Radio Bitcoin | Opinie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radio Bitcoin | Opinie

Postautor: kactech » piątek, 13 września 2013, 09:20

Radio Bitcoin to słaby pomysł ale w dobrym kierunku.
Audycja Bitcoin to jest to!
Ostatnio Martin, współzałożyciel KonteStacja.com, zaczął przekonywać się do BTC. Jeżeli udałoby się wybrać prowadzącego/prowadzących i mieć na tyle motywacji by co tydzień prowadzić audycję na żywo przekazując wiadomości o kryptowalutach i gadać z dzwoniącymi to myślę że miejsce w ich ramówce będzie na bank(tak, trzeba się pozbyć tego zwrotu;) ).
Mam fajny mikrofon, Samson C03U na usb, chętnie prześlę go wybranemu prowadzącemu.
Co Wy na to? Voice of Bitcoin.pl - przesłuchania :D
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radio Bitcoin | Opinie

Postautor: Nuke » piątek, 13 września 2013, 12:13

Jak to by wyglądało, jakie kryteria trzeba spełniać?
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 7 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radio Bitcoin | Opinie

Postautor: Howard Roark » piątek, 13 września 2013, 12:58

Tylko ile byłoby ciekawych newsów i audycji dla przeciętnego słuchacza?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radio Bitcoin | Opinie

Postautor: kactech » piątek, 13 września 2013, 13:14

Nuke pisze:Jak to by wyglądało, jakie kryteria trzeba spełniać?
Nuke... nie wiem, dobra nawijka?
Howard Roark pisze:Tylko ile byłoby ciekawych newsów i audycji dla przeciętnego słuchacza?
Może byłoby to bardziej informacyjno-inwestycyjne, nowe krypto, akcje na giełdach BTCT i BF(i aktualności z tych ~spółek akcyjnych), raport z kryptowalutowego portfela inwestycyjnego, normalne wiadomości i gadanisko, 10 min dla górników itp. Na KS.com jest sporo ludzi którzy szukają możliwości inwestycyjnych, co tydzień to chyba trochę za gęsto ale co 2 tygodnie na pewno znajdzie się kilka tematów do obgadania.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Radio Bitcoin | Opinie

Postautor: CyfrowaEkonomia » sobota, 14 września 2013, 03:50

Gdyby coś to mogę pomóc w realizacji ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radio Bitcoin | Opinie

Postautor: smok » sobota, 14 września 2013, 10:23

Na początku można by robić podcasty raz w tygodniu i udostępniać do pobrania. Myślę, że na razie powinno wystarczyć.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 7 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radio Bitcoin | Opinie

Postautor: Howard Roark » sobota, 14 września 2013, 13:09

smok pisze:Na początku można by robić podcasty raz w tygodniu i udostępniać do pobrania. Myślę, że na razie powinno wystarczyć.
O, właśnie to! Potem zobaczymy co z kontestacją itp.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radio Bitcoin | Opinie

Postautor: kactech » niedziela, 15 września 2013, 10:18

smok pisze:Na początku można by robić podcasty raz w tygodniu i udostępniać do pobrania. Myślę, że na razie powinno wystarczyć.
Słusznie
Ja widziałbym to tak że jest kilka tematów, wybieramy po 1-2 na głowę, nagrywamy i przesyłamy do sklejenia, co zostanie przesłane do terminu klejenia to ląduje w odcinku.
bitcoinet.pl pisze:Gdyby coś to mogę pomóc w realizacji ;)
Skleiłbyś to?

Zaproponuję kilka tematów:
  • LABCOIN
  • mcxFEE
  • LetsDice.com
---
Czy jest jakiś tajny kod BB na skreślenia?
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Radio Bitcoin | Opinie

Postautor: CyfrowaEkonomia » poniedziałek, 16 września 2013, 01:30

smok pisze:Na początku można by robić podcasty raz w tygodniu i udostępniać do pobrania. Myślę, że na razie powinno wystarczyć.
Proponowałbym wrzucać to na YouTube. Ludzie łatwiej do tego dotrą, pojawia się w wyszukiwarce, nie trzeba pobierać, można komentować, subskrybować i jest liczba wyświetleń. W programie można też nawiązywać do komentarzy internautów, wtedy nawiążemy taki kontakt z odbiorcami, co jest bardzo dobrą rzeczą. Dobrze też byłoby robić audycje w formie rozmowy, zapraszać gości. Tutaj niezbędne byłoby nagranie rozmówcy przez skype. Jakość nagrania słabsza, ale działa bardzo dobrze. Radionafali tak działa (pamiętacie audycję z Maćkiem Ziółkowskim?).

Ja zwykle składam filmy, ale z dźwiękiem też raczej sobie poradzę. Adobe Audition mam. Mamy też studio nagraniowe i profesjonalne studio dźwiękowe, więc jak Matt wróci za dwa tygodnie z wakacji to dodatkowo możemy też coś nagrywać i szczerze powiedziawszy planowaliśmy.

Tematy na początku lepiej wybrać bardziej ogólne i zacząć np. od mocy sieci, szybkości wydobycia bloków, rozwoju miningu dla początkujących jako wstęp i potem dopiero wgłębiać się w różne tematy.

I w przypadku YouTube można by było wrzucać filmiki w dowolnym czasie. Wiadomo, że może się zdarzyć, że program nie pojawi się w jakimś tygodniu, więc lepiej tak z góry nie określać, ze co tydzień. Lepiej mówić w programie "Do zobaczenia w następnej części" albo coś w tym stylu i samemu dbać o regularność. Taka moja opinia.

W takiej sytuacji można też np. korzystać z kalendarza w google, tak żeby utworzyć jakiś grafik i określić kto aktualnie jakim tematem się zajmuje. Na forum można się łatwo zgubić w tematach.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości