Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: Wicky » czwartek, 4 kwietnia 2024, 22:52

Mam do Was ogromną prośbę.

Muszę szybko wymienić 0,18 BTC i przelać na polskie konto w złotówkach (euro, usd też mam)

Co polecacie?

Kraken, Revolut, Bitomat? czy coś innego?

Boję się tego ruszać, bo jak tak raz zrobiłam, to padła giełda mtgox i od tamtej pory mam uraz do BTC. Straciłam wtedy 20 BTC bo wymieniłam na dolary :( Teraz miałabym tyle kasy, że szkoda gadać :evil:

Pieniędzy pilnie potrzebuje bo kupuje dom i brakuje mi kasy. A nie chce brać pożyczki.

Proszę bardzo o pomoc!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: Canis Lupus » piątek, 5 kwietnia 2024, 17:15

@Wicky
kraken >euro (przelew sepa) > revolut. Przelew idzie kilka minut. Tylko jak chcesz wymienić na PLN to musisz poczytać bo na revolut tylko w tych droższych planach nie płaci się prowizji za przewalutowanie, te tańsze mają darmowy limit do 5k PLN chyba. Także najpierw poczytaj sobie warunki.

aha i to nie wina BTC, że gox padł. Niepotrzebnie się zraziłaś do BTC.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: Wicky » sobota, 6 kwietnia 2024, 10:35

wiemy, że to nie wina BTC i żałujemy, że nie odkupiliśmy wtedy tych walut. Wiedzieliśmy jako nieliczni w Polsce od początku, była to żyła złota wtedy, nawet kopaliśmy btc :lol: ale trudnoo, czasu się nie cofnie.

Zawsze coś mamy z tego 0,18 BTC i zwrot z mtgoxa kiedys dostanie :lol:

Wypłacimy może na Egera.com bo szybko tam weryfikacje przeszliśmy.... ale na razie ściągamy na dysk zewnętrzny ten cały portfel bo ma mieć ok. 600 gb.

Jeszcze bedzie chyba jakiś podatek od tego zapłacić ? ale nie wiem bo 0,18 btc mamy z jakiegoś forum za pisanie postów dawno dawno temu

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: miso20 » niedziela, 7 kwietnia 2024, 12:29

Wicky pisze: sobota, 6 kwietnia 2024, 10:35na razie ściągamy na dysk zewnętrzny ten cały portfel bo ma mieć ok. 600 gb.
A po co? Przecież Electrum ma takie same funkcjonalności jak bitcoin core, a waży 50mb i jest gotowy do użycia w 2 minuty :D. Nie mówiąc o portfelach papierowych czy sprzętowych.
Wicky pisze: sobota, 6 kwietnia 2024, 10:35Jeszcze bedzie chyba jakiś podatek od tego zapłacić ?
19%, ale jeśli masz jak udowodnić koszt nabycia, to wpierw możesz potrącić ten koszt i dopiero od reszty płacić 19%. Choć w waszym przypadku i tak to nic raczej nie da, bo jak to z dawnych lat (czy wręcz "za darmo" za klepanie postów), to koszt i tak byłby nieduży.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: Wicky » niedziela, 7 kwietnia 2024, 15:19

na razie ściąganie doszło nam do pobranych 80% bloków ale wszystko prawie stanęło. Nie wiem czy sieć jest przeciążona.
Czy jest jakaś prostsza metoda na wyciągniecie klucza z portfela? Na Electrum się nie znamy. Wpisywał mąż jakieś komendy ale nie działa to.

edit: wyszło nam chyba :) wiec moze uda się wymienić.
Pamiątka po btc :D
a kiedys nawet kupiliśmy dla smiechu tłumik do auta tu na forum u kogoś :D potem odkupiliśmy tego bitcoina z wlasnych srodkow ale zachciało mi się mtgoxa :evil: :evil:

Dodano po 2 godzinach 2 minutach 41 sekundach:
Mamy juz wyciągniete dane z Python Pywallet i co dalej?

Dodano po 14 minutach 30 sekundach:
to mamy i nie wiemy co dalej:

Dodano po 22 minutach 59 sekundach:
chyba nam wyszło i przelewamy na Egera
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwietnia 2024, 19:16 przez Wicky, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: dopra » niedziela, 7 kwietnia 2024, 18:32

Takie zamazane screeny można łatwo przywrócić, ja bym nie wrzucał do netu czegoś takiego, jak już to wyciąć kawałek screena i zapisać jako inny plik i dopiero.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: Wicky » niedziela, 7 kwietnia 2024, 19:17

dzieki usunełam. Nie bedziemy juz umieszczac. Przelaliśmy do Egera, wymieniliśmy i puściliśmy na konto w Credit Agricole.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: Wicky » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 11:13

Jak się mam rozliczyć z Urzędem Skarbowym? Na picie za rok czy wczesniej? ciekawe jaka kwota wyjdzie podstku. Wymienic sie udało na ok. 54 tysiaki.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: pomocny » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 11:35

Wicky pisze: poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 11:13ciekawe jaka kwota wyjdzie podstku
PIT38 za 2024 do końca kwietnia 2025, będzie około 10200 PLN

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: Wicky » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 11:59

wydaje mi sie ze az tyle - ale są to darmowe btc z początkowych czasów za pisanie na forum. Nie ma żadnych trików prawnych?

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: pomocny » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 12:17

19% się należy
nie ma znaczenia, że są to "darmowe btc z początkowych czasów" :lol:
gdyby był jakieś (udokumentowane!) koszty zakupu, to wtedy podatek byłby niższy...

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: Wicky » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 12:33

trudno, to sie zaplaci.
mam tylko w portfelu potwierdzenie wpływów z forum ale to 0 zł.
brat doradzał zabawę z bitomatem, ze wtedy nie płaci się podatku ale nie wiem.

Weteran
Posty: 2905
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 12:42

Wicky pisze: poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 12:33brat doradzał zabawę z bitomatem, ze wtedy nie płaci się podatku ale nie wiem.
ktoś płaci a ktoś nie płaci
generalnie co do zasady podatek należy zapłacić - bitomat to nie pralka czy czarodziejska skrzynka do w pełni legalnego unikania podatków ;)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak wymienić szybko 0,18 BTC?

Postautor: miso20 » poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 14:54

Wicky pisze: poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 11:13ak się mam rozliczyć z Urzędem Skarbowym? Na picie za rok czy wczesniej? ciekawe jaka kwota wyjdzie podstku. Wymienic sie udało na ok. 54 tysiaki.
Do końca kwietnia 2025 roku musisz wypełnić PIT-38 i uiścić 19% z 54k. Uzyskałeś przychód 54k zł, ale zapewnie nie masz dowodów na poniesione koszty nabycia, więc dochód też wynosi 54k zł.
Wicky pisze: poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 12:33brat doradzał zabawę z bitomatem, ze wtedy nie płaci się podatku ale nie wiem.
Obowiązek podatkowy powstaje niezależnie od tego czy ktoś wie o tym, że sprzedałeś bity czy też nikt nie wie o tym. Bitomat nie ma tu nic do rzeczy. Inna sprawa, że niektórzy się nie rozliczają licząc na niewiedzę US - ale to już jest przestępstwo skarbowe.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości