swap.ly - kantor BTC/PLN/EUR

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: czajaPL » środa, 27 czerwca 2018, 07:06

w piątek kupiłem BCC za 5000 zł ( do 4000 zł jest bez weryfikacji )
w poniedziałek poproszono mnie o weryfikacje, zrobiłem to przelewem i dowodem osobistym,
we wtorek około 14 miałem BCC na swoim portfelu
na+
szybkie odpowiedzi na email
na-
od czasu weryfikacji do wypłaty minęło 24h.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bagder » czwartek, 28 czerwca 2018, 18:08

Debilna weryfikacja...
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: benq » czwartek, 28 czerwca 2018, 20:15

Wyjaśnijcie mi raz a dobrze jak to w końcu jest z tym InPay.
Na stronie kontakt sugeruje siedzibę w Anglii:
https://inpay.pl/contact
Wpis do KRS jest aktualny w Polsce (chyba):
https://www.imsig.pl/pozycja/2018/108/2 ... KA_AKCYJNA
Jest też wpis w UK z końca marca 2018:
https://beta.companieshouse.gov.uk/company/08965192

Z regulaminu na stronie wynika, że:

"Minimalna kwota to 100 PLN. Aktualny limit bez weryfikacji to 4000 PLN miesięcznie. Maksymalnie 4 transakcje miesięcznie. Powyżej tego limitu wymagana jest pełna weryfikacja tożsamości: przesłanie dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego miejsce pobytu."

Co jest zaprzeczeniem poprzedniej części regulaminu:

"Uwaga! InPay.to LTD ma wdrożone procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. *Każda transakcja jest weryfikowana pod kątem ew. nadużyć*. Może to oznaczać, że pracownik banku będzie chciał się skontaktować telefonicznie z nadawcą przelewu lub że pracownicy InPay poproszą o dodatkowe informacje dot. konkretnej transakcji.

Uwaga! Dla niezweryfikowanych kont nie przyjmujemy wpłat, gdzie nadawca przelewu jest nieznany. W praktyce oznacza to, że nie przyjmujemy wpłat, które były wpłatami gotówkowymi, a także nie przyjmujemy wpłat od pośredników typu BlueMedia"



Ponadto sam InPay w tym wątku napisał, że musi zrezygnować z obsługi klientów bez KYC.
Na mocy której działalności, w Polsce czy w UK?
W końcu do 4000 można handlować bez weryfikacji czy nie?
Zresztą, to jest bzdurna polityka jakaś, skoro jest limit bez weryfikacji, to przecież mogę wykonać 1000 takich operacji, które zmieszczą się w limicie.
No chyba, że jednak jakaś weryfikacja jest, skoro:
"Maksymalnie 4 transakcje miesięcznie. Powyżej tego limitu wymagana jest pełna weryfikacja tożsamości"

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitcoiniak » czwartek, 28 czerwca 2018, 20:36

Pozostaje szukać innej firmy...
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: wrip » środa, 17 października 2018, 09:55

Zamiast kombinować z jakimiś kanałami LN lepiej wprowadźcie Nano.

Błyskawiczna krypto z darmowymi przelewami, z dużym wyborem walletów, mocno rozwijana.

Obieg tej krypto jest błyskawiczny: ja składam zamówienie u was, wy kupujecie nano np na binance, wysyłacie do siebie, czekacie kilka sekund, wysyłacie mi, ja czekam kilka sekund i mogę przelewać dalej - i to bez opłat, bez ryzyka różnic kursowych itd.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 października 2018, 17:36

benq pisze:Wyjaśnijcie mi raz a dobrze jak to w końcu jest z tym InPay.
Na stronie kontakt sugeruje siedzibę w Anglii:
https://inpay.pl/contact
Wpis do KRS jest aktualny w Polsce (chyba):
https://www.imsig.pl/pozycja/2018/108/2 ... KA_AKCYJNA
Jest też wpis w UK z końca marca 2018:
https://beta.companieshouse.gov.uk/company/08965192

Z regulaminu na stronie wynika, że:

"Minimalna kwota to 100 PLN. Aktualny limit bez weryfikacji to 4000 PLN miesięcznie. Maksymalnie 4 transakcje miesięcznie. Powyżej tego limitu wymagana jest pełna weryfikacja tożsamości: przesłanie dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego miejsce pobytu."

Co jest zaprzeczeniem poprzedniej części regulaminu:

"Uwaga! InPay.to LTD ma wdrożone procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. *Każda transakcja jest weryfikowana pod kątem ew. nadużyć*. Może to oznaczać, że pracownik banku będzie chciał się skontaktować telefonicznie z nadawcą przelewu lub że pracownicy InPay poproszą o dodatkowe informacje dot. konkretnej transakcji.

Uwaga! Dla niezweryfikowanych kont nie przyjmujemy wpłat, gdzie nadawca przelewu jest nieznany. W praktyce oznacza to, że nie przyjmujemy wpłat, które były wpłatami gotówkowymi, a także nie przyjmujemy wpłat od pośredników typu BlueMedia"
Hehe, niezły burdel.

Czekamy na konkurencję, tutaj widzę że nie ma czego szukać.

Świat się zmienia, wszystko idzie do przodu. Nikt na nikogo nie czeka. Za parę lat nikt nawet nie będzie pamiętał, że był w ogóle jakiś InPay.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitmar » środa, 17 października 2018, 18:26

ShadowOfHarbringer pisze: Czekamy na konkurencję,
ale to już nie z Polski. Inpay dostosował się do nowej ustawy bo musiał. Co śmieszniejsze nowa ustawa dotyczy również podmiotów zagranicznych świadczących usługi w Polsce, więc z tą konkurencją z lepszymi warunkami pod tym względem może być ciężko. Podziękuj obecnemu rządowi i wyborcom bo Inpay niewiele może zrobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 18:34

Dokładnie, InPay musi się dostosować do KYC AML, inaczej nie może działać.

Więc takie słowa:
ShadowOfHarbringer pisze: Hehe, niezły burdel.

Czekamy na konkurencję, tutaj widzę że nie ma czego szukać.

Świat się zmienia, wszystko idzie do przodu. Nikt na nikogo nie czeka. Za parę lat nikt nawet nie będzie pamiętał, że był w ogóle jakiś InPay.
to troszkę chamstwo i ignorancja, chyba, że Shadow jest w stanie zrobić usługę jaką ma InPay, legalnie, bez KYC AML i weryfikacji? Ciekawe ile dni działalności by minęło, zanim dostałby poważne pisma od różnych instytucji...

Ale to nic, lepiej przecież pokrzyczeć.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: benq » środa, 17 października 2018, 18:49

Tylko czy dla klienta ma znaczenie, czy firma jest zarejestrowana w Polsce?
Póki jeszcze się da, żal nie korzystać z miejsc, które taką możliwość zapewniają.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 października 2018, 20:49

Wymazywanie pisze:to troszkę chamstwo i ignorancja, chyba, że Shadow jest w stanie zrobić usługę jaką ma InPay, legalnie, bez KYC AML i weryfikacji? Ciekawe ile dni działalności by minęło, zanim dostałby poważne pisma od różnych instytucji...

Ale to nic, lepiej przecież pokrzyczeć.
No ale co to klienta obchodzi ?

Zdajesz sobie sprawę, że InPay stracił wszelki sens i wszelkie podstawy działania swojego biznesu ? Jedyne co może ich czekać to bankructwo.

Poza tym dla małych sum po kilkaset złotych nie trzeba wcale żadnego AML, no chyba że nasz krwiożerczy rząd wymyślił sobie jakieś "swoje" AML.

Myślę, że AML dla małych sum to nadgorliwość ludzi, którzy chcą tylko zarabiać pieniądze i jednocześnie starają się jak najbardziej wleźć w dupę rządzącym.

Założę się, że da się to zrobić lepiej i bez rejestracji dla kwot do kilku tysięcy złotych, po prostu InPay tego nie potrafi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitmar » środa, 17 października 2018, 23:21

ShadowOfHarbringer pisze: No ale co to klienta obchodzi ?
heh, idź jutro do najbliższego sklepu spożywczego albo apteki i zapytaj się czy mają marihuanę lub heroinę. Ekspedient/tka powie Ci, że to jest nielegalne a Ty wtedy możesz swoimi słowami odpowiedzieć:
"No ale co to klienta obchodzi ?" :)
no komedia, w jakim świecie Ty żyjesz? czas się obudzić/dorosnąć.
ShadowOfHarbringer pisze: Poza tym dla małych sum po kilkaset złotych nie trzeba wcale żadnego AML
rt. 35. 1. Instytucje obowiązane stosują środki bezpieczeństwa finansowego w przypadku:
......
b) która stanowi transfer środków pieniężnych na kwotę przekraczającą równowartość 1000 euro;
.....
stąd masz 4000zł bez weryfikacji.

Przypominam też, że od 13 lipca kantory i giełdy bitcoinowe są już obecnie instytucjami zobowiązanymi i mają wiele obowiązków między innymi weryfikacji pod kątem ew. nadużyć. Kary mogą iść w miliony złotych za niewywiązanie się z nich.

Inpay dostosował się do nowej ustawy bo nie miał wyjścia. Albo tak, albo szybko by ich zamknęli, tak jak spożywczak handlujący maryśką.

Dodano po 7 minutach 11 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Zdajesz sobie sprawę, że InPay stracił wszelki sens i wszelkie podstawy działania swojego biznesu ?
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że już nie jest tak fajnie i kolorowo jak kiedyś, ale to nie wina Inpaya. Tak jak pisałem podziękuj rządowi i wyborcom.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 października 2018, 23:25

Ty potrafisz w ogóle czytać ze zrozumieniem ?
Bitmar pisze:stąd masz 4000zł bez weryfikacji.
Ale przecież właśnie sprawa się o to rozchodzi, że NIE MA nawet tych 4000 złotych bez weryfikacji. Na tą chwilę w ogóle nie ma ŻADNYCH sum bez weryfikacji, bo szefowie InPaya srają po gaciach tak mocno, że sami zakładają sobie ciaśniejszy kaganiec niż prawo od nich wymaga.

Całe to forum jest do zaorania, wszyscy łykacie każdą propagandę banskterów jak pelikany, a tłumaczenie tutaj czegokolwiek komukolwiek jest katorgą.

No, ponarzekałem, idę otworzyć piwo i zająć się czymś przyjemnym.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitmar » środa, 17 października 2018, 23:38

ShadowOfHarbringer pisze: Ale przecież właśnie sprawa się o to rozchodzi, że NIE MA nawet tych 4000 złotych bez weryfikacji.
Oni twierdzą że JEST. Na stronie już przy wyborze kwoty transakcji jest komunikat po prawej stronie.

To że komuś zdarzyła się weryfikacja przy mniejszej kwocie wynika zapewne z jakiś procedur bezpieczeństwa do których są zobligowani.

To, że jest to limit 4000zł MIESIĘCZNIE również wynika z ustawy. Więcej transakcji oznacza już nawiązanie stosunków gospodarczych.
Art. 35. 1. Instytucje obowiązane stosują środki bezpieczeństwa finansowego w przypadku:
1) nawiązywania stosunków gospodarczych;
.....
Kantory i giełdy korzystają z kancelarii, niektóre były na spotkaniach z ministerstwem i takie dostały wytyczne. Nikt na sił nie chce sobie przecież psuć biznesu starając się być "świętszym od Papieża."

Jest też pewien haczyk. Można dokonać dużo większych transakcji, ale gotówką bo ustawa mówi o 1000Euro tylko przelewem pieniężnym.
Art. 35. 1. Instytucje obowiązane stosują środki bezpieczeństwa finansowego w przypadku:
....
przeprowadzania gotówkowej transakcji okazjonalnej o równowartości 10 000 euro lub większej, bez względu na to, czy transakcja jest przeprowadzana jako pojedyncza operacja, czy kilka operacji, które wydają się ze sobą powiązane – w przypadku instytucji obowiązanych, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 23;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 23:51

@ShadowOfHarbringer, Zauważyłem, że masz tendencje do bardzo szybkiego emocjonalnego reagowania ZANIM zrozumiesz (i o ile), że powód tego uczucia tkwi w Twoim niezrozumieniu tematu. Regulamin InPay to nie skomplikowany wzór z zaawansowanej matematyki czy fizyki, gdzie 99% ludzi (w tym ja) nie zna ani nie rozumie nawet połowy symboli.

Dokładniej chodzi o:
benq pisze: "Uwaga! InPay.to LTD ma wdrożone procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. *Każda transakcja jest weryfikowana pod kątem ew. nadużyć*. Może to oznaczać, że pracownik banku będzie chciał się skontaktować telefonicznie z nadawcą przelewu lub że pracownicy InPay poproszą o dodatkowe informacje dot. konkretnej transakcji.
Co nieco błędnie odczytał @benq, tzn. jako weryfikację każdej transakcji. Jest to bzdura, a Shadow dostał szału i musiał popluć jadem. Zapis powyżej znaczy, że InPay ma jakieś filtry, które każdą transakcję, również te mniejsze, bez weryfikacji prześwietlają i jakby nie zgadzało im się coś, to wtedy mogą zażądać weryfikacji nawet jeśli jest to transakcja grubo poniżej limitu weryfikacyjnego. Jakie to filtry? Pewnie mają listy kont bankowych shakowanych, należących do przestępców, użytych do oszustw, mogą mieć podobne adresy BTC typu adresy z okradzionych i zgłoszonych portfeli, giełd, kont na giełdach po zgłoszonych hackach, takie, które są wymieniane w sprawach i postępowaniach sądowych jako przyjmujące płatności za nielegalne rzeczy itd. itd.

Rozróżniasz filtr od weryfikacji danych osobowych informatyku? Filtrowane jest wszystko, w razie udziału podejrzanych kont bankowych i adresów BTC, system zgłasza potrzebę dokładniejszej weryfikacji.

To tak trudno zrozumieć @ShadowOfHarbringer, ? Przecież do takiego regulaminu starczy 90 pkt. IQ a Ty ponoć informatyk-geniusz jesteś. 8-)

@benq, trochę namieszał, no ale trzeba samodzielnie pomyśleć zamiast bić pianę z ust.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 18 października 2018, 08:04

Bitmar pisze:Oni twierdzą że JEST. Na stronie już przy wyborze kwoty transakcji jest komunikat po prawej stronie.
benq pisze: "Uwaga! InPay.to LTD ma wdrożone procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. *Każda transakcja jest weryfikowana pod kątem ew. nadużyć*. Może to oznaczać, że pracownik banku będzie chciał się skontaktować telefonicznie z nadawcą przelewu lub że pracownicy InPay poproszą o dodatkowe informacje dot. konkretnej transakcji.
Czy każdy jest automatycznie winny bez udowodnienia winy, czy też może jest niewinny dopóki mu się nie udowodni, że coś zrobi złego ?

To ma być przyszłość świata i wolność finansowa jaka nam się wszystkim należy (bo jesteśmy wolnymi ludźmi) ?

Cytat wieszcza: "Jeżeli się boisz, to już jesteś niewolnikiem".

Wy jesteście systemowymi dronami i posłusznymi parobasami systemu. To żałosne. Nie mamy o czym dyskutować.

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
@InPay

Zamykajcie lepiej ten biznes, pożytku żadnego z tego nie ma i już nigdy nie będzie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: benq » czwartek, 18 października 2018, 08:43

@Wymazywanie, Hmm, ja zadałem kilka pytań, nie wiem czy to jest forma mieszania. Jeśli tak, to nie celowo. Wasza reakcja sugeruje jakieś mocne przywiązanie do Lecha i jego firmy.

Rozumiem wszystko, o czym piszecie z Bitmarem, trzeba się dostosować i kropka, bo takie mamy prawo.
Nie łapię tylko dwóch rzeczy.
Skoro transakcje do 4000 zł są bez weryfikacji, to skąd kantor wie, czy ja już dokonałem transakcji czy nie?
Przecież każdy (w tym ja) ma kilka/naście kont bankowych, czasem firmowych, czasem osobistych. Jeśli spróbuję dokonać 20 transakcji z 20 różnych rachunków, a nazywam się Piotr Nowak, więc moich imienników jest kilka tysięcy, to w jaki sposób inpay chce to zweryfikować?
Albo jeszcze inaczej, czy pisanie, że transakcje do 4000 są BEZ weryfikacji nie jest kłamstwem, skoro jeśli będę chciał dokonać drugiej transakcji w tym samym miesiącu, to inpay mi odmówi - więc zostałem uprzednio zweryfikowany i moje dane są przez nich przetwarzane i przechowywane - kto wie jak długo?
Uczciwiej byłoby napisać, że każda transakcja jest weryfikowana, ale do 4000 nie wymaga się zakładania konta, przesyłania skanów dokumentów itp.

Trzecia sprawa, czy w takiej sytuacji nie lepiej korzystać z usług firm zarejestrowanych poza UE, bez AML, bez limitów płatności gotówkowych (lub ze znacznie wyższymi)?
Gdybym sprzedawał legalną marychę, a rząd zacząłby nagle wymagać skanów odcisków palców klientów kupujących więcej niż 5 gr, to prędzej przeniósłbym biznes za granicę, niż skanował palce i twierdził, że żadnych danych nie zbieram, tylko się upewniam, że ten sam klient nie kupuję więcej.
Zdaje mi się, że o to chodziło cieniowi, tylko w ostrzejszych słowach.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitmar » czwartek, 18 października 2018, 10:31

@ShadowOfHarbringer, jestem zaskoczony Twoją zdolnością logicznego myślenia. Weryfikacja użytkownika do limitu 4000zł to nie to samo co
*Każda transakcja jest weryfikowana pod kątem ew. nadużyć*
Słowo to same a znaczenia inne. Weryfikowana jest każda transakcja wewnętrznie przez inpay to znaczy, że wszystkie transakcje są monitorowane i wynika to z ustawy. Inaczej inpay nie wiedziałby czy to jest Twoja pierwsza transakcja czy któraś z kolei więc nie mógłby wywiązać się z obowiązków zawartych w ustawie. Podam przykład, aby każdy zrozumiał.

Sprzedajesz BTC za 1000zł w Inpay. Transakcja jest weryfikowana przez inpay czy adres IP jest w bazie i czy przypadkiem z tego IP nie było dokonywanych transakcji. Dodatkowo sprawdzane jest konto bankowe czy już nie było używane wcześniej a jak tak to kiedy. Po weryfikacji transakcji w tym wypadku zakładamy, że pozytywnej Inpay nie chce od was danych (czyli was poddać weryfikacji) bo transakcja 1000zł mieści się w limicie. Czyli transakcja została zweryfikowana, ale Wy nie w sensie, że nie wymagane są od was dane osobowe.
benq pisze: Skoro transakcje do 4000 zł są bez weryfikacji, to skąd kantor wie, czy ja już dokonałem transakcji czy nie?
Jak zrobisz to z głową to przecież wiedział nie będzie. W razie kontroli również oni będą czyści więc o co chodzi? Jak będziesz używał tego samego IP i/lub tego samego konta to poproszą o weryfikację. Jak IP będzie z VPN/proxy też może to (jak się domyślam) być podejrzane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: benq » czwartek, 18 października 2018, 10:37

@Bitmar,
W takim razie jak długo inpay przechowuje i przetwarza moje dane?
Ilu pracowników ma do nich dostęp?
W jaki sposób chronią dane klientów przed wyciekiem?
Jak w takim razie może funkcjonować Kantor stacjonarny, w którym jest kilku różnych pracowników, a więc nie mają oni możliwości sprawdzić, czy ja już dokonałem transakcji w tym miesiącu czy nie - zresztą, są tylko ludźmi mogą po prostu nie pamiętać.
Co się stanie jeżeli klient przyjdzie w wielkich ciemnych okularach, czapce i kapturze (albo stroju na halloween) i nie będzie chciał ich zdjąć?
Czy klienci są nagrywani?

Ponownie uważam że nieporozumieniem jest pisanie o braku weryfikacji - weryfikacja jest i powinno to być jasno określone, że przy każdej transakcji nasze dane są przetwarzane i co więcej przechowywane przez firmę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: wrip » czwartek, 18 października 2018, 10:41

Mamy RODO, więc wystarczy do nich napisać jakie dane posiadają i w jakim zakresie je przetwarzają oraz jak długo je przechowują.

Poza samym IP i nr kont przetwarzają też imię i nazwisko
Uwaga! Dla niezweryfikowanych kont nie przyjmujemy wpłat, gdzie nadawca przelewu jest nieznany. W praktyce oznacza to, że nie przyjmujemy wpłat, które były wpłatami gotówkowymi, a także nie przyjmujemy wpłat od pośredników typu BlueMedia.
Więc prawdopodobnie chcąc wykorzystać swoje drugie konto bankowe by obejść limit 4k, to oni i tak się skapną i zablokują operację - nawet przy innym IP

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
benq pisze: Jak w takim razie może funkcjonować Kantor stacjonarny, w którym jest kilku różnych pracowników, a więc nie mają oni możliwości sprawdzić, czy ja już dokonałem transakcji w tym miesiącu czy nie - zresztą, są tylko ludźmi mogą po prostu nie pamiętać.
To jest chyba przyczyna tego, że się stacjonarne kantory nie rozwinęły - a przecież sieci kantorów tradycyjnych walut mogłyby na pstryknięcie palca wdrożyć tam skup sprzedaż krypto - to nie chodzi o leśnych dziadków handlujących dolarem tylko o niejasne prawo.

W związku z tym domniemam, że @FlyingAtom nie obsługuje małych kwot bo przy większych i tak się trzeba weryfikować :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitmar » czwartek, 18 października 2018, 10:52

benq pisze: W takim razie jak długo inpay przechowuje i przetwarza moje dane?
Art. 49. 1. Instytucje obowiązane przechowują przez okres 5 lat, licząc od pierwszego dnia roku następującego po roku, w którym zakończono stosunki gospodarcze z klientem lub w którym przeprowadzono transakcje okazjonalne:
1) kopie dokumentów i informacje uzyskane w wyniku stosowania środków bezpieczeństwa finansowego;
2) dowody potwierdzające przeprowadzone transakcje i ewidencje transakcji, obejmujące oryginalne dokumenty lub kopie dokumentów konieczne do identyfikacji transakcji.
2. Instytucje obowiązane przechowują wyniki analiz, o których mowa w art. 34 ust. 3, przez okres 5 lat, licząc od pierwszego dnia roku następującego po roku ich przeprowadzenia.
3. Przed upływem okresu, o którym mowa w ust. 1 i 2, Generalny Inspektor może zażądać przechowywania dokumentacji, o której mowa w ust. 1 i 2, przez kolejny okres nie dłuższy niż 5 lat, licząc od dnia, w którym upływa okres, o którym mowa w ust. 1 i 2, jeżeli jest to konieczne w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy lub finansowaniu terroryzmu.
4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się do instytucji obowiązanych, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 13–18 i 21–23.
5. W przypadku likwidacji, połączenia, podziału lub przekształcenia instytucji obowiązanej do przechowywania dokumentacji stosuje się przepisy art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości.
benq pisze: Ilu pracowników ma do nich dostęp?
W jaki sposób chronią dane klientów przed wyciekiem?
To nie jest zawarte w ustawie i jest już decyzją firmy.
benq pisze: Jak w takim razie może funkcjonować Kantor stacjonarny, w którym jest kilku różnych pracowników, a więc nie mają oni możliwości sprawdzić, czy ja już dokonałem transakcji w tym miesiącu czy nie - zresztą, są tylko ludźmi mogą po prostu nie pamiętać.
Są w dużo lepszej sytuacji, raz bo mają większy limit 10000Euro, a dwa po takich transakcjach nie zostaje ślad więc nie mają co zbierać i są czyści podczas kontroli.
benq pisze: Czy klienci są nagrywani?
Zapytaj się takiego kantoru :)

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
Przy okazji wrzucę ustawę, to może mniej pytań będzie: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0723Lj.pdf

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości