[ LISTA ] Które z polskich giełd oraz kantorów kryptowalut dostały pismo od KAS, a które nie.

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

[ LISTA ] Które z polskich giełd oraz kantorów kryptowalut dostały pismo od KAS, a które nie.

Postautor: becometa » czwartek, 5 kwietnia 2018, 11:47

Obrazek
W nawiązaniu do tego wątku: KAS żąda baz danych transakcji oraz postu jaki tam zostawiłem lista pod tytułem „Które z polskich giełd oraz kantorów kryptowalut dostały pismo od KAS?" została ukończona. Jej zakres został lekko poszerzony. Nie ukrywam, że nie spodziewałem się, że ktokolwiek będzie unikać jasnej odpowiedzi oraz deklaracji w tej sprawie. 7 dni to w mojej ocenie wystarczająca ilość czasu na poinformowanie swoich klientów na temat tego, co i jak firma planuje zrobić z ich danymi (jeżeli pismo dostała).

Wyniki moich zapytań kierowanych do giełd/kantorów w sprawie pisma od KAS:

Zacznę od listy hańby. Przedstawiciele niżej wymienionych albo nie odpowiedzieli na zadane pytania w jakikolwiek sposób lub unikali ich jak ognia. Próbowałem dotrzeć do nich 2x e-mailem, telefonicznie (o ile jest podany nr), na czacie (o ile funkcjonuje) oraz przez Facebook. W przypadku tego ostatniego wiem, że wiadomości na 100% zostały odczytane, ale po drugiej stronie wystąpił brak reakcji na nie.
» Coinbe.net (dawne Beatcoin), » BitCan.pl,
» Bitelon.pl oraz » BitPayo.com

Zapowiedzieli publikację oświadczenia, ale dotychczas tego nie zrobili
» Abucoins.com

Pismo otrzymali (wybrani planują odwołanie lub już to zrobili, inni dostosują się do żądań, ale wnioskują o przedłużenie terminu na dostarczenie)
» BitBay.pl, » InPay.pl, » BTCDuke.com,
» Coinroom.com, » DGTMarket.com, » BITMarket24.pl,
» BITMaszyna.pl, » BitStar.pl, » FlyingAtom.com oraz » 4Coins.pl

Pisma nie otrzymali
» BitMarket.pl, » Cryptox.pl,
» BitCantor.com, » CoinsMarket.io, » SimpleCoin.pl,
» BitBe.co oraz » KantorBitcoin.pl

Wstrzymują się od komentarza w sprawie doniesień „medialnych"
» Nevbit.com

Treść zapytania, jakie wysyłałem
w nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących występowania przez Krajową Administrację Skarbową z żądaniami udostępnienia informacji o klientach, adresach ich portfeli oraz dokonywanych przez nich transakcjach, które kierowane jest do giełd oraz kantorów kryptowalut operujących na terenie Polski/dla polskich klientów, przesyłam zapytanie. Czy Państwa firma/działalność otrzymała takie pismo z KAS? Jeżeli tak, to kiedy miało to miejsce oraz jak Państwo ustosunkowują się do przedstawionych w piśmie żądań?
Wyniki aktualne są na dzień dzisiejszy (żadna z firm nie zgłosiła się o korektę oświadczenia).
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 kwietnia 2018, 13:10 przez becometa, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[ LISTA ] Które z polskich giełd oraz kantorów kryptowalut dostały pismo od KAS, a które nie.

Postautor: _chybaty » czwartek, 5 kwietnia 2018, 12:42

Z tego co wiem flyingatom pismo dostali jednakm

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[ LISTA ] Które z polskich giełd oraz kantorów kryptowalut dostały pismo od KAS, a które nie.

Postautor: becometa » czwartek, 5 kwietnia 2018, 13:11

_chybaty pisze:Z tego co wiem flyingatom pismo dostali jednakm
masz rację. Na PW już wyjaśniliśmy sytuację z FlyingAtomem. Dopisałem do listy.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ LISTA ] Które z polskich giełd oraz kantorów kryptowalut dostały pismo od KAS, a które nie.

Postautor: smp » czwartek, 5 kwietnia 2018, 17:10

A czy jest gdzieś kopia tego pisma? Czy urząd chce danych w wersji elektronicznej czy zadowoli się wersją papierową.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ LISTA ] Które z polskich giełd oraz kantorów kryptowalut dostały pismo od KAS, a które nie.

Postautor: becometa » czwartek, 5 kwietnia 2018, 17:16

smp pisze: A czy jest gdzieś kopia tego pisma? Czy urząd chce danych w wersji elektronicznej czy zadowoli się wersją papierową.
Tak, jest. W podlinkowanym artykule (wspominam o nim na początku tekstu).
Przejdź bezpośrednio do pisma.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[ LISTA ] Które z polskich giełd oraz kantorów kryptowalut dostały pismo od KAS, a które nie.

Postautor: smp » czwartek, 5 kwietnia 2018, 17:23

"Pocztą lub w wersji elektronicznej"

Super. Niech wydrukują! Poczta chyba powinna jakoś ogarnąć z 5 TIRów, w razie czego mogę przyjechać pomóc w załadunku :D Koszty przesyłki pewnie będą wysokie ale giełdy powinno być na to stać!

* PS. ja nie żartuję

-- acha, w urzędowych sprawach bardzo istotna jest dokładna data, dlatego proponuję, aby wydruk był posortowany wg. czasu danej operacji, broń boże wg. loginu użytkownika

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości