Sieci neuronowe - gra na Binance

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5281
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » wtorek, 14 grudnia 2021, 17:45

Miales 1 BTC.
01.12.2021 - Sprzedales za 59.000
04.12.2021 - Kupiles za 42.000 - masz juz 1.4 BTC
07.12.2021 - sprzedales za 51.000 - masz juz 71k
11.12.2021 - kupiles za 47 - masz juz 1.51 BTC
Czyli zrobiles 50% zysku. To jest Twoj benchmark. Te trejdy najlepiej widac na h4. Musisz zaczac myslec - i nauczyc swojego AI myslec - w kategoriach czasu.
Gdybys gral na 1D (przelacz sobie wykres - pewnie zrobilbys tylko pierwsze dwa trady bo reszta to szum. Na 4h ten szum mozna wykorzystac jw. Ale jak zaczynasz schodzic nizej na 1h czy jeszcze nizej to musisz robic trejdy na kilka godzin/minut. Tak tez mozna tylko to jest co innego. I nie wiem czy wiecej niz 50% z tego wyciagniesz.
BTW - przydalby ci sie systemik robiacy backtestowanie i wybierajacy OPTYMALNE ruchy w przeszlosci na bazie isteniejacego wykresu. Mozna by wtedy porownac jaki TF daje najlepsze wyniki. Bo moze byc tak ze nawet jak jestes jasnowidzem i znasz przyszlosc to i tak najwiecej zyskasz nic nie robiac czyli kupujac/sprzedajac raz na kilka dni a moze byc ze jest inaczej.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 166
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: Yogi77 » środa, 15 grudnia 2021, 06:10

tpirowski pisze: poniedziałek, 13 grudnia 2021, 06:38Ile tak na oko taki bot profesjonalny wykonuje transakcji dziennie?


Posiadam firmę HFT zajmującą się profesjonalnie handlem algorytmicznym na giełdach kryptowalut.

Przeciętnie moje oprogramowanie wykonuje od 0.5 do 1 mln transakcji miesięcznie (z obrotem ponad 100 mln USD) na jednej giełdzie.

Z tym że to działa na bazie market makingu i arbitrażu statystycznego. Zysk więc pochodzi ze spreadu i korelacji cen z kilku głównych giełd.

Moje oprogramowanie nie jest w stanie przewidzieć zmiany średniej ceny rynkowej w czasie (w założeniu takie wahanie góra / dół jest symetryczne, więc ryzyko z niego wynikające się znosi).
tpirowski pisze: niedziela, 12 grudnia 2021, 19:19Jestem świadom, że "algorytmu" mojej sieci nie poznam i to jest w końcu immanentna cecha AI.
Sam, jak mam czas, to patrzę na decyzje AI i staram się zrozumieć, jak grać.


Na pewno nie przekazałbym poważnych pieniędzy pod kontrole oprogramowania, którego sposobu działania nie rozumiem.

Może jest jakaś szansa, że Twoje AI znalazło adekwatny model mikrostruktury rynku, który pozwoli zarobić miliony. Jednak warto zauważyć, że od lipca do listopada na rynku były wzrosty. To oznacza, że nawet kupowanie / sprzedawanie w losowych momentach w tym okresie przynosiło zysk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5281
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » środa, 15 grudnia 2021, 07:33

Yogi77 pisze: środa, 15 grudnia 2021, 06:10Przeciętnie moje oprogramowanie wykonuje od 0.5 do 1 mln transakcji miesięcznie (z obrotem ponad 100 mln USD) na jednej giełdzie.
Dzialasz na jednej gieldzie tylko robiac MM czy chodzilo ci o to ze dzialasz na kilku ale na kazdej masz taki wolumen?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 166
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: Yogi77 » czwartek, 16 grudnia 2021, 06:07

domator pisze: środa, 15 grudnia 2021, 07:33 Dzialasz na jednej gieldzie tylko robiac MM czy chodzilo ci o to ze dzialasz na kilku ale na kazdej masz taki wolumen?


Aktualnie współpracuję tylko z jedną giełdą. Jedna z największych giełd na rynku. To są dla niej statystyki.

przygotowuję system dla drugiej giełdy, na razie jestem na etapie rozmów

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5281
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » czwartek, 16 grudnia 2021, 06:12

@Yogi77 Podpytam cie. Oczywiscie jesli wchodze w jakis know-how ktorego nie chcesz zdradzac to absolutnie to rozumiem i nie oczekuje odpowiedzi.
Ja kiedys probowalem robic MM na bitmexie. Napisalem nawet bota co potrafil zarabiac przez kilka dni. Ale koniec koncow zawsze mnie wywozilo i zostawalem z longiem czy szortem ktory byl w stracie bo kurs uciekal. Troche jak impermanent loss w defi. Czy masz na to jakas metode? hedgujesz takie sytuacje? Czy tez algorytm pracy bota nie pozwala by do takiej sytuacji doszlo? No ale to musi (chyba) oznaczac ze tniesz straty po prostu szybko ZANIM cie wywiezie?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » czwartek, 16 grudnia 2021, 13:42

U mnie tyle, że przerobiłem wejście na podwójne (równolegle do danych o cenie są dane z MA100).
Puszczam uczenie (to zajmie kilka dni). Odezwę się potem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5281
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » czwartek, 16 grudnia 2021, 14:54

@tpirowski a dlaczego ma100? Nawet jesli MA (co mnie dziwi ze nie RSI) to dlaczego 100?
edit: no i najwazniejsze - jakies swieczki? No bo jak uzwasz MA100 to znaczy ze to jest 100 swieczek do tylu, prawda? Ale jakich?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 166
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: Yogi77 » sobota, 18 grudnia 2021, 00:51

domator pisze: czwartek, 16 grudnia 2021, 06:12Ja kiedys probowalem robic MM na bitmexie. Napisalem nawet bota co potrafil zarabiac przez kilka dni. Ale koniec koncow zawsze mnie wywozilo i zostawalem z longiem czy szortem ktory byl w stracie bo kurs uciekal. Troche jak impermanent loss w defi. Czy masz na to jakas metode? hedgujesz takie sytuacje? Czy tez algorytm pracy bota nie pozwala by do takiej sytuacji doszlo?


1. W tej chwili działam tylko na rynku spot, gdzie np. nie ma ryzyka likwidacji pozycji

2. Mój system monitoruje wszystkie główne giełdy, więc jeżeli cena jakiegoś aktywa zaczyna spadać to jest w stanie odpowiednio wcześnie zareagować

3. Niektóre giełdy są w stanie dopłacać dostawcom płynności za generowanie obrotu w postaci ujemnych prowizji transakcyjnych co dodatkowo rekompensuje ryzyko związane z niestabilnością ceny

Na poziomie teoretycznym nie dysponuje niczym co nie zostałoby dokładnie opisane w istniejącej literaturze.

W przypadku HFT największym wyzwaniem jest stworzenie systemu z zachowaniem dużej wydajności. Liczy się każda minisekunda. Większość operacji wykonywanych przez moje oprogramowanie to po prostu przebijanie innych ofert.
domator pisze: poniedziałek, 13 grudnia 2021, 09:07 1. Nie mam teraz takich botow o jakich piszesz. Moje boty zajmuja sie arbitrazem. Wyszukuja na zywo okazje gdzie moga kupic na jednej gieldzie walor X i sprzedac na drugie to samo z zyskiem. Tu nie ma filozofii. Tu trzeba miec orderbooki w ramie i szybkie liczenie sciezek w grafie bo tych gield w lancuchy potrafi byc 3-4 a nie tylko 2. Kazda gielda ma setki par wiec tych wezlow w grafie troche sie robi. Grube tysiace.


Z uwagi na duże koszty transakcyjne ja nie wykonuję klasycznego arbitrażu. Wykorzystuję jedynie korelacje cen pomiędzy dużymi giełdami jako część strategii opartej głównie na market makingu.

Wiem że istnieje algorytm wyszukiwania możliwości arbitrażu łańcuchowego w oparciu o zmodyfikowany algorytm Floyda-Warshalla (kursy r transformujemy do -log(r) i znajdujemy ujemny cykl w grafie) i nawet myślałem nad tym, ale widzę tu sporo problemów.

Jakoś uwzględniasz koszty transakcyjne zwiazane z przeslaniem kryptowaluty na inna gielde (fee, czas)?

Czy ryzyko że ktoś inny wykona transakcje zanim bot zdąży przesłać kryptowalutę pomiędzy 3/4 giełdami nie jest zbyt duże?

.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5281
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » sobota, 18 grudnia 2021, 09:50

Yogi77 pisze: sobota, 18 grudnia 2021, 00:51Jakoś uwzględniasz koszty transakcyjne zwiazane z przeslaniem kryptowaluty na inna gielde (fee, czas)?
Tak. Ale nie przy pojedynczej transakcji - tego nie jestem w stanie policzyc oczywiscie - tylko w skali miesiaca. Statystycznie wychodzi mi ze przesyly zabieraja x% i z tym zyje.
Yogi77 pisze: sobota, 18 grudnia 2021, 00:51Czy ryzyko że ktoś inny wykona transakcje zanim bot zdąży przesłać kryptowalutę pomiędzy 3/4 giełdami nie jest zbyt duże?
Ja nie przesylam. To znaczy przesylam w ramach wyrownywania poziomow ktore sa predefiniowane ale nie przesylam by handlowac. Handluje tylko tym co moge shandlowac w calosci w 3-4 sek. Co oczywiscie oznacza ze musze miec na 5 gieldach wszystkie krypto, ktore uznaje za istotne. Oczywiscie wewntrz jednej gieldy hadluje kazdym shitcoinem ktory moge sekune pozniej sprzedac.
Przyklad z zycia
binance_usdt_ada → bitbay_ada_pln → bitbay_pln_usdt
To oznacza ze ada musze miec na BB zeby sprzedac. Ale juz PLN nie musze miec wogole bo sprzedaje za nie i kupuje za nie w tym samym lancuchu na tej samej gieldzie.
Przesylanie odbywa sie zupelnie niezaleznie kiedy - w uproszczeniu - gdzies czegos jest za duzo albo za malo. Czasem mam do tego swoje awallety dodatkowo w systemie czasem przesylam tylko pomiedzy gieldami.
Nie robie nigdy na raz duzych transakcji - razcej skubie tablice ofert. Zdaza sie ze ktos skubnie pzrede mna - wtedy mam lancuch na minusie ale znowu - w skali miesiaca czy dnia to nie ma znaczenia.
Ja wyszukuje cykle w grafie algorytmem Tarjana
https://en.wikipedia.org/wiki/Tarjan%27 ... _algorithm
Nic szybszego nie znalazlem i do moich zastosowan jest idaelne. Dobrze zaimplementowane w C jest naprawde szybkie. I tak problemem przy probie liczenia dla 5 skokow jest ram. Dzialam na 4 max.
Yogi77 pisze: sobota, 18 grudnia 2021, 00:513. Niektóre giełdy są w stanie dopłacać dostawcom płynności za generowanie obrotu w postaci ujemnych prowizji transakcyjnych co dodatkowo rekompensuje ryzyko związane z niestabilnością ceny
To moje proby wlasnie na tym sie opieraly - ujemne fee na bitmexie dawalo calkiem fajny procent.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 166
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: Yogi77 » sobota, 18 grudnia 2021, 18:05

domator pisze: sobota, 18 grudnia 2021, 09:50Ja nie przesylam. To znaczy przesylam w ramach wyrownywania poziomow ktore sa predefiniowane ale nie przesylam by handlowac. Handluje tylko tym co moge shandlowac w calosci w 3-4 sek. Co oczywiscie oznacza ze musze miec na 5 gieldach wszystkie krypto, ktore uznaje za istotne.


Skoro musisz cały czas przechowywać krypto, które możesz potencjalnie wykorzystać do arbitrażu, to podlegasz takiemu samemu ryzyku związanemu z niestabilnością ceny jak Market Maker?

Jeżeli cena tych krypto spadałaby szybciej, niż zarabiasz na arbitrażu, to miałbyś stratę. Czy coś mi umyka?

Wykonujesz tylko i wyłącznie operacje typu taker czy czasami wystawiasz własne oferty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5281
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » sobota, 18 grudnia 2021, 19:17

Yogi77 pisze: sobota, 18 grudnia 2021, 18:05Jeżeli cena tych krypto spadałaby szybciej, niż zarabiasz na arbitrażu, to miałbyś stratę. Czy coś mi umyka?
Tak. Umyka. A dokladnie nie masz wiekszego obrazu. Wiekszy obraz w skrocie jest taki ze po pierwsze to wszystko robie z/dla kantoru z ktorym wspolpracuje a to oznacza ze oni chcac nie chcac musza trzymac coiny/fiaty na gieldach a po drugie to sa coiny, ktore mam/mają od lat i byly kupowane po przyslowiowe 5 złotych. Tokeny do gry. Czyli owszem technicznie masz racje ale biznesowo akurat tutaj jest dosc wyjatkowa sytuacja.
Yogi77 pisze: sobota, 18 grudnia 2021, 18:05Wykonujesz tylko i wyłącznie operacje typu taker czy czasami wystawiasz własne oferty?
Przy arbitrazu? Zawsze taker. Nie mam czasu. Musze to zrobic natychmiast. Mam gdzies z tylu glowy algorytm ktory by na 1 gieldzie wystawial oferte i trzymal ja tak dlugo jak dlugo da sie "dorobic" na innych gieldach takery do zamkniecia cyklu. Ale nie sadze by to zmienilo zyski znaczaco a stopien skomplikowania owszem. Poza tym giedlowe api to pieklo - kazde jest inne - i nie wszedzie da sie to dobrze obsluzyc jednoczesnie z zwyklym arbitrazem bo wiszacy order robi balagan.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5281
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » czwartek, 23 grudnia 2021, 18:44

@tpirowski i jak idzie? Jakies newsy?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » wtorek, 25 stycznia 2022, 19:17

No i działa od 2 tygodni.
Nie pisałem, bo ciekaw byłem, jak się będzie różnić.
Zrobiłem symulację dla starego systemu na bieda-karcie GTX1080. Oblicza co ok. 30 sekund. Stary i nowy dzięki temu gra jakby równolegle.
A nowa koncepcja poszła na dwóch RTX 2080TI (reakcja co 12 sekund teraz, ale zadanie jest matematycznie 2 x trudniejsze, jak stare).

Wrzucę wam jakiś log graficzny, tylko go obrobię.
Ale dość ciekawie było popatrzeć, jakie decyzje podejmą na tym dużym spadku, jaki się wydarzył.

Stary system stracił najwięcej od 7 miesięcy (od początku) - z kwoty ok. 1500$ stracił 57$.
Nowy system, zgodnie z Waszymi radami był jeszcze cwańszy. 38$ od szczytu do dna.

Różnica jest istotna. Teraz rzadziej (ok. 2 x rzadziej podejmuje decyzje).
Ponadto nie panikuje na dużych spadkach (tzn. chroni kapitał w USDT, ale nie tak agresywnie, jak stary).
I przestał grać 30 dolcami na małych falach. Teraz to olewa.

Wrzucę graficzkę to sami ocenicie.
Ciekaw jestem, co dalej można zrobić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 166
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: Yogi77 » czwartek, 27 stycznia 2022, 06:22

Dopytam dla pewności. Poza stworzeniem modelu predykcji napisałeś dodatkowo system, który automatycznie dokonuje transakcji czy po prostu ręcznie powielasz ruchy?

Do uczenia, jakiego dokładnie typu sieć stosujesz i z jakimi parametrami?

Model uczy się przyrostowo czy wsadowo?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: shinya56 » piątek, 28 stycznia 2022, 21:37

@tpirowski

Jakiej biblioteki używałeś do tego ? Scikit-Learn/TensorFlow czy nakładkę Keras ? Na obecną chwile Python chyba najbardziej się do tego nadaje.
Dokładnie biblioteki do Pythona.

tpirowski pisze: sobota, 11 grudnia 2021, 13:22Czy ktoś, kto się zna na kryptowalutach mógłby mi udzielić lekcji o nich? Chętnie zapłacę.

Za taką wiedzę co masz to za free pomożemy ;)

Od jakiegoś czasu próbuje stworzyć model sieci neuronowej i poznaje Machine Learning/Deep Learning.
Tylko ja mam kartę GTX 1660Ti, która nie posiada rdzeni Tensor. Powoli przymierzam się do nowego kompa na RTX, tylko poczekam na serie 4xxx

Z tego co zrozumiałem to stworzyłeś HFT. Ty chyba chcesz stworzyć samouczącą się sieć na podstawie dostarczanych danych czyli Deep Learning ?

Przez przypadek zobaczyłem ten temat.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: FlyingAtom » sobota, 29 stycznia 2022, 12:31

Ciekawy temat.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » środa, 23 lutego 2022, 08:59

Yogi77 pisze: czwartek, 27 stycznia 2022, 06:22 Dopytam dla pewności. Poza stworzeniem modelu predykcji napisałeś dodatkowo system, który automatycznie dokonuje transakcji czy po prostu ręcznie powielasz ruchy?

Do uczenia, jakiego dokładnie typu sieć stosujesz i z jakimi parametrami?

Model uczy się przyrostowo czy wsadowo?
Ależ to jest sztuczna inteligencja. Gra tak, jak sama uważa. Nawet nie mam możliwości się wtrącić.
Zresztą - gówno się znam na tym. Umiem tylko programować.

Dodano po 2 minutach :
shinya56 pisze: piątek, 28 stycznia 2022, 21:37 @tpirowski

Jakiej biblioteki używałeś do tego ? Scikit-Learn/TensorFlow czy nakładkę Keras ? Na obecną chwile Python chyba najbardziej się do tego nadaje.
Dokładnie biblioteki do Pythona.

tpirowski pisze: sobota, 11 grudnia 2021, 13:22Czy ktoś, kto się zna na kryptowalutach mógłby mi udzielić lekcji o nich? Chętnie zapłacę.

Za taką wiedzę co masz to za free pomożemy ;)

Od jakiegoś czasu próbuje stworzyć model sieci neuronowej i poznaje Machine Learning/Deep Learning.
Tylko ja mam kartę GTX 1660Ti, która nie posiada rdzeni Tensor. Powoli przymierzam się do nowego kompa na RTX, tylko poczekam na serie 4xxx

Z tego co zrozumiałem to stworzyłeś HFT. Ty chyba chcesz stworzyć samouczącą się sieć na podstawie dostarczanych danych czyli Deep Learning ?

Przez przypadek zobaczyłem ten temat.
Da się zrobić sieć neuronową bez Tensor Cores.
Ale wtedy lepiej na AMD.

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
Myślę, jak zrobić, żebyście widzieli, jak gra moja sztuczna inteligencja.
Ciekawe dla mnie (na dziś ma 1400$, 4 miesiące temu miała dokładnie 867$).
Wklejać tu statystyki?

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości