swap.ly - kantor BTC/PLN/EUR

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: wizard » piątek, 17 października 2014, 17:09

Jakkolwiek uważam wycenę udziałów za mocno zawyżoną, tak sam pomysł przeprowadzenia sprzedaży akcji przedni !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: prezes » piątek, 17 października 2014, 17:17

Wg mnie trzeba wesprzeć polską inicjatywę. Wiadomo że nie od razu Rzym zbudowano.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Bit-els » piątek, 17 października 2014, 17:31

@Wizard, bo to jest swego rodzaju prośba o wsparcie. Kto uważa, że nie warto nie wpłaca. Wsparcie, ale z ich strony otrzymujesz udziały. Bardzo uczciwy deal.
Poza tym.... Bitpay i Coinbase zaczynali od kilkudziesięciu tysięcy $ 2-3 lata temu.
Teraz dostają po 15-25 mln $

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 17 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: staszek123 » piątek, 17 października 2014, 17:43

Zanim zaczniecie kupować udziały należy najpierw odwiedzić strone inpay.pl i przeczytać następujące 4 dokumenty.

Przy okazji, kto to zarobił, zanim klinkął Kup ?

Regulamin
https://inpay.pl/wp-content/uploads/201 ... in-POS.pdf

Regulamin Konsumenta
https://inpay.pl/wp-content/uploads/201 ... umenta.pdf

Status InPay S.A.


Biznes Plan Spółki
https://inpay.pl/wp-content/uploads/201 ... -InPay.pdf

Dobrym zwyczajem jest sprzewdzenie Zarządu i Rady Nadzorczej.
Ilu z Was wie, że Arkadiusz Osiak był założycielem Ambasady Bitcoin sp. z o.o. ?

W Regulaminie Konsumenta jedną stroną umowy jest...
InPay.to Private Limited Company (spółka prawa brytyjskiego) z siedzibą w Londynie (SW17 9JR), zarejestrowana w rejestrze działalności gospodarczej (Companies House) pod adresem 5 London road, pod numerem 08965192.

Chętnie posłucham co myślicie na ten temat, tj dlaczego inwestujecie swoije pieniądze w spółke o takiej strukturze i składzie udziałowców.

Kilka pytań.

1. kto jest gwarantem środków, którymi płacicie w punkcie handlowym ? Odpowiedź... Brytyjska spółka InPay.to z kapitałem... ;-)

2. kto jest właścicielem 95% akcji spólki Inpay S. A. ?

3. dywidendy nie będzie przez 2018 rokiem, udziały nie będą w wolnym obrocie, co z nimi będziecie robić ?

Zapraszam do dyskusji, na forum Bitcoin.pl nie ma rekinów finansjery, warto zadać kilka pytań, aby potencjalni inwestorzy rozumieli co i dlaczego kupują.

Staszek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Bit-els » piątek, 17 października 2014, 17:56

odpowiedź masz wyżej w moim poście. To jest wsparcie bardzo ciekawego projektu, jaki na świecie bardzo dobrze się przyjął (Coinbase, Bitpay itp)
Nie oczekuję nieczego w zamian. Ale jestem pewny, że za kilka lat inwestycja zwróci się kilkudziesięciokrotnie.
A jeśli nie, firma padnie, albo zabnują nam bitcoina w Polsce lub globalnie. Trudno.
Nie włożyłem tam pieniędzy, których nie mógłbym stracić.

Swoja drogą skąd się biora tacy goście. Piierwszy raz na forum, nic nie zrobił dla bitcoina, ale pierwszy do hejtowania

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: big_digger » piątek, 17 października 2014, 18:00

Czyzby odgrzewanie starych kotletów ?

@staszek123, co sugerujesz, ze ktos zgarnie kase ze sprzedazy udzialow i tyle bedzie z tego tematu ?
Build your own network Zarfund https://www.zarfund.com/ref/30ff27f064

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: kolkin » piątek, 17 października 2014, 18:07

@Bit-els
to fakt 1 post i od razu z "wielkim ALE".
Co nie zmienia faktu, że dobrze pisze - należy się zapoznać i zastanowić w co się inwestuje/wspiera żeby potem nie mieć pretensji.
Euforia jest duża, akcje też schodzą fajnie, ale jak napisałeś warto wrzucać te bitcoiny, które możemy stracić :)

Ja np. czytałem biznes plan i czytałem też posty nt. Arka jak była akcja z ambasadą. I świadomie podjąłem decyzje jaką kwotą mogę ich wspomóc.
Natomiast ciekawi mnie spółka brytyjska - myślałem że ten etap już jest za nami po przekształceniu się w SA...
i w sumie gdzieś widziałem 3 udziałowców + te 5% publiczne i nigdzie tej spółki brytyjskiej nie było. Zwróciłem na to uwagę bo nie było tam udziałowca większościowego... ale nie chce mi się już grzebać heh :D
Ostatnio zmieniony piątek, 17 października 2014, 18:12 przez kolkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaki moderator takie forum...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: domator » piątek, 17 października 2014, 18:11

Spolka brytyjska jest zapewne z powodu VAT w PL.
Ja kupilem udzialy :-)
Po prostu uwazam ze jesli jestem z BTC zwiazany zarobkowo i ludzie, ktorych poznalem robia dobra inicjatywe to nalezy w to wejsc!
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Bit-els » piątek, 17 października 2014, 18:12

tłumaczył to gdzieś Lechu już. Wszystko przez głupi system podatkowy w Polsce. Co w tym złego, ze zarejestrowali się we wiodącym gospodarczo na świecie kraju.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: kolkin » piątek, 17 października 2014, 18:14

wiem, że tłumaczył ale myślałem że akcyjna rozwiązała jego problemy i temu jest już spółka polska :)
zapewne tu wpadnie wieczorem i napisze co i jak.
Jaki moderator takie forum...

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Bitmar » piątek, 17 października 2014, 18:17

staszek123 pisze: Ilu z Was wie, że Arkadiusz Osiak był założycielem Ambasady Bitcoin sp. z o.o. ?
To jest informacja nieprecyzyjna co by nie powiedzieć nieprawdziwa. O Arku i Ambasadzie było na forum głośno więc wszyscy wiedzą o co chodzi. Arek był udziałowcem, ale tylko przez chwilę, później szybko się wycofał.

Akurat to, że Arek (twórca Money.pl) jest udziałowcem w InPay, uważam za plus.

Co do tego aby sprawdzać firmy w które się inwestuje w pełni się zgadzam ale, akurat Inpay.pl niczego nie ukrywa. O tym, że są zarejestrowani w UK informowali już wcześniej i wyjaśniali dlaczego tak jest. Przyznam, że na ich miejscu zrobiłbym tak samo.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 17 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: staszek123 » piątek, 17 października 2014, 18:20

Bit-els

Rozumiem twój punkt widzenia i zgadzam się. Popierasz projekt i fundujesz go symboliczną (dla Ciebie) kwotą. Nie jest to może racjonalnee z punktu widzenia biznesowego ale nie jesteśmy robotami i nie zawsze kierujemy się rozumem.

Nikogo nie krytykuje i nie próbuje wmówić, aby nie kupować udziałów.

Zachęcam do dyskusji, bo też ciekawi mnie, dlaczgo tylu inwestorów wpłaca nie małe kwoty w ten projekt.

Lista inwestorów.
https://crowdfunding.inpay.pl/projekty/ ... ci-bitcoin

Nikogo nie hejtuje, ja jestem człowiekiem od szkiełka i oka.

ps
Inwestycja może się tylko wtedy zwrócić, jeżeli ktoś zechce odkupić od ciebie udział. Sprawdziłeś w jaki sposób to jest możliwe ? ;-)

Kolkin
Spólka brytyjska w tej postaci i z takim kapitałem, w mojej ocenie, przekreśla całkowicie transparentnośc tego projektu. To spółka brytyjska "odbiera" Wasze Bitcoiny. Jeżeli jutro zniknie.... ;-)

Admin,
Arek Osiak wg KRS był wśrod założycieli Ambasady Bitcoin sp. z o.o. Następnie zbył udziały. Czyli był na początku - zakładał Ambasadę o potem już go nie było i nie ma.
Bit-els pisze:odpowiedź masz wyżej w moim poście. To jest wsparcie bardzo ciekawego projektu, jaki na świecie bardzo dobrze się przyjął (Coinbase, Bitpay itp)
Nie oczekuję nieczego w zamian. Ale jestem pewny, że za kilka lat inwestycja zwróci się kilkudziesięciokrotnie.
A jeśli nie, firma padnie, albo zabnują nam bitcoina w Polsce lub globalnie. Trudno.
Nie włożyłem tam pieniędzy, których nie mógłbym stracić.

Swoja drogą skąd się biora tacy goście. Piierwszy raz na forum, nic nie zrobił dla bitcoina, ale pierwszy do hejtowania

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 17 października 2014, 18:23

Ja do nich nic nie mam ale jak bym chciał zainwestować np 10 tyś + to chyba by było za mało informacji dla mnie :P w tym momencie mogę kupić kilka akcji jak bit els wspomniał, na wsparcie projektu, ale nie na zainwestowanie pieniędzy ;)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 17 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: staszek123 » piątek, 17 października 2014, 18:30

Dołączam się do pytania do założycieli InPay.

Szanowni Panowie, dlaczego stroną w transacki dla konsumenta jest
InPay.to Private Limited Company (spółka prawa brytyjskiego) z siedzibą w Londynie (SW17 9JR), zarejestrowana w rejestrze działalności gospodarczej (Companies House) pod adresem 5 London road, pod numerem 08965192

a de facto oferujecie udziały w polskiej spółce InPay S.A.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: kolkin » piątek, 17 października 2014, 18:33

z tego co widziałem to wielkich pieniędzy tam nie ma - najpopularniejsze to 40-400pln i jedna największa za 10 000pln.
@staszek123 rozumiem co masz na myśli.
wg. biznes planu podział wygląda tak:
Udziałowcy
Kapitał zakładowy Spółki wynosi 100.000 zł i jest pokryty przez akcjonariuszy proporcjonalnie do
ich udziałów:
● Lech Wilczyński – 34,9% akcji,
● Sławomir Więch – 34,9% akcji,
● Arkadiusz Osiak – 25,2% akcji.
● Inwestorzy w ramach Equity Crowdfundingu ­ 5% akcji

tak więc może regulamin dla konsumenta jest nieaktualny ?
Jaki moderator takie forum...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Bit-els » piątek, 17 października 2014, 18:36

Wylej swoje żale w mailu bezpośrednim do Lecha, a tu skończ hejtować. Albo pokaż nam co zrobiłeś dla bitów przez ostatnie lata.

Proponuję jakąś kwarantannę dla nowych. Miesiąc pisania sensownych postów w "przedszkolu", a potem awans. Albo i nie

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: kolkin » piątek, 17 października 2014, 18:38

@Bit-els

wrzuć na luz - przerabialiśmy to już :)
a swoją drogą regulamin dla konsumenta nas bezpośrednio nie dotyczy bo my nie konsument a akcjonariusz :D
Jaki moderator takie forum...

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 17 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: staszek123 » piątek, 17 października 2014, 18:49

kolkin pisze:@Bit-els

wrzuć na luz - przerabialiśmy to już :)
a swoją drogą regulamin dla konsumenta nas bezpośrednio nie dotyczy bo my nie konsument a akcjonariusz :D
kolkin,
Akcjonariusza nie dotyczy żaden regulamin.

Bit-els,
Rozmawiamy o inwestowaniu pieniędzy w InPay S.A. Nie każdy może sobie pozwolić na bezinteresowne wspieranie projektów, tak jak ty. Ludzie mają pracę, rodziny, obowiązki. To nie jest fundacja ani Stowarzyszenie, to jest spółka akcyjna nastawiona na zysk. Z biznes planu widać, że prawie połowa kosztów idzie na pensje. W czwartym roku działalności na pensje pójdzie ponad 375tys zł (wg ich planu). Jeżeli ktoś kupi od nich akcje w tej cenie, każdy z nich zgarnia min 1 mln złotych. Uważasz, że oni robią to za darmo dla Bitcoina ?

Obserwator
Awatar użytkownika
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: gray » piątek, 17 października 2014, 18:54

sławek123, odpowiadam na Twoje pytania:

> 1. kto jest gwarantem środków, którymi płacicie w punkcie handlowym ? Odpowiedź... Brytyjska spółka InPay.to z kapitałem... ;-)

Tak, brytyjska spółka, która jest naszym partnerem (i ją kontrolujemy) do dokonywania operacji zamiany bitcoin na pln, abyś nie musiał płacić dodatkowego vatu jak płacisz za kawę w Polsce bitcoinem. Gdyby Polska miała bardziej dostosowane prawo do obsługi płatności Bitcoin nie musielibyśmy aż tak kombinować. Miejmy nadzieję, że małymi krokami to zmienimy.

> 2. kto jest właścicielem 95% akcji spólki Inpay S. A. ?

Lech Wilczyński – 34,9% akcji,
Sławomir Więch – 34,9% akcji,
Arkadiusz Osiak – 25,2% akcji.
Inwestorzy w ramach Equity Crowdfundingu ­ 5% akcji

Niczego nie ukrywamy. Jak nam nie ufasz, możesz zajrzeć do KRS.

3. dywidendy nie będzie przez 2018 rokiem, udziały nie będą w wolnym obrocie, co z nimi będziecie robić ?

Udziały możesz sprzedać mi kiedy spółka zacznie nabierać wartości - chętnie je odkupię. Albo innym udziałowcom, jest ich już 50 po 24 godzinach od uruchomienia oferty, pzypuszczam, że będzie ich 500, może ktoś się znajdzie. Ale jak się obawiasz, że nie sprzedasz, to nie kupuj, obowiązku nie ma. To jest normalna sytuacja w ofercie publicznej, że kupujesz udziały bez żadnych gwarancji odkupienia na tym etapie, cenę udziału i popyt kształtuje wolny rynek.

4. Ilu z Was wie, że Arkadiusz Osiak był założycielem Ambasady Bitcoin sp. z o.o. ?

I co w związku z tym? Byłem, nie podobało mi się i już nie jestem. Moją historię zna kilkanaście osób na tym forum i wiedzą, że sprawy zostały z mojej strony załatwione uczciwie. Jeśli ktoś ma mi coś do zarzucenia, zapraszam do dyskusji. Możemy też się spotkać w realu, jeszcze lepiej, bo nie ma anonimowości i hejtu.

Staszek123 działam od kilkunastu lat w branży internetowej, z sukcesami. Tam ludzie mnie znają i nikt mi niczego nie zarzuca. Od 2 lat staram się coś robić w branży bitcoina, nie zawsze się udaje, ale z InPayem bardzo się staramy, żeby coś wyszło. Jeśli zależy Ci na bitcoinie, powinieneś to docenić.

podrawiam,
Arek Osiak
(admini wiedzą, że to moje konto)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: opengrid » piątek, 17 października 2014, 18:57

To nie jest tajemnicą, ze InPay S.A. jest 100% udziałowcem InPay Ltd. - Przypominam, że jeżeli chcecie płacić w sklepach itd. bez podwójnego opodatkowania, to było jedno z nielicznych rozwiązań jakie udało się opracować, żeby procesowanie płatności miało dla kogokolwiek sens finansowy. Dopóki w Polsce nie będzie jasnych regulacji w tym zakresie, to takie rozwiązanie pozostanie w mocy. Już nawet nie wspominam, że żeby mieć korporacyjne konta na części giełd wymagane jest posiadanie kont np. w UK itd.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości