Bitfon - 10% taniej, zniżki dla powracających

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfon - 10% taniej, zniżki dla powracających

Postautor: qertoip » niedziela, 10 marca 2013, 02:10

Bitfon

Usługa umożliwia doładowanie telefonu bitcoinami w sieciach Orange, Plus, T-Mobile, Play i Heyah.

Tanio, szybko i wygodnie: https://bitfon.pl

Czy warto doładowywać telefon bitcoinami?

Jeśli zarabiasz w bitcoinach (np. jako górnik, spekulant, gracz, sprzedawca lub usługodawca) opłaca Ci się doładowywać telefon bitcoinami.

Zyskujesz anonimowość, wygodę i frajdę kupowania za bitcoiny.

Opłata wynosi 2.9% (np. 73 gr dla doładowania 25 PLN - czy to dużo?) względem kursu bid. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się ją obniżyć.

Moim celem jest promowanie zarabiania i wydawania w bitcoinach. Im więcej rzeczy będzie można opłacić bitcoinami tym bardziej będzie się opłacało samemu zarabiać w bitcoinach, indywidualnie uciekając od socjalizmu ku wolności finansowej.

Dlaczego pro-publico-bono?

Dlaczego twierdzę, że jest to usługa pro publico bono? Ci, którzy rozważali stworzenie podobnej usługi zapewne rozumieją jak to się obecnie kalkuluje. Za doładowanie Twojego konta kwotą 25 PLN bitfon płaci 25 PLN. Nie ma żadnych zniżek.

Nie spodziewam się, żeby w ciągu najbliższych dwóch lat przychody z prowizji od doładowań pokryły mi koszty utrzymania usługi, nie mówiąc już o poświęconym czasie. Myślę, że usługa stanie się rentowna i rynkowo racjonalna dopiero jak bitcoin będzie dwa rzędy wielkości większy niż obecnie.

Tymczasem traktuję to jako zabawę i moją cegiełkę do rozwoju bitcoina w Polsce (z nutką nadziei, że w dalekiej przyszłości jednak na tym zarobię ;-)).

Prawidłowe oczekiwania

Zrobię co w mojej mocy, żeby nikt nie został skrzywdzony przez tę usługę w wyniku błędów itp. To powiedziawszy, nie spodziewajcie się supportu 24/7 ani dostępności 99.99% ;-) Support będzie w czasie wolnym a zadowalający uptime to dla mnie ~95%.

Bezpieczeństwo

Na serwerze nie ma portfela. Płatności obsługuje BitPay, najbardziej renomowany dostawca płatności bitcoinem, z którego korzysta również Wordpress.com. Nigdy nie wpłacaj więcej środków, niż jesteś proszony. Nigdy nie wpłacaj więcej środków, niż możesz stracić (standardowy disclaimer).

Szybkość

Akceptacja płatności jest natychmiastowa.

(do pierwszego fraudu - jeśli ktoś to exploituje zacznę wymagać potwierdzeń; po drodze są zaimplementowane różne limity, na czele z fizycznym limitem moich środków PLN, także dużo ukraść się nie da)

Samo doładowanie może potrwać kilka minut.

Doładuj telefon bitcoinami w Bitfonie!

Bitfon.pl
Ostatnio zmieniony sobota, 16 marca 2013, 02:55 przez qertoip, łącznie zmieniany 7 razy.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [closed pre-release]

Postautor: pm7 » niedziela, 10 marca 2013, 11:33

Wymuszenie SSL, a ceryfikat SSL niezaufany...
Wiesz, że są nawet darmowe SSL zaufane?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [closed pre-release]

Postautor: qertoip » niedziela, 10 marca 2013, 12:09

pm7 pisze:Wymuszenie SSL, a ceryfikat SSL niezaufany...
Już jest zaufany.

Właśnie dlatego nie ma publicznego dostępu - usługa jest już używalna ale trwają prace nad bezpieczeństwem, niezawodnością i "poważną" konfiguracją.
pm7 pisze:Wiesz, że są nawet darmowe SSL zaufane?
Tak, od lat używałem StartSSL do różnych serwisów, ostatnio coś niedomaga. Wczoraj w nocy 3h wczoraj próbowałem go zmusić do wysyłki maila walidacji domeny i w końcu poszedłem spać. Dziś właśnie zamontowałem RapidSSL, poszło gładko. Enjoy.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [closed pre-release]

Postautor: smok » niedziela, 10 marca 2013, 14:22

admin / admin nie wchodzi :P jaki log i pass ? :>

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [closed pre-release]

Postautor: qertoip » poniedziałek, 11 marca 2013, 01:16

smok pisze:admin / admin nie wchodzi :P jaki log i pass ? :>
Poszło na priv. Gdyby coś poszło nie tak oczywście wszystko refunduję.

Orange, T-Mobile i Play wydają się działać prawidłowo.

Potrzebuję jeszcze alpha testerów do Plusa i Heyah. Anyone?
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [closed pre-release]

Postautor: the_prince » czwartek, 14 marca 2013, 16:32

Testy Plusa przebiegły pomyślnie. Doładowanie na koncie po około 10 minutach od pojawienia się transakcji.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [closed pre-release]

Postautor: Bitmar » czwartek, 14 marca 2013, 16:38

Ja chętnie potestuję ale gdzieś za 2 miesiące jak mi się skończy karta Orange do internetu mobilnego, telefon niestety (to mój wielki błąd) mam na abonament. Pomysł bardzo dobry.

muranez
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [BETA]

Postautor: muranez » piątek, 15 marca 2013, 20:52

Wreszcie, pomysł sprzedaży doładowań za BTC to sprawa kluczowa.
Mam jedno spostrzeżenie... Kody doładowujące można kupić na Allegro czy różnych zagranicznych stronach z ~10% dyskontem. Gdybyś kupował je i odsprzedawał za bitkojny udałoby się się:
:arrow: nie tylko wyeliminować 2,9% prowizję którą pobierasz, ale nawet zejść cenowo poniżej nominału - opłacałoby się wówczas nawet kupić bitkojny by zrobić u Ciebie zakup zamiast zasuwać do kiosku...
:arrow: zrobić proces zakupu bardziej anonimowym, tj. przy zakupie kodu kupujący nie musiałby podawać własnego numeru telefonu...

Polecam przemyśleć powyższy pomysł... :)

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [BETA]

Postautor: Bult » sobota, 16 marca 2013, 00:22

A co doładujesz jak nie podasz nr telefonu.
Przesłanie kodu doładowującego na meila tez nie ma sensu tak to wyjdzie bo przecież w końcu go do jakiegoś telefonu wklepiesz i będzie wiadomo gdzie został zakupiony (bo kolega nie drapie zdrapek tylko z terminala korzysta).
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [BETA]

Postautor: pm7 » sobota, 16 marca 2013, 00:34

Sugerujesz, że jak kupuje w kiosku kod doładowania to sprzedający widzi na terminalu na którym mi wydrukował na jaki numer sobie ten kod użyję?
Tu chodzi o ty, by sprzedający nie znał numeru. To, że operator wie gdzie kupiliśmy jest trudne do ominięcia.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami - OFICJALNY START!

Postautor: qertoip » sobota, 16 marca 2013, 02:41

Bitfon oficjalnie wystartował, można ładować bez ograniczeń, zapraszam: https://bitfon.pl

Nawet jeśli masz jeszcze kilka złotych na koncie, doładuj już teraz na zapas, żebyś później nie zapomniał wypróbować Bitfona ;-)
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami [BETA]

Postautor: qertoip » sobota, 16 marca 2013, 10:21

muranez pisze:Wreszcie, pomysł sprzedaży doładowań za BTC to sprawa kluczowa.
Otwierając bitfona mam nadzieję zakiełkować polską ekonomię bitcoin - zachęcić użytkowników do kupowania za bitcoiny i sklepy do przyjmowania bitcoinów. Zdecydowałem się na doładowania, bo jest to coś praktycznego i powszechnie potrzebnego a nie tylko ciekawostka (jak alpaca socks czy poduchownia, nic im nie ujmując).
muranez pisze:Mam jedno spostrzeżenie... Kody doładowujące można kupić na Allegro czy różnych zagranicznych stronach z ~10% dyskontem. Gdybyś kupował je i odsprzedawał za bitkojny udałoby się się:
:arrow: nie tylko wyeliminować 2,9% prowizję którą pobierasz, ale nawet zejść cenowo poniżej nominału - opłacałoby się wówczas nawet kupić bitkojny by zrobić u Ciebie zakup zamiast zasuwać do kiosku...
:arrow: zrobić proces zakupu bardziej anonimowym, tj. przy zakupie kodu kupujący nie musiałby podawać własnego numeru telefonu...
Dzięki, będę miał to na uwadze.

Niestety kupowania doładowań na allegro praktycznie nie da się zautomatyzować - trzeba przy tym siedzieć i ręcznie wybierać najlepsze i wiarygodne oferty. Jeśli miałbym coś robić ręcznie, to wyszłoby drożej, nie taniej ;-) No i jest ryzyko, że to są ślepe lub niepełnowartościowe doładowania, tzw. przelewy SMS, które nie przedłużają konta i nie dają promocji, a to ostatnia rzecz jaką chciałbym mieć w bitfonie.

Bitfon oferuje pełnowartościowe doładowania tak jak kupione u operatora, ze wszystkim co normalnie przysługuje.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami - OFICJALNY START!

Postautor: phoebe » sobota, 16 marca 2013, 22:45

Możliwe jest dodanie funkcjonalności automatycznego zasilania konta poprzez wpłacenie BTC na wskazany adres?
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami - OFICJALNY START!

Postautor: qertoip » niedziela, 17 marca 2013, 00:16

phoebe pisze:Możliwe jest dodanie funkcjonalności automatycznego zasilania konta poprzez wpłacenie BTC na wskazany adres?
Dokładnie tak to działa. Doładowanie powinno nastąpić w ciągu ~2 minut, czasem przedłuża się to do około 10 minut.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami - OFICJALNY START!

Postautor: Bit-els » niedziela, 17 marca 2013, 09:03

Fantastyczna usługa, na pewno doładuję.

Myślę, że nie musisz dawać klientowi aż 15 minut. W czasie jakiegoś poważnego zawirowania możesz dopłacić do interesu. 5-7 min. wystarczy.
Oczywiście w dłuższym okresie wszystko się uśredniona, wiem.

Chyba duża cześć wchodzących obecnie w bitcoin, traktuje go tezaurezacyjnie. W pierwszej chwili też miałem takie odczucie, że po co płacić bitami, które kiedyś...:)
Ale przecież z miesięcznych zasobów tylko małą pulę ludzie odkładają jako oszczędności. Zresztą większość w ogóle tego nie robi.
Nastąpi zmiana w podejściu do środków płatniczych. Będzie tak, że np. 5% pensji na początku każdego miesiąca ludzie zamienią sobie na bity i będą sukcesywnie wydawać w sposób prosty i przyjemny.
Żeby się to stało, musi zaistnieć w świadomości ludzkiej fakt, że kupiony bitcoin w dłuższym terminie rośnie. Oczywiście zdarzają się wahania, ale po czasie będzie na poziomie zakupu lub wyżej.
Mechanizm bitcoina ma wbudowaną deflację. Będzie się ona wyrażać wtedy, gdy bitcoin będzie co raz bardziej popularny.
Tak patrzę na to, jak dobre informacje spływają ze świata i jest tego kilka dziennie. Czasem jedna, czasem 3-4.
Latem powinno to skoczyć do kilkunastu, jesień-zima kilkadziesiąt, za rok kilkaset info o akceptacjach btc dziennie.
To wszystko jest jak dopływająca woda do wanny, która podnosi poziom wody. Mimo stale otwartego korka w postaci podaży na giełdach

muranez
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami - OFICJALNY START!

Postautor: muranez » poniedziałek, 18 marca 2013, 01:00

Dodam, że wyeksportowane (na tym polega dymanie okupanta na wacie) kody doładowujące kupuję w necie od 3 lat i nigdy nie zaliczyłem wtopy. Teraz będę też kupować je w bitfonie ku chwale bitkojna :D
(W podobny sposób kupywałem też kody spod nakrętek koka-koli, świństwa którego nie piję, gdy zasilały one konto u fioletowego operatora... oraz transfer na chomiku i inne szmery bajery...) Kupowałem kody różnych opów, bo miałem różne karty. Zawsze były to kody pełnowartościowe, takie jak wydrukowane z terminala. Kilku topowych sprzedawców, sprzedaje to w sposób zautomatyzowany (głównie przy użyciu usługi Automater), idzie kupić na zapas wuchtę kodów.

Tak jak zrobiłeś też jest OK. Pisze o tym tylko po to by ożywić duch przedsiębiorczości w narodzie Polskim który w czasach eurokołhozu potrzebuje pracy u podstaw. :) Kolejne nisze (np coś o czym wspomniałem powyżej są do zdobycia). Cieszę się, że bitkojn zaczyna być tym czym miał być (wolną walutą internetu), a nie jest już tylko zabawką spekuły i gimbo-majnerów wrabiających mamusię i tatusia w rachunek za prąd.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami - OFICJALNY START!

Postautor: qertoip » poniedziałek, 18 marca 2013, 10:08

Bitmar pisze:Ja chętnie potestuję ale gdzieś za 2 miesiące jak mi się skończy karta Orange do internetu mobilnego, telefon niestety (to mój wielki błąd) mam na abonament. Pomysł bardzo dobry.
Bit-els pisze:Fantastyczna usługa, na pewno doładuję.
muranez pisze:Teraz będę też kupować je w bitfonie ku chwale bitkojna :D
Panowie dzięki za wsparcie i nie zapomnijcie o bitfonie jak faktycznie będziecie potrzebować doładowania ;-)
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 11 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami - OFICJALNY START!

Postautor: yaardai » poniedziałek, 18 marca 2013, 13:43

Przeklejka z http://bitcoin.pl/139-bitfon-doladowani ... n#comments :)

Mnie przede wszystkim interesuje:
- integracja z Bitpay (jak technicznie zrobione potwierdzenie wpływu BTC na dany adres, jak często wypłacają, USD/EUR/PLN?)
- bramka do doładowań - która?, czy po prostu skrypt z konta bankowego kupujący doładowania?, kody?
- zabezpieczenia - te o których możesz napisać :)
- skąd prowizja 2,9% - Bitpay czy doładowania?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami - OFICJALNY START!

Postautor: qertoip » poniedziałek, 18 marca 2013, 15:51

yaardai pisze:Mnie przede wszystkim interesuje:
- integracja z Bitpay (jak technicznie zrobione potwierdzenie wpływu BTC na dany adres, jak często wypłacają, USD/EUR/PLN?)
Adresy obsługuje BitPay. To co widać w Bitfonie przy płatności to jest <iframe> z fakturą BtPaya.

Flow jest taki, że najpierw Bitfon woła BitPaya żeby utworzyć nową fakturę, a potem - gdy user zapłaci - BitPay woła Bitfona z informacją, że określona faktura jest zapłacona. Wszystko bazuje zwykłych na żądaniach HTTPS i JSON-ie.

BitPay przekazuje bitcoiny sprzedawcy raz dziennie, minimum 0.1 BTC. BitPay nie konwertuje tego na złotówki.
yaardai pisze:- bramka do doładowań - która?, czy po prostu skrypt z konta bankowego kupujący doładowania?, kody?
Nie są mi znane żadne detaliczne API doładowań. Bitfon wykorzystuje site scraping.
yaardai pisze:- zabezpieczenia - te o których możesz napisać :)
Przede wszystkim limity i powiadomienia wszelkiego rodzaju, najlepiej ustawione w samym banku. Są limity doładowań per numer telefonu, dzienny limit wydatków PLN, i oczywiście limit środków na moim koncie (utrzymuję tam niskie saldo). Generalnie zakładam, że wcześniej czy później coś pójdzie nie tak i skupiam się na minimalizacji strat.
yaardai pisze:- skąd prowizja 2,9% - Bitpay czy doładowania?
W tym 2.9% staram się upchnąć prowizję BitPaya (1%) i ryzyko kursowe (które jednak jest dużo większe).
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfon - doładuj telefon bitcoinami - OFICJALNY START!

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 18 marca 2013, 16:20

W tym 2.9% staram się upchnąć prowizję
BitPaya (1%) i ryzyko kursowe (które jednak
jest dużo większe).

To może skrócisz okienko czasowe dla klienta. Przecież można się przygotować. Mieć otwartą kartę z kontem np. na bitcurexie, albo portfel online czy apkę w telefonie. I okno bitfonu.
I całość w minucie. Więc 3 do 5 min. to aż nadto.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości