swap.ly - kantor BTC/PLN/EUR

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: InPay » środa, 21 lutego 2018, 20:12

HODLER.TECH pisze: Proszę, traktujcie poważnie czytelników swojego tematu. Może warto dodać że BCH przechodzi ZAWSZE szybko przy minimalnym fee i będzie przechodziło w ten sposób nawet jeśli BCH osiągnie 8 razy więcej transakcji niż Bitcoin Core, a Bitcoin miał niższe fee od BCH tylko od od godziny 20.00 dnia 20.02 do godziny 4.00 dnia 21.02, czyli przez aż 8 godzin. Fee na BCH wynika z tego że użytkownicy przyzwyczajeni do wysokiego fee na BTC ustawiają wyższe żeby transakcja szybciej przeszła, nie wiedząc że przejdzie tak samo szybko jak z fee 1sat/kb.
Nikt się nie upiera, stwierdzamy fakt, że prowizje są aktualnie podobne i momentami niższe, będziemy obserwować rozwój sytuacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: mecenas » środa, 21 lutego 2018, 20:22

InPay pisze: stwierdzamy fakt, że prowizje są aktualnie podobne i momentami niższe
To doprawdy ogromne osiągnięcie! ;)
Jak już w BTC 90% tx będzie latać off_chain to pewnie ogłosicie podobne parametry do VISA.
Tak jak wspomniał @HODLER.TECH, realne i dostępne fee on_chain w BCH to 1sat/byte, a do tych poziomów bitcoinowi BTC jeszcze daleko... ten news to zatem taki wizerunkowy falstart.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 21 lutego 2018, 22:19

mecenas pisze:
InPay pisze: stwierdzamy fakt, że prowizje są aktualnie podobne i momentami niższe
To doprawdy ogromne osiągnięcie! ;)
Jak już w BTC 90% tx będzie latać off_chain to pewnie ogłosicie podobne parametry do VISA.
Tak jak wspomniał @HODLER.TECH, realne i dostępne fee on_chain w BCH to 1sat/byte, a do tych poziomów bitcoinowi BTC jeszcze daleko... ten news to zatem taki wizerunkowy falstart.
Daj sobie spokój z nimi, oni są straceni.

Propaganda jak widać nie wybiera - są na nią podatni tak samo (względnie) inteligentni ludzie jak i głupcy.

Pewnie w ciągu roku max dwóch otworzy się w Polsce inny operator płatnościowy.

Dla InPay już za późno.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: InPay » czwartek, 22 lutego 2018, 09:28

mecenas pisze:
InPay pisze: stwierdzamy fakt, że prowizje są aktualnie podobne i momentami niższe
To doprawdy ogromne osiągnięcie! ;)
Jak już w BTC 90% tx będzie latać off_chain to pewnie ogłosicie podobne parametry do VISA.
Tak jak wspomniał @HODLER.TECH, realne i dostępne fee on_chain w BCH to 1sat/byte, a do tych poziomów bitcoinowi BTC jeszcze daleko... ten news to zatem taki wizerunkowy falstart.
Aktualnie na BTC 1 sat/b też przechodzi https://jochen-hoenicke.de/
ShadowOfHarbringer pisze:
mecenas pisze:
InPay pisze: stwierdzamy fakt, że prowizje są aktualnie podobne i momentami niższe
To doprawdy ogromne osiągnięcie! ;)
Jak już w BTC 90% tx będzie latać off_chain to pewnie ogłosicie podobne parametry do VISA.
Tak jak wspomniał @HODLER.TECH, realne i dostępne fee on_chain w BCH to 1sat/byte, a do tych poziomów bitcoinowi BTC jeszcze daleko... ten news to zatem taki wizerunkowy falstart.
Daj sobie spokój z nimi, oni są straceni.

Propaganda jak widać nie wybiera - są na nią podatni tak samo (względnie) inteligentni ludzie jak i głupcy.

Pewnie w ciągu roku max dwóch otworzy się w Polsce inny operator płatnościowy.

Dla InPay już za późno.
W ciągu roku max dwóch ... dla InPay już za późno :)

Serio, kwestie BTC vs BCH są nieziemsko nieistotne dla funkcjonowania tego biznesu, uwierz mi na słowo. Fakty są takie, że nawet bez LN prowizje są aktualnie niskie, więc sugeruję skupić się na walce z faktycznymi barierami dla kryptowalut niż na dalszym dzieleniu społeczności na siłę. Trochę przykre jest to co robisz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: wrip » czwartek, 22 lutego 2018, 09:50

InPay pisze: nawet bez LN prowizje są aktualnie niskie, więc sugeruję skupić się na walce z faktycznymi barierami dla kryptowalut niż na dalszym dzieleniu społeczności na siłę.
:shock:
Jak ważniejsze mogą być inne bariery jeśli sama krypto idzie na zatracenie?

Dzielenie społeczności? Myślałem, że świat kryptowalut jest zapezeczeniem jedynej słusznej racji, jak więc odmienne zdanie może być dzieleniem społeczności?

Nie zachowujcie się jak polskojęzyczne media bo to wstyd.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 22 lutego 2018, 10:23

InPay pisze:W ciągu roku max dwóch ... dla InPay już za późno :)
Skoro dajecie się nabierać na tak oczywistą propagandę, to tak - jest dla Was za późno.
InPay pisze:Trochę przykre jest to co robisz.
Przykre to jest to, że w 2015 robiłem regularnie zakupy na necie z użyciem InPay, ale teraz już nie mogę.

Przykre jest to, że firma która była w Polsce pionierem w płatnościach Bitcoin, obecnie nie rozumie nawet w co zainwestowała swój czas i daje się wodzić za nos jakiejś żałosnej propagandzie gdy są 100% dowody na tą propagandę i manipulacje.
InPay pisze:Serio, kwestie BTC vs BCH są nieziemsko nieistotne dla funkcjonowania tego biznesu, uwierz mi na słowo.
Żałosne są próby wyśmiana przez Was prawdziwego Bitcoina, który stworzył cały Wasz żałosny biznes.

Nie potraficie wypełnić luki w rynku - zrobi za Was to ktoś inny.

I tak, te kwestie są nieziemsko istotne. W biznesie kryptowalut świat potrafi się wywrócić do góry nogami w miesiąc, a co dopiero tutaj mówić o roku czy dwóch.

Konkurencja może nadejść ze strony z której się jej zupełnie nie spodziewacie. Nie wiem czy wiecie, ale miałem niedawno kartę VISA-BitPay, a aktualnie ostrzę sobie zęby na kartę Bitcoin.com-VISA, która nadejdzie niebawem. Za 6 miesięcy może się okazać, że serwis InPay-płatności nie jest nikomu do niczego potrzebny.

EDIT:
Właściwie to już teraz serwis InPay nie jest nikomu do niczego potrzebny. Kto by używał kryptowaluty, która w każdej chwili może się zapchać i zablokować zamrożone środki na tygodnie (albo i miesiące) ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: wrip » czwartek, 22 lutego 2018, 10:40

ShadowOfHarbringer pisze: Właściwie to już teraz serwis InPay nie jest nikomu do niczego potrzebny. Kto by używał kryptowaluty, która w każdej chwili może się zapchać i zablokować zamrożone środki na tygodnie (albo i miesiące) ?
hah, dlatego w wersji beta wprowadzili LTC :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: WitoldC » czwartek, 22 lutego 2018, 10:48

Ja jestem taki "nikt" któremu jest potrzebny.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: krystian » czwartek, 22 lutego 2018, 11:06

ShadowOfHarbringer pisze:
InPay pisze:W ciągu roku max dwóch ... dla InPay już za późno :)
Skoro dajecie się nabierać na tak oczywistą propagandę, to tak - jest dla Was za późno.
InPay pisze:Trochę przykre jest to co robisz.
Przykre to jest to, że w 2015 robiłem regularnie zakupy na necie z użyciem InPay, ale teraz już nie mogę.

Przykre jest to, że firma która była w Polsce pionierem w płatnościach Bitcoin, obecnie nie rozumie nawet w co zainwestowała swój czas i daje się wodzić za nos jakiejś żałosnej propagandzie gdy są 100% dowody na tą propagandę i manipulacje.
InPay pisze:Serio, kwestie BTC vs BCH są nieziemsko nieistotne dla funkcjonowania tego biznesu, uwierz mi na słowo.
Żałosne są próby wyśmiana przez Was prawdziwego Bitcoina, który stworzył cały Wasz żałosny biznes.

Nie potraficie wypełnić luki w rynku - zrobi za Was to ktoś inny.

I tak, te kwestie są nieziemsko istotne. W biznesie kryptowalut świat potrafi się wywrócić do góry nogami w miesiąc, a co dopiero tutaj mówić o roku czy dwóch.

Konkurencja może nadejść ze strony z której się jej zupełnie nie spodziewacie. Nie wiem czy wiecie, ale miałem niedawno kartę VISA-BitPay, a aktualnie ostrzę sobie zęby na kartę Bitcoin.com-VISA, która nadejdzie niebawem. Za 6 miesięcy może się okazać, że serwis InPay-płatności nie jest nikomu do niczego potrzebny.

EDIT:
Właściwie to już teraz serwis InPay nie jest nikomu do niczego potrzebny. Kto by używał kryptowaluty, która w każdej chwili może się zapchać i zablokować zamrożone środki na tygodnie (albo i miesiące) ?
@ShadowOfHarbringer
Teraz to Ty jesteś żałosny.
Wszędzie wciskasz te swoje teorie o wyższości BCH nad BTC.

To jest wątek dotyczący funkcjonalności Inpay, a nie gdybania o BCH/BTC.
Robisz bałagan w kolejnym wątku.
Admin tu zagląda?

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: WitoldC » czwartek, 22 lutego 2018, 11:16

Shadow chyba ma jakiegoś bota do znajdywania wszystkiego co się mówi o BCH, a z Shadowem niema co zaczynać :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 22 lutego 2018, 11:34

krystian pisze:@ShadowOfHarbringer
Teraz to Ty jesteś żałosny.
Wszędzie wciskasz te swoje teorie o wyższości BCH nad BTC.
Wiesz co ?

Odpowiem Ci tak jak odpowiedział Satoshi gościowi na Bitcointalk w 2010:
"Jeżeli nie wierzysz, że BCH to Bitcoin, albo nie łapiesz tego, to nie mam czasu Cię przekonywać, sorry"

Oryginał cytatu z http://satoshi.nakamotoinstitute.org/po ... ntalk/287/ :
See the snack machine thread, I outline how a payment processor could verify payments well enough, actually really well (much lower fraud rate than credit cards), in something like 10 seconds or less. If you don't believe me or don't get it, I don't have time to try to convince you, sorry.
Bez obrazy, aie ma tutaj czasu do stracenia, żeby przekonywać wszystkich Was noobów, że gówno wiecie o kryptowalutach.

Jak już Wasze shitcoiny nie mające oparcia w żadnej filozofii ani funkcjonalności wyginą, wtedy dopiero się przekonacie.

EDIT:
Korekta oczywistego babola.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: krystian » piątek, 23 lutego 2018, 10:37

@ShadowOfHarbringer
Twoje wszystkie wypowiedzi z tego wątku są off topic.
Przekonuj ludzi w wątkach do tego stworzonych, ten dotyczy InPay i tego jak działają.

Przez Twoją zapalczywość oraz obecność w różnych wątkach, sprawiasz wrażenie osoby nawiedzonej, tracącej kontakt z rzeczywistością.

Przykro mi, że zburze Twoje widzenie świata, ale 95% userów tego forum interesuje się krypto tylko i wyłącznie z powodów spekulacyjnych, zarobkowych i mają gdzieś poglądy Satoshi.
I największe krypto-scamy będą miały branie, póki będzie można na nich zarobić.
To nie miłość, tutaj chodzi tylko o $$$.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 23 lutego 2018, 11:26

krystian pisze:@ShadowOfHarbringer
Twoje wszystkie wypowiedzi z tego wątku są off topic.
Przekonuj ludzi w wątkach do tego stworzonych, ten dotyczy InPay i tego jak działają.

Przez Twoją zapalczywość oraz obecność w różnych wątkach, sprawiasz wrażenie osoby nawiedzonej, tracącej kontakt z rzeczywistością.
Nie interesuje mnie "sprawianie wrażenia". Interesuje mnie prawda.

To, że Ty nie potrafisz do tej prawdy dotrzeć mimo że dowody leżą przed Twoimi oczami, to tylko i wyłącznie Twój problem. Wklejałem je dziesiątki razy, tylko komu by się chciało je czytać ? Ważne jest HYPEEEEEE, ATH, Lightning Network, gonienie za stadem !! A nie jakieś pierdolenie jakiegoś nawiedzonego gościa o technikaliach i jakimś Satoshim, który jakiegoś tam Bitcoina wymyślił i nawet jakąś filozofię miał. Po co to wszystko komu ? Liczy się zysk. Tu i teraz. Szczegóły są nieistotne.

Kupuj shitcoiny i ufaj propagandzie Core dalej, a mnie uważaj za oszołoma. Pamiętaj tylko, że wszystko co się stanie później jest konsekwencją Twoich wyborów.

Kryptowaluty nie wybaczają. Nie będzie nikogo kto Cię uratuje, nie ma państwowego funduszu gwarancji. Nie ma zlituj się. W kryptowalutach trwa obecnie wojna między wczesnymi adopterami takimi jak ja a bankierami w drużynie z ludźmi mózgowo spranymi ich banksterską propagandą. Jeżeli wybrałeś zły obóz, możesz wylądować na samym dnie w ciągu tygodni, dni albo nawet godzin w ekstremalnych przypadkach.

Wyrosłem już dawno z przekonywania ludzi takich jak Ty do swoich racji. Po prostu piszę co uważam i na resztę mam wyjebane.

"Rób jak uważasz, uważaj jak robisz".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 14:58

Od dzisiaj BitPay, drugi po coinbase największy operator płatności na świecie, uruchomił akceptację płatności w Bitcoin Cash dla wszystkich sklepów i serwisów korzystających z jego usług.

"Rykoszetem" umożliwiło to zamiawianie za Bitcoin Cash pizzy, kebabu i innej gastronomii na wynos w całej Polsce, bo jak się okazuje - serwis Pyszne.pl korzysta z BitPay:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=116&t=27985

Jak tam panowie z @InPay, przygotowujecie już syndyk masy upadłościowej, czy jeszcze dajecie radę ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: WitoldC » piątek, 9 marca 2018, 15:02

ShadowOfHarbringer pisze: czy jeszcze dajecie radę ?
A czemu by mieli nie dawać, opłaty BTC są minimalne i jest jeszcze LTC.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 15:04

WitoldC pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: czy jeszcze dajecie radę ?
A czemu by mieli nie dawać, opłaty BTC są minimalne i jest jeszcze LTC.
Opłaty BTC nie są "minimalne" tylko zwyczajnie nikt go już nie używa do niczego poza spekulacją.

Wszyscy uciekli w altcoiny.

A LTC to gównowaluta, kopia linia-w-linię kodu Bitcoin Core, której nawet twórca się na nią wypiął i sprzedał wszystkie swoje jednostki.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: WitoldC » piątek, 9 marca 2018, 15:10

ShadowOfHarbringer pisze: Opłaty BTC nie są "minimalne"
To zależy co to dla Ciebie znaczy minimalne.
ShadowOfHarbringer pisze: nikt go już nie używa do niczego poza spekulacją.
A wcześniej używali?
ShadowOfHarbringer pisze: A LTC to gównowaluta,
Gówno nie gówno, ale płacić się da.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 15:15

WitoldC pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: nikt go już nie używa do niczego poza spekulacją.
A wcześniej używali?
Tak, ja używałem do wszystkiego.

Płaciłem za rzeczy online, z allegro, aliexpress, nawet przelewy robiłem.

Wszystko robiłem z użyciem Bitcoina. Zanim Core go nie zepsuło kompletnie. Bitcoin Core to obecnie trup, teraz do wszystkiego co możliwe używam Bitcoin Cash.

Gdy pojawią się ponownie karty płatnicze z Bitcoin Cash, będę mógł żyć nawet w 100% za Bitcoin Cash.

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
WitoldC pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Opłaty BTC nie są "minimalne"
To zależy co to dla Ciebie znaczy minimalne.
Minimalne = bliskie zeru, w każdej sytuacji. Nawet gdy sieć się zapcha.
WitoldC pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: A LTC to gównowaluta,
Gówno nie gówno, ale płacić się da.
...gównowaluta w tej chwili używana także do spekulacji.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: WitoldC » piątek, 9 marca 2018, 15:19

ShadowOfHarbringer pisze: gównowaluta w tej chwili używana także do spekulacji.
A BCH nie jest używane do spekulacji?
Trzeba mierzyć wszystko równą miarą ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 9 marca 2018, 15:32

WitoldC pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: gównowaluta w tej chwili używana także do spekulacji.
A BCH nie jest używane do spekulacji?
Trzeba mierzyć wszystko równą miarą ;)
Nie takie jest założenie tej waluty i nie takie było założenie oryginalnego Bitcoina. Może Ci wymienię, bo widzę że słabo tutaj z tym:

Bitcoin powstał aby:
- Zlikwidować dodruk pieniędzy
- Dać możliwości konta bankowego ludziom, których normalnie na takie konta nie stać lub nie mają do nich dostępu (w Afryce etc)
- Zabezpieczyć środki każdego człowieka przed brudnymi łapskami państw i banków
- Uczynić każdego człowieka na ziemi bardziej wolnym i niezależnym (idee krypto-anarchistyczne)
- Zatrzymać wojny finansowane dodrukiem kasy
- Zatrzymać karuzelę spierdolenia dzisiejszego systemu finansowego, wywołującą co kilkanaście lat kryzysy
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości