Kopanie BTC jak zaksięgować

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie BTC jak zaksięgować

Postautor: sledzik1984 » piątek, 11 sierpnia 2017, 18:34

Od jakiegoś czasu kopię różne kryptowaluty... generalnie w portfelu BTC coś tam sobie uzbierałem i chciałbym to zamienić na PLN w jakimś kantorze. Chciałbym całą operację rozwiązać w 100% legalnie. Prowadzę DG, jestem czynnym podatnikiem VAT.

Powiedzmy, że dostaję na firmowe konto przelew z kantoru. Jak to zaksięgować? Przyjmuję, że płacę od tego przelewu z kantoru podatek dochodowy i VAT.

Szukam dobre 2 dni po całym internecie ale nigdzie nie ma prostego i jasnego wyjaśnienia tego aspektu. Wszędzie rozkminy czy płacić VAT czy nie płacić, czy BTC jest zwolnione czy nie zwolnione...

A ja wychodzę z założenia, że wolę zapłacić ten VAT i mieć święty spokój - tyle, że nie wiem jak.
Normalnej FV chyba nie mogę wystawić bo nie mam danych nabywcy. Cholera wie czy BTC kupuje ode mnie kantor czy bliżej nieokreślona osoba a transakcja odbywa się przy pomocy systemu IT kantoru.

Ktoś może podzielić się tą wiedzą tajemną?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie BTC jak zaksięgować

Postautor: bigbit » piątek, 11 sierpnia 2017, 19:45

Mnie też to interesuje i nic nie znalazłem. W przyszłym tygodniu mam zamiar wystąpić do właściwego miejscowo dla mnie Urzędu Skarbowego o indywidualną interpretację.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość