Jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut od 2019r.?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: dbcooper » wtorek, 23 lutego 2021, 08:56

@gr0g Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie. Udało mi się twoją metodą podsumować na razie 2017. Wyszło podobnie jak w twoim przykladzie. Dosyc spore końcowe kwoty przychodu i kosztów natomiast dochód o dziwo wyszedł na minusie. Teraz jeszcze 2018 a tam troche wiecej liczenia bede mial :lol:

Pytanko moje jest czy jeżeli teraz złożę korektę PITu za 2017 to w przypadku ujemnego dochodu potrzebny jest czynny żal? W teorii nic nie było do dopłacenia i nie ma odsetek.

Początkujący
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: kowdi » wtorek, 23 lutego 2021, 19:05

Hejo,
- w PIT-38 za 2019 wykazałem tylko "Koszty uzyskania przychodów poniesione w roku podatkowym" (poz. 35),
- w roku 2020 nie zrobiłem żadnej zamiany krypto-fiat

1) Czy wystarczy, że w tym roku tylko wpiszę w "Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym" (poz. 36) kwotę z poprzedniego PITu za poz. 35.?
2) Czy tę "stratę" będę dalej mógł rozliczyć w PIT za 2021 jeżeli w międzyczasie wymienię jakieś krypto na fiaty?

Wróć do „Kwestie prawne”