swap.ly - kantor BTC/PLN/EUR

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bagder » czwartek, 29 marca 2018, 17:15

Sorry - panowie - jeśli wprowadziłem w błąd - miałem na myśli coś w rodzaju informacji PIT-8C - jakie wystawiają obecnie biura maklerskie. Samo wypełnienie zeznania podatkowego za dany rok - nadal należałoby do podatnika. I tam można by wpisać transakcje pozagiełdowe i zagraniczne tak jak jest i teraz. Różnica polegałaby na prostym ułatwieniu - z jednej strony dla podatnika - dostałby gotowe dane - a z drugiej dla fiskusa - dostałby podatek ze źródła.
Obrazowo to ujmując - fiskus dostałby do policzenia owce w kierdlu - a nie na hali - i w tym kierdlu mógłby sobie poszukać czarnej owcy - i oczywiście ewentualnie sprawdzać - czy wszystko się zgadza. Nadal sporo pracy - ale możliwej do ogarnięcia - a nie jak teraz - absurdalnej.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Zagłoba » czwartek, 29 marca 2018, 17:42

Jak by wprowadzili obowiązek rozliczania podatków tylko na podstawie PIT-8C czy jakiegokolwiek innego to byłoby gorzej niż obecnie.

Ile mamy polskich giełd ?
A nawet jeśli byłoby dużo, to każdy Polak musiałby być skazany na polskie giełdy ?
Przecież robiłyby co by chciały.
Mielibyśmy kursy z sufitu jak w Korei Płd. nie tak dawno temu.

Sytuacja z biurami maklerskimi papierów wartościowych jest zupełnie inna.
Po pierwsze na całym świecie takie instytucje, jak i same giełdy są licencjonowane, regularnie kontrolowane, audytowane.
Po drugie kursy są jednakowe we wszystkich biurach.
Tak więc nawet gdy ktoś miał przychody z biura w USA, które nie wystawi mu Pit-8, to dostanie inne dokumenty, które są wiarygodne.

Jeżeli mielibyśmy to samo odnieść do giełd krypto, wówczas na całym świecie musiałyby być takie regulacje jak w przypadku papierów wartościowych.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bagder » czwartek, 29 marca 2018, 18:20

@Zagłoba - nie zgadzam się, Te kilka większych giełd, które działają w kraju - na pewno udźwignęłoby ciężar - dodatkowego oprogramowania i wykonania obowiązków płatnika. Oczywiście - w zamian - skończyłoby się z blokowaniem rachunków bankowych itp. działań ze strony instytucji państwowych typu sponsorowana z pieniędzy podatników negatywna kampania propagandowa na Youtube.
Skazany na krajowe giełdy nikt by nie był - podobnie jak z akcjami - ale zamiast samemu się rozliczać - co obecnie graniczy z pewnością popełnienia błędu - można by tu ucywilizować - i tu byłaby korzyść dla wszystkich - konsumentów, giełd i fiskusa.
W przeciwnym wypadku - nic nie będzie - a jeśli giełdy nie zażalą się na bezprawne postanowienia KAS wzywające do wydania danych - i równie bezprawnie je udostępnią - to z pewnością stracą klientów - i upadną - co i tak jest być może mniejszym zmartwieniem jak pozwy zbiorowe klientów za bezprawne udostępnienie danych osobowych itd. i w rezultacie też upadłość.
Może o to chodzi - i ktoś kto steruje - wymyślił taki wyrafinowany plan, żeby zupełnie ktoś inny [czytaj: bank - a zwłaszcza ten Bank] wprowadził obrót krypto?
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Zagłoba » czwartek, 29 marca 2018, 18:44

Sam jestem ciekawy w którą stronę rozwiązania pójdą.
Kiedyś, był taki zespół min. Boniego, który wprowadzał udogodnienia dla zwykłych ludzi.
Jednym z udogodnień było zastąpienie w wielu miejscach zaświadczenia oświadczeniem.
Oczywiście pod odpowiedzialnością karną. Najbardziej widocznym elementem jest oświadczenie o adresie zameldowania, zakładając konto w banku nie trzeba przedkładać zaświadczenia o tym adresie.

Możnaby tu wprowadzić podobne rozwiązanie - oświadczenie o osiągniętym dochodzie i koszcie z obrotu kryptowalutami.

Ale teraz wracając na ziemię, wydaje mi się, że min. Boni już nie jest w rządzie. :D

Co do bezprawnego udostępnienia danych przez giełdy i pozwów zbiorowych - dane zostały (zostaną) udostępnione zgodnie z prawem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bagder » czwartek, 29 marca 2018, 18:55

Zagłoba pisze:[

Co do bezprawnego udostępnienia danych przez giełdy i pozwów zbiorowych - dane zostały (zostaną) udostępnione zgodnie z prawem.
Z jakim prawem? Przecież wskazałem, że art. 45 ust. 1 ustawy KAS nie zezwala na żądanie danych dla celów analitycznych tj. art. 2 ust. 1 pkt. 10 tejże ustawy. Wydane postanowienie jest pozbawione podstawy prawnej.

A jeśli postanowienie jest prawnie błędne - czyli nieskuteczne - to jeśli giełda takie dane prześle - to robi to na swoją odpowiedzialność - czyli narusza prawo - choćby o ochronie danych osobowych, a moim zdaniem również art. 470 in k.c. co może rodzić odpowiedzialność odszkodowawczą.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: kajetan » czwartek, 29 marca 2018, 19:00

Zagłoba pisze:
Jednym z udogodnień było zastąpienie w wielu miejscach zaświadczenia oświadczeniem.
Oczywiście pod odpowiedzialnością karną.(...)
Możnaby tu wprowadzić podobne rozwiązanie - oświadczenie o osiągniętym dochodzie i koszcie z obrotu kryptowalutami.
Przy dzisiejszym niepewnym stanie prawnym, takie oświadczenie byłoby dla wielu podatników pułapką.

Dodano po 34 sekundach:
Poza tym, tak już mamy. To oświadczenie nazywa się PIT-36

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Zagłoba » czwartek, 29 marca 2018, 19:22

Bagder pisze:
Z jakim prawem? Przecież wskazałem, że art. 45 ust. 1 ustawy KAS nie zezwala na żądanie danych dla celów analitycznych tj. art. 2 ust. 1 pkt. 10 tejże ustawy. Wydane postanowienie jest pozbawione podstawy prawnej.
Ja tak tego nie czytam.
Wg mnie art. 45 ust. 1 i 3 dają prawo żądania przez KAS wszelkich danych osobowych związanych z zakresem zainteresowania KAS, a więc np. do celów podatkowych.

Powiem więcej - nie mam żadnej wątpliwości, że na tej podstawie mogą żądać danych, o które zażądali.

Update https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 73#p473273
kajetan pisze: Poza tym, tak już mamy. To oświadczenie nazywa się PIT-36
No nie bardzo, bo PIT-36 bez udokumentowania tego wszystkiego jest nic nie warty.
PIT to takie zestawienie innych dokumentów, aby Urzędnik nie musiał tego robić oraz aby wlepić Tobie mandat, za to, że się w dodawaniu tego wszystkiego pomyliłeś.
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 marca 2018, 19:55 przez Zagłoba, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: kajetan » czwartek, 29 marca 2018, 19:26

Zagłoba pisze: No nie bardzo, bo PIT-36 bez udokumentowania tego wszystkiego jest nic nie warty.
A, chciałbyś bez udokumentowania. To nie przejdzie, chyba że urząd sam by sobie mógł sprawdzić na giełdzie ile mu zalegasz. Jeśli nie mógłby sprawdzić i nie żądałby dowodów od podatnika, to faktycznie wszyscy przestępcy by prali w ten sposób pieniądze.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Zagłoba » czwartek, 29 marca 2018, 19:34

No właśnie.
Ale tylko coś w tym rodzaju może przejść.
Bo przecież zrobienie "dokumentem" sceenu z wietnamskiej giełdy, wyjdą na tym o wiele gorzej, niż gdyby dokumentem było po prostu oświadczenie podatnika.

A jeżeli Urząd udowodni, że podatnik skłamał - wtedy do akcji wkraczają ci co zawsze - siły represji.

Innych rozwiązań nie widzę, bo albo się zrobi coś takiego, albo się dalej będzie udawać, że problemu nie ma.
Tylko, że te interpretacje jakoś trzeba wydawać.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitmar » czwartek, 29 marca 2018, 19:36

Ludzie!
Jest wątek o tym https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=79&t=28309
Po co śmiecicie tu InPayowi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: prap0n » sobota, 31 marca 2018, 00:10

@InPay

Czy po ewentualnym wydaniu danych, mozemy liczyc na szczegoly - co konkretnie udostepniliscie?
Byliscie bardzo transparentni informujac jako pierwszy, czy zamierzacie to kontynowac? :)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: karaluch » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 18:29

@InPay: wcześniej byliście spółką w UK, z dziwnych powodów potem przenieśliście się do Polski. Czy dane które udostępnicie KAS będą także z okresu gdy byliście w UK?
Jeśli nie, to jaka była dokładna data przenosin spółki?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:06

Czyżby InPay zakończył działalność w Polsce?

Brak odpowiedzi na pytania userów, strona z płatnościami generuje błąd...
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: MelomanBTC » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:20

Bitcoiniak pisze: Czyżby InPay zakończył działalność w Polsce?

Brak odpowiedzi na pytania userów, strona z płatnościami generuje błąd...
Wspieranie innowacyjności według polskich rządzących, odcinek 141.
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:26

Bitcoiniak pisze: Czyżby InPay zakończył działalność w Polsce?
Robiłem zlecenie w piątek to działało(kasa doszła).

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
Na stronie pisze że do 2018.05.14 jest niedostępny.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:32

WitoldC pisze:
Bitcoiniak pisze: Czyżby InPay zakończył działalność w Polsce?

Na stronie pisze że do 2018.05.14 jest niedostępny.
Aaaa no widzisz. Na innej stronie jest napisane. Ja korzystałem z polecanej przez nich https://beta.inpay.pl/sell/bank

Trochę bałagan mają na tych stronach.

To teraz jasne.
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 7 maja 2018, 15:36

Bitcoiniak pisze:
WitoldC pisze:
Bitcoiniak pisze: Czyżby InPay zakończył działalność w Polsce?

Na stronie pisze że do 2018.05.14 jest niedostępny.
Aaaa no widzisz. Na innej stronie jest napisane. Ja korzystałem z polecanej przez nich https://beta.inpay.pl/sell/bank

Trochę bałagan mają na tych stronach.

To teraz jasne.
Fajnie, tylko skoro strony efektywnie nie działają, to po cholerę w ogóle są online ?

Trzeba by je zastąpić komunikatem, a nie dawać userom złudną nadzieję że coś działa podczas gdy nic nie działa...

Już się na tym przejechałem ostatnio. Zastanawiałem się co do licha źle robię (nie było żadnego komunikatu błędu). A tutaj chodzi o to, że zwyczajnie strona jest wyłączona.

Tragedia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: InPay » poniedziałek, 7 maja 2018, 16:11

ShadowOfHarbringer pisze:
Bitcoiniak pisze:
WitoldC pisze:

Na stronie pisze że do 2018.05.14 jest niedostępny.
Aaaa no widzisz. Na innej stronie jest napisane. Ja korzystałem z polecanej przez nich https://beta.inpay.pl/sell/bank

Trochę bałagan mają na tych stronach.

To teraz jasne.
Fajnie, tylko skoro strony efektywnie nie działają, to po cholerę w ogóle są online ?

Trzeba by je zastąpić komunikatem, a nie dawać userom złudną nadzieję że coś działa podczas gdy nic nie działa...

Już się na tym przejechałem ostatnio. Zastanawiałem się co do licha źle robię (nie było żadnego komunikatu błędu). A tutaj chodzi o to, że zwyczajnie strona jest wyłączona.

Tragedia.
Przepraszamy za aktualną sytuację, ale ze względu na obecną sytuację z bankami i wchodzącymi regulacjami podjęliśmy pilną decyzję o wyłączeniu usług nie wymagających KYC.
Usługa zostanie wznowiona zgodnie z planem, może nawet uda się wcześniej. Obsługa płatności w sklepach i na zweryfikowanych kontach jest nadal dostępna.
Istotna informacja jest taka, że nie będzie już możliwości dokonywania operacji przez niezweryfikowanych klientów.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 7 maja 2018, 16:59

InPay pisze: Istotna informacja jest taka, że nie będzie już możliwości dokonywania operacji przez niezweryfikowanych klientów.
Obawiam się że przestanę korzystać z Waszych usług...
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

InPay - płatności Bitcoin

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 7 maja 2018, 17:19

Bitcoiniak pisze:
InPay pisze: Istotna informacja jest taka, że nie będzie już możliwości dokonywania operacji przez niezweryfikowanych klientów.
Obawiam się że przestanę korzystać z Waszych usług...
Obawiam się, że Inpay nie zrobił tego celowo i nie można mieć im nic do zarzucenia.
Niestety taki mamy klimat i branża w Polsce jest powoli ubijana.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości