Wyszedłem z krypto do fiat. Wyliczenie podatku

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wyszedłem z krypto do fiat. Wyliczenie podatku

Postautor: drajteks » piątek, 18 lutego 2022, 19:00

Zabralem się za rozliczenie 2021. Wszystko szło dobrze, do momentu gdy utknąłem na 2 transakcjach. Z rozpędu i na telefonie sprzedałem Matic za Euro, a nie za np USDT. Jak zobaczyłem to zaraz wymieniłem całe to Euro na USDT. No ale fakt jest faktem, że wyszedłem z krypto do fiat. I teraz nie wiem jak to policzyć. Dodam tylko, że finalnie wychodziłem do PLN i ewakuacja gotówki z bb do banku.
Z góry dziękuję bardzo za pomoc :-)

Początkujący
Posty: 288
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 208
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wyszedłem z krypto do fiat. Wyliczenie podatku

Postautor: multan » sobota, 19 lutego 2022, 00:41

Suma wszystkich transakcji sprzedaży za fiat w danym roku to przychody, a suma wszystkich zakupów do koszty.
Zestawiasz wszystkie przychody i koszty i powstaje dochód do rozliczenia. Jeżeli sprzedałeś za "X" EUR i powstał przychód, a potem zakupiłeś za "X" EUR to powstał koszt równy przychodowi i dochód jest zero. Trzeba to wykazać w rozliczeniu, ale jeżeli to jedynie zdarzenia podatkowe to podatku od tego nie będzie.
Jeżeli było więcej transakcji to jak pisałem, suma sprzedaży za fiat vs suma zakupów za fiat z danego roku i masz dochód lub stratę do wykazania w PIT.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości