Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: s3kman » sobota, 2 marca 2019, 15:08

dzięki

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Jahu » sobota, 7 września 2019, 04:51

s3kman pisze: sobota, 2 marca 2019, 11:21Odkopuję, również mnie to interesuje.
Czy ostatnio miał ktoś problemy z naszymi bankami przy wpłatach na giełdy ?
Posiadam mBank i jestem ciekawy czy będą się czepiać jeśli założę i przeleję pieniądze na bitbay.
Bez DG.
Mi mBank zaczął blokować przelewy w euro na Krakena i BitStampa. Podejrzewam, że dotyczy to wszystkich większych giełd.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 30 września 2019, 08:09

Czy ktoś się orientuję czy da się wysłać przelew z Revoluta w EUR na Bitstampa/Krakena?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: prap0n » poniedziałek, 30 września 2019, 09:03

@jondoexxx

Z tego co pamietam revolut zabrania jakiejkolwiek aktywnosci zwiazanej z krypto, poza tymi smiesznymi zakupami w ich aplikacji.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 30 września 2019, 09:08

Ok, a nie wiecie w takim razie czy N26 i Wirex na to pozwala?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 5 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: avissa » poniedziałek, 30 września 2019, 17:18

Ostatnio, jak sprawdzałem, to przelewy z Revoluta na Krakena, były zablokowane. Bank N26 obsługuje Krakena, ja wymieniam lokalną walutę na Euro w Revolucie, potem przesyłam Euro przelewem SEPA na N26, a dopiero z N26 na Krakena. Zaletą jest, że przelewy z N26 do Krakena idą 2-3 godziny, wadą jest, iż Kraken wymaga weryfikacji Trier 3, gdy robimy przelewy z niemieckiego konta, więc paszport i selfika trzeba zrobić.
Co ciekawe, z Revoluta bez problemu można wysłac przelew SEPA do Crypto.com i przelewy są poprawnie księgowane :)

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Adolf_H » czwartek, 10 października 2019, 07:20

kochani proszę mi powiedzieć na jaką giełdę mogę przesłać pieniądze mam konto w Credit Agricole,Idea ,PKO ,i getin i chciałbym się zdesantować z Polski z moimi oszczędnościami ,mam bardzo złe przeczucia co do tego nas czeka po wyborach :(

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Bit-els » czwartek, 10 października 2019, 11:31

Kup sobie w bitomatach za gotówkę. Kilka % prowizji, fakt. Ale bez procedur kycaml.
Bitomaty shitcoin i flyingatom

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Adolf_H » piątek, 11 października 2019, 13:38

kolego bitomaty są do małych kwot ile maksymalnie tam wchodzi ?

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Qba-da-Intrepid » piątek, 11 października 2019, 15:08

Chyba 60k.

Tzn. limit transakcji, wchodzi więcej. Na shitcoins.club widziałem prawie 400k w jednym momencie najwięcej.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 25 listopada 2019, 08:57

Ktoś się orientuje czy z Alior Kantor dochodzą przelewy na Krakena?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » wtorek, 26 listopada 2019, 15:56

Ok, wczoraj wysłałem testowo 1 EUR z konta walutowego w T-Mobile Usługi Bankowe (stary Alior Sync) na Kraken i przelew dziś dotarł (SEPA). Fajna opcja, bo jak się ma konto w Alior Bank lub T-Mobile, to przelew do kantoru alior i z kantoru na konto walutowe w Alior lub T-Mobile odbywa się natychmiastowo. Można więc w 1 dzień wysłać środki na Krakena.

Zobaczymy jak z większą kwotą będzie.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Bartass89 » środa, 22 stycznia 2020, 12:58

Banki nie są przychylnie nastawione do kryptowalut i mogą blokować przelewy, a zwłaszcza otrzymywanego (w przypadku wypłaty z giełdy do banku). Dzwoniłem do banków i potwierdzili to. Zaznaczam, że pytałem o konto indywidualne, a nie firmowe. Taką informację przekazało ING czy mBank. A jak to wygląda w praktyce?
W jaki sposób wpłacacie kasę z banków by zamieniać na BTC i jak potem te pieniądze wypłacacie do banków? Które banki są przyjazne lub jakie opcje wchodzą w grę?
Niestety strona http://kryptowalutowo.pl/banki-przyjazne-kryptowalutom/ już nie działa.

@jondoexxx a jak z przelewami w drugą stronę? Wypłacałeś z Krakena na T-Mobile UB?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » czwartek, 23 stycznia 2020, 17:42

@Bartass89 niestety nie robiłem w tą stronę jeszcze przelewu, bo nie wychodzę na fiaty tylko stable coiny, żeby nie generować zdarzeń podatkowych. Ja raczej nie zamierzam wychodzić na fiaty kapitałem który wpłacam na krypto, jak już to stable coiny, DeFi ew. za jakiś czas karty, które można zasilać krypto i płacić w sklepach.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: satoshi1948 » środa, 12 lutego 2020, 20:21

Ma ktoś doświadczenie z wypłatami z giełd na konto bankowe wyższych kwot, powiedzmy 50-100 tys. zł?
Mam konto walutowe w Santanderze zakładane jeszcze zawczasu Zachodniego i przelewy wychodzące na giełdę w 2017 odbywały się bezproblemowo, ale zastanawiam się jak sytuacja wyglądałaby przy takim większym przelewie przychodzącym teraz, czy zamiar takiego przelewu trzeba im wcześniej zgłosić? jeśli tak to jak i z kim tam rozmawiać w razie czego?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Bit-els » środa, 12 lutego 2020, 21:47

@satoshi1948 a bitomaty? https://shitcoins.club

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: InPay » niedziela, 16 lutego 2020, 16:34

satoshi1948 pisze: środa, 12 lutego 2020, 20:21Ma ktoś doświadczenie z wypłatami z giełd na konto bankowe wyższych kwot, powiedzmy 50-100 tys. zł?


Jeżeli chcesz dokonywać takich transakcji to oferujemy możliwość skupu i sprzedaży w ramach OTC na fakturę. Opcja dostępna tylko dla firm.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: adiqq » piątek, 28 lutego 2020, 05:50

Nie wiem gdzie dokładnie mieli konta, ale chyba kolejna ofiara nieprzyjaznych banków
https://hash-back.net/
jak ktoś wie, to proszę doprecyzować...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: Rumcajs » piątek, 28 lutego 2020, 19:39

od 1 lutego z tego co pamietam weszła w całej UE AMLD5 czyli w Polsce też i z tego co czytałem giełdy kryptowalut i inne firmy mają być traktowane tak jak banki i pośrednicy płatności i sami przeprowadzają swoim klientom już KYC-AML co PODOBNO oznacza że banki nie mogą zamykać ich kont bankowych bez wyroku sądu wg swojego widzimisie bo nie lubią kryptowalut. To byłby ogromny przełom w adopcji krypto w całej Unii Europejskiej nie mówiąc już o polsce.
Ciekawe czy w Polsce też tak będzie bo to może być kamień milowy dla naszych firm jeśli jeszcze jakieś są w polsce zarejestrowane, pamietacie jak co pare miesiecy giełdom w polsce zamykano konta bankowe i musiały szukać innych banków i tak wkółko.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
Więc może się okazać że niedługo ten temat nie będzie już potrzebny, ale byłoby fajowo.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najlepsze giełdy i banki do obrotu kryptowalutami

Postautor: Marcia53 » piątek, 1 maja 2020, 22:43

Witam ,poszukuję banku (najlepiej Polski) ,który obsługuje przelewy wychodzące i przychodzące z giełd kryptowalut.
Jak i również giełdy z jak najmniej upierdliwym KYC i szybkimi płynnymi przelewami.Liczę na Wasze podpowiedz w sprawie tych instytucji (najlepiej oparte na Waszych doświadczeniach) i dziękuję.
Pozdrawiam :D

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości