AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: pm7 » piątek, 8 kwietnia 2016, 16:35

Pytają "czy chce Pan przewalutowanie?". Mówię nie i na karcie powstaje obciążenie w PLN, które jest przeliczane przez AdvCash na USD za jakieś 2.7%.
Jakbym powiedział tak, to byłoby obciążenie w USD, z nieznanej wielkości prowizją naliczoną przez operatora płatności kartami.
Mógłbym spytać w sklepie jaki kurs proponują, ale raczej małe szanse na lepszy niż te ~2.7% AdvCash.
Oczywiście, jak płacę kartą PLN to o nic mnie nie pytają. To terminal płatniczy sam wykrywa, że karta ma walutę USD.
Weryfikacja wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Pewnie na BitcoinTalk jak poszukasz, to znajdziesz osoby, które przeszły weryfikację i mogą powiedzieć, czy wystarczy wysłać te dokumenty, czy AdvCash robi problemy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: ekonokomik » piątek, 8 kwietnia 2016, 22:34

Dzięki ponownie.

Przeczytałem 3 ostatnie strony wątku: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1011381.540
i mam mieszane uczucia. Wiem, że osoby niezadowolone są w przypadku każdej firmy i usługi i robią zawsze 10x więcej zamieszania niż zadowoleni klienci. Mimo to, wydaje się, że cały ten "bank" tworzą 2 osoby na krzyż, które nie wyrabiają z obsługą ticketów. Co gorsza, weryfikacja jest po stronie ich dostawcy karty (Gibraltar?), który też robi to tygodniami.
Tak czy inaczej, jest to chyba jeden z lepszych sposobów na wydanie BTC, ale jak większość interesów w świecie Bitcoina: ryzykowny i trochę podejrzany :?

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 12 listopada 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: aglar » niedziela, 10 kwietnia 2016, 13:45

Serwis advcash jest stosunkowo młody i ma jeszcze prawo popełniać błędy. Dla mnie najważniejsze jest, aby karta prawidłowo się zasilała oraz aby bez problemów wypłacać a ATM. Nie trzymam większych srodkow na karcie czy na koncie, jak potrzebuję wypłacić to robię szybkie zasilenie i biegnę do ATM.
Znam jeszcze jedną kartę, którą można użyć do anonimowych i nie anonimowych wpłat/wypłat, ale chcę ją najpierw zamówić i przetestować. Serwis ten działa znacznie dłużej choć karty są udostępnione od niedawna. Jak wszystko będzie ok to przedstawię ją też na forum.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: pm7 » poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 11:33

ekonokomik pisze:Przeczytałem 3 ostatnie strony wątku: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1011381.540
i mam mieszane uczucia. Wiem, że osoby niezadowolone są w przypadku każdej firmy i usługi i robią zawsze 10x więcej zamieszania niż zadowoleni klienci. Mimo to, wydaje się, że cały ten "bank" tworzą 2 osoby na krzyż, które nie wyrabiają z obsługą ticketów.
Weź pod uwagę, że nie przewidzieli liczby zainteresowanych osób w wyniku tej promocji (karta za 0.01USD). Mimo to zdecydowali o realizacji wszystkich zamówień złożonych do momentu zatrzymania promocji. Efektem teraz będą chwilowo większe opóźnienia, ale sytuacja powinna wkrótce wrócić do normy, więcej powiedzą starsze komentarze niż 3 ostatnie strony na bitcointalk. Chociaż zgadzam się, że lepiej mieć ograniczone zaufanie do nich :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: domator » poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 20:33

A troche w temacie - pytanie do specjalistow od kart.
Ostatnio mnie ktos pytal jak zamienic na gotowke lub bitcoiny (to drugie raczej pewnie bedzie niemozliwe) pieniadze na karcie mastercard "virtualnej" czyli bez plastiku. Niewielka kwota rzedu 250 euro.
Jest jakas metoda?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: pm7 » wtorek, 12 kwietnia 2016, 00:10

Nie na temat - jakbyś otworzył nowy wątek to i mniejszy bałagan byłby w tym i łatwiej by było w przyszłości znaleźć, jakby ktoś potrzebował.
Odpowiadając: raczej ciężko. Jedną z możliwości jest https://purse.io/ (wątek na forum).
Łączą ludzi, którzy mają kupony na Amazonie (albo pieniądze na karcie) i chcą gotówkę (Bitcoin) z ludźmi chcącymi coś kupić na Amazonie.
Kupujący tworzy listę życzeń na Amazonie, określa jaką zniżkę oczekuje za korzystanie z Purse.io zamiast kupić bezpośrednio z Amazonu (typowo 10-20%),
a druga strona wybiera jedną z ofert, np. taką, gdzie jest niska zniżka wymagana, kupuje na Amazonie jako prezent (ciekawostka - nie poznaje adresu drugiej strony) i dostaje Bitcoin. W przypadku karty z walutą EURO pewnie warto przejrzeć zamówienia na niemieckim Amazonie - odpadnie koszt przewalutowania.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwietnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: sportluk » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 12:20

Witam,
Od dzisiaj zauważyłem problem z wpłatami na ADVCash za pośrednictwem SWIFT lub przelewu SEPA. Po prostu nie ma tej opcji do wyboru. Czy błąd ten wyskakuje także u Was, czy tylko ja mam taki problem?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: pm7 » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 16:08

Też nie mam, w "News" jest coś o problemach z bankami. Weryfikowałeś się?

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 12 listopada 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: aglar » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 18:36

Pojawił się news, na razie radziłbym się wstrzymać z aktywnością do czasu odzyskania stabilności przez ten system:
IMPORTANT: PLEASE READ
Unfortunately, our own card platform and withdrawals to external bank cards are still not working. According to the information we recently received, there are certain bank issues that prevented the transfers to our card partners from going through. Therefore, they have not yet been received, which is why the card platform is not functioning right now.

Also, some bank transfers sent earlier to fund your Advanced Cash account may have not yet been processed. If any transfers that you are expecting have not been received after 5 business days, please create a ticket with all the details including a SWIFT copy, or update an existing ticket. If your transfer(s) were rejected by our bank, please also let us know.

We temporarily disabled account funding via SWIFT and SEPA transfers. Please DO NOT send any new bank transfers until we post an update here saying the situation is back to normal.

Also, please try to not create new tickets asking when exactly card funding will be possible again. This issue is our absolute top priority right now. Our team members are visiting the bank right now to find out all the details and restore normal operation.

We hope for your understanding, and we sincerely apologise for any inconvenience caused. Please check with this News section for all further updates on the situation.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 12 listopada 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: aglar » środa, 4 maja 2016, 11:39

Problemy rozwiązane, można już zasilać i wypłacać swobodnie z advcash. Dodatkowo zniesiono prowizję za zasilanie kartą na okres 2 tygodni.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: adrianou » wtorek, 7 lutego 2017, 20:02

Ktoś tego jeszcze używa? Mówicie, że przy wypłacie z bankomatu advcash bierze 3 USD + 2%, a ja na stronie widzę 2,99 USD + 2,95%. Troszkę różnica. Załóżmy, że wypłacam 2000 PLN z bankomatu. Ile weźmie mi z konta advcash? 2000/4 + 0,0295*500 + 2,99 = 517,74 USD? Co dokładnie zaznaczyć w bankomacie, aby kurs był najlepszy?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: pm7 » środa, 8 lutego 2017, 16:12

adrianou pisze: Ktoś tego jeszcze używa?
Dawno nie używałem.
adrianou pisze: Mówicie, że przy wypłacie z bankomatu advcash bierze 3 USD + 2%, a ja na stronie widzę 2,99 USD + 2,95%. Troszkę różnica.
Może zmienili opłaty?
adrianou pisze: Załóżmy, że wypłacam 2000 PLN z bankomatu. Ile weźmie mi z konta advcash? 2000/4 + 0,0295*500 + 2,99 = 517,74 USD? Co dokładnie zaznaczyć w bankomacie, aby kurs był najlepszy?
Zależy od bankomatu. Generalnie większość raczej oferuje słaby kurs, więc trzeba użyć opcji pominięcia przewalutowania, ale w każdym bankomacie może to brzmieć inaczej i zależy im, żebyś tego nie użył (mniejszy zarobek dla nich), więc może nie być jasno opisane. W moim poście są dwa przykłady jak to wygląda: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=249144#p249144
Niższe zdjęcie jest ucięte, ale opcja po prawej to prawdopodobnie "Obciążenie w USD".
Ale jeżeli w advcash podwyższyli opłatę za przewalutowanie do 3%, to w niektórych bankomatach może już się opłacać przeliczenie dokonane przez bankomat (wtedy advcash nie pobiera opłaty 3%).

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: bartek6949 » środa, 8 lutego 2017, 19:25

A jak wygląda sprawa z wypłatą w polsce bezpośrednio w euro lub dolarach? Jakieś bankomaty to potrafia?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: pm7 » czwartek, 9 lutego 2017, 02:12

@bartek6949, kiedyś niby były bankomaty euronet w EURO, ale obecnie ponoć wymuszają one przewalutowanie (pobierają kwotę w PLN) :)
O dolarowych nie słyszałem. Jeżeli chodzi o otrzymanie dolarów/euro, to jedną z lepszych opcji jakie znam to kantor Alior (nawet niekoniecznie wymiana u nich, ale nawet samo przelanie i wypłata w jednym z oddziałów). Czy aktualne to niestety nie wiem.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: djkamill » czwartek, 23 lutego 2017, 22:51

A jak z podatkami?
Czy w ten sposób mogę wymieniac BitCoiny na gotówke? Anonimowo rzecz jasna

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: pm7 » piątek, 24 lutego 2017, 12:09

Podatki musisz płacić niezależnie od metody sprzedaży BTC :)
AdvCash anonimowe zdecydowanie nie jest, przecież Ci wysyłają kartę pocztą.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: djkamill » piątek, 24 lutego 2017, 13:11

To jak mam to rozliczać? Płacąc kartą 150 razy w ciągu roku? Jak mam rozliczyć PIT?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: pm7 » sobota, 25 lutego 2017, 13:11

W AdvCash karta jest w walucie fiat, więc według mnie rozliczasz każde doładowanie karty Bitcoinami (bo wtedy są sprzedawane za USD).

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 12 listopada 2015
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: aglar » środa, 22 marca 2017, 08:38

Serwis działa i to bardzo dobrze.
Zasilenie z BTC ciągle za free.
djkamill, podatki rozliczasz od dochodów a nie od używania karty. Zrób analizę co jest Twoim dochodem i jak prawidłowo go rozliczać. A to, jak z tych pieniędzy korzystasz to już całkiem inna sprawa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AdvCash - anonimowe wypłaty BTC kartą

Postautor: maky » środa, 29 marca 2017, 14:38

adrianou pisze: Przecież US praktycznie nie ma tu dostępu :). Ja bym nie płacił.
Ale wiesz, że US czyta tutejsze forum a ty namawiasz do przestępstwa? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości