Niemcy, jak tutaj jest z podatkami?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Niemcy, jak tutaj jest z podatkami?

Postautor: Puszkomir » czwartek, 13 lutego 2020, 22:07

Witam, jak jest z podatkami w Niemczech? Ktoś tu mieszka w Niemczech i gra na giełdzie? Wiem tylko że nie muszę płacić podatku jeśli ponad rok trzymałem jakąś kryptowalute albo do 600 euro zysku. A tak poza tym to jaki mniej wiecej jest podatek, za co muszę płacić i ile musze płacić jeśli w ciągu roku kupowałem i sprzedawałem wielokrotnie, powiedzmy że kupiłem bitcoin za 6k euro i sprzedałem za 10k euro, ile z tego zabierają. Dajmy na to że nie jestem żonaty, mieszkam sam, pracuje sobie w DE w jakieś tam robocie a w giełde bawie się w wolnym czasie.

Wróć do „Kwestie prawne”