Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: KryptoBanita » sobota, 23 lutego 2019, 13:41

Bitmar pisze: sobota, 23 lutego 2019, 13:173. Chłodzenie w cieczy.
Ja cały czas o tym i tylko o tym. Nie mylę pojęć. Mówimy o chłodzeniu W cieczy.
Silent-miner zastosował jakiś olej transformatorowy (może zamiennik) a Bentyn to dodatkowo skomplikował stosując ciecz niskowrzącą - oczywiście chłodzenie jest znacznie wydajniejsze, ale instalacja dużo droższa niż instalacja wykonana przez Silent-miner.
Chcieli być aż tak innowacyjni, że zamiast "wziąć" sprawdzone i działające rozwiązanie, poszli w duże koszty?
Praktycznie zastosowali chłodzenie parowe ;)
Tak jakby generowanie kosztów było założeniem podstawowym...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: KryptoBanita » sobota, 2 marca 2019, 16:47

blink pisze: sobota, 2 marca 2019, 15:16Oni chyba mają jakieś prawa do tych koparek więc można sobie je zabrać. Prawda jest taka że jakby jakiś Janusz kopał sam to teraz też by się okazało że nieopłacalne i jest wtopa - więc co za różnica
Poczytaj z jaką absurdalną przebitką zostały te koparki zakupione.
Janusz straciłby - oczywiście, ale tutaj strata 50% była na starcie :/
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: wantwrite2014 » niedziela, 3 marca 2019, 21:45


Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: wantwrite2014 » poniedziałek, 4 marca 2019, 15:48

Szczepan Bentyn przeprowadzi dzisiaj live o 20:00 gdzie będzie odpowiadał na pytania dotyczące działalności Pracowni Nowych Technologii :



Może , któryś z ekspertów z tego forum od kopania kryptowalut się tam pojawi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 4 marca 2019, 16:05

Niech on lepiej szuka kasy dla ludzi, którym jest winny (lub PNT winne, co na jedno chyba wychodzi), a nie prowadzi jakieś streamy by uspokajać ludzi. Influencer cholercia a piniondzy ni ma, bo koparki za drogo kupione. Albo to wałek, albo jest kompletnie nieprzedsiębiorczy i nieodpowiedzialny (w skrócie: głupi), więc za biznes nie powinien się zabierać. Chyba, że liczył przyszłe zyski z ceny w swej książce czyli 1 BTC=1,000,000$, ale biznes nie może być spekulacją.

Może piszę chamsko i ostro, ale mam dosyć słuchać wciąż i wciąż o wałkach, naciąganiu i niejasnych biznesach w tym środowisku.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 4 marca 2019, 18:06

Nawet pod artykułem: "Finansowy koszmar 230 inwestorów"
NADAL NAGANIAJĄ NA - Webinar "Inwestuj w Blockchain Data Center zasilane tanią energią".
To już zaczyna śmierdzieć PIRAMIDĄ.

Koleś nagania tak:
"Marcin
Sprawdź u źródła jak wygląda ten biznes. Zapraszam w Poniedziałek na prezentację online omawiającą krok po kroku cały projekt. Rezerwacja miejsc --> tutaj: "


link wyciąłem, bo NALEŻY TRZYMAĆ SIĘ OD TEGO Z DALEKA!

Jeszcze to:
"BentynCoin, którego wartość w ciągu pół roku wzrosła od 1 grosza o 6000%"
NAPRAWDĘ?! :shock: ŁADNA ŚCIEMA!
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 5 marca 2019, 01:50

Problem w tym, że Szczepan zrobił kilka niezależnych od siebie spółek i kłopoty jednej nie koniecznie wpływają na działanie i kondycję innych.
Tak więc nadal "nagania" na inwestycje - w inne swoje spółki niż "felerna".
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: hanti » wtorek, 5 marca 2019, 08:02

Są jakieś dowody, że kopalnia w Rosji/Iranie w ogóle istnieje? :) Mają jakiś wykres mocy swojej kopalni? Jedyny ratunek dla nich to ponowne wzrosty na BTC.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: prezes » wtorek, 5 marca 2019, 10:02

hanti pisze: wtorek, 5 marca 2019, 08:02Jedyny ratunek dla nich to ponowne wzrosty na BTC.
To by tylko było przedłużenie agonii i nałapanie kolejnych jeleni
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: Bit-els » wtorek, 5 marca 2019, 11:08

Oczywiście. Wzrost ceny- wszyscy znów się rzucają- moc rośnie, trudność za nią- opłacalność down

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: Zeyt » wtorek, 5 marca 2019, 12:09

No cóż, nie ma łatwo w tej branży

Edit: @Wymazywanie Post trochę w stylu że wszystko wina spółki i Bentyna, bo on ją założył

A co z inwestorami? Czy oni nie zdawali sobie sprawy jakie wiąże sie z tym ryzyko
Czy może co poniektórzy inwestująć 6 cyfrowe kwoty nie zdawali sobie sprawy jaka jest aktualnie sytuacja na rynku BTC i jakie mogą być tego konsekwencje?
Myślę że to właśnie Ci bańkowi jelenie którzy bez bladego pojęcia o tym rynku zainwestowali grube kwoty, mają aktualnie największy bół tyłka

Widziały gały co brały :roll: :roll:


Do posta poniżej,
Spoiler:
Blockchain data center chłodzone zanurzeniowo, to by tłumaczyło ceny
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 marca 2019, 13:00 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 sierpnia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: bondzo » wtorek, 5 marca 2019, 12:50

Ja to tu tylko wkleje w wykopu
Ogólnie to jest spółka komandytowa, każdy w niej jest udziałowcem itd. Tam nie da się zobaczyć w krs zarządu, udziałów. Nie mam pojęcia jak to wygląda formalnie. Tylko że, prawda jest taka, że to nie firma Bentyna, on jest jedynie CEO, słupem i taką twarzą tej firmy. Lata po mediach, bawi się w celebrytę i teraz zbiera baty.

Spółkę założył TOMASZ WIŚNIEWSKI - wiceprezes zarządu Pracownia Finansowa. To ogromna spółka posiadająca te elektrownie wiatrowe. Inwestująca też w nieruchomości itd. Jeszcze rok temu Wiśnia trochę się udzielał w mediach o PNT. Obecnie schował się w cień. Jak PNT zorganizowało w 2017 pierwszy meeting online z potencjalnymi inwestorami to go oglądałem na żywo. Właśnie Benzyn i ten Wiśniewski opowiadali jak to ma wyglądać. Doskonale pamiętam, taniej kupimy sprzęt, znamy się na tym, to trudne do organizacji. My jako PNT pobieramy tylko 25% urobku. Potencjalni inwestorzy na chacie zadawali pytania.przez chyba 2h to trwało.

No i tak naprawdę Benzyn jest głównie CEO i nie wiadomo czy ma jakieś znaczącu udziały w spółłce, choć we wpisach KRS go nie znalazłem w ogóle, tylko któryś wpis jest uszkodzony, odnośnik pokazuje 404 brak. Tak naprawdę to Benzyn się znał na krypto i miał się zająć organizacją od strony technicznej. Od strony prawnej to wszystko stworzył ten WIśniewski. To on założył PNT, wszystko prawnie zorganizował, każdy wałek to jego decyzja. Szczepcio jest po prostu kozłem ofiarnym i twarzą.

Wszyscy gadają o Benzynowej firmie a to zupełnie inny cwaniak zbiera cały chajs po cichu. Jako jedyny w KRS nie jest komandytorem a jego wkład kapitału wynosi 100zł (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

On ma wyjebane czy to przetrwa, czy nie. On na tym zarobił i to niewielerobiąc. Jebał marże. 25% do podziału z Benzynem z urobku. Z tego co opisują inwestorzy to ta spółka wiatrakowa PF pobierała 10% od tych kwot inwestycji. Czyli ponad 2mln zł. No i zakupo koparek przez osobną spółkę i narzucenie na nie ogromnej marży.
Policzcie sobie. Chajs inwestorów przepalony. Kupione koparki na samym szczycie i to jeszcze po zawyżonych cenach, teraz są warte grosze. WIśniewski i reszta akcjonariuszy PF zarobieni kilka mln zł po cichu, bez ryzyka, kosztów itd.

A BENZYN ZBIERA BATY I JESZCZE WYGLĄDA JAK OSZUST, CHOĆ TO NIE ON DECYDOWAŁ, ALE WSZYSCY MYŚLĄ ŻE JEST PIEPRZONYM GORDONEM GEKKO Z WALL STREET ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)"

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: maxi82 » wtorek, 5 marca 2019, 13:00

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: prezes » wtorek, 5 marca 2019, 13:28

Na stronie jest chyba tylko informacja ze mozna zarobic 150% a nie napisali ze rownie dobrze mozna stracic 50 albo nawet 100% ale gdyby tak napisali to chyba nie nalapali by tylu jeleni.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: Bit-els » wtorek, 5 marca 2019, 14:27

Ktoś chyba pisał, że z naszego forum nie ma tam nikogo, czyli funkcja edukacyjna najstarszego i największego polskiego forum o bitcoinie przyniosła efekty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: prezes » wtorek, 5 marca 2019, 14:43

Zeyt pisze: wtorek, 5 marca 2019, 12:09A co z inwestorami? Czy oni nie zdawali sobie sprawy jakie wiąże sie z tym ryzyko
Czy może co poniektórzy inwestująć 6 cyfrowe kwoty nie zdawali sobie sprawy jaka jest aktualnie sytuacja na rynku BTC i jakie mogą być tego konsekwencje?
Problem jest taki, że większość ludzi inwestuje w rzeczy nie mając o nich zielonego pojęcia. Mają przeświadczenie że jak zwrócą się do fachowca w danej dziedzinie to udzieli on im rzetelnych informacji na dany temat, a prawda jest taka że dobrych fachowców jak w każdym zawodzie jest jak na lekarstwo czyli mniej niż 10 %. Co oznacza że ktoś kto ma kasę ma małe szansę trafić na kogoś uczciwego i z rzetelną wiedzą.

Niestety edukacja w Polsce kuleje i Ci ludzie nie wiedzą nawet o tym że mają 10 % szans trafić na eksperta. Przeważnie trafiają na naganiacza sprzedawcę marzeń, który opowiada im bajki o niebotycznych zarobkach nie wspominając im o gigantycznym ryzyku jaki się z ty wiąże. Jak ktoś się już raz sparzy to jest szansa, że kolejny raz zanim zainwestuje zacznie się wcześniej sam edukować, choć jak wiemy nawet jak się samemu edukujemy to czyhają na nas kolejni naciągacze czyli sprzedawcy szkoleń.

Już to chyba kiedyś pisałem ale napisze jeszcze raz, bo to pokazuje jak ludzi mogą zaślepić dolary. Jak byliśmy jeszcze w hossie na kryptowalutach czasami zwracali się do mnie niektórzy z pytaniem co myślę o jakimś projekcie, większość to były kompletne scamy o czym informowałem te osoby. Te scamy w większości już nawet nie istnieją - ludzie potracili na nich czasami całe swoje oszczędności. Pomimo tego że mówiłem albo pisałem im żeby w to nie wchodzili to i tak wchodzili oślepieni wizją niebotycznych zysków roztaczaną przez naciągaczy, a mnie została przylepiona łatka pesymisty.

Dodano po 7 minutach 7 sekundach:
Odnośnie kopania kryptowalut nie raz się wypowiadałem (napisałem artykuł, nagrałem film), że temat jest nieopłacalny i nie powinni zabierać się za niego osoby, które nie są pasjonatami komputerowymi, z dużą wiedzą w tym temacie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: wantwrite2014 » wtorek, 5 marca 2019, 17:19


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 5 marca 2019, 19:35

@prezes no właśnie. Z tym kopaniem się zgadzam, o tym napisałem, sam kopię (z powodu prądu wliczonego w cenę biura/hali - która jest stała). Nie mam mocy w PH a TH, ale to nie jest opłacalne płacąc prąd po domowych/normalnych stawkach prądu, przynajmniej w PL. Odnośnie Rosji,Chin, Iranu - nie wiem, nie widziałem, nie wypowiadam się. To jak wszyscy wiemy że tak jest, nadal zastanawia mnie skąd się bierze wiara spekulacyjna we wzrosty. Przecież bez mocy Hash temat znika..
socjolog2008 pisze: piątek, 1 marca 2019, 09:44 @Wymazywanie nikt tu nie patrzy na moc i trudność, a to kluczowe w crypto. To jest serce. Zauważcie jedną rzecz :
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... culty.html
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... hrate.html
Trudność i hash od końca 2017 wzrosła5-6 krotnie. Gdzie cena cały czas się osuwa i spada. Dlaczego ?
Z 90% prawdopodobieństwem obstawiam że duże (duża Bitmain) kopalnia mając dostęp do technologi i nowych koparek, sama ryje na potęgę żeby się utrzymać- to oczywiste, ale żeby się utrzymać sprzedaje od razu, lub prawie od razu dołując ustawicznie kurs. mają 3 kwartał -500 mln $ ,ale i środki na utrzymanie infrastruktury z kopania też. To się zapętla, jak tak dalej pójdzie - stosunek moc/trudność do spadającej ceny to będą moje poziomy cenowe (1000 +/-), to nie chciejstwo, to analiza miningu.
Porównujecie poziom 90% z poprzednich baniek, spoko. Ale nikt nie porównuje mocy hash/trudności w tamtym okresie. To zupełnie inny rząd wielkości (zresztą jak z ceną, dlatego te % spadło od ATH tak ładnie wyglądają przekonując się co do możliwych wzrostów).
Dlaczego widzę spadki i kopiąc tym shortuje (świr) bo obserwuje od miesięcy hash/trudność. Poświęćcie temu kilka minut/godzin. Zobaczycie to jasno i wyraźnie.
Dla miłośników miningu, ja osobiście zachęcam do zakupu koparki np. s9 za 500 zł, które można w tej cenie kupić na Allegro chwilami (przy spadku do 3300 były i z zasilaczem w takiej cenie). Ale być miłośnikiem, fascynatem technologii to jednak inny temat, aniżeli inwestycja znacznych sum pieniędzy..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: prezes » środa, 6 marca 2019, 07:44

Obstawiam że na obecnym sprzęcie (po takich cenach sprzętu jak widać było na filmie) inwestorzy już nie są w stanie odrobić kasy jaką zainwestowali. Najlepiej byłoby kopać do momentu kiedy koszty prądy będą droższe od kopanych krypto i zamknąć biznes.

Re inwestycja też jest kiepskim pomysłem dla inwestorów bo nowe koparki prawdopodobnie też im się nie zwrócą (sprzęt prawdopodobnie byłby bardzo drogi biorąc pod uwagę opłaty dodatkowe przy wcześniejszym sprzęcie i jego cenie) i to jest dokładanie kolejnego ryzyka. Re inwestycja opłacić się może tylko dla firmy zarządzającej, która pośredniczy w zakupie koparek i obsługuje całą kopalnię, bo ona zarobi na tym jako pośrednik.

Ogłaszanie bankructwa też się teraz nie opłaca, bo wartość majątku może być mizerna. Choć dziwię się dlaczego jeszcze nie ogłosili bankructwa skoro nie są w stanie spłacać bieżących zobowiązań, a chyba prezes zarządu ma dwa tygodnie na zgłoszenie upadłości jeżeli firma jest niewypłacalna inaczej odpowiada całym sowim majątkiem. Nie wiem może księgowo nie wygląda to tak źle, a może po prostu nie ogarniają tematu.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pracownia Nowych Technologii bliska upadku??

Postautor: CRXEE8 » środa, 6 marca 2019, 14:52

prezes pisze: środa, 6 marca 2019, 07:44Re inwestycja też jest kiepskim pomysłem dla inwestorów bo nowe koparki prawdopodobnie też im się nie zwrócą (sprzęt prawdopodobnie byłby bardzo drogi biorąc pod uwagę opłaty dodatkowe przy wcześniejszym sprzęcie i jego cenie)

w filmach mówił, że kupują używane L3+ i S9 a nie da się ukryć, że teraz te sprzęty na prawdę tanio chodzą.
Tak nawet z ciekawości poprzeglądałem sobie ceny tych urządzeń tu na forum w listopadzie i grudniu 2017 to to też była niezła bańka na tym.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości