Sieci neuronowe - gra na Binance

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 10:32

AI uczone jest poprzez karanie, lub nagradzanie za wynik finansowy.
Zastosowałem zasadę 100 iteracji (powtórzeń) na każdym przedziale 10 000 minut z Binance.
Potem sieć dostaje kolejne 10 000 minut (de facto - prawie to samo, przesunięte o 1 minutę, czyli 9999 danych to to samo).
Na razie rzutowałem tylko dane o cenie na zamknięciu (co wiem, że jest za mało, ale nie miałem mocy).
Nic mu nie ustawiałem - nie znam się na tym. Na tych TA też się nie znam. Świeczki nie ogląda (niedawno zrozumiałem dopiero, czym są). Odkryłem, że ogląda świeczki o tyle, że przecież on co 8 sekund ma bieżące dane - więc może patrzy na te świeczki, jak mu to coś daje.
2. Arbitraż - doczytam. To nowe dla mnie.
3. A ten bot, z pominięciem tych timefame etc to jak grał? To były operacje co minutę, 10, 100, 1000 ? Tak średnio?

PS: Ja tu widzę, że muszę najpierw forum poczytać z tydzień, żeby się odezwać.
Za dużo qrde wiecie, Panowie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 10:53

Mozesz wskazac z jakiego endpointa dajesz mu dane? Dokladnie z parametrami? Bo nie do konca caly czas rozumiem. 8 sekund? Toz to jest HFT. A na krypto HFT to srednio dziala. Nigdy nie patrzylem na nic ponizej 1 min.
edit: do arbitrazu AI raczej sie nie przyda.

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
tpirowski pisze: poniedziałek, 13 grudnia 2021, 10:44A ten bot, z pominięciem tych timefame etc to jak grał?
Nie ma czegos takiego jak pominiecie TF. To wlasnei TF definiuje powoduje ze masz duzo transakcji albo malo.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 11:10

Dane mam z API Binance, https://binance-docs.github.io/apidocs/spot/en/
Pobieram tylko dane z ceny zamknięcia 1m.
Co 8 sekund to mi sieć się przeliczy z góry do dołu, a nie dane z Binance. Ważne przy uczeniu, przy grze giełdowej - nieważne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 13:19

@tpirowski No ale po co liczysz co 8 sek skoro dane ci sie aktualizuja co minute? Chyba ze zamiast ostatniej swieczki bierzesz z "lastPrice" z tickera.
No dobra a jakbys bral swieczki godzinne i kazal mu myslec raz na godzine po zamknieciu swieczki to co by bylo?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 13:36

Co 8 sekund liczę, bo tak szybko mi się sieć przetwarza. Przy czym dane wejściowe zmieniają się na ostatnim wejściu (bieżąca minuta), stąd decyzje sieci neuronowej też co 8 sekund są nieco inne. A w momencie, w którym decyzja jest na kup lub sprzedaj, to jest aktywowana, bez czekania na pełną minute
To nawet zadziałało kilka razy, jak kurs zaczął gwałtownie spadać i AI podjęło decyzję natychmiast o ratowaniu kapitału.
Czyli ogólnie ma to sens, poza tym może, że obciąża całą moc obliczeniową, jaką mam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 13:52

a jak dlugo twoj bot trzyma pozycje? Przecietnie? Czyli od kupienia do sprzedania?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: maky » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 13:55

tpirowski pisze: poniedziałek, 13 grudnia 2021, 07:08Może na innej walucie do usdt albo na jakiejś parze lepiej bota puścić?

Im mniejsza waluta tym bardziej można nią manipulować a manipulacji nie przewidzisz. Intuicja mi podpowiada, że najlepsze są te bardzo duże i płynne.

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
tpirowski pisze: poniedziałek, 13 grudnia 2021, 09:02a tak dla laika (bo nic nie ogarniam) - jakbyś puścił bota na BTC/USDT i dał mu 1000 USD do zabawy, to myślisz, że ile operacji wykona dziennie w dłuższym przedziale czasu?

Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Niech wykona dwie byle zysk był maksymalny.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 14:48

domator pisze: poniedziałek, 13 grudnia 2021, 13:52a jak dlugo twoj bot trzyma pozycje? Przecietnie? Czyli od kupienia do sprzedania?
On nigdy nie gra całą pulą (prawie nigdy) oraz kupuje i sprzedaje różne ilości. To, co kupił ma w dyspozycji, ale zapewne sprzeda inną ilość (więcej lub mniej).
Zwykle ok. 2-4 transakcje dziennie, ale dużo więcej (typu 10) jak kurs wyraźnie spada przez pewien czas.
Wrzucę wieczorem jakiś wykres, możecie podać, na jakim okresie czasu i na jakiej kwocie to przesymuluję, albo dam bieżący.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 16:36

Interesujace. Wydaje mi sie ze ludzie dzialaja inaczej. Tu kazdy z nas ma swoj TF. Jedni graja krotkie wejscia/wyjsca na 5m przez kilka godzin wieczorem (czesto na lewarze) a inni kupuja w 2019 i sprzedaja w 2021. Tego sie nie da pogodzic. Nie ma uniwersalnego podejscia. Dlatego tak wazne jest to o co pytam i co probuje ustalic - ramy czasowe. Granie na minutowkach dzisiaj bazujac na wiedzy o minutowkach sprzed roku wydaje mi sie dosc karkolomne.
edit - no chyba ze to AI jest tak dobre ze samo sobie potrafi wybrac TF. Ale jakos tego nie kupuje. Szum z przykladocyh minutowek dla kogos kto handluje na dniowkach jest absurdalnie niepotrzebny.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: szym1991 » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 21:31

domator pisze: poniedziałek, 13 grudnia 2021, 13:19@tpirowski No ale po co liczysz co 8 sek skoro dane ci sie aktualizuja co minute?

API Binance przy pobieraniu danych o świecach zwraca także najnowszą, niezamkniętą jeszcze świecę (działa to dla dowolnego interwału). Więc gdy @tpirowski uderza do API co 8 sekund, to faktycznie dostaje nowe, bieżące ceny z niezamkniętej świecy.
Czyli de facto taki bot działa na danych "live".
W sumie reakcja na jakieś nagłe tąpnięcia może być błyskawiczna, ale też szum jest dużo większy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » wtorek, 14 grudnia 2021, 06:08

szym1991 pisze: poniedziałek, 13 grudnia 2021, 21:31jakieś nagłe tąpnięcia może być błyskawiczna, ale też szum jest dużo większy.
Dokladnie. I jak grasz na dniowkach i kupiles za 41600 na szpilce w dol to nie sprzedajesz za 42000 tylko dlatego ze ktos na minutowce zrobil dumpa o 100 usd. BEz wzgledu na chwilowe wahania czekasz kilka dni na odbicie np. do 50k. I caly czas to budzi moja watpliwosc.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » wtorek, 14 grudnia 2021, 06:55

Nie mam porównania z innymi botami albo profesjonalnymi graczami.
Ale na próbę popatrzyłem na wynik od 1 do 12 grudnia i było tam ogromne tąpnięcie 4 grudnia, ale straty nie poniósł i tak.
Może faktycznie mu nadmiar danych szkodzi, zrobię na tym przedziale symulację, co by było, jakby miał dane co minutę i co 15 minut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » wtorek, 14 grudnia 2021, 07:19

@tpirowski Doskonala mysl. Sprawdz. Ale jak co 15 min to mu daj zamkniecia 15 miutowek a nie 1 min, wtedy to bedzie mialo sens. Czekam na informacje.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » wtorek, 14 grudnia 2021, 11:45

Zrobiłem taką próbę i na API TradingView rzuciłem na wykres tych słupków minutowych (jeszcze nie ogarnąłem rzutowania na linie)
Da się, ale jeszcze mi nie zadziałało, żeby wyświetlać przy tych kuleczkach wartości. Kuleczka S - sell, B - buy, P - sam moment zlecenia (tożsamy z momentem operacji właściwie, bo operacje wykonuję w Binance z ustawioną opcją "Market").

Na próbę dałem taki przykry okres, od 1.12 do 12.12 włącznie, kiedy kurs bardzo spadł - żeby robocikowi było trudno.
Na razie jest to dotychczasowa sieć, zaraz przygotuję kolejne próby.

Jak oceniacie, czy on wykonuje dużo operacji?

Opłaty dla Binance przyjąłem 0,1% za transakcję (bo tyle jak zauważyłem naliczają mi przez transakcje z ich API na portfelu u nich. Koszty te są wliczone.

  • Gdybym kupił BTC 1.12 00:00 za 1000$ to miałbym BTC warte 876$ dnia 12.12 o 23.59.
  • Jeżeli 1000$ dostałoby AI (i grać zaczyna mając tylko dolary, tam na górce), to miałbym 1015$ na końcu, czyli o 139$ więcej, niż gdybym zainwestował w BTC, ale to niestety tylko 1.5% więcej, niż 1000$. Ale straty bym nie poniósł.
Przy czym na końcu portfel mam taki: BTC 0.01315 BTC i 354.2$ (i to razem daje 1015$)

Jedyna operacja, gdzie 100% BTC zostało sprzedane, to na tym spadku dużym, gdzie "spanikował".
Jedyna operacja, gdzie 100% BTC zostało kupione, to chwilę wcześniej, poprzednia operacja.

Poprawię tą grafikę, jak pokonam TradingView API, żeby mi łaskawie wyświetliło dane (wiem, że może, jest w dokumentacji, ale coś mi nie robi).

Bardzo bym chciał dowiedzieć się, ile np. jakieś roboty potrafią zrobić na tym odcinku, mając na starcie 1000$

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » wtorek, 14 grudnia 2021, 12:01

tpirowski pisze: wtorek, 14 grudnia 2021, 11:45Bardzo bym chciał dowiedzieć się, ile np. jakieś roboty potrafią zrobić na tym odcinku, mając na starcie 1000$
Nikt takiej odpowiedzi nie udzieli. Jak katarynka powtarzam - zalezy na jakim TF chcesz grac.
Gdybym to ja mial grac na tym odcinku to bym zrobil 4-5 operacji. Nie wiecej. Moze nawet 3 tylko? Dzubanie kilkudziesieiu tradow na tym odcinku czasu jest bez sensu bo wlasnie zysk zjada prowizja. Oczywiscie mozesz to poprawic handlujac na bitmexie i robiac ordery MM ale to nie o to chodzi.
Nizbyt ciekawe jest to ze on nie wykorzystal calego tego spadku. Oraz z kupil na jego poczatkyu a potem sie ratowal tnac straty.
Probowales kazac mu grac w 2 strony czyli robic szorty? Da sie? Na bionance chyba nie ale wogole do takich zabaw polecam bitmexa ma baaardzo plynny ryunek wiec latwo jest zrobic ordery MM i na dodatek mozna grac szorty i ma dobre api.
Reasumujac -dla mnie strategia ktora widze na obrazku jest nieprzemyslana i zbyt chaotyczna - probuje usredniac spadki coraz nizej (co jest srednio madre), nie wykorzystuje ewidentengo spadku, ktory - chocby chwilowo - MUSI odbic itd...
Polecam tez pokazac mu podstawowe wskazniki TA - moze chocby glupie RSI na poczatek. Bo to by naprawde duzo pomoglo.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » wtorek, 14 grudnia 2021, 12:07

domator pisze: wtorek, 14 grudnia 2021, 07:19@tpirowski Doskonala mysl. Sprawdz. Ale jak co 15 min to mu daj zamkniecia 15 miutowek a nie 1 min, wtedy to bedzie mialo sens. Czekam na informacje.


Dzięki, oczywiście już zacząłem robić źle, bo by dostał same ostatnie minuty.
Ale widzę, że muszę kompletnie przerobić mu wejście i przeuczyć jeszcze raz i sam zapewnię sobie porównanie z innym (moim nowym) robotem.
Działam.


A i tak siedzę w domu po szczepieniu wczoraj wieczorem bo mam gorączkę i zdycham, to mogę się doedukować.
Obczaję tego Bitmexa, bo nie znałem.
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 grudnia 2021, 12:12 przez tpirowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » wtorek, 14 grudnia 2021, 12:10

tpirowski pisze: wtorek, 14 grudnia 2021, 12:07Dzięki, oczywiście już zacząłem robić źle, bo by dostał same ostatnie minuty.
Wartosc C (close) ostatniej minuty w 15ce jest rowna wartosci C tejze pietnastominutowki. Nie wiem do konca co tam dlubiesz ale tak tylko chcialem ci podpowiedziec.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » wtorek, 14 grudnia 2021, 15:36

@domator Miałeś rację z tymi 15 min.
Działa spokojniej, nie wykonuje tylu transakcji, a wynik jest lepszy o kolejny 1% (zakończył z 1024$).

Ewidentnie mój pomysł ma złe dane wejściowe. Za duży szum.
Spróbuję to przerobić tak, aby było na początek drugie, równoległe wejście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: domator » wtorek, 14 grudnia 2021, 16:12

tpirowski pisze: wtorek, 14 grudnia 2021, 15:36Spróbuję to przerobić tak, aby było na początek drugie, równoległe wejście.
Dla wskaznikow TA? RSI na przyklad?
Tak czy inaczej 1% to nie jest temat. Tu trzeba poprawic o 50% :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Sieci neuronowe - gra na Binance

Postautor: tpirowski » wtorek, 14 grudnia 2021, 16:48

domator pisze: wtorek, 14 grudnia 2021, 16:12Tu trzeba poprawic o 50%


No toś mnie zagniótł do narożnika...
Ale ja nie mam pojęcia, ile da się ugrać na takiej giełdzie.
Rozumiem - że jak fuks, albo mózg to dużo.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości