Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Gagatek » piątek, 5 marca 2021, 19:56

W lipcu 2020 ING tez mi zablokowało konto bez wcześniejszej informacji. Konto było firmowe założone na spółkę estońską. Robiłem dziennie wplaty i wypłaty na ok 200k zł w ramach arbitrażu. Chodziło mi to 3 tyg dopóki nie zablokowali konta. Dzisiaj juz działam na niemieckiej firmie i kontach w prywatnych niemieckich bankach które poinformowały mnie że nie bedą robić żadnych problemów z przelewami na giłedy krypto. Czekam jeszcze tylko aż bitbay wprowadzi możliwość wypłaty PLN na zagraniczne konta

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Naganiacz » piątek, 2 lipca 2021, 02:58

Takie cuś jak Bankera jest bardzo przyjazne dla prowadzenia rozliczeń z giełdami, kantorami kryptowalutowymi zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Dla induwidualnych mają puki co tylko EURO ale ma to się rozwinąć na inne fiaty. W ofercie biznesowej już coś drgnęło w tym temacie ale niestety nie pochwalili się o jakie waluty chodzi. Przelewy mają szybkie, konto w większości przypadków darmowe tak jak i wypłaty EUR z bankomatów w strefie EURO kartą VISA której są emiterem (dostali pozwolenie) więc nie ma stron trzecich w naliczaniu dodatkowych prowizji. https://bankera.com/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Athread4 » piątek, 9 lipca 2021, 21:27

@Naganiacz Jak juz "poki", a nie "puki" :)

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » piątek, 16 lipca 2021, 14:50

Czy ktoś może polecić banki w Polsce, które nie robią problemów odnośnie przelewów przychodzących z Krakena/FTX?

Chodzi o większe kwoty, może nie w jednorazowym przelewie, ale sumarycznie. Bitomat/kantor odpada bo spready i opłaty za duże + podatek i tak trzeba zapłacić, bo kasa przeznaczona na zakup ziemi/nieruchomości.

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: ikswodnal » piątek, 16 lipca 2021, 15:55

jondoexxx pisze: piątek, 16 lipca 2021, 14:50Czy ktoś może polecić banki w Polsce, które nie robią problemów odnośnie przelewów przychodzących z
Nie wiem jak sprawa wygląda z przelewami przychodzącymi i z Krakenem. Przychodzące przelewy w PKO BP oczywiście niższe kwoty bez problemu. Natomiast miałem przeogromne problemy z wysłaniem 4 cyfrowej kwoty PLN z PKO BP do uznanej giełdy/kantoru Swaply.pl. Zablokowali konto, telefon, powiadomienia z SMS i podejrzewam iż kartę. Musiałem wszystko odkręcać przez najbliższą placówkę PKO BP, i tak 3-razy. Oczywiście interwencje, reklamacje nawet u rzecznika klienta w PKO BP nic nie dały. Odpowiedź prawnika w imieniu tego "Rzecznika" woła o pomstę do nieba - zupełnie nie na temat, w typie "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi". Odpuściłem.
Zaznaczam że pracownice/y 1 linii w PKO BP pełna kultura i chęć pomocy. Natomiast jednostki nadrzędne i specjalistyczne w PKO BP to nawet nie XX a XIX wiek.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » piątek, 16 lipca 2021, 16:19

Dzięki. Mi chodzi tylko o duże przelewy przychodzące do banku. Jakby ktoś jeszcze wysyłał do jakiegoś banku, a tym bardziej większe przelewy, to fajnie jakby się podzielił info.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 23 marca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Emil$$ » piątek, 16 lipca 2021, 17:24

ćwiczyłem kantory Alior i mBank przelewami z Krakena po 15k i nie było problemów

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » piątek, 16 lipca 2021, 17:32

@Emil$$ wysyłałeś EUR czy USD? którą opcją z Krakena wysyłałeś i czy zauważyłeś, że kwota która dochodziła była mniejsza ? (bank pośredniczący coś zjadał)?

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 23 marca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Emil$$ » piątek, 16 lipca 2021, 18:15

przelewy sepa w euro, żadnych różnic nigdy nie było

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 17 lipca 2021, 11:52

Ogólny artykuł, ale z mainstreamowego portalu, na plus:
https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez- ... ptowaluty/

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: msvklr » wtorek, 27 lipca 2021, 15:15

jondoexxx pisze: piątek, 16 lipca 2021, 17:32 @Emil$$ wysyłałeś EUR czy USD? którą opcją z Krakena wysyłałeś i czy zauważyłeś, że kwota która dochodziła była mniejsza ? (bank pośredniczący coś zjadał)?
Ja wypłacałem z BitBay 6 cyfrową kwotę na mbank, nie było problemu.

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 9 kwietnia 2021
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: marcin225 » wtorek, 27 lipca 2021, 15:54

msvklr pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 15:15Ja wypłacałem z BitBay 6 cyfrową kwotę na mbank, nie było problemu.


Gdzie robiłeś obrót? Jak u nich na giełdzie to też jest inaczej. Gorzej jak nagle z innej giełdy przesyłasz $ tylko w celu wypłaty.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » wtorek, 27 lipca 2021, 15:57

w zyciu bym pol zlotowki na BitBay nie przeslal :D spoko, juz z drugiego zrodla slysze, ze mBank jest ok. Znajomy mi mowil ze testuje malymi kwotami ich kantor i tez nie ma problemu.

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: msvklr » środa, 28 lipca 2021, 09:43

Teraz to nie wiem jak jest, ale ja ostatnio wyplacalem jakos w lutym jeszcze przed zawirowaniami. Dla mnie BB był tylko bramką z krypto na PLN, czyli wysylka bitkow, sprzedaż i od razu wyplata.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » środa, 28 lipca 2021, 11:30

Problem w tym, że jak wyślesz większą kwote z innej giełdy portfela na BitBay to mogą Cie zablokować i potem robić milion weryfikacji a hajs zamrożony. Omijać z daleka jak się tam nie tradeowało. Lepiej z Krakena wysyłać SEPA

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Kutalisk » środa, 28 lipca 2021, 12:46

jondoexxx pisze: środa, 28 lipca 2021, 11:30Problem w tym, że jak wyślesz większą kwote z innej giełdy portfela na BitBay to mogą Cie zablokować i potem robić milion weryfikacji a hajs zamrożony
o jakich "większych kwotach" mówimy?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » środa, 28 lipca 2021, 18:13

@Kutalisk np. 1 mln zł

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: wykopek7 » poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 12:54

Tydzień temu dostałem prośbę od ING, żeby podać żródło środków, a tym zrodłem jest handel na Bitstampie.

Te dziady z poprzedniej epoki chcą jakś dokument. Ktos ma pomysł co im podesłać? Przecież nie bede robił zrzutu ekranu z konta Bitstamp ale nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: keeper » poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 13:08

tydzien temu ING mi zamknelo konto firmowe za to ze firma inwestowala srodki w krypto...
a wszystkie dokumenty jakie chcieli i o co pytali im dostarczalem...

takze nie polecam...

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: wykopek7 » poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 13:26

keeper pisze: poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 13:08tydzien temu ING mi zamknelo konto firmowe za to ze firma inwestowala srodki w krypto...
a wszystkie dokumenty jakie chcieli i o co pytali im dostarczalem...
takze nie polecam...


Wspomnieli w mialu, że jak cos im sie nie spodoba, to klient moze nie mieć dostępu do niektórych produktów. Domyśliłem się, że chodzi pewnie o kredyty, konta firmowe itd.

Ale tak jak myślałem - pewnie można im wysłać wszystkie dokumenty a i tak będą kręcić nosem 'ku chwale bezpieczeństwa i przeciw terroryzmowi' oczywiście.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość