Zgłoszenie zakupu krypto z 2018- Korekta PIT

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zgłoszenie zakupu krypto z 2018- Korekta PIT

Postautor: JacekMorawski » wtorek, 28 grudnia 2021, 14:41

W styczniu 2018 kupiłem trochę crypto. Były jakieś flipy (krypto-fiat-krypto), ale nigdy z giełdy nie wypłaciłem pieniędzy wiec i nigdy nie zgłaszałem tego na PIT + część trzymałem cały czas na giełdzie i straciłem trochę przy upadku BitMarket.
Teraz doczytałem ze zeby w przyszłości, gdy bede chciał je sprzedać, wykazać koszty zakupu to powiniennem był to zgłaszać w tamtych latach.
Zastanawiam sie czy jest sens składać korekte PIT za 2018, 2019, 2020 zeby nie płacić podatku od kwoty zakupu czy bedzie z tego wiecej problemu

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Zgłoszenie zakupu krypto z 2018- Korekta PIT

Postautor: Kutalisk » wtorek, 28 grudnia 2021, 17:14

JacekMorawski pisze: wtorek, 28 grudnia 2021, 14:41Były jakieś flipy (krypto-fiat-krypto)
Czyli już miało miejsce zdarzenie podatkowe. Jeśli miałbyś same koszty to czynny żal, korekta zeznań za lata poprzednie i po kłopocie. Teraz masz zaległy do zapłacenia podatek + odsetki i możliwe, że jakiś mandacik.

Kwestią osobna jest jaka jest wykrywalność/ściągalność takich zobowiązań przez US. BitMarket nie istnieje. Ale kosztów już chyba nie udowodnisz.

Zależy jakie kwoty, jak "większe" to chyba rozsądnie wydać trochę kasy na poradę podatkową.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości