swap.ly - kantor BTC/PLN/EUR

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: kryptoPONZI » środa, 10 kwietnia 2019, 19:15

@WitoldC
Acha, to ciekawe bo to tej pory myślałem że wiąże się to podwójnym opodatkowaniem lub rozliczaniem jako wymiana barterowa.
Jeśli odpowiedzialność przerzucają na klienta(przyjmującego płatność) a w historii jest pokazane że FIATy otrzymane są za kryptowaluty to dochodzi normalnie do wymiany podobnie jak na giełdzie.
Zalogowałem się na innej bramce Coingate i z tego co patrzę niczym się specjalnie nie różni od giełdy tyle że automatycznie przelicza, wg mojej skromnej wiedzy podatkowej nie widzę różnicy od przyjęcia kasy na portfel na giełdzie tyle, że automatycznie sprzedaje i niby dostajemy FIATy więc mamy ewidentnie dwie opracje, sprzedaż produktu usługi oraz drugą zamiana krypto na fiat więc albo podwójny podatek albo barter.

Rozumiem, że BitPay(nie mylić z BitBay) czy InPay działają inaczej?
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 kwietnia 2019, 10:16 przez kryptoPONZI, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Dekoin » środa, 10 kwietnia 2019, 21:36

@WitoldC
Kłóciłbym się I co z tego że zwracają Fiaty, ważne w czyim imieniu są wymieniane jeśli serwis wymienia je dla sprzedawcy to kwestie podatkowe załatwia sprzedawca i fakt pozornego otrzymania tutaj pieniędzy fiat jest bez znaczenia wg mnie.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 8 czerwca 2019
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: PLPL » niedziela, 23 czerwca 2019, 15:46

Cześć czy aby korzystać z portfela na BitPay trzeba przechodzić weryfikacje?

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: WitoldC » wtorek, 9 lipca 2019, 07:18

Czy jest możliwość sprzedaży za PLN (na głównej str. są "Ostatnie transakcje" BTC > PLN), a mi się cały czas pojawia "PLN transfers currently unavailable. Only EUR transfers (SEPA) available at the moment."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: powered » wtorek, 9 lipca 2019, 16:23

@InPay czemu przelewy nie działają?
Popraw błędy w formularzu
  • Przelewy na konta PLN są chwilowo nie dostępne. Przelewy EUR są nadal dostępne.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: InPay » wtorek, 9 lipca 2019, 17:21

powered pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 16:23czemu przelewy nie działają


Przelewy w PLN będą jak skończymy integrację z MIPem. Konto w Banku Pocztowym, którego używaliśmy do wypłat zostało nam wypowiedziane. Konta do wpłat na zakup krypto nie będziemy wykorzystywać do usługi wypłat. Nie chcemy stracić tego konta w PLN.

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: EmCortess » środa, 17 lipca 2019, 13:07

Czy możecie w jakiś jasny i konkretny sposób napisać na swojej stronie na czym polega weryfikacja po przekroczeniu limitu 4 k miesięcznie? Korzystam z waszych usług kolejny raz. Natomiast pierwszy raz planowałem zrobić przelew powyżej tej sumy. Jedyne info na stronie to, cytuję:

Weryfikacja użytkownika
Zweryfikuj swoje konto za pomocą dowolnego z poniższych sposobów weryfikacji. Wystarczy zweryfikować konto jednym sposobem, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji systemu. Zastrzegamy sobie możliwość poproszenia o dodatkowe dane.

Wymienione są trzy sposoby: przelew weryfikacyjny, dokument tożsamości, miejsce zamieszkania.
Wybieram i robię przelew weryfikacyjny, otrzymuję od was przelew zwrotny 1 zł na konto. Potem cisza. Dopiero po mojej interwencji, nadesłaniu potwierdzenia przelewu, udało się wam go odszukać i zweryfikować konto., co potwierdzacie mi na mejla.
Ale to nic, zdarza się, grunt, że się udało.
Okazuje się, że to dopiero początek...
12.07 rano robię przelew. W międzyczasie łkiend więc czekam. Poniedziałek cisza, we wtorek zaczynam się niepokoić i interweniuję. Dzisiaj support mi pisze abym przesłał potwierdzenie przelewu. Przesyłam i co? Okazuje się, że nie możecie mi wypłacić środków, bo nie jestem zweryfikowany! Laska z supportu żąda ode mnie nadesłania obrazów dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania!

Po jaką cholerę w takim razie był ten przelew weryfikacyjny?! Dlaczego na mim koncie jak wół jest informacja, że jest zweryfikowane? Jeśli dowód jest niezbędny, to dlaczego jasno i wyraźnie nie piszecie tego od początku, dopiero po mojej interwencji? Nie mam problemów z przesłaniem obrazów dokumentów, ale dlaczego dowiaduję się o tym dopiero gdy wpłacone przelewem środki są zablokowane od 5 dni?!
To jest jakiś czeski film.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: kotek34 » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:56

@InPay

Panowie co z wyplatami dla partnerow? Korzystalismy z waszej wtyczki do Prestashop na odbior platnosci BTC (celowo pisze ze korzystalismy bo musielismy wylaczyc, ze wzgledu na brak wyplat) i do dzisiaj srodki sa nierozliczone, byly wysylane dwa tickety w tej sprawie, bez odzewu, dopiero po telefonie do Was jakas Pani udzielila informacji, ze moze po 15 lipca beda wychodzic wyplaty, ale tak wgl to ona nie wie i jak beda to beda, czy to jest powazne? Mamy 22 lipca, prosze o jakas informacje. Co prawda to nie sa kwoty w tysiacach, ale dla nas duzo. Prosze o jakas odpowiedz.

Zeby nie bylo to dodam, ze wczesniej srodki wychodzily systematycznie i nie bylo problemow z firma InPay, dlatego cierpliwie czekamy.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: qertoip » wtorek, 23 lipca 2019, 22:09

@kotek34 zauważyłem przypadkowo że w tym wątku powyżej InPay pisał " Przelewy w PLN będą jak skończymy integrację z MIPem. Konto w Banku Pocztowym, którego używaliśmy do wypłat zostało nam wypowiedziane. Konta do wpłat na zakup krypto nie będziemy wykorzystywać do usługi wypłat. Nie chcemy stracić tego konta w PLN."
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: InPay » piątek, 26 lipca 2019, 07:02

kotek34 pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:56 @InPay

Panowie co z wyplatami dla partnerow? Korzystalismy z waszej wtyczki do Prestashop na odbior platnosci BTC (celowo pisze ze korzystalismy bo musielismy wylaczyc, ze wzgledu na brak wyplat) i do dzisiaj srodki sa nierozliczone, byly wysylane dwa tickety w tej sprawie, bez odzewu, dopiero po telefonie do Was jakas Pani udzielila informacji, ze moze po 15 lipca beda wychodzic wyplaty, ale tak wgl to ona nie wie i jak beda to beda, czy to jest powazne? Mamy 22 lipca, prosze o jakas informacje. Co prawda to nie sa kwoty w tysiacach, ale dla nas duzo. Prosze o jakas odpowiedz.

Zeby nie bylo to dodam, ze wczesniej srodki wychodzily systematycznie i nie bylo problemow z firma InPay, dlatego cierpliwie czekamy.
Aktualnie możemy zrealizować wypłaty w EUR lub można zaczekać do 1 sierpnia na wypłatę przez MIP. Firmy muszą niestety przejść procedurę KYC dla firm. Firmy z branży krypto i hybrydowe instytucje płatnicze znalazły się w krajowej ocenie ryzyka dot. PBP i przede wszystkim sprawdzane jest czy zbierane są dane beneficjentów rzeczywistych

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 6 września 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: nienawidzeinpay » piątek, 6 września 2019, 07:53

UWAGA! Ostrzegamy przed nieuczciwą firmą inPay. Firma nie wypłaca sklepom środków z transakcji na bierząco ani w żadnym deklarowanym okresie oczekiwania. Na pytanie ile to zajmie, infolinia każe przeczytać regulamin! Na cholere jest infolinia w takim razie? inPay nie wypłaca środków i nie odpisuje na maile. Przez telefon kobieta nie jest w stanie nic powiedzieć, poza "zgłosiłam sprawę dalej". Odmawia połączenia z kierownikiem lub kłamie na temat rzekomych statusów transakcji i przyczyn opóźnień. Żadna z interwnecji telefonicznych (było ich już kilkanaście) nie zakończyła się wypłatą wszystkich zaległych środków. Od tygodni dzownimy do nich prawie codziennie, pieniądze spływają ratami - a obecnie przestały spływać w ogóle.

Gdzie nasze pieniądze? Czemu państwo nie odpisują?

Ponownie prosimy o wypłacenie zaległych środków 284.17 EUR (GF51VKQMSJTHAC8) i 81.35 PLN (JFT3NCZQ7EDX1GM).

Pobranie od klienta pieniędzy i nieodprowadzenie ich na właściwe konto to przywłaszczenie, z art. 284 KK. zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 mies. do 5 lat. Jeśli nie otrzymamy środków do 11.09 sprawa zostanie zgłoszona na policję.


z regulaminu inpay:

"Rozliczenia finansowe
1. W związku z realizacją Usługi Bitcoin Użytkownik będzie
otrzymywał kwotę w PLN równą cenie za świadczenie Użytkownika wynikające z Transakcji każdorazowo po tym jak wartość zrealizowanych Transakcji, w związku z którymi Klient przesłał określone na urządzeniu Klienta ilości Jednostek Bitcoin do Docelowego Portfela Bitcoin, przekroczy 50 PLN.
2. Użytkownik może otrzymać kwotę, o której mowa w §5 ust. 1 Regulaminu, także jeśli wartość zrealizowanych Transakcji, w związku z którymi Klient przesłał określone na urządzeniu Klienta ilości Jednostek Bitcoin do Docelowego Portfela Bitcoin, nie przekroczy 50 PLN. W tym celu Użytkownik powinien zgłosić żądanie otrzymania należnej mu kwoty w sposób określony w §14 ust. 1 Regulaminu.
3. Użytkownik będzie otrzymywał należne mu kwoty przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Użytkownika w formularzu rejestracyjnym."

kompletna fikcja i brednie. Jedno sie dowiedzielismy na infolini - wszystkie wyplaty są procesowane RĘCZNIE. A jak? Np. u nas pierwsze 3 trafiły na ZŁE KONTO INNEJ ORGANIZACJI. Czy oni tam są w ogóle trzeźwi w pracy???

INPAY BANKRUTUJE - NIE KORZYSTAĆ!!!

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: InPay » piątek, 6 września 2019, 17:39

Odkąd Bank Pocztowy wypowiedział nam konto zawiesiliśmy możliwość wypłat transakcji w PLN, aktualnie mamy podobne problemy jak Bitbay.
Jesteśmy w trakcie przepinania się na MIP by obsługiwać rynek PLN. Niestety wymogi prawne i wdrożenie procedur wymaganych przez nadzór jest dość skomplikowane.
Do tego czasu faktycznie wypłaty PLN dla sklepów realizujemy z pomocą Igoria Trade i mogą wystąpić opóźnienia za co bardzo przepraszam w imieniu InPay.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: hanyuu » niedziela, 29 września 2019, 05:10

Korzystam z inpay dokładnie od 2016-07 do przyjmowania płatności przez userów za pomocą waszego API
Wszystko było idealnie, ale ostatnie parę miesięcy jest wręcz tragiczne, gdzie co parę dni muszę się prosić o wykonanie przelewów, gdy dostaję odpowiedź, że wiadomość została przekazana do działu wysyłek. Pierwsza wiadomość została wysłana 19 września i do dziś nie widzę przelewu. Wcześniej było podobnie w sensie proszenie się przez parę tygodni.

Rozumiem, że polskie prawo działa na przekór, ale ogólnie to nie jest największym problemem, że czekam tygodniami, najgorsze jest, że chyba dwa razy pytałem, jaki jest system tych wypłat, czy miesięczny, czy na początku miesiąca, czy za każdym razem mam pisać wiadomość? Support jakby nie widział tego pytania i je ignoruje.

Tak więc jeżeli musi to tyle trwać ok, ale przynajmniej dajcie jakąś informacje.
Gdybym to wiedział mógłbym sobie zaplanować jakoś wydatki a tak to może będzie ten przelew w tym tygodniu może nie, kto wie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 29 września 2019, 08:11

Ta firma się zwija.

Od momentu wprowadzenia ostrego i niejasnego KYC/AML jest tylko coraz gorzej - to była pierwsza zła decyzja, która pokazywała kierunek. Wiem, bo kiedyś używałem regularnie ich usług i wszystko działało perfect.

Zamiast walczyć z głupim prawem i postawić się, podwinęli pod siebie ogon i dali się zadeptać bankom i państwu.

To jest powolna agonia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Info » wtorek, 1 października 2019, 12:20

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 29 września 2019, 08:11Ta firma się zwija.
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 29 września 2019, 08:11To jest powolna agonia.
A może potrzebujesz tej maści?

Obrazek

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: hanyuu » piątek, 24 stycznia 2020, 10:43

Z tym, że firma się zwija to rzeczywiście ShadowOfHarbringer może mieć racje. Znacie podobny serwis, który ma API z płatnościami? Od początku stycznia nie mogę doprosić się o otrzymanie swoich pieniędzy.
10 sty, 15:46 CET
Dzień dobry,

Jeszcze nie otrzymałam informacji od działu technicznego w sprawie statystyk wpłat. W przyszłym tygodniu już powinniśmy rozwiązać problem.

15 sty, 14:26 CET
Dzień dobry,

Jeszcze niestety nie mam odpowiedzi od działu technicznego, w dniu dzisiejszym ponowiłam Pana zgłoszenie.

Pozdrawiam


17 sty, 14:10 CET
Dzień dobry,

Otrzymałam informację, że w przyszłym tygodniu już zostaną wykonane wypłaty.

Pozdrawiam

Jest piątek, 24 stycznia, nic nie otrzymałem. Nie jest miło, gdy trzeba się wręcz prosić o swoje pieniądze prawie przez cały miesiąc będąc olewanym.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: fervi » piątek, 24 stycznia 2020, 14:42

@hanyuu
Self-hosted (zalecane): BTCPay
U kogoś to chyba parę jest, ja testowałem z powodzeniem Opennode.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: hanyuu » wtorek, 28 stycznia 2020, 15:42

@fervi
Dzięki. Przydatna informacja, ponieważ nie znam się na ogarnianiu skryptów. Może rzeczywiście pora pomyśleć nad takim czymś tym bardziej, że jest 28 stycznia. Zaraz minie miesiąc gdzie otrzymuje 1, 2 wiadomości na tydzień, że wiadomość została przekazana do działu technicznego, a potem, że nie ma odpowiedzi od działu technicznego.
Najgorsze, że kwota to nie kilkaset złotych. Nie wiem teraz czy zaraz dostanę newsa, że inpay (teraz swap.ly) ma problemy, zwija się i tyle z moim pieniędzy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: fervi » wtorek, 28 stycznia 2020, 18:10

hanyuu pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 15:42Nie wiem teraz czy zaraz dostanę newsa, że inpay (teraz swap.ly) ma problemy, zwija się i tyle z moim pieniędzy.
Spoko. Ja myślę, że po prostu mają zapierdziel spowodowany licencjami, odmowami itd. Ale nie wiem. Umówmy się, że tak bardzo wstępnie chyba nie mają wielkich powodów na exit scam, albo nic nie wiemy.

Jak masz pytania to mów. Ciekawy jest właśnie BTCPay, ale musisz "więcej robić", ale też wszelkie prowizje zachowujesz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bit-els » wtorek, 28 stycznia 2020, 18:44

@hanyuu a napisz do szefa na twittera, jest tam obecny i aktywny

https://twitter.com/DoctorLex?s=20

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości