swap.ly - kantor BTC/PLN/EUR

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 lutego 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: bitxatm » piątek, 6 lutego 2015, 14:52

Zakupy w sklepie i obiad w restauracji nie są usługami komlementarnymi. turturek dobrze to ujales dla ciebie rybka co zrobisz dlatego nie masz szans na innych klientow niz zagorzali fani bitcoina, którzy wyszukują miejsca, gdzie się bitcoinem da zapłacić. Własnie wyjaśniłeś, w jakim kierunku zmierza Inapy i dlaczego nie będzie ani dywidendy ani spółki. Dobranoc.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Turturek » niedziela, 8 lutego 2015, 22:02

Zakupy w sklepie także nie oznaczają wyszukiwania najtańszego towaru. Inne ceny masz w markecie inne w osiedlowym sklepie, a jeszcze inne w nocnym. Kupujesz albo tam gdzie taniej, albo gdzie wygodniej. Wygoda oznacza dodatkowe koszty. Podobnie jest z metodami płatności. Dla mnie najwygodniejsza jest gotówka. Nie masz, to albo jej szukasz po okolicznych bankomatach, albo próbujesz sam sprzedać gdzieś swoje bitki, albo jak mam wprowadzona usługę InPay korzystasz z niej. Twój wybór. Jaką będzie się to cieszyło popularnością, zobaczymy. Ze strony sprzedawcy jest to bardzo wygodna forma, a to sprzedawca decyduje jakie formy płatności akceptuje. Dlatego ten sposób płatności BTC ma szansę się upowszechnić dość szeroko. A skoro będzie szeroko dostępny, to ktoś zawsze z niego skorzysta.

Już teraz w wielu miejscach oferowane ceny są tylko dla płatności gotówką, ktoś kto chce zapłacić kartą ma cenę wyższą. Na tej samej zasadzie działa płatność i w tym przypadku. I nie ma co się dziwić, bo prowizje na towar są już tak niskie, że sprzedawca nie pozwoli sobie na kolejne koszty. Opłaty za wygodę transakcji ponosić będzie zatem klient. A o klienta walczyć się będzie jakością i asortymentem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: hanti » niedziela, 8 lutego 2015, 23:51

Rzeczywiście tak jest jak napisałeś i pewnie więszkość osób o tym wie. Nie zmienia to faktu, że co innego było obiecywane. Ładnie to wychwycił GetBitcoin_pl w tym poście https://forum.bitcoin.pl/post214720.html#p214720
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: opengrid » poniedziałek, 9 lutego 2015, 00:10

@hanti wszystko się zgadza, dążymy do takiej sytuacji, tak samo jak zmierzamy konsekwentnie do realizacji wszystkich pozostałych deklaracji. Z biegiem czasu będziemy w stanie zaoferować coraz lepsze oferty dla płacących BTC.

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: tutkarz » czwartek, 12 lutego 2015, 10:09

Mam dwa pytanka
1) Gdzie mozna zobaczyc liste sklepow w ktorych mozna zaplacic bitcoinem za posrednictwem InPay? Szukalem na fb i stronce ale nigdzie nie moge znalezc (nie zakladalem konta ale to chyba powinna byc ogolnie dostepna informacja)?

2) Czy i kiedy bedzie mozna zaplacic w cdp.pl bitcoinami? Znowu, cala stronke przegladnalem i nie ma zadnej wzmianki o InPay ani bitcoin a chyba powinni sie tym chwalic, zeby zachecic ludzi do siebie? Probowalem tez zlozyc zlecenie zakupu zeby sprawdzic czy w platnosciach chcociaz sie do tego dokopie, ale kazali mi wczesniej dane wypelniac to spasowalem.

Natomiast co do tego wyklucania sie o kurs po jakim InPay przelicza to jest to troche smieszna dyskusja w tej chwili biorac pod uwage ile przecietny posiadacz bitcoinow traci/zyskuje na samych wahaniach kursu ... Bylo by to zasadne gdyby byly u nas rozwiazania z kontami hedgingowymi w PLN ale na razie jeszcze nie ma ...

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: bl4ck » czwartek, 12 lutego 2015, 10:30

Słabo Ci idzie szukanie
https://i.imgur.com/QsGmNDQ.jpg

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: tutkarz » czwartek, 12 lutego 2015, 11:19

bl4ck pisze:Słabo Ci idzie szukanie
https://i.imgur.com/QsGmNDQ.jpg
Dzieki za odpowiedz, czyli jednak o tym, ze mozna dokonac platnosci bitcoinem dowiadujemy sie przy wyborze platnosci, wiec moj punkt pozostaje prawidlowy: nie ma nigdzie wczesniej informacji o tym, co jest dosc nieszczesliwe bo poszukuje miejsc w ktorych moge placic bitcoinami i nie widzac zadnej wzmianki na stronie moglbym ja po prostu przeoczyc, gdybym wczesniej z zajawki drobnej sie o tym nie dowiedzial.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Nuke » sobota, 14 lutego 2015, 13:21

Sorry za lekki offtop.
Przeszedłem się parę dni temu po knajpach w których można płacić BTC w Warszawie.
-Parking BAR - mają kolejny raz z rzędu zepsuty tablet
-BB burger (na tej samej ulicy co parking) - przez moment nie rozumieli o co chodzi, ale przyszła kierowniczka i po paru telefonach powiedziała, że aktualnie można tylko na Emilii Plater
-BB na E Plater - wszystko sprawnie i nawet bankomat działał (szok)
-Level Up, obsługa coś tam kojarzyła co to BTC, ale zespół nie został przeszkolony, ostatnio jak byłem to chyba było podobnie

PS AppleCaffe, jak byłem kilka miesięcy temu, zostało sądząc po tabliczce, pernametnie zamknięte.

Nie wiem dlaczego się tak dzieje, ale wydaje mi się, że ludzie zbyt rzadko korzystają z BTC w tych miejscach.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 lutego 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: bitxatm » sobota, 14 lutego 2015, 15:12

To co opisałeś jest dowodem na to, że serwisy takie jak InPay nie mają racji bytu ale trzeba poczekać jeszcze trochę, żeby ci co im dali pieniądze obudzili się i zaczęli robić aferę. InPay wziął pieniążki i z rozbrajającą szczerością nam wyjaśnia, że tak kiedyś w przyszłości zrezalizuje to co obiecał. Świat Bitcoin jest przesiąkniety małymi i dużymi przewałami. Niestety.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Bit-els » sobota, 14 lutego 2015, 15:53

To nie jest przekręt. To jest problen jajka i kury. Muszą powstać odbiorcy, żeby znaleźli się klienci chcący płacić btc. Ale to jest projekt na dekade minimum. Być może etap realnych sklepów i knajp jest na dziś jeszcze tym jednyn mostem za daleko . Podstawą wdrażania btc powinien być net. Dobra cyfrowe za cyfrowe pieniądze. Tam ma to sens, w realu takie punkty są teoretycznie dla turystów zagranicznych. Ale takie rozwiązania jak coinbase muszą stać się powszechne, żeby wyeliminować szalone falowanie kursu. Jednym klikiem konwersja fiatów do btc i płatność bitcoinem. Co ciekawe coinbase już w Czechach integruje aplikację z kontem bankowym.
Generalnie adopcja bitów to proces na bardzo długie lata

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: baggins » sobota, 14 lutego 2015, 18:21

testowałem kilka razy i BB na Plater faktycznie działa sprawnie i bez awarii w przeciwieństwie do innych jak widać :(... ciekaw jestem ile transakcji tygodniowo mają. Może ktoś wie i się podzieli?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Nuke » sobota, 14 lutego 2015, 18:30

Byłem z przyjaciółką na tej knajpo-wycieczce i stwierdziła ona, że korzystanie z BTC jest naprawdę proste. Ale korzystała by z tego sposobu płatności gdyby miała BTC. Więc nie wydaje mi się, by potrzebna była dekada na wdrożenia. Po prostu należy wypłacać pensje w BTC ;]

Hej, to nie jest wcale taki głupi pomysł. Jak myślicie, jakim sposobem można zachęcić ludzi to płacenia i zarabiania w BTC?
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: opengrid » sobota, 14 lutego 2015, 20:06

Dzięki za informacje, Level Up to niestety ciężka sprawa, bo niby wszystko jest wyjaśniane itp. ale jak przychodzi co do czego to jak widać z kwitkiem ludzie odchodzą. Może za duża rotacja. Kacper podał nam fajny pomysł jak rozwiązać część takich problemów, więc będzie lepiej.

BTW. dla osób, które nie mają BTC w portfelu korzystanie z jego aplikacji https://getyikes.co/ umożliwia dokonywanie płatności w ramach mikro pożyczki. Świetna sprawa.

W poniedziałek będzie fajny news i we wtorek również!

Poszukujemy cały czas partnerów handlowych, którzy są zainteresowani pozyskiwaniem sklepów / firm w swoich miastach. Póki co jest to oferta dla osób posiadających własną działalność gospodarczą.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: MusX » sobota, 14 lutego 2015, 22:07

@bitxatm - dla tych co skorzystali z tych usług to mają one racje bytu jak najbardziej. Mów za siebie jak już :) Jak dla mnie to inpay robi świetną robotę, chociażby dlatego że nikt jeszcze lepszej nie robi na naszym rynku. A skoro nikt inny nie robi to pewnie nie jest to takie hop siup.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: opengrid » poniedziałek, 16 lutego 2015, 09:12

Do 26 lutego w cdp.pl macie rabat 10% na zakupy opłacone bitcoinami.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: CanCan » poniedziałek, 16 lutego 2015, 14:28

opengrid pisze:Do 26 lutego w cdp.pl macie rabat 10% na zakupy opłacone bitcoinami.
Widziałem na FB. Jak obiecałem sobie, że 3ki nie kupię, bo tracę kilka dni z życia. To musisz takim newsem mi w twarz dać? :twisted:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: opengrid » poniedziałek, 16 lutego 2015, 15:36

Do Toronto i tak nie zamówisz z CDP raczej.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Re: InPay - płatności Bitcoin

Postautor: CanCan » wtorek, 17 lutego 2015, 02:06

Do Toronto nie, ale do Żywca i z Żywca do Tor już tak ;)

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin

Postautor: kingscrown » wtorek, 17 lutego 2015, 07:32

Jak ktoś się boi BTC jako płatno.sci to wpadajcie do Bobby Burger na Emilli Plater w Wwa

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 92
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin

Postautor: filet187 » wtorek, 17 lutego 2015, 18:31

Obrazek

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości