Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: lukasz_cichon1 » sobota, 12 marca 2022, 12:25

jondoexxx pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 20:39 @oro1337
No to pewno to.
Zwykłe przelewy <15k EUR nie robią problemów w większości banków w PL.
No właśnie, jaki to bank? Nie mówię że muszę przelać od razu 1mln. Może to być i nawet 10k miesięcznie byleby bank nie robił pod górę.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwietnia 2022
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: m4rio » środa, 20 kwietnia 2022, 17:10

Witam.

Czy ktoś obecnie korzysta z santandera, chodzi o wyplaty na konto walutowe. Max 1-2 eth z binance / usd. Mam tam konto ponad 10lat i nie chcialbym go stracić. Znajomy podpowiadał że zonda jest polska i tam przelewy przychodzą bez problemu na pl konta i banki ponoć się nie czepiają. Z tego co widze na tym forum to zonda ma słabą opinie itd.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Bult » środa, 20 kwietnia 2022, 18:38

Zonde pomiń od razu bo przelewu nie zrealizujesz a będziesz musiał się tłumaczyć skąd miałeś środki. Co do Santadner też bym uważał przy zakładaniu konta od razu pytają o krypto więc może być tak że konto zostanie zablokowane. Lepiej kantor stacjonarny i przelew USDT.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwietnia 2022
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: m4rio » środa, 20 kwietnia 2022, 21:27

Kolega z wypłatami do 4k pln na zondzie póki co problemów nie miał może z powodu czestych ale małych wypłat. Czyli nie ważne że na santanderze jestem u nich X lat i że tak powiem bank jest przyzwyczajony do moich przelewów i obrotu na koncie, z blokada bedzie loteria...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Kutalisk » sobota, 23 kwietnia 2022, 22:08

@m4rio robilem w santanderze (bz wbk) wypłaty PLN z bitbaya, bitmarket (RIP), bitmarket24 (RIP) i nigdy nie mialem problemow ale nigdy powyżej 15tys EUR. Z Zondy nie probowałem, bo to już firma krzak (wkrótce RIP).

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwietnia 2022
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: m4rio » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 15:34

Giełdy ktore podales są / były PL. Przelewy z tych giełd są realizowane u nas i z tego co widziałem z pl kont więc nie wygląda to podejrzanie dla banku ;) co innego np z binance gdzie pewnie przelew leci niewiadomo z jakiego kraju. Obecnie banki mają dziwne restrykcje odnosnie krypto, niewspomne o ankietach przy zakladaniu konta gdzie trzeba zadeklarowac czy w najblizszym czasie bedziesz wpłacał / wypłacał kase z krypto itd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: prap0n » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 17:31

@m4rio

Jakie banki pytaja o aktywność krypto przy zakładaniu konta? Wiem tylko ze Santander

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 22:13

@prap0n Citibank i Alior jak zakładałem w poprzednim roku też pytały.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwietnia 2022
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: m4rio » wtorek, 26 kwietnia 2022, 17:33

Z tego co wiem to napewno santander, spółdzielczy, alior mbank. Macie jakieś inne pomysły jak wypłacic legalnie kase ? Czy wszyscy latają do kantorów i bitomatów....

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: karakan68 » środa, 27 kwietnia 2022, 21:31

Ja np. korzystam z wise albo innych platform tego typu a potem z wisa przelewam na konto w banku w ten sposob nie ma zadnych sladow krypto w bankach i nikt sie nie czepia.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Kutalisk » niedziela, 22 maja 2022, 11:53

Kutalisk pisze: sobota, 23 kwietnia 2022, 22:08@m4rio robilem w santanderze (bz wbk) wypłaty PLN z bitbaya, bitmarket (RIP), bitmarket24 (RIP) i nigdy nie mialem problemow ale nigdy powyżej 15tys EUR. Z Zondy nie probowałem, bo to już firma krzak (wkrótce RIP).
Tak ostatnio wychwalany Santander uraczył mnie dzisiaj taką oto OBOWIĄZKOWĄ ANKIETĄ:

Oświadczam, że:

Zaznacz wszystkie
Nie czerpię regularnych zysków z kryptoaktywów więcej
Nie reprezentuję ani nie współpracuję z rządem lub instytucją rządową Iranu, Syrii, Korei Północnej, Republiki Kuby, Wenezueli, Sudanu lub Sudanu Południowego lub terytorium Krymu
Obecnie nie planuję wykonywać jednorazowych transakcji gotówkowych powyżej równowartości 50 000 PLN więcej
Obecnie nie planuję wykonywać jednorazowych transakcji zagranicznych powyżej równowartości 200 000 PLN do krajów innych niż państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz Wielka Brytania

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: bMh » niedziela, 22 maja 2022, 12:54

Tez sie spotkalem z taka ankieta

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: ekonokomik » niedziela, 22 maja 2022, 22:05

@Kutalisk Zgaduję, że jako podstawę podali ustawę o przeciwdziałaniu finansowania terroryzmu i prania pieniędzy?
A czy podali konsekwencje odpowiedzi niezgodnych z oczekiwanymi? Wypowiedzą umowę?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Kutalisk » poniedziałek, 23 maja 2022, 07:01

@ekonokomik zgadłeś, wszystko w imię walki z terroryzmem i praniem pieniędzy. O konsekwencjach nic nie napisali. Tak się zastanawiam co znaczą regularne zyski wg tego klucza. Wypłaty z jaką częstotliwością mogą podpadać pod regularność? Czy to wg uznania urzędasa?

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Frezu » środa, 1 czerwca 2022, 12:32

Kutalisk pisze: niedziela, 22 maja 2022, 11:53Tak ostatnio wychwalany Santander uraczył mnie dzisiaj taką oto OBOWIĄZKOWĄ ANKIETĄ:


i co wypelniles te ankiete ? jaki skutek?

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
ekonokomik pisze: niedziela, 22 maja 2022, 22:05A czy podali konsekwencje odpowiedzi niezgodnych z oczekiwanymi? Wypowiedzą umowę?

tez sie zastawiam czy wypelniac te ankiete czy olac ten bank

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Kutalisk » czwartek, 2 czerwca 2022, 17:14

@Frezu wypełniłem, bo nie jestem agentem obcych mocarstw. Mam konta PLN w innych bankach. Tego używam sporadycznie kilka razy w roku do wpłat/wypłat CHF/USD, bo mam blisko do oddziału. Do krypto nie używam od 2-3 lat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 2 czerwca 2022, 17:19

Ja się wczoraj zweryfikowałem SEPA na Bittrex + NestBank (EUR), pierwsza wypłata nieduża wczoraj zlecona, dziś dotarła bezproblemowo. Będę stopniowo zwiększał wypłaty i obserwował, nie planuję na razie nic wpłacać na giełdy, mam zasadę "żyję (gram) z tego co mam :lol: "
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Frezu » piątek, 3 czerwca 2022, 10:23

Kutalisk pisze: czwartek, 2 czerwca 2022, 17:14Do krypto nie używam od 2-3 lat.


no ale tam nie masz pytania do czego uzywasz tego konta tylko czy masz zyski z krypto (nie wazne kiedy). Dwa - pytania w stylu czy masz zamiar wyslac 50k zlotych. Dlaczego mamy byc inaczej traktowani od reszty nie ogarniajacych tematu i zmiany ktora jest nieunikniona ?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 kwietnia 2022
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: m4rio » wtorek, 7 czerwca 2022, 11:41

i co wypelniles te ankiete ? jaki skutek?

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
ekonokomik pisze: niedziela, 22 maja 2022, 22:05A czy podali konsekwencje odpowiedzi niezgodnych z oczekiwanymi? Wypowiedzą umowę?

tez sie zastawiam czy wypelniac te ankiete czy olac ten bank
[/quote]


Ankieta jest obowiązkowa jak dobrze pamiętam. Z kim nie pogadam to wychodzi na to że prędzej czy później bank zrobi problem z krypto. Pozostają kantory i bitomaty z małymi limitami i dużą prowizją.... Słabo

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Yogi77 » środa, 22 czerwca 2022, 10:02

mudol pisze: czwartek, 2 czerwca 2022, 17:19Ja się wczoraj zweryfikowałem SEPA na Bittrex + NestBank (EUR), pierwsza wypłata nieduża wczoraj zlecona, dziś dotarła bezproblemowo.


Ten śmieszny bank odrzucił mój wniosek o otwarcie rachunku dla Spółki z o.o. bez podania przyczyny. Domyślam się, że chodzi o profil działalności firmy.

Teraz już chyba wpisali mnie na jakąś czarną listę, bo odrzucają wnioski z automatu w mniej niż 5 minut :D

Co ciekawe spółka FlyingAtom jak wynika z rejestru VAT, ma u nich połowę swoich rachunków. Jak tam @FlyingAtom nie macie z nimi problemów? :D

.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości