Klienci SPV [ot z innego wątku]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Klienci SPV [ot z innego wątku]

Postautor: pm7 » niedziela, 2 kwietnia 2017, 13:00

asocjal pisze: Jednak już później, przy normalnej wymianie bloków i transakcji, wydaje mi się, że przede wszystkim taki, że relacja z innymi węzłami to jednak pewna forma współpracy. Dziś ja wyślę blok Tobie, jutro Ty wyślesz mi.
Nie jesteś w stanie tego zagwarantować. W sieci mogą działać węzły, które pewnie byś nazwał "samolubnymi" i ciężko z tym walczyć. Co więcej, trudno uzasadnić walkę z nimi. Zobacz choćby sieć torrent. Wielu klientów (większość?) udostępnia mniej niż pobrało, ale nie zmienia to olbrzymiej skuteczności torrentów, bo dla wielu nie jest problemem udostępnić trochę zasobów.
asocjal pisze: System nie powinien działać w ten sposób. To jak napisać, że Android się wiesza, ale przecież zawsze możesz zresetować urządzenie, więc to nie jest dużym problemem.
Kiepskie porównanie według mnie. Najważniejszym zagrożeniem, któremu próbuje się przeciwdziałać w sieci Bitcoin to oszukanie klienta, że dostał środki, podczas gdy ich nie dostał. W porównaniu do tego możliwość "ukrycia" przelewu w ściśle określonym przypadku daje naprawdę niewiele.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości