Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Kimono » wtorek, 6 września 2011, 15:04

Chodzi o to, Szanowny Bitmarze, że najpierw z Twoją ofertą porównywane są inne w tej samej walucie, a następnie te z innych - z natury rzeczy mniej korzystne, ze względu na konieczność wykonania podwójnej wymiany.

Możesz ustawić chęć sprzedaży bitcoinów np. po trzydzieści złotych i wtedy jeśli kurs złotówkowy dojdzie do tych trzydziestu złotych albo kurs w innej walucie przekroczy tę wartość na tyle, że po przeliczeniu z goxową prowizją wyniesie on właśnie te trzydzieści złotych, to transakcja zostanie wykonana. Zauważ, że wykresy "market depth" np. dla koron szwedzkich też pokazują, że ludzie chcą niby sprzedawać i kupować bitcoiny za bardzo duże pieniadze: bitcoincharts.com/markets/mtgoxSEK_depth.html. A wolumen w SEK (ten „prawdziwy”) wyniósł dziś raptem dwadzieścia BTC.

ShadowOfHarbringer,
autor bitomatu ma tu pewnie skrzynkę odbiorczą zapchaną groźbami pozbawienia życia i zniszczenia mienia, i chyba nie uśmiecha mu się logować. A przynajmniej do czasu, gdy wszystko będzie w miarę jasne, a emocje opadną.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitchange.pl » wtorek, 6 września 2011, 15:07

Bitmar pisze:
bitchange.pl pisze:
Bitmar pisze:To jeszcze jedno pytanie. Czy Mt.GoxPLN to ten sam kantor co Mt.GoxUSD czy całkowicie osobny kantor który dalej jest Pana Szabata tylko pod szyldem Gox'a ? Chodzi mi o to czy mając konto na PLN mogę kupować zlecenia na giełdzie USD(i innych) po ich cenach ?
Rynek jest wspólny, ale przeliczniki, spready są całkowicie tajne (chyba że nie ma spreadu a mtgox liczy na bardzo stabilny kurs USD/PLN pomiędzy transakcją a wypłatą środków).

Konto bankowe to już bez komentarza.

Jeżeli rynek jest wspólny to dlaczego jest osobny --> http://bitcoincharts.com/markets/mtgoxPLN.html ??? :)
Ja nie rozumiem jak oni realizują transakcje między-walutowe, chyba że mają worek pieniędzy na ryzyko kursowe, albo duże spready którymi się na dokładkę nie pochwalili.

1). Sprzedaję BTC za złotówki
2). Kupuje je ode mnie gość za dolary
3). On wydał dolary, ja dostałem złotówki po jakimś przeliczniku

Co jeśli kurs się bardzo zmienił i np. moje złotówki są bardzo ale to bardzo drogie?
Skąd je wezmą, by zrobić mi przelew, przecież mają tylko nic nie warte dolary tego kupującego?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Kimono » wtorek, 6 września 2011, 15:26

Zauważ, że dotychczas też tak to działało, ale na mniejszą skalę. Było i konto francuskie, brytyjskie, i australijskie, i sporo tych różnych internetowych systemów amerykańskich. Moim skromnym zdaniem tam im się właśnie uzbierał taki worek pieniędzy i mogą sobie pozwolić na ekscesy.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitchange.pl » wtorek, 6 września 2011, 15:29

Kimono pisze:Zauważ, że dotychczas też tak to działało, ale na mniejszą skalę. Było i konto francuskie, brytyjskie, i australijskie, i sporo tych różnych internetowych systemów amerykańskich. Moim skromnym zdaniem tam im się właśnie uzbierał taki worek pieniędzy i mogą sobie pozwolić na ekscesy.
Bardzo możliwe, ale o zapełnianie tego worka dbają spready. Pytanie gdzie one są???

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Kimono » wtorek, 6 września 2011, 15:35

A czy muszą być? Sprzedajesz lub kupujesz bitcoiny i tak tylko za cenę, którą zaoferujesz. Ile następnie trafi bezpośrednio do kontrahenta, a ile do Mt Gox chyba nie ma większego znaczenia ;-).

Gdy cena znacznie wzrośnie i ustabilizuje się w przyłości, to pewnie nabierze to znaczenia. Na razie i tak czynnikiem ryzyka (czyt. ewentualnej straty) jest przede wszystkim kurs.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Lestat » wtorek, 6 września 2011, 15:38

Ja nie mogę się zalogować :/ wam już wszystko działa lol
Wyślij jakiegoś centa bo nie wiem czy dochodzi... 1QD69UdGG1kn79sMZH9jjZhpyXn55VrYey

Gaduła
Posty: 327
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Notrem » wtorek, 6 września 2011, 15:45

Mail otrzymany, kasa wypłacona, więc wszystko ok.

Szkoda tylko że zajęło im to tyle czasu.
Obrazek
Jestem studentem: 1BX61uvuP59bAHz9tf88kFP9XJHxL4Ev42

Internetowe Radio Bitcoin - Status: Nadajemy!(http://www.radiobitcoin.pl)
Stan dotacji dla radia: 4.18 BTC

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Tomich » wtorek, 6 września 2011, 15:46

Ja dostałem maila około 15 i konto jest. Ale niestety nie zgadza się stan BTC ( 18% mniej od stanu na bitomacie). Miał ktoś może podobną sytuację?
Co do dostępu to znajomi otrzymali maila w odstępie kilkunastu godzin więc wystarczy pewnie jeszcze chwilę poczekać.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitchange.pl » wtorek, 6 września 2011, 15:50

Kimono pisze:A czy muszą być? Sprzedajesz lub kupujesz bitcoiny i tak tylko za cenę, którą zaoferujesz. Ile następnie trafi bezpośrednio do kontrahenta, a ile do Mt Gox chyba nie ma większego znaczenia ;-).

Gdy cena znacznie wzrośnie i ustabilizuje się w przyłości, to pewnie nabierze to znaczenia. Na razie i tak czynnikiem ryzyka (czyt. ewentualnej straty) jest przede wszystkim kurs.
Ok, to przykład:

- handel pomiędzy sprzedawcą USD i kupcem PLN
- sprzedawca sprzedał 1000 BTC po cenie 10 USD - chce dostać 10000 USD
- kupiec zapłacił 30000 PLN (po aktualnym kursie 3 PLN / 1 USD)
- sprzedawca chce wypłacić swoje 10000 USD których chwilowo nie ma w puli (jest za to 30000 PLN)
- a tu zonk: kurs = 3.50 PLN / 1 USD, czyli można otrzymać ~ 8500 USD

Skąd wziąć 2500 USD, pożyczyć od innych? Ryzykowne, prawda?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 kwietnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: gdama » wtorek, 6 września 2011, 16:14

bitchange.pl pisze:
Ok, to przykład:

- handel pomiędzy sprzedawcą USD i kupcem PLN
- sprzedawca sprzedał 1000 BTC po cenie 10 USD - chce dostać 10000 USD
- kupiec zapłacił 30000 PLN (po aktualnym kursie 3 PLN / 1 USD)
- sprzedawca chce wypłacić swoje 10000 USD których chwilowo nie ma w puli (jest za to 30000 PLN)
- a tu zonk: kurs = 3.50 PLN / 1 USD, czyli można otrzymać ~ 8500 USD

Skąd wziąć 2500 USD, pożyczyć od innych? Ryzykowne, prawda?

- a tu zonk: kurs = 2.50PLN / 1 USD, czyli... ryzyko kursowe działa w 2 strony przecie ;););)
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 września 2011, 16:16 przez gdama, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: qertoip » wtorek, 6 września 2011, 16:15

bitchange.pl pisze:Skąd wziąć 2500 USD, pożyczyć od innych? Ryzykowne, prawda?
Bitchange, masz całkowitą rację, tyle że Mt. Gox zawsze miał ogromną skłonność do ryzyka i nic mnie już nie zdziwi :)

Aktualnie np. piorą się w sądzie z jednym z największych francuskich banków i - co ciekawe - dotychczas wygrywają.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Kimono » wtorek, 6 września 2011, 16:22

Doskonale rozumiem, na czym to polega. Jednak ten sam mechanizm działał już wcześniej - podmień PLN na AUD i przeprowadź taką samą symulację dla funkcjonalności Mt Gox np. z czerwca. Te same wnioski. Nic się nie zmieniło, tylko tych walut jest więcej. Ktoś mógłby też chcieć przeprowadzić taką operację między bardzo dużym (dobrze reprezentowanym na Mt Gox) rynkiem walutowym a bardzo małym. Wtedy problemy dodatkowo narastają. Widocznie albo tam wszędzie spoczywa sobie worek gotówki, albo ktoś bardzo ryzykuje. Ostatecznie może też istnieć mechanizm zabezpieczający i te spready mogą się zwiększać lub zmniejszać w zależności od wielkości konkretnego depozytu.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitchange.pl » wtorek, 6 września 2011, 16:28

Kimono pisze:Doskonale rozumiem, na czym to polega. Jednak ten sam mechanizm działał już wcześniej - podmień PLN na AUD i przeprowadź taką samą symulację dla funkcjonalności Mt Gox np. z czerwca. Te same wnioski. Nic się nie zmieniło, tylko tych walut jest więcej. Ktoś mógłby też chcieć przeprowadzić taką operację między bardzo dużym (dobrze reprezentowanym na Mt Gox) rynkiem walutowym a bardzo małym. Wtedy problemy dodatkowo narastają. Widocznie albo tam wszędzie spoczywa sobie worek gotówki, albo ktoś bardzo ryzykuje. Ale czy bardziej niż np. banki, działające w systemie cząstkowych rezerw? Chyba nie, skoro jakieś depozyty na pewno istnieją.
Wychodzą na swoje to pewne, mają w końcu wysoką prowizję przy dużych obrotach + nieznany regulowany przez nich kurs walut.

Rozważaliśmy giełdę wielo-walutową ze wspólnym rynkiem, jednak dla bezpieczeństwa użytkowników i własnego spokojnego snu nie wprowadzamy tego rozwiązania. U nas jest tak, że jeśli w systemie w danym momencie ma być 1697 złotych 12 groszy to dokładnie tyle jest i ani grosza mniej czy więcej (z BTC analogicznie).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Kimono » wtorek, 6 września 2011, 16:29

No i widzisz, może wyjść też na to, że ktoś Cię przez to niebawem z rynku wykurzy ;-). Zwycięża najlepszy.

A posta zdążyłem wyedytować: :-)
Kimono pisze:Ostatecznie może też istnieć mechanizm zabezpieczający i te spready mogą się zwiększać lub zmniejszać w zależności od wielkości konkretnego depozytu.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitchange.pl » wtorek, 6 września 2011, 16:38

Kimono pisze:No i widzisz, może wyjść też na to, że ktoś Cię przez to niebawem z rynku wykurzy ;-). Zwycięża najlepszy.

A posta zdążyłem wyedytować: :-)
Kimono pisze:Ostatecznie może też istnieć mechanizm zabezpieczający i te spready mogą się zwiększać lub zmniejszać w zależności od wielkości konkretnego depozytu.
Wolumen u nas rośnie, do tego mamy niższe opłaty, szybsze przelewy, planujemy dodatkowe kanały płatności i lepszy interfejs.
Po prostu nie będzie sensu handlować u nich - drożej, wolniej, mniej wygodnie :) stawiamy na lokalny biznes, po obecnym rozwoju widać że warto.

No i kluczowa zaleta: jesteśmy jawni - Mt. używa konta bankowego osoby postronnej do transakcji, skandal - pewnie wprowadzą jakieś platnosci.pl jak się chwilę zastanowią, do tego czasu u nas i ten kanał już będzie.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Lestat » wtorek, 6 września 2011, 17:15

Kto jeszcze nie może się zalogować tak jak ja? nie idzie przypomnieć hasła nic nie działa
Wyślij jakiegoś centa bo nie wiem czy dochodzi... 1QD69UdGG1kn79sMZH9jjZhpyXn55VrYey

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Bilut » wtorek, 6 września 2011, 17:40

ja cały czas nawet maila nie dostałem... -_-

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Przemo » wtorek, 6 września 2011, 17:43

To jest oczywiste z wielu wzgledow, ze Polacy beda handlowac BTC na bitchange.pl a nie na mtgox. Z wyjatkiem osob, ktore chca operowac duzymi kwotami, wtedy beda zmuszeni korzystac z badziewnego mtgox. Mtgox ma wiele wad i nie zamierza ich zmienic, a poza tym wezmy sobie do serca to, ze nie nalezy wspierac mtgox'a handlujac tam poniewaz kiedy mtgox padnie to caly rynek BTC bedzie zachwiany bo handlowanie tylko w mtgox powoduje straszna centralizacje. jak mtgox lezal tydzien to prawie caly ruch BTC byl wstrzymany nawet na bitomacie bo wszyscy czekali co sie stanie dalej.
Korzystajmy z mtgox TYLKO jezeli jestesmy zmuszeni.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 kwietnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: gdama » wtorek, 6 września 2011, 17:54

No widzisz Przemo. Masz wiele racji, ale niestety dużego wyboru nie ma. Bitomat przepadł, freshbtc padł, a do właściciela Bitchange.pl straciłem szacunek po tym, jak nieczysto grał z konkurencją,(http://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f ... &start=110).
Mam nadzieję, że coś jeszcze powstanie. Trzymam kciuki.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 30 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitcoiner » wtorek, 6 września 2011, 19:21

gdama pisze:(...) do właściciela Bitchange.pl straciłem szacunek po tym, jak nieczysto grał z konkurencją,(http://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f ... &start=110).
Mam nadzieję, że coś jeszcze powstanie. Trzymam kciuki.
Nieczysta gre nazywasz sprawdzenie podatnosci na atak DoS ?

Jak serwer jest wrazliwy na tak mala ilosc pakietow, w dodatku podczas przeciazenia naliczal podwojnie depozyty, to wyobraz sobie prawdziwy atak przez cyberprzestepce. Byl by w stanie oczyscic cale konto freshbtc niezauwazalnie. Nieczysta gre mozna by nazwac gdyby to konkurencja zrobila to z ukrycia.
Przynajmniej w krotkim czasie wyszlo na jaw ze freshbtc to przereklamowany (wymyslonym bezpieczenstwem) produkt.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości