Koszt uzyskania przychodu, pośrednik płatności - PIT38

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koszt uzyskania przychodu, pośrednik płatności - PIT38

Postautor: papak » sobota, 22 kwietnia 2023, 18:19

Witam,

Kupiłem BTC na jednym z polskich kantorów, w historii zamówień jest podana wartość prowizji. Jednak przy objaśnieniu czym jest prowizja jest informacja "suma prowizji kantoru oraz pośrednika płatności". Pośrednik płatności to dotpay. W tabeli w historii zamówień nie ma rozdzielenia na prowizję kantoru i prowizja płatności jest tylko suma.

Rozumiem, że wliczam sobie całą kwotę którą wpłaciłem jako koszt w PIT-38?

Według mojej opinii tak, bo to nie ja opłacam prowizję tylko kantor i nie powinno mnie nawet interesować ile kantor płaci za realizację płatności. Za to kantor może się pochwalić na stronie głównej, że ma mniejszą prowizję przy zakupie BTC, a o prowizji pośrednika płatności dowiadujemy się w momencie płatności.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość