swap.ly - kantor BTC/PLN/EUR

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 21 grudnia 2017, 00:21

Fred Onizuka pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Aha, czyli aktualnie utrzymują Was klienci-frajerzy
Ja tam regularnie robię przelewy z BTC na konto i jestem z ich usług zadowolony (żeby nie było - nie jestem w żaden sposób z nimi związany). Wystarczy "przepchnąć" transakcję (np. poprzez ViaBTC) - daję tylko 30Satosh/bajt. Trzeba trochę pokombinować i zajmuje to trochę czasu, ale uważam, że warto.
Mówiąc w skrócie, będziesz używał serwisu mimo że jest gówniany, gimnastykował się i marnował swój czas i pieniądze na to żeby tylko móc użyć biznesu InPaya, zamiast użyć konkurencji obsługującej Bitcoin Cash, która będzie 1000x tańsza od @InPay.

Jesteś naprawdę złotym człowiekiem, każda firma marzy aby mieć takich "wiernych" sług... tfu klientów jak Ty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: JuliaRoza » czwartek, 21 grudnia 2017, 13:46

Czyli jakiej platformy najlepiej używać aby kupić BCC za PLN ? ( polskich giełd czy kantorów ? )

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 21 grudnia 2017, 13:55

JuliaRoza pisze:Czyli jakiej platformy najlepiej używać aby kupić BCC za PLN ? ( polskich giełd czy kantorów ? )
To nie jest dyskusja o platformie zakupowej. To jest dyskusja o płatnościach Bitcoin - serwisie w którym wpłacasz Bitcoin żeby z jego pomocą opłacić rachunki bądź zakupy online własnym przelewem.

Żeby kupić BCC najlepiej używać BitBay, Bitmarket albo innej polskiej giełdy. Tylko oczywiście nie trzymać BCH na giełdach a we własnym portfelu. Te giełdy często są hakowane. Hakowane są też z konkretnym prawdopodobieństwem skrzynki mailowe na darmowych pocztach typu O2, WP, ONET etc. Tutaj więcej na ten temat: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=93&t=23805

Bitcoin(Cash) nie trzymany w Twoim portfelu nie jest Twój. To nie Bitcoin tylko obietnica Bitcoina (tzw. IOU = I Owe You).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Descar » czwartek, 21 grudnia 2017, 14:39

Witam

Wczoraj rano zakupilem na inpay BTC i do chwili obecnej nic otrzymalem. Dlaczego wasza infolinia nie dziala? Dlaczego nie odpisujecie na emaile?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:32

Descar pisze:Witam

Wczoraj rano zakupilem na inpay BTC i do chwili obecnej nic otrzymalem. Dlaczego wasza infolinia nie dziala? Dlaczego nie odpisujecie na emaile?
Sieć BTC jest zapchana, to nie ich wina.

BTC to umierająca kryptowaluta. Early adopterzy już dawno przerzucili się na Bitcoin Casha, a duże biznesy i giełdy właśnie to robią.

Musisz użyć akceleratora transakcji lub poczekać tydzień aż wypadnie z mempoola i wysłać jeszcze raz, tyle że z DUŻO wyższą opłatą.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: pm7 » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:50

ShadowOfHarbringer pisze: BTC to umierająca kryptowaluta.
Wielu się z tym nie zgadza.
ShadowOfHarbringer pisze: Musisz użyć akceleratora transakcji lub poczekać tydzień aż wypadnie z mempoola i wysłać jeszcze raz, tyle że z DUŻO wyższą opłatą.
Z tego co zrozumiałem, @Descar nie widzi nawet niepotwierdzonej transakcji. Ponadto, on chce odebrać, a nie wysłać BTC.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bit-els » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:52

@pm7, mycelium jest tak sprytny, że gdy on jest odbiorcą transakcji z małym fee, to potrafi podbic prowizję i wchodzi do pierwszego

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: pm7 » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:53

CPFP. Electrum też ma taką funkcję. Nie zadziała, dopóki transakcja nie jest rozgłoszona.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:56

pm7 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: BTC to umierająca kryptowaluta.
Wielu się z tym nie zgadza.
Mogą się zgadzać lub nie zgadzać, nie ma to znaczenia.

BTC to umierająca kryptowaluta. Chodzące zombie.
pm7 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Musisz użyć akceleratora transakcji lub poczekać tydzień aż wypadnie z mempoola i wysłać jeszcze raz, tyle że z DUŻO wyższą opłatą.
Z tego co zrozumiałem, @Descar nie widzi nawet niepotwierdzonej transakcji. Ponadto, on chce odebrać, a nie wysłać BTC.
Jeżeli chce odebrać, problem może być spowodowany tym że InPay wysłal Bitcoiny do niego, ale ze zbyt małą opłatą i nie przeszło.

W takim przypadku to ich wina, powinni się orientować w biznesie który prowadzą i dać na tyle wysokie fee, aby transakcja przeszła bezproblemowo. Choćby to było 400 zlotych.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: mecenas » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:58

pm7 pisze: Wielu się z tym nie zgadza.
Wielu jednak się z tym zgadza.
Dojdą jeszcze ci, którym przelewy BTC nie dojdą.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: pm7 » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:04

ShadowOfHarbringer pisze:
pm7 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: BTC to umierająca kryptowaluta.
Wielu się z tym nie zgadza.
Mogą się zgadzać lub nie zgadzać, nie ma to znaczenia.

BTC to umierająca kryptowaluta. Chodzące zombie.
Przedstawiam po prostu inny punkt widzenia.

Bitcoin ma przed sobą świetną przyszłość.

Pisząc takie jednoznaczne stwierdzenia, ktoś może się nie zgodzić. Np. ja.
ShadowOfHarbringer pisze: Jeżeli chce odebrać, problem może być spowodowany tym że InPay wysłal Bitcoiny do niego, ale ze zbyt małą opłatą i nie przeszło.
Albo zwyczajnie jak to się zdarza w giełdach/kantorach jeszcze nie wysłali przelewu. Opóźnienia się zdarzają (np. skończyły się BTC w hot wallet).
ShadowOfHarbringer pisze: W takim przypadku to ich wina, powinni się orientować w biznesie który prowadzą i dać na tyle wysokie fee, aby transakcja przeszła bezproblemowo. Choćby to było 400 zlotych.
Owszem. Oczywiście, realistycznie te koszta są przerzucane na klientów.

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
mecenas pisze:
Wielu jednak się z tym zgadza.
Dojdą jeszcze ci, którym przelewy BTC nie dojdą.
To wciąż mocno subiektywna informacja. Chciałem, żeby była jasność, że to bardziej opinia niż obiektywna, techniczna informacja.

Duża kwoty opłat za transakcje sugeruje, że jest wielu chętnych, by tyle płacić. Waluta umierająca powinna się chyba cechować dokładnie odwrotną sytuacją: mało transakcji, mało zainteresowania.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:11

pm7 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
pm7 pisze: Wielu się z tym nie zgadza.
Mogą się zgadzać lub nie zgadzać, nie ma to znaczenia.

BTC to umierająca kryptowaluta. Chodzące zombie.
Przedstawiam po prostu inny punkt widzenia.

Bitcoin ma przed sobą świetną przyszłość.

Pisząc takie jednoznaczne stwierdzenia, ktoś może się nie zgodzić. Np. ja.
Nie zgadzaj się do woli, głową muru nie przebijesz.

Wasz problem (albo mój problem - zależy od punktu widzenia) jest taki, że ja analizuję przyszłość a nie teraźniejszość. Widzę wszystkie wydarzenia z wyprzedzeniem czasowym, to co dla Was jest nowinką, dla mnie już dawno jest oczywiste.

Bitcoin jest martwy. Umarł Bitcoin, niech żyje Bitcoin Cash.

Wkrótce dla Ciebie to także będzie oczywistość i będziesz musiał nauczyć z tym żyć. Lepiej zacząć przygotowywać się psychicznie już teraz, bo jest to tak samo nieuniknione jak górska lawina śniegu, która jest 50 metrów nad Tobą i nie masz już gdzie uciec. Masz 1,5 sekundy żeby pomyśleć o tym jak się ochronić aby Cię nie zabiła. Myśl szybko, bo nie masz dużo czasu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bit-els » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:21

Sieć bitcoina jest najmocniejszym "botnetem" na świecie. I działa bez zarzutu. "Jedynie" że trzeba płacić coraz więcej za przelew. Może dojdzie fee i do 1000 $
Będzie jak sztabka złota. Nikt na własne oczy nie widział, wszyscy słyszeli.

Btc cash będzie się liczył, ale są lepsze. Dash, monero.

Nie ma co drzeć szat. Bitcoin jest jak auto wobec kolaski. Ale nie jeździmy dziś Fordem T przecież

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Fred Onizuka » czwartek, 21 grudnia 2017, 22:08

Bit-els pisze: Może dojdzie fee i do 1000 $
Ale to by oznaczało, że adresy z małymi sumami, mniejszymi niż fee, stałyby się bezużyteczne (w sumie, to już tak jest od dość dawna, ale próg cały czas rośnie). Nie opłacałoby się ich ruszać (chyba, że poprzez akceleratory), co zmniejszałoby dostępną pulę bitcoinów i tak już pomniejszoną o zgubione adresy. Chyba, że ktoś zacząłby je "skupywać".

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 22 grudnia 2017, 01:39

Bit-els pisze:Sieć bitcoina jest najmocniejszym "botnetem" na świecie. I działa bez zarzutu. "Jedynie" że trzeba płacić coraz więcej za przelew. Może dojdzie fee i do 1000 $
Będzie jak sztabka złota. Nikt na własne oczy nie widział, wszyscy słyszeli.
Nie myślisz praktycznie.

Względnie opłacalna opłata za przelew to 1% kwoty przelewu. Wszystko powyżej tego się nie opłaca, bo taniej, łatwiej i przewidywalniej zrobić przelew SWIFT lub SEPA.

Zatem jeżeli opłata transakcyjna będzie wynosić $1000, to minimalna suma którą da się efektywnie i tanio przenosić = 1000 x 1000 = 100.000 USD.

Dla wszystkich, którzy nie mają w Bitcoinie minimum 100.000 USD będzie to zatem nieopłacalne. Nie wspominam już o HODLerach, którzy mają równowartość $1000 w tym momencie i efektywnie ich Bitcoiny staną się niewypłacalne. Czyli taka opłata wyeleminuje z rynku większość (stawiam, że >90%) aktualnych użytkowników.

To o czym mówisz to jest całkowita ślepa uliczka. Nie ma żadnego "cyfrowego złota" bez wygody, przenośności i użyteczności. Zerowa użyteczność = zerowa wartość.

Wygląda na to, że niedługo wszyscy się o tym przekonacie. Ciąg wydarzeń znacznie przyśpieszył, śmierć BTC nadchodzi coraz szybciej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: yatta » piątek, 29 grudnia 2017, 15:12

Ja mam 2 pytania dotyczące inpay.

1 - chce sobie kupic cos w sklepie typu euro lub saturn. Platnosc online, odbiore w sklepie. Z tego co widze, robie klasyczny przelew bankowy i potem z poziomu inpay robie przelew z odpowiednim tytulem na odpowiednie konto. W teorii sama platnosc jest anonimowa tak? Jakies limity co do wysokosci pojedynczej transakcji?

2 Czy ktos wie czy z inpay da sie zasilic karte revolut?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: pm7 » piątek, 29 grudnia 2017, 17:33

yatta pisze: Jakies limity co do wysokosci pojedynczej transakcji?
Jest przecież na stronie.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: yatta » piątek, 29 grudnia 2017, 17:37

Tak, juz sie doczytalem o limitach.
Odnosnie samego procesu - jest tak jak napisalem?
No i temat revolut..

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: pm7 » piątek, 29 grudnia 2017, 17:46

O ile nie podajesz żadnych danych InPay, to w teorii tak, płatność jest w miarę anonimowa. Mają jednak Twoje IP, adres BTC z którego zapłaciłeś i oczywiście dane do przelewu.

Co do Revolut, to pewnie wymagają, żebyś doładowywał z własnego konta.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 27 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: yatta » piątek, 29 grudnia 2017, 18:15

No dobrze, z wlasnego konta. Tylko, ze revolut pozwala doladowac fiaty z bitwala, gdzie wplacajacym jest jakis inny podmiot.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości