Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: bitbid » środa, 24 stycznia 2018, 18:13

Mój Antminer utknął właśnie we Wrocławiu.
Napisali wprost:
Witam, urząd celny zatrzymuje koparki do kryptowalut, jeżeli znajdzie Pan agencję, która to odprawi, to będziemy mogli zrobić tranzyt. My niestety nie odprawimy tego towaru. W za łączeniu wniosek przekazowy.
Robię tranzyt na firme z Trójmiasta (z tego wątku), zobaczymy jak się wykażą.
Problem już na samym początku, DHL chce jakąś pieczątke.
Witam, ten dokument musi być podbity przez Agencję celną z którą się Pan umówił na odprawę. Skan prosimy nam dosłać. Pozdrawiam.
A firma z Trójmiasta piszę tak:
Pan musi to podpisać ,my nie jesteśmy dla nich stroną
I w sumie nie wiem kto ma rację, DHL dostał maila od tamtej firmy, ale odpisali:
Jak tylko dostaniemy wniosek wypełniony przez agencję celną, to przekażę do tranzytu.
Teraz czekam na odpowiedź z dwóch stron :evil:

Z jednej strony mnie krew zalewa, w sytuacji nie ma wygranych (może poza Bitmainem). Tracę ja, traci Państwo (w końcu od zysków płacimy dochodowy, a przy wydatkach VAT). Gdybym przypuszczał, że tak sytuacja wygląda różowo w tym komunistycznym reżimie to bym przez UK puścił...

Pozdrowienia dla kopaczy !

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: AceMargate » środa, 24 stycznia 2018, 20:45

bitbid pisze:Mój Antminer utknął właśnie we Wrocławiu.
Napisali wprost:
Witam, urząd celny zatrzymuje koparki do kryptowalut, jeżeli znajdzie Pan agencję, która to odprawi, to będziemy mogli zrobić tranzyt. My niestety nie odprawimy tego towaru. W za łączeniu wniosek przekazowy.
Robię tranzyt na firme z Trójmiasta (z tego wątku), zobaczymy jak się wykażą.
Problem już na samym początku, DHL chce jakąś pieczątke.
Witam, ten dokument musi być podbity przez Agencję celną z którą się Pan umówił na odprawę. Skan prosimy nam dosłać. Pozdrawiam.
A firma z Trójmiasta piszę tak:
Pan musi to podpisać ,my nie jesteśmy dla nich stroną
I w sumie nie wiem kto ma rację, DHL dostał maila od tamtej firmy, ale odpisali:
Jak tylko dostaniemy wniosek wypełniony przez agencję celną, to przekażę do tranzytu.
Teraz czekam na odpowiedź z dwóch stron :evil:

Z jednej strony mnie krew zalewa, w sytuacji nie ma wygranych (może poza Bitmainem). Tracę ja, traci Państwo (w końcu od zysków płacimy dochodowy, a przy wydatkach VAT). Gdybym przypuszczał, że tak sytuacja wygląda różowo w tym komunistycznym reżimie to bym przez UK puścił...

Pozdrowienia dla kopaczy !


Nie wysyłaj do trójmiasta, właśnie jestem w trakcie wojny i będę słał tranzyt do UK, muszę tylko w UK jutro zagadać z jakąś AC o wystawienie papierów tranzytowych i sle wszystko przez UK, nie będę pisał wszystkich epitetów jakie mam na końcu jezyka na temat tego, co oni tutaj wyprawiają, bo się internet zatnie.
Moje paczki lezą od 20 grudnia i nie ma siły w tym kraju, aby zostały odprawione, zadają coraz to innych certyfikatów, a także sprawozdań z uzyskiwania ich. :)

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Bcmcapital » środa, 24 stycznia 2018, 22:20

Szanowni Państwo,

Nie aktualne
Ostatnio zmieniony środa, 1 grudnia 2021, 22:08 przez Bcmcapital, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: minerprzem » środa, 24 stycznia 2018, 22:29

@Bcmcapital - no i 6 koparek poszło w piach. pierwszy post w dniu rejestracji - poczytaj forum dużo na ten temat jest napisane.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: bitbid » środa, 24 stycznia 2018, 22:51

AceMargate pisze: Nie wysyłaj do trójmiasta, właśnie jestem w trakcie wojny i będę słał tranzyt do UK, muszę tylko w UK jutro zagadać z jakąś AC o wystawienie papierów tranzytowych i sle wszystko przez UK, nie będę pisał wszystkich epitetów jakie mam na końcu jezyka na temat tego, co oni tutaj wyprawiają, bo się internet zatnie.
Moje paczki lezą od 20 grudnia i nie ma siły w tym kraju, aby zostały odprawione, zadają coraz to innych certyfikatów, a także sprawozdań z uzyskiwania ich. :)
Nie polecasz wspomnianej agencji celnej, czy też Urzędu Celnego do tego terytorium?

Co do UK jeżeli miałbyś już jakiś namiar na agencje celną, która przyjmie takie coś, chętnie skorzystamy wszyscy.

Swoją drogą macie link do grupy FB, gdzie była dyskusja na ten temat?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Bcmcapital » środa, 24 stycznia 2018, 23:45

Nie aktualne
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 grudnia 2021, 20:26 przez Bcmcapital, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » czwartek, 25 stycznia 2018, 11:28

Urząd celny nie ma prawa niczego zawieszać. Potrzebna jest decyzja UKE albo PIH po takiej decyzji w procedurze naprawczej uzupełnia się braki i dopuszcza towar do obrotu.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » czwartek, 25 stycznia 2018, 12:24

didaho pisze: Urząd celny nie ma prawa niczego zawieszać. Potrzebna jest decyzja UKE albo PIH po takiej decyzji w procedurze naprawczej uzupełnia się braki i dopuszcza towar do obrotu.
To wyobraź sobie, że po decyzji UKE dokonałem procedury naprawczej i zgłosiłem antki do ponownego clenia. Celnicy nie mieli uwag, zapłaciłem nawet VAT, ale weszły 2-3 tyg. przepisy nakładające na celników obowiązek zgłoszenie koparek do PIH i teraz od dwóch tygodni czekam na opinie PIH, dopiero jak przyjdzie i będzie pozytywna, bedą je mogli zwolnić. Moja opinia będzie pewnie taka jak osób z powyższych postów, bo odprawiam w tym samym mieście.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Bcmcapital » czwartek, 25 stycznia 2018, 22:40

Nie aktualne
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 grudnia 2021, 20:25 przez Bcmcapital, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: chain » czwartek, 25 stycznia 2018, 23:02

Bcmcapital pisze: na jakiej podstawie? prace celne
Prawdopodobnie na takiej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenie_CE
Jednak mogę się mylić, więc niech mnie ktoś poprawi, jeśli wie na pewno.
Choć niby na stronie są certyfikaty...
Wyślij może PW do kogoś z forum, kto takie rzeczy od dawna ściąga. Kilka osób się znajdzie.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Poll11 » piątek, 26 stycznia 2018, 18:09

Udalo sie komus przejsc urzad celny w ciegu 3 dni?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Bcmcapital » piątek, 26 stycznia 2018, 22:00

Nie aktualne
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 grudnia 2021, 20:24 przez Bcmcapital, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » piątek, 26 stycznia 2018, 22:12

uke to początek, teraz za koparki wziął się PIH i wymaga deklaracji zgodności dot. RoHS oraz testów potwierdzających ją, a tego Bitmain nie posiada.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: GhostDJ » wtorek, 30 stycznia 2018, 10:44

Panowie potrzebna pomoc.
Od grudnia ciągnie się moja sprawa z Antminerami D3.

Historia standardowa - brak oznaczeń CE, polskiej instrukcji i (pierwszym razem) nie dołączyłem deklaracji CE (tylko same certyfikaty i testy ze strony Bitmain'a). Więc oczywiście UKE wystawiło opinię negatywną. Zlecenie tranzytu z DHL do składu celnego, wykonanie procedury naprawczej, ponowne zgłoszenie do dopuszczenia do obrotu i... dupa.

Poniżej zdjęcie otrzymanego pisma:
Obrazek

Dodam, że wszystkie materiały (instrukcja, deklaracja, wzór naklejek CE) potrzebne do oclenia pozyskałem z dysku google - link pojawiał się na forum. Więc wydawały się sprawdzonym źródłem i miałem nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie bez problemu i otrzymam koparki.

Dodam, że urządzenia sprowadzane są na osobę prywatną. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

------------

Dowiedziałem się już co nie co. Fakt, UKE doczepiło się do dyrektywy 2009/125/WE gdzie urządzenia od Bitmain'a nie posiadają deklaracji zgodności i odpowiednich badań laboratoryjnych. Takie badania można oczywiście wykonać również w Polsce w odpowiednim laboratorium akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji, które po ich wykonaniu wystawia stosowny raport na podstawie którego urządzenia mogą zostać dopuszczone do obrotu.
Dzwoniłem do jednego z takich laboratoriów w naszym kraju i koszt ww usługi wynosi 6-15 tys. zł w zależności od złożoności urządzenia, a czas badania to 30 - 60 rbh również uzależniony od złożoności urządzenia.

Ogólnie to, Bitmain i tak będzie musiał takie badania wykonać i wystawić odpowiednie deklaracje gdyż za jakiś czas może się okazać, że każde państwo UE będzie blokowało dopuszczenie do obrotu urządzenia nie posiadające zgodności z Dyrektywą EMC.

Opcje są dwie:
- uzyskać od Bitmain'a odpowiednią deklarację wraz z raportem badań (może trwać długo, w dodatku ten ich Chiński Nowy Rok),
- skrzyknąć się wszyscy którzy mają problem i wspólnymi finansami takie badania zrealizować.
Każdy dzień - dla osób przetrzymujących urządzenia w składzie celnym to niemałe koszty, więc trzeba działać jak najszybciej.

Jeżeli ktoś ma jakieś inne pomysły lub zna ludzi/firmę która może te sprawy załatwić to będę wdzięczny za kontakt.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Misiałke » wtorek, 30 stycznia 2018, 20:30

Czy dobrze rozumiem ? Czytając ten wątek, trafne jest spostrzeżenie że jak zamówię sobie Antminera to jest pewne że mi go zatrzymają na celnym ? i będę musiał przestawić dyrektywę 2009/125/WE której nie ma dla tych urządzeń i pewnie szybko nie będzie. To wniosek jest taki że nie opłaca się zamawiać Antka ? Bo na przykład taki A3 ma byc 15-22 marca + dostawa i zatrzymaja na celnym to moim zdaniem strata pieniędzy :( Co o tym myślicie ? pozdrawiam !

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » wtorek, 30 stycznia 2018, 20:44

Misiałke pisze: Czy dobrze rozumiem ? Czytając ten wątek, trafne jest spostrzeżenie że jak zamówię sobie Antminera to jest pewne że mi go zatrzymają na celnym ? i będę musiał przestawić dyrektywę 2009/125/WE której nie ma dla tych urządzeń i pewnie szybko nie będzie. To wniosek jest taki że nie opłaca się zamawiać Antka ? Bo na przykład taki A3 ma byc 15-22 marca + dostawa i zatrzymaja na celnym to moim zdaniem strata pieniędzy :( Co o tym myślicie ? pozdrawiam !
do tego czasu pewnie coś wymyślą. Sa AC które potrafią ominąć brak dyrektywy RoHS, jak to robią nie wiem, ale antki przechodzą.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Misiałke » wtorek, 30 stycznia 2018, 20:57

krystian pisze:
Misiałke pisze: Czy dobrze rozumiem ? Czytając ten wątek, trafne jest spostrzeżenie że jak zamówię sobie Antminera to jest pewne że mi go zatrzymają na celnym ? i będę musiał przestawić dyrektywę 2009/125/WE której nie ma dla tych urządzeń i pewnie szybko nie będzie. To wniosek jest taki że nie opłaca się zamawiać Antka ? Bo na przykład taki A3 ma byc 15-22 marca + dostawa i zatrzymaja na celnym to moim zdaniem strata pieniędzy :( Co o tym myślicie ? pozdrawiam !
do tego czasu pewnie coś wymyślą. Sa AC które potrafią ominąć brak dyrektywy RoHS, jak to robią nie wiem, ale antki przechodzą.
A czy poleca Pan jakąś AC ? Jestem z okolic Wrocławia może komuś się udało odprawić niedaleko ?

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:16

Misiałke pisze:
krystian pisze:
Misiałke pisze: Czy dobrze rozumiem ? Czytając ten wątek, trafne jest spostrzeżenie że jak zamówię sobie Antminera to jest pewne że mi go zatrzymają na celnym ? i będę musiał przestawić dyrektywę 2009/125/WE której nie ma dla tych urządzeń i pewnie szybko nie będzie. To wniosek jest taki że nie opłaca się zamawiać Antka ? Bo na przykład taki A3 ma byc 15-22 marca + dostawa i zatrzymaja na celnym to moim zdaniem strata pieniędzy :( Co o tym myślicie ? pozdrawiam !
do tego czasu pewnie coś wymyślą. Sa AC które potrafią ominąć brak dyrektywy RoHS, jak to robią nie wiem, ale antki przechodzą.
A czy poleca Pan jakąś AC ? Jestem z okolic Wrocławia może komuś się udało odprawić niedaleko ?
Bedę wiedział na początku przyszłego tygodnia, wtedy na cło wejdą moje koparki.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Bajtu » wtorek, 30 stycznia 2018, 22:59

A co w przypadku gdyby wysłać takiego Antka z Chin paczką nierejestrowaną? Podobnie jak Aliexpress czyli jako prezent? wiadomo że będzie szedł dłużej ale czy przypadkiem nie ma większej szansy ominięcia Urzędu Celnego?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: GhostDJ » środa, 31 stycznia 2018, 09:22

Misiałke pisze: Czy dobrze rozumiem ? Czytając ten wątek, trafne jest spostrzeżenie że jak zamówię sobie Antminera to jest pewne że mi go zatrzymają na celnym ? i będę musiał przestawić dyrektywę 2009/125/WE której nie ma dla tych urządzeń i pewnie szybko nie będzie. To wniosek jest taki że nie opłaca się zamawiać Antka ? Bo na przykład taki A3 ma byc 15-22 marca + dostawa i zatrzymaja na celnym to moim zdaniem strata pieniędzy :( Co o tym myślicie ? pozdrawiam !
Patrząc na aktualną sytuację i komentarz mojej AC do sytuacji, która mi się przytrafiła oraz wiem, że nie tylko u mnie doczepili się do braku deklaracji 2009/125/WE i całkowicie zablokowali urządzenia - problem może okazać się standardem.

Bajtu pisze: A co w przypadku gdyby wysłać takiego Antka z Chin paczką nierejestrowaną? Podobnie jak Aliexpress czyli jako prezent? wiadomo że będzie szedł dłużej ale czy przypadkiem nie ma większej szansy ominięcia Urzędu Celnego?
Niestety Bitmain nie oferuje wysyłki innym przewoźnikiem niż DHL lub UPS bodajże. Wątpię, że na specjalne życzenie wysłali by w inny sposób.
Pewne za to jest, że nie ma co upoważniać firmy kurierskiej do dokonania odprawy, bo mają w d***e sprawy swoich klientów - złe doświadczenie z DHL - tylko od razu brać sprawę we własne ręce i załatwiać dopuszczenie do obrotu z inną AC.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości