Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: ryvers » środa, 19 marca 2014, 13:28

Cześć,
Chciałbym zaprosić do korzystania z aplikacji która w jakiś sposób może wesprzeć was podczas działania na giełdach.
http://www.cryptocurrencyworld.eu

Aplikacja obejmuje kilka giełd (niestety również mtgox - nie bawiłem się w wyłączanie, ale wy to możecie zrobić z opcji programu) i analizuje możliwości arbitrazu, dla Bitcoina i Litecoina
dając powiadomienia z traya.
Jest także wersja mobilna na Windows Phona dotycząca jedynie BTC.

Mile widziany feedback tutaj na forum bądź poprzez stronę.
Program będzie za free jeśli okaże się że jest pewna rzesza sympatyków. Póki co kwestia jest nierozstrzygnięta.
No i chciałbym żeby ta apka dalej się rozwijała dlatego liczę na jakiś odzew z waszej strony. :)

Pozdrawiam

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: zbiges » środa, 19 marca 2014, 14:19

Witam
Od kilku dni szukam czegoś takiego i bardzo ucieszył mnie Twój wpis. Niestety nie mogę uruchomić programu. Na XP 32bit wyświetla się błąd uruchomienia. Napisz może kilka słów, jak to stosować? (choćby pod jakim systemem?). Jeśli aplikacja jest użyteczna to na pewno będziesz miał we mnie wsparcie.
pozdrawiam

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: ryvers » środa, 19 marca 2014, 14:43

jedyne co mi przychodzi do głowy to że .net 3.5 musi być zainstalowany. Najlepiej skorzystać w najnowszych wersji systemów. Sam mam 8, wcześniej pisałem to pod win7. Więc powinno działać na tych systemach.

Program działa w ten sposób.
Włączasz sobie aplikacje wybierasz interesujące cie exchange( aktualnie obsługuje mtgox, bitcurex, kraken, bitstamp, btce, btcchina, lilion),
definiujesz jak czesto ma zbierać dane i dajesz run refreshing loop.
(dodatkowo mozesz sobie wybrac walute, dokladnosc i jakies preferencje odnośnie baloontipa w trayu).
Program zbiera wartości co określony odstęp czasu, po kazdym takim cyklu sprawdza czy jest jakas okazja do arbitrazu (tez definiowany przez uzytkownika - określasz procent jaki cie interesuje).
Jest okazja - to w trayu pojawia sie gwiazdka zamiast domyslnej ikonki. po najechaniu na nią z baloontipa odczytujesz info albo klikasz w baloon i masz okienko z tymi danymi.

to tak w skrócie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: rav3n_pl » środa, 19 marca 2014, 15:34

Źródła albo zapomnij.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: ryvers » środa, 19 marca 2014, 17:11

ta aplikacja nie wymaga od was żadnego konta na żadnym exchangu, ona nie pomaga w realizacji zysku. Jedynie dostarcza informacji na temat możliwości. Więc nie naraża nikogo na nic.

Źródła możesz sobie podejrzeć IlSpy'em albo innym dekompilatorem .net. Nie umieszczam na razie nigdzie źródeł, ale nie wykluczam że się pojawią na githubie.
Aplikacja korzysta z publicznych API dostarczanych przez exchange oraz z http://rate-exchange.appspot.com/ lub http://www.ecb.europa.eu/stats/eurofxre ... -daily.xml jeśli ten pierwszy nie odpowie w celu przeliczenia waluty.
Jest także komunikacja z serwerem do identyfikacji uzytkownika. Jedyne co jest wysyłane to CPUID tak by jednoznacznie identyfikować użytkownika i w razie chęci przedłużenia konta zapewnić mu swój adres btc.
To tyle jeśli chodzi o jakąkolwiek komunikację - możesz sprawdzić fiddlerem :).

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: Chancellor » środa, 19 marca 2014, 17:18

ryvers pisze:ta aplikacja nie wymaga od was żadnego konta na żadnym exchangu, ona nie pomaga w realizacji zysku. Jedynie dostarcza informacji na temat możliwości. Więc nie naraża nikogo na nic.
No niby nie, ale teoretycznie mogłaby np. szukać plików o nazwie "wallet.dat" i przesyłać gdzieś ;-). Nie twierdzę, że to robi, ale trzeba być ostrożnym.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: ryvers » środa, 19 marca 2014, 17:33

No tak. :/ masz rację o tym nie pomyślałem nawet.

Taki plik wallet (sprawdzałem swoje) waży lekko ponad 50kB.
Request zawierający cpuid wysyłany do serwera jest dużo dużo mniejszy.
Wiem, zaraz usłyszę że mógłbym kompresować dane.. w takim razie pozostaje tylko przeglądnąć kod jeśli ktoś nie wierzy,
Bądź ma wątpliwości.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: zbiges » środa, 19 marca 2014, 17:35

@ryvers
Rav3n ma rację. Nie znajdziesz tutaj zainteresowania takim programem bez podania jego kodu. Ludzie trzymający swoje bity w portfelach na kompie obawiają się różnych keyloggerów i innych świństw. Nie dziw się więc temu, że chcą wiedzieć wcześniej co instalują w systemie. Ja nie jestem tak podejrzliwy bo na razie nic nie mam :).
Program chodzi pod win7 64bit i może być całkiem przydatny. Ja jednak szukam czegoś innego (i nie mogę znaleźć)

Szczerze napiszę, że nie bardzo rozumiem, dlaczego ludzie tak bardzo uczepili się arbitrażu pomiędzy giełdami. Nie wiem, być może chodzi o to, że to najprostsza (do zrozumienia) forma arbitrażu i dlatego najłatwiejsza do "spieniężenia" dla twórców takich programów. Przypuszczam, że jeszcze jakiś czas będzie można coś w ten sposób zarobić, ale im więcej takich arbitrażystów tym będzie trudniej. Po za tym do niedawna emocje rozpalała ogromna różnica ceny pomiędzy MtGoxem i resztą, no ale wiadomo jak to się skończyło. Moim zdaniem ten temat jest już przebrzmiały. Powyższe fakty powodują, że przewalam setki stron o arbitrażu i nie mogę znaleźć nic co mnie interesuje przewalając tony programów do prostego arbitrażu pomiędzy giełdami.

Ja szukam programu skonstruowanego podobnie do Twojego ale do arbitrażu A>B>C>A, tzw triangular arbitrage. Program może obsługiwać równocześnie tylko jedną giełdę (gdyby możliwe było podpięcie go do API różnych giełd byłoby super) Chcę stosować arbitraż tylko i wyłącznie pomiędzy altami, żadne fiaty (ani przeliczanie) nie są do niczego potrzebne. Program miałby działać podobnie do Twojego, czyli jego zadaniem byłoby wyszukiwanie okazji do arbitrażu, i to wszystko. Do tego celu musiałby mieć możliwość łatwego i szybkiego dodawania nowych walut ale pracowałby jednocześnie tylko na trzech lub czterech wybranych. Trudno jest opisać słowami o co mi chodzi i dlatego załączam link. http://www.youtube.com/watch?v=VFzcKpoywoo Szukam czegoś w tym stylu ale oczywiście do używania na giełdach crypto. Dla niecierpliwych działanie programu można zobaczyć od 11:30min. Jeśli potrafiłbyś coś takiego napisać to chętnie za to zapłacę.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa, 19 marca 2014, 18:11 przez zbiges, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: Bit-els » środa, 19 marca 2014, 17:36

Jak zwykle zalecana przesadna nawet ostrożność.
Ani kolega promujący ten program nie jest zbyt znany, ani to co poleca, też zbyt przejrzyste nie jest

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: ryvers » środa, 19 marca 2014, 18:00

@zbiges Dzięki za feedback. Rozumiem obawy i wątpliwości. Zainteresuję się przedstawionym przez ciebie tematem.
Domyślam się że jest to do napisania. Myślę że jak uda mi się coś spłodzić to na pewno się odezwę :).

Rozumiem wasz punkt widzenia i sam bym go podzielał.
Ok, w najbliższym czasie wrzucę gdzieś kod do wglądu.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: ryvers » środa, 19 marca 2014, 18:25


Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: zbiges » środa, 19 marca 2014, 19:22

Gdybyś zechciał napisać coś takiego jak zarysowałem we wpisie powyżej, i potrzebował więcej informacji to proszę napisz na PW.
Mam też kilka pytań do programu który zaprezentowałeś.
Co oznaczają kolory (zielony i czerwony) po odświeżeniu cen?
Czy kalkulacja zawiera już prowizję giełdy, czy trzeba ją jeszcze doliczyć?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: rav3n_pl » środa, 19 marca 2014, 19:26

Brawo! Takie podejście to ja rozumiem :)
Uruchamianie "nieznanych" exeków na kompie na którym używamy portfela czy giełd jest generalnie złym pomysłem, bo załapanie keyloggera może Ci wyczyścić wszystkie konta w kilka minut.
A tak, każdy może popaczeć co program "tak naprawdę" robi, z czym się łączy, czego szuka po dysku etc.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 20 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: drogowaWiewiorka » środa, 19 marca 2014, 20:44

Panowie, ale takie rzeczy to się odpala w virtualboxie.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: ryvers » środa, 19 marca 2014, 21:40

zbiges pisze: Co oznaczają kolory (zielony i czerwony) po odświeżeniu cen?
Czy kalkulacja zawiera już prowizję giełdy, czy trzeba ją jeszcze doliczyć?
Kolory oznaczają wzrost lub spadek od ostatniego odświeżenia.
Niestety nie uwzględniam prowizji giełdy.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: KursyWalutOnline » poniedziałek, 21 maja 2018, 09:47

zbiges pisze: @ryvers
Ja szukam programu skonstruowanego podobnie do Twojego ale do arbitrażu A>B>C>A, tzw triangular arbitrage. Program może obsługiwać równocześnie tylko jedną giełdę (gdyby możliwe było podpięcie go do API różnych giełd byłoby super) Chcę stosować arbitraż tylko i wyłącznie pomiędzy altami, żadne fiaty (ani przeliczanie) nie są do niczego potrzebne. Program miałby działać podobnie do Twojego, czyli jego zadaniem byłoby wyszukiwanie okazji do arbitrażu, i to wszystko. Do tego celu musiałby mieć możliwość łatwego i szybkiego dodawania nowych walut ale pracowałby jednocześnie tylko na trzech lub czterech wybranych. Trudno jest opisać słowami o co mi chodzi i dlatego załączam link. http://www.youtube.com/watch?v=VFzcKpoywoo Szukam czegoś w tym stylu ale oczywiście do używania na giełdach crypto. Dla niecierpliwych działanie programu można zobaczyć od 11:30min. Jeśli potrafiłbyś coś takiego napisać to chętnie za to zapłacę.
pozdrawiam
Kilka lat temu używałem arbitrażu do zakładów bukmacherskich. W obecnych czasach widząc jak rynek kryptowalut rośnie, myślę że warto zastanowić się nad arbitrażem ale tak jak wspomniałeś A-B-C-A. Masz już z tym jakieś doświadczenie? bo chętnie stworzyłbym takie narzędzie. Mam spore doświadczenie w programowaniu.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aplikacja wspiarająca arbitraż - CryptoDelivery

Postautor: ucho1990 » niedziela, 7 października 2018, 19:08

Pochwalę się jedynie, że moje oprogramowanie do arbitrażu wspiera ww arbitraż na cryptopii więc w obrębie jednej giełdy. Minimalizuje to różnice wynikające z czasu transakcji depozytu its, ponieważ dzieje się to wszystko w obrębie jednej giełdy. Niestety zyski z tego są bardzo niewielkie że względu na raptem kilka opłacalnych okazji dziennie więc raptem przy obecnym kursie btc kilka/naście zł dziennie, co sprawia że z chęcią spienieze projekt. Zainteresowanych zapraszam na priv cena do uzgodnienia, na wyłączność uwzględnia fee giełdy

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości