Jak legalnie nie zapłacić podatku od sprzedaży kryptowaluty?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak legalnie nie zapłacić podatku od sprzedaży kryptowaluty?

Postautor: kryptowaluciarz » wtorek, 16 listopada 2021, 03:45

W 2019 roku kupiłem kryptowalutę w polskim kantorze stacjonarnym. Od tego czasu przebywałem na terenie Polski. Gdybym teraz sprzedał kryptowalutę, to musiałbym zapłacić podatek 19%. A jeżeli zrobiłbym tak, że - zamiast sprzedawać - wyjechałbym na rok czasu do Niemiec, po roku czasu sprzedałbym kryptowalutę (sprzedaż za pośrednictwem giełdy Binance wykonywana z terytorium Niemiec), po czym zaraz po dokonaniu sprzedaży wróciłbym do Polski i dalej bym w tej Polsce mieszkał, to czy mógłbym legalnie nie zapłacić podatku od takiej sprzedaży (sprzedaży dokonałbym w Niemczech za pośrednictwem giełdy Binance)? Czy Urząd Skarbowy by się nie przyczepił, jakbym później chciał z tych pieniędzy kupić dom?

Czy do tego typu sprzedaży musiałbym zmieniać rezydencję podatkową?

Pieniądze mogłyby trafić na moje konto bankowe w Polsce?

Niemcy OK? Czy lepiej szukać innych krajów?

Weteran
Posty: 2805
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2153
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak legalnie nie zapłacić podatku od sprzedaży kryptowaluty?

Postautor: miso20 » wtorek, 16 listopada 2021, 10:49

@kryptowaluciarz A gdzie tu brak podatku? Siedzisz w Niemczech to musisz odprowadzić tam, a raportowanie między skarbówkami jest od dawna. Jeżeli nie chcesz zgłosić podatku tylko po prostu sprzedać krypto, to nie musisz jechać do Niemiec. Równie dobrze możesz tutaj po kryjomu sprzedać, kupić dom i poczekać aż skarbówka ci go zabierze. Od takiej "sprzedaży krypto" jest specjalny 75% podatek, a że nie będziesz miał pewnie z czego go zapłacić, to zabiorą chatę.

Poza tym jeżeli już sprzedawać, to za pośrednictwem kantorów gotówkowych, a nie giełdy, która również ma pełne AML, KYC i raportowanie tuż tuż xd.
kryptowaluciarz pisze: wtorek, 16 listopada 2021, 03:45Pieniądze mogłyby trafić na moje konto bankowe w Polsce?

lol. Lepiej nie kombinuj, bo srogo ucierpisz.
kryptowaluciarz pisze: wtorek, 16 listopada 2021, 03:45Czy Urząd Skarbowy by się nie przyczepił, jakbym później chciał z tych pieniędzy kupić dom?
Przy kupnie rzeczy rejestrowych (np. dom, samochód) obligatoryjnie leci sprawdzenie czy miało sie na to pieniądze (np. zarobki, kredyt - też jest wymiana między bankami). Jak im wyjdzie, że nie miałeś z czego kupić, to będzie to co napisałem wyżej, czyli 75%.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak legalnie nie zapłacić podatku od sprzedaży kryptowaluty?

Postautor: prap0n » wtorek, 16 listopada 2021, 12:06

kryptowaluciarz pisze: wtorek, 16 listopada 2021, 03:45Czy Urząd Skarbowy by się nie przyczepił, jakbym później chciał z tych pieniędzy kupić dom?


To nie jest takie proste i nie polega na wyjechaniu "na rok" ale na pare lat zeby to mialo rece i nogi i nikt tego nie kwestionowal.
Do tego nie mozna miec w PL centrum interesow zyciowych, czyli najlepiej: zony dzieci, biznesow, nieruchomosci, kont bankowych i cokolwiek co by sugerowalo wiekszy zwiazek z Polska itd.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości