Zapłacimy niższe podatki za krypto

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: bl4ck » piątek, 31 sierpnia 2018, 19:01

@Rumcajs, Skończ pierdzielić jak potrzaskany ... papiery masz prowadzić zawsze.
Skoro chcą wprowadzić podatek 19% taki sam jak w przypadku gry na prawdziwej giełdzie papierów wartościowych to skąd u Ciebie jakieś dziwne pomysły o podatku zryczałtowanym? ja nie wiem skąd ty te pomysły masz...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: gr0g » piątek, 31 sierpnia 2018, 20:07

Najprostsze by było płacenie 19% przy wypłatach z giełd z możliwością odliczenia wydatków na zakup kryptowalut (czyli wpłat) - matematycznie wynik wychodzi ten sam jeżeli ktoś zamieni wszystko na fiaty i zrobi wypłatę na konto. Najprawdopodobniej dodatkową zaletą takiego rozwiązania, jest to, że wpłaty i wypłaty z giełd jest łatwo kontrolować. My jednak mamy liczyć podatek już przy samej zamianie na FIATy, nie ważne czy to jest PLN czy USD - kursy udostępnia NBP i nie ma problemów z płynnością. Musisz zbierać wszystkie dokumenty, również logi z giełd dla własnego dobra, bo jak będzie czegoś ci brakować i nie będziesz potrafił tego udowodnić/uprawdopodobnić, to mogą wlepić 75% sankcyjnego podatku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: Rumcajs » sobota, 1 września 2018, 03:53

@bl4ck,
Tylko przy działalności gospodarczej trzeba mieć jakieś papiery, jak sie handluje na giełdzie jako osoba fizyczna to niczego nie musisz trzymać ani liczyć. Ale wtedy nie odliczysz sobie kosztów zakupu bo ich nie masz udokumentowanych i tylko taka różnica. Przecież nawet gimnazjaliści już handlują kryptowalutami na giełdach bez weryfikacji KYC lub rejestrują konto na rodzica i co myślisz że oni prowadzą jakieś dokumenty i rejestry co i za ile kupili ?
Nie wiem skąd zdziwienie o moje pytanie o ryczałt lub że jestem potrzaskany, wiele firm może wybierać taki sposób opodatkowania, przecież mogłaby być dobrowolność wyboru tego jakby ktoś chciał, wolałbym zapłacić 3% czy 5% ryczałtu od przychodu niż pie****ć się z liczeniem wszystkich zakupów z całego roku i za ile co kupiłem i kiedy i na jakiej giełdzie. Tylko jak "za ile" jak sie nie kupowało za fiaty a teraz wymiana krypto-krypto jest czy tam będzie oficjalnie po zatwierdzeniu tej ustawy obojętna podatkowo no bo w sumie zamieniajac na giełdzie jedną krypto na drugą to nie ma żadnego zysku bo sie tylko walute zmieniło na inną ale o tej samej wartosci, co najwyzej sie straciło o prowizje giełdy za transakcję.
Wychodzi tak że w tym roku zapłaciłem 18% "ryczałtu" bo nie miałem dowodu zakupów bo ja krypto kupowałem kilka lat temu a zakupów się nie wykazywało na PIT sam US tak mówił że zakup ich nie interesuje i nie trzeba zgłaszać tego na PIT a to było tylko hobby jak granie w gry na komputerze i nie spodziewałem się zarabiać na tym i od lat nie mam wpłat PLN na zakup krypto i nawet nie pamietam na jakiej giełdzie kupowałem pierwsze po drodze zmieniałem kilka razy konto bankowe nawet nie pamietam gdzie je miałem wtedy poza tym juz i tak nie istnieje żeby pobrać jakiś wyciąg, to było lata temu i ta giełda też już nie istnieje to był chyba Mintpal czy Bitcurex nawet nie pamietam a potem miałem tylko wymiany krypto-krypto więc skąd mam w ogóle wziąśc jakieś koszty a przecież mi coiny nie spadły z kosmosu tylko je kiedyś kupiłem z czego większość straciłem bo to były czasy gdy 1 dev robił coina i go porzucał jak mu się znudziło. Wiele osób od dawna nie robi wpłat fiatów tylko operuje tym co kiedyś wpłacił. I te osoby zapłacą teraz 19% podatku od przychodu czyli od tego co wypłaciły z giełdy. Bo nie mają udokumentowanych kosztów.
Coż zawsze lepsze 19% niż 32% jak ktoś zaraz powie. Tylko czemu taksówkarz może się rozliczać na ryczałcie a ja za zakup coinów nie moge.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 07:25

Rumcajs pisze: Tylko czemu taksówkarz może się rozliczać na ryczałcie a ja za zakup coinów nie moge.
Bo taksówkarz nie jest niebezpieczny dla obecnego systemu ;)

spz
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: spz » sobota, 1 września 2018, 07:25

gr0g pisze: Najprostsze by było płacenie 19% przy wypłatach z giełd z możliwością odliczenia wydatków na zakup kryptowalut (czyli wpłat) - matematycznie wynik wychodzi ten sam jeżeli ktoś zamieni wszystko na fiaty i zrobi wypłatę na konto. Najprawdopodobniej dodatkową zaletą takiego rozwiązania, jest to, że wpłaty i wypłaty z giełd jest łatwo kontrolować. My jednak mamy liczyć podatek już przy samej zamianie na FIATy, nie ważne czy to jest PLN czy USD - kursy udostępnia NBP i nie ma problemów z płynnością. Musisz zbierać wszystkie dokumenty, również logi z giełd dla własnego dobra, bo jak będzie czegoś ci brakować i nie będziesz potrafił tego udowodnić/uprawdopodobnić, to mogą wlepić 75% sankcyjnego podatku.
1. Będziesz mógł sobie policzyć podatek wg wpłat/wypłat (przy założeniu, że pod koniec roku wypłacisz wszystkie FIAT z giełdy). Kwota podatku będzie prawidłowa, wiec jak sam mówisz nie ma różnicy jak jest liczona - na PIT podajesz tylko liczbę.
2. Giełda nie udostępnia żadnych logów... Pewnie masz na myśli historię transakcji. To ma dużo mniejszą wartość dowodową niż przelewy, ale w razie ewentualnej kontroli może się przydać.
3. Podatek 75% jest od nieujawnionych źródeł przychodów - co w tym przypadku nie ma zastosowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 07:36

@gr0g, Czyli co, zakładam giełdę/kantor, a wtedy tworzona przeze mnie historia transakcji (która przecież nie zapisuje się na bockchainie) jest niepodważalnym dowodem? Fascynujące.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: gr0g » sobota, 1 września 2018, 08:47

benq pisze: @gr0g, Czyli co, zakładam giełdę/kantor, a wtedy tworzona przeze mnie historia transakcji (która przecież nie zapisuje się na bockchainie) jest niepodważalnym dowodem? Fascynujące.
Pytasz mnie co się stanie jak będziesz kłamał i oszukiwał? Najprawdopodobniej trafisz do pierdla. Giełdy są regulowane. Sugerujesz, że jak wymyślisz sobie nieistniejącą giełdę i wygenerujesz fakeowe operacje, to nikt się nie zorientuje? Polegniesz na pierwszym pytaniu. Pamiętaj, że to na Tobie ciąży obowiązek dowodowy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 08:52

@gr0g, Co ty pierdzielisz w ogóle? Giełdy są regulowane? :o
Przez kogo?
Tether nie może się doczekać audytu, coraz więcej DEXów bez weryfikacji, bitomaty na każdym kroku, regulacji prawnych brak. Giełdy nie podlegają ani KAS, ani MF i nie są przez nie sankcjonowane.
Zobacz co się stało z Curexem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: gr0g » sobota, 1 września 2018, 08:55

spz pisze: 2. Giełda nie udostępnia żadnych logów... Pewnie masz na myśli historię transakcji. To ma dużo mniejszą wartość dowodową niż przelewy, ale w razie ewentualnej kontroli może się przydać.
3. Podatek 75% jest od nieujawnionych źródeł przychodów - co w tym przypadku nie ma zastosowania.
2. Ma taką samą wartość, tyle, że w przeciwieństwie do blockchaina, trudniej to zweryfikować. Wyobrażam sobie, że w przyszłości giełdy będą zmuszone udostępnić historie operacji swoich użytkowników, albo przynajmniej potwierdzić np. sumą kontrolną, że to co przyniósł podatnik do urzędu jest prawdą (taka bajka przyszłości).
3. np. przypadek, który opisuje Rumcajs jak najbardziej pasuje do stawki 75%. Kupił coś kiedyś, nie pamięta gdzie, kiedy, nie ma na żadnych dowodów - to płaci 75%. Po 5 latach jest trochę łatwiej, bo wystarczy tylko uprawdopodobnić pochodzenie swoich środków, jednak jak ktoś będzie mówił, że kupił bitki na mtGoxie albo Bitcurexie, a nie będzie miał np. dowodów wpłat na giełdę to nikt tego nie łyknie.

spz
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: spz » sobota, 1 września 2018, 09:26

2. Transakcje na giełdzie nie są zapisywane w blockchainie - to tylko zapisy w bazie danych nieregulowanej w żaden sposób giełdy stąd ich wartość "dowodowa" jest mała. Blockchain zapisuje co prawda transfery krypto, ale tylko depozyty trafiają na prywatny portfel użytkowników. Natomiast wszystkie przelewy wychodzące użytkowników są wykonywane z jednego adresu (hotwallet giełdy). To w praktyce oznacza, że nic nie wyciągniesz z samego blockchaina bez dostępu do bazy danych giełdy.
3. Przypadek Rumcajsa nie pasuje do sankcji 75%. Taka sankcja jest w przypadku, gdy nie zgłosisz w ogóle przychodu (nic nie zadeklarujesz w PIT) a kupisz sobie jacht za 5 mln. Natomiast gdy zapłacisz normalnie podatek, ale nie potrafisz udowodnić skąd masz przychód to jest osobna kwestia - pewnie prokurator i jakieś śledztwo.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: gr0g » sobota, 1 września 2018, 09:59

spz pisze: 2. Transakcje na giełdzie nie są zapisywane w blockchainie - to tylko zapisy w bazie danych nieregulowanej w żaden sposób giełdy stąd ich wartość "dowodowa" jest mała. Blockchain zapisuje co prawda transfery krypto, ale tylko depozyty trafiają na prywatny portfel użytkowników. Natomiast wszystkie przelewy wychodzące użytkowników są wykonywane z jednego adresu (hotwallet giełdy). To w praktyce oznacza, że nic nie wyciągniesz z samego blockchaina bez dostępu do bazy danych giełdy.
3. Przypadek Rumcajsa nie pasuje do sankcji 75%. Taka sankcja jest w przypadku, gdy nie zgłosisz w ogóle przychodu (nic nie zadeklarujesz w PIT) a kupisz sobie jacht za 5 mln. Natomiast gdy zapłacisz normalnie podatek, ale nie potrafisz udowodnić skąd masz przychód to jest osobna kwestia - pewnie prokurator i jakieś śledztwo.
2. Dlatego Ty jako podatnik przynosisz w zębach historię operacji z giełd do urzędu skarbowego na prośbę pani z okienka. Jak nakłamiesz i się zorientują (wcześniej lub później), to nikt już z Tobą nie będzie miło rozmawiał. Poza stawką 75% są jeszcze kary.
3. Nie kojarzę, aby była różnica między odpowiedzią nie chcę, a nie potrafię udowodnić pochodzenia swoich środków.

Dodano po 19 minutach 19 sekundach:
Zamiast iść w kierunku, że nikt nic nie wie i wali w ch.. to o wiele lepsza byłaby możliwość prowadzenia identyfikacji szczegółowej. Są przecież projekty typu "colored coins". Prowadzenie własnej księgowości (taki side chain) może też by mogło wchodzić w grę. Przez uproszczenia typu FIFO, LIFO czy inne srifo, blokuje się posiadaczom coinów możliwość z ich korzystania. Posiadając różne monety, z różnymi kosztami, możesz znaleść się w sytuacji, że stracisz na czymś co w rzeczywistości przyniosłoby ci zysk - za to ktoś inny, kto posiada inną kolejkę kosztów, na tym samym zarobi.

https://www.analizy.pl/fundusze/edukacj ... zliwe.html

spz
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: spz » sobota, 1 września 2018, 10:07

Po raz kolejny postaram się wytłumaczyć, ale czuję, że niestety tracę czas. Sankcja 75% jest od nieujawnionych źródeł przychodu - czyli jeśli w ogóle nie zadeklarujesz przychodu w PIT i nie zapłacisz od tego podatku. Jak wypełnisz PIT i zapłacisz podatek to ta kara Ci nie grozi (co nie wyklucza oskarżenia o pranie brudnych pieniędzy, ale to zupełnie inna kwestia).

Tak naprawdę nikt nie wie jak by wyglądał audyt podatkowy związany z krypto. Temat jest trudny dla US bo nie mają technicznych możliwości aby coś takiego przeprowadzić. Jedyne co mogą sprawdzić na 100% to przelewy wchodzące i wychodzące do polskich giełd - na tej podstawie są w stanie oszacować należy podatek. Wątpie, aby w ogóle badali temat legalności krypto jeśli dochody są mniejsze niż kilka baniek.


Jeśli za 2018 rozliczę również barter (co w świetle ostatnich wiadomości nie jest takie pewne) to na pewno US mnie weźmie na warsztat, ze względu na kosmiczny obrót krypt-krypto wygenerowany przez boty. Dam wtedy znać jak to to wygląda.
Ostatnio zmieniony sobota, 1 września 2018, 10:25 przez spz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: gr0g » sobota, 1 września 2018, 10:24

@spz, co za różnica, gdy znajdą przy kimś jacht za pare milionów czy bitcoiny o tej samej wartości?
Ostatnio zmieniony sobota, 1 września 2018, 10:26 przez gr0g, łącznie zmieniany 1 raz.

spz
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: spz » sobota, 1 września 2018, 10:25

Różnicy nie ma, liczy się tylko to, czy zapłacisz od tego podatek (a tego nie potrafisz pojąć).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: gr0g » sobota, 1 września 2018, 14:51

Jeżeli liczysz na szczęście, że kurs wzrośnie i wtedy przyznasz się do swoich transakcji unikając sankcyjnej stawki 75%, płacąc zaległy podatek i odsetki, to jest jeszcze domiar, który mogą obliczyć tak, abyś nie wyszedł z zarobkiem na kredytowaniu się pieniędzmi należnymi państwu.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: bl4ck » sobota, 1 września 2018, 15:00

Rumcajs pisze: Tylko przy działalności gospodarczej trzeba mieć jakieś papiery, jak sie handluje na giełdzie jako osoba fizyczna to niczego nie musisz trzymać ani liczyć.
Przeczytałem tylko to zdanie i dalej nie czytam powiem ci tylko tyle PIERDO** takie głupoty że głowa mała i dla twojej wiadomości masz zasrany obowiązek trzymać wszystkie papiery dotyczące twoich transakcji przez okres 5 lat (6 lat w praktyce) a możesz sobie być nawet księdzem ...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: gr0g » sobota, 1 września 2018, 17:07

Mnie zastanawia Monero. Nieujawnione źródła dochodu z zasady nie mają limitu 5 lat. Więc groźba podatku 75% jest tak długo, aż się podatnik nie rozliczy lub go nie zapłaci. Nie korzystałem z Monero, ale jak sam posiadacz klucza prywatnego, nie będzie potrafił udowodnić skąd je ma (udostępnić wiarygodnej listy operacji, aż do wpłaty gotówki na giełdę lub udowodnić, że je wykopał(?!), dostał od kogoś) to nie wiem czy z automatu nie kwalifikuje się to do nieujawnionych źródeł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 17:25

@gr0g, najlepiej zapłać 75%, sam się zakuj w kajdanki i dostarcz do Wronek. Masz tak samo wypaczone podejście jak Ziobro i paru innych wariatów z rządu. To nic, że człowiek nic złego nie robi. Miał szanse. A że jeden mógł, to pokazowo i profilaktycznie ukarajmy wszystkich.
Konta też zablokujmy wszystkim przedsiębiorcom. Przecież kilka procent na pewno oszukuje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 442
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: gr0g » sobota, 1 września 2018, 18:01

Ja jestem za tym, żeby płacić proste i uczciwe podatki, bez interpretacji wstecz. Skoro nie było coś zdefiniowane, to bandyckie jest wprowadzanie interpretacji za zamknięty już okres rozliczeniowy (rok 2017), wiedząc, że rynek spadł 80%. Przy liczeniu podatku od wymian krypto-krypto, podatek wyniósł ponad 100% wartości niektórych monet(sic!). Dodatkowo uproszczenia typu FIFO, LIFO jeszcze bardziej pogrążyły tych co handlowali. Innymi słowy - takie uproszczenia zniszczyły sens ekonomiczny tych operacji (np. arbitraż).

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zapłacimy niższe podatki za krypto

Postautor: kajetan » sobota, 1 września 2018, 23:15

Rumcajs pisze: Tylko przy działalności gospodarczej trzeba mieć jakieś papiery, jak sie handluje na giełdzie jako osoba fizyczna to niczego nie musisz trzymać ani liczyć.
...do pierwszej kontroli. ;-) Musisz. W podatku giełdowym też jest sporo pułapek.
https://strefainwestorow.pl/artykuly/wy ... t38-wywiad
benq pisze: Co ty pierdzielisz w ogóle? Giełdy są regulowane?
Są podmiotami obowiązanymi w myśl ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Muszą na przykład prowadzić KYC i informować GIIF o podejrzanych transakcjach.
spz pisze: Jeśli za 2018 rozliczę również barter (co w świetle ostatnich wiadomości nie jest takie pewne)
No raczej nie rozliczysz, bo ta ustawa praktycznie na pewno wejdzie, jest zbyt ważna dla PiS. No chyba że usuną to obowiązywanie zmian dla krypto już za transakcje od 2018. Swoją drogą żadne z omówień tego projektu na jakie trafiłem w sieci, nie zauważyło że to obowiązuje już za ten rok. Nikomu się nie chciało przegrzebać przez numerki w art. 42 albo przeczytać uzasadnienia. :-)

Jeszcze niezauważony przez nikogo niuans:
Spoiler:
art. 22 ust 14
Koszty uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia waluty wirtualnej stanowią udokumentowane wydatki bezpośrednio poniesione na nabycie lub zbycie waluty wirtualnej, w tym udokumentowane wydatki poniesione na rzecz podmiotów, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 12 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

art. 23 ust 1
Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów:
67) poniesionych wydatków związanych z zamianą waluty wirtualnej na inną walutę wirtualną.
Czyli w nowej rzeczywistości można uwzględniać w kosztach prowizje, ale tylko za transakcje krypto-fiat, fiat-krypto. A krypto-krypto nie. Skoro są obojętne podatkowo, to obojętne. Czyli sumując prowizje trzeba będzie identyfikować, od jakiego typu transakcji były naliczone i nie wszystkie uwzględniać.

Dodano po 25 minutach 25 sekundach:
spz pisze: 1. Będziesz mógł sobie policzyć podatek wg wpłat/wypłat (przy założeniu, że pod koniec roku wypłacisz wszystkie FIAT z giełdy). Kwota podatku będzie prawidłowa, wiec jak sam mówisz nie ma różnicy jak jest liczona - na PIT podajesz tylko liczbę.
W PIT podajesz trzy liczby - przychód, koszt, dochód. Dochód jest ten sam, pozostałe dwie inne, więc takie rozliczenie jest wadliwe. Choć podatek nie został uszczuplony.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
spz pisze: US mnie weźmie na warsztat, ze względu na kosmiczny obrót krypt-krypto wygenerowany przez boty
Odważny człowiek z Ciebie.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości