestrowanych dzięki kryptografii, nieemitowanych i niezabezpieczonych przez bank centralny lub innego rodzaju organ centralny, w tym kupno sprzedaż kryptowalut).
Spokojnie możesz zaznaczyć, że nie czerpiesz regularnych zysków z krypto. Zawsze możesz twierdzić, że w momencie wypełniania tej ankiety to zyski były, ale nieregularne :lol:
to na podstawie tej ankiety z Santandera
https://www.wykop.pl/wpis/65402103/taka ... ie-nie-pl/
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: prap0n » środa, 27 lipca 2022, 15:10

@ChomiczyPlan

Nikt ci nic nie zabierze, najgorsze co moze cie spotkac to wypowiedzenie umowy gdzie bedziesz mial czas zeby przelac srodki.
Oczywiscie biorac pod uwage ze bank nie ma zadnych podejrzen, bo instrument blokady i skierowania odpowiednich zawiadomien w przypadku AML oczywiscie istnieje.

Na pewno nie polecam zaznaczac czegos co nie jest prawda, bo jest odpowiedzialnosc karna za zlozenie falszywego oswiadczenia.
Z tym ze tam pada stwierdzenie "regularnie", ktore moze byc roznie interpretowane jak juz wyzej wspomnial przedmowca. ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 28 lipca 2022, 08:19

adiqq pisze: środa, 27 lipca 2022, 13:20no chyba, że z tego konta opłacałes akurat PIT38
No właśnie tak zrobiłem :/

prap0n pisze: środa, 27 lipca 2022, 15:10Z tym ze tam pada stwierdzenie "regularnie", ktore moze byc roznie interpretowane jak juz wyzej wspomnial przedmowca.

No tylko, że teraz zaktualizowali ankietę z "regularnie" na "co najmniej 50000 zł w ciągu roku kalendarzowego" :/


No nic, wiadomo, przyznam się i trzeba będzie się pożegnać z kontem i przenieść do innego banku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: prap0n » czwartek, 28 lipca 2022, 10:03

@ChomiczyPlan

Daj znac tutaj jeśli wypowiedzą umowę. Nie ma o tym w ogóle info w internecie, tylko o samej ankiecie a o konsekwencjach takiego oświadczenia informacji nie jest wiele. Może być tez tak ze po prostu konta które zadeklarowały aktywność związana z krypto trafiają do systemu na większa obserwacje AML, a umowa nie jest zawsze wypowiadana.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: adiqq » czwartek, 28 lipca 2022, 10:25

prap0n pisze: czwartek, 28 lipca 2022, 10:03Może być tez tak ze po prostu konta które zadeklarowały aktywność związana z krypto trafiają do systemu na większa obserwacje AML, a umowa nie jest zawsze wypowiadana
Ja to właśnie tak postrzegam
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 28 lipca 2022, 11:21

Ok, dam znać, ale wstrzymam się z tym jeszcze, mam kilka przelewów do zrobienia na początku miesiąca, nie chcę ryzykować, że będę mieć zablokowane konto, gdy będzie mi potrzebne.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwietnia 2022
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: m4rio » sobota, 30 lipca 2022, 11:56

Sam mam podobną sytuacje z santanderem. konto kilkanaście lat i szkoda byłoby je stracić... Daj znać jak sie sytuacja rozwinie.
PS.
Mnie zastanawia jedna rzecz. Jeśli np. klient ma hipoteke u nich to jak mogą wypowiedzieć umowe / zamknąć konto skoro nie będą mogli sciągnąc wtedy raty kredytu...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: ChomiczyPlan » piątek, 5 sierpnia 2022, 19:04

Dobra, przepraszam jeśli ktoś czekał i poczuje się rozczarowany, ale zdecydowałem, że nie będę wypełniał tej ankiety - dla zasady. Nie jestem przestępcą, nic złego nie zrobiłem, nie jestem nawet o nic podejrzany, nie będę się jakiejś instytucji zwierzał co robię ze swoimi pieniędzmi poza tą instytucją, to jest chore, że oni ode mnie tego wymagają. Jeśli będą chcieli mi zamknąć konto, to się pożegnamy i tyle.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwietnia 2022
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: m4rio » piątek, 12 sierpnia 2022, 11:11

A masz.możliwość niewypełniania ? Ja jak pamiętam nie mogłem tego pominąć. Jak zlecisz jakąś wypłatę daj znać czy przejdzie bez problemu. przy mniejszych kwotach podobno nie ma problemu...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Kutalisk » piątek, 12 sierpnia 2022, 17:22

Można było odłożyć wypełnienie na później (ale nie wiem ile razy da radę tak zrobić).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Kutalisk » środa, 11 stycznia 2023, 09:52

SANTANDER wylądował na mojej liście banków nieprzyjaznych bitcoin:
- przy próbie zakupu na Binance za PLN kartą debetową, nie udało się puścić płatności (2 próby), w momencie weryfikacji transakcji (gdzie widać, że odbiorcą jest Binance - brak SMS do potwierdzenia), zalogowałem się do bankowości elektronicznej i zrobiłem przelew do innego banku bez problemu - więc nie był to problem z operatorem GSM
- po kilku minutach identyczna transakcja z karty debetowej banku CREDIT AGRICOLE - bez problemu w ciągu niecałej minuty

Wycofałem wszystko co mam z santandera, ten bank zaczyna przypominać zondę z tą swoją nadgorliwością dot. przepisów KYC/AML (poprzednio miałem do wypełnienia jakieś śmieszne ankiety).

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 listopada 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Drewicz » piątek, 24 listopada 2023, 03:50

Zrobiłem przelew w PKO BP na kwote ponizej 15 000$ - zablokowali mi konto, na szczęście dało się odblokować telefonicznie. Wcześniej robiłem testowy przelew na 100$ i przeszło bez problemu. Giełda, na którą wysyłałem kasę to Kraken, bo tylko tam się jeszcze da wysłać normalnego SWIFTA.

W takim razie jak wysłać pieniądze na krakena albo inną giełde?
Wise?
Niemiecki bank NURI?
Zen?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lutego 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank blokuje mi kartę po próbie płatności na BINANCE

Postautor: Piotr9306 » poniedziałek, 12 lutego 2024, 22:03

Witam.
Na giełdzie Binance który mam utworzony od 2022 roku nie mogę kupić karta debetowa USDT. Po potwierdzeniu w aplikacji bankowej kwoty przekierowuje mnie spowrotem na Binance i występuje błąd. A bank informuje że czasowo blokuje mi kartę że względów bezpieczeństwa.
Dodam że w zeszłym roku nie miałem takiego problemu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank blokuje mi kartę po próbie płatności na BINANCE

Postautor: mecenas » wtorek, 13 lutego 2024, 10:17

Zmień bank. Zmieniaj aż zadziała. Dziady się panoszą coraz mocniej.
Podaj jaki to bank ku przestrodze dla innych...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości