API Bitcoin

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

API Bitcoin

Postautor: develop » wtorek, 15 sierpnia 2017, 13:36

Witam
Jestem dość nowy w temacie choć bitcoinami operowałem od dawna, teraz powracam po długiej przerwie

Chciałbym rozpropagować walutę bitcoin masowo wśród różnych moich projektów które zrobiłem i robię nadal

Głównie potrzebuję jakiegoś systemu który umożliwiałby mi:
- Przyjęcie płatności i jego zaksięgowanie
- Wysłanie przelewu z księgowaniem
Czyli nic skomplikowanego prosty system przelewów
Najlepiej byłoby gdyby ten system działał po stronie php
Chcę go wdrożyć dla mikropłatności na portalach
Chętnie bym teraz operował już na obu walutach bitcoin i ethernium ale na chwile obecną nawet sam bitcoin mi wystarczy

Proszę o dwie rzeczy
- Na chwilę obecną potrzebowałbym nawet gotowca
- Potem chętnie sam bym spróbował napisać taki system

Dzięki z góry

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

API Bitcoin

Postautor: pm7 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 16:46

develop pisze: Chcę go wdrożyć dla mikropłatności na portalach
Bitcoin nie nadaje się do mikropłatności (koszt jednego przelewu rzędu 5zł).
develop pisze: Najlepiej byłoby gdyby ten system działał po stronie php
API może być wywoływane z PHP, ale generalnie potrzebujesz serwer na którym uruchomisz portfel bezpośrednio.

Może to pomoże? https://gear.mycelium.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

API Bitcoin

Postautor: powered » wtorek, 15 sierpnia 2017, 19:10

@develop, Jak byś pytał o API do grania na giełdach, to nie byłoby żadnego problemu ;)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

API Bitcoin

Postautor: Chancellor » wtorek, 15 sierpnia 2017, 20:40

pm7 pisze: Bitcoin nie nadaje się do mikropłatności (koszt jednego przelewu rzędu 5zł).
Lepszy jest Bitcoin Cash (koszt przelewu to obecnie 2 grosze), API jest takie samo, choć popularność mniejsza.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

API Bitcoin

Postautor: pm7 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 21:07

@Chancellor, no tak, oczywiście, prawie każda kryptowaluta o popularności znacząco mniejszej niż Bitcoin ma bardzo niskie koszta transakcji, nie tylko Bitcoin Cash.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

API Bitcoin

Postautor: develop » wtorek, 15 sierpnia 2017, 23:18

Witam
Chciałem przede wszystkim podziękować za szybką odpowiedz, bo to teraz dla mnie ważny temat
5zł to zbyt wysoka cena, lecz 2 grosze w zupełności są akceptowalne

Powiem szczerze ze moja wiedza na chwile obecną chyba uległa przedawnieniu, więc można powiedzieć ze jestem nawet nowy w tych tematach

Najchętniej bym wolał żeby to działało po stronie PHP bo bym wtedy mógł to puścić wszędzie gdzie tylko bym chciał
Myślę ze na chwilę obecną to zbyt dużo wiedzy do ogarnięcia bym sam zaczął pisać API więc będę musiał się zadowolić jakimś gotowcem

Ok, sorry ze zadam takie pytania ale sam tego nie ogarnę szybko
ile mycelium (5zł?) pobiera prowizji a ile bitcoin cash (2gr?)
widzę ze oba przyjmują wpłaty a czy także można automatycznie wypłacać?
przygotowuje system do zawierania kilku tysięcy transakcji dziennie wpłat i wypłat więc nie może dojść do pomyłki, najlepiej mi się pracuje w PHP bo jest moim zdaniem najbezpieczniejszy, dlatego proszę o podpowiedz co byście mi doradzili, zrozumiałem ze chyba bitcoin cash jest dla mnie lepszy, lecz gdybym miał i tak stawiać portfel, to nie lepiej pokusić się o samodzielną jego obsługę?

Odnośnie mojego doświadczenia
Głównie pracuje na hostingach bo łatwiej je się obsługuje, mam też vps więc w razie czego też mogę się pokusić o portfel, głównie stawiam proste strony internetowe, więc prosiłbym w razie czego o dokładniejszy opis

Na obecnych projektach które posiadam raczej bitcoin nie dałby dużych dochodów, natomiast mam w planach właśnie projekt który miałby obsługiwać wiele wpłat i wypłat i powinien być całkowicie anonimowy, właśnie teraz nad nim siedzę i go piszę. Teraz się zastanawiam czy nie byłoby lepszym wyjściem postawienia portfelu i jego samodzielna obsługa, co mi doradzicie?

O co chodzi z giełdowym API, podasz więcej szczegółów?

Dzięki za szybkie odpowiedzi

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

API Bitcoin

Postautor: rav3n_pl » środa, 16 sierpnia 2017, 08:19

develop pisze: ile mycelium (5zł?) pobiera prowizji a ile bitcoin cash (2gr?)
widzę ze oba
Widać kolega ma znaczące braki w podstawach.
Mówimy tu o RÓŻNYCH walutach, portfel nie ma znaczenia.
develop pisze: mi się pracuje w PHP bo jest moim zdaniem najbezpieczniejszy
Waaaaat?
develop pisze: chyba bitcoin cash jest dla mnie lepszy
Nie, na pewno nie.
develop pisze: głównie stawiam proste strony internetowe, więc prosiłbym w razie czego o dokładniejszy opis
Szukaj w API Electrum
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

API Bitcoin

Postautor: Chancellor » środa, 16 sierpnia 2017, 08:29

develop pisze: Najchętniej bym wolał żeby to działało po stronie PHP bo bym wtedy mógł to puścić wszędzie gdzie tylko bym chciał. Myślę ze na chwilę obecną to zbyt dużo wiedzy do ogarnięcia bym sam zaczął pisać API więc będę musiał się zadowolić jakimś gotowcem
Rozwiązanie najprostrze to uruchomić na tym samym hoście węzeł BTC (czy BCH, praktycznie nie ma różnicy od strony API) i z poziomu PHP komunikować sie z nim poprzez protokół RPC bazujący na komunikatach JSON (dokumentacja). Wady tego rozwiązania są dwie: po pierwsze trzeba mieć dużo przestrzeni dyskowej na łańcuch bloków (aktualnie wypada zarezerwować około 200 GB), po drugie takie rozwiązanie słabo się skaluje przy wzroście ilości obsługiwanych użytkowników. Z pierwszą wadą można sobie poradzić uruchamiając węzeł w trybie „pruningu”, kiedy to węzeł trzyma tylko najnowsze bloki, to redukuje wymagania dyskowe do około 1 GB. Druga wada jest poważniejsza, tu w przypadku spadku wydajności pozostaje jedynie co jakiś czas zakładanie nowego portfela i/lub korzystanie z kilku węzłów jednocześnie.

Dlatego duże serwisy (np. giełdy) nie korzystają z portfela Core, ale implementują własny portfel o większej wydajności. To już jednak nieco wyższa szkoła jazdy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

API Bitcoin

Postautor: adam1226 » środa, 16 sierpnia 2017, 08:53

A nie lepiej dash?
Mamy na forum przedstawicieli projektu, moze posluza rada?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

API Bitcoin

Postautor: develop » środa, 16 sierpnia 2017, 15:56

Witam
Fakt moja wiedza opiera się kiedy BTC nie przekraczał 1k PLN więc faktycznie jest już nieaktualna, bo dopiero wracam po długiej przerwie
Teraz przeliczyłem i 0.0001 BTC to niecałe 2zł, teraz zrozumiałem znaczenie mojego pytania
Teraz przemyślałem ponownie cały problem, i doszedłem do wniosku że nie mogę się opierać tylko na BTC, API musi bazować na wszystkich dostępnych walutach, a przynajmniej obsługiwać ich większą część, co stanowi znacznie większy problem dla mojego projektu niż początkowo zakładałem

Będę w takim razie powoli nadrabiał swoje zaległości
Jestem tak starej daty ze pamiętam czasy gdzie był tylko adres portfela podawany a teraz widzę, że się generuje za każdym razem nowy adres transakcji, powiem szczerze ze to lepsze rozwiązanie niż za moich czasów, powiem szczerze ze trochę załuję ze pozamykałem wtedy swoje portfele bo teraz 20x więcej bym miał kasy :cry:

Teraz szukam chyba Multi portfela API, sam już nie wiem

Nasuneły mi się obecnie dwa pytania
Ostatnio przypomniałem sobie o walutacj CryptoNote, więc też chętnie wasz zapytam o zdanie bo większość mi osób mówi ze nie warto w to inwestować?
@adam1226 mówisz właśnie o Dashcoin? kiedyś miałem MinerGate taka prosta apka którą mogłem wszędzie zainstalować i z tego co się orientuję wycofała 2 waluty CryptoNote, ale właśnie nie pamiętam czy dlatego że to był problem walut czy aplikacji, czy nawet waluty po prostu zniknęły

Kolejne pytanie mam gdybym chciał kiedyś w przyszłości na moim portalu wymieniać między różnymi walutami np między bitcoinem a ethernium, to musiałbym korzystać z jakiś giełd? jak wyglądała by sprawa od tej strony? dla przykładu ktoś by płacił bitcoin i postanowił wypłacić kolejnego dnia albo tego samego to w ethernium, jak powinienem taki problem rozwiązać?

Dzięki za szybkie odpowiedzi

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

API Bitcoin

Postautor: arve_lek » czwartek, 31 sierpnia 2017, 15:43

Przelewy bitcoinem w mikropłatnościach są bardzo wysokie i nieopłacalne według mnie.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości