Sprzedaz bitcoinow kupionych przed otworzeniem DG

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: misiu2misiu » czwartek, 12 października 2017, 19:14

Witam wszystkich, mam takie male pytanie na ktore w internecie jakos nie jestem w stnie znalezc odpowiedzi...

Czy w przypadku jak posiadam JDG z podatkiem liniowym, a zakupilem kryptowaluty przed rozpoczeciem dzialalnosci to moge je sprzedac w ramach dzialalnosci gospodarczej? (zakladamy ze PKWiU odpowiednie jest). Czy moze w ramach dzialalnosci moge sprzedac tylko krytpowaluty ktore takze zakupilem w ramach tej dzialalnosci?

Czy istnieja tutaj jakies interpretacje?

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: tutkatz » piątek, 20 października 2017, 18:07

w DG odpowiadasz swoim majatkiem, wiec bylo by bardzo dziwne gdybys nie mogl sprzedac czesci swojego majatku, ktory jest tez przedmiotem dzialalnosci w ramach dzialalnosci. Jedyna roznica jest chyba taka, ze chyba nie mozna wliczyc kosztow zakupu sprzed prowadzenia dzialalnosci w dzialalnosc bo z tego co rozumiem nie mozesz miec dokumentow zaliczonych do dzialalnosci z data sprzed jej prowadzenia, ale tego pewien nie jestem.

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: tutkatz » niedziela, 22 października 2017, 09:04

Poszukalem troche w sieci na ten temat i jedyne co znalazlem na razie to to, ze niby nie trzeba wykazywac kryptowalut w poczatkowym spisie z natury. No ale w zwiazku z tym mam problem bo nie wiem, jak nalezy rozliczyc koszty w zwiazku z posiadanymi bitcoinami sprzed dzialalnosci.

Kupilem prywatnie 1btc
Zalozylem dzialalnosc gosp.
Sprzedalem 1btc w ramach dzialalnosci.
Znowu kupilem 1btc w ramach DG - czy powinienem w takim razie zsumowac koszty i przychody i od roznicy zaplacic podatek, czy
Sprzedalem 1btc - dopiero teraz bilansuje koszty i przychody a za pierwsza sprzedaz place podatek osobno?

Fajnie by bylo jakby sie jakis praktyk wypowiedzial. Jest to o tyle istotne bo jak ktos sprzeda wieksza ilosc bitcoinow a US nie uzna kosztow to sie mozna obudzic z reka w nocniku jak przyjdzie zaplacic podatek na ktory sie nie ma pieniedzy.

Wróć do „Kwestie prawne”