a50

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

a50

Postautor: severson » piątek, 15 lipca 2011, 21:01

Jest sprawa chłopaki (jeśli kogoś niechcący pominąłem, niech się zgłosi).
Na rynku tak jakby spokój, wygląda na to, że Bitcoin znalazł już w przybliżeniu przedział cen, w którym mu wygodnie.
W związku z tym propozycja: może by tak spróbować rozruszać a50.pl?

Kiedy ja wlazłem na ten projekt, to ruchy cen były nieciekawe z punktu widzenia handlu. Zmiany kursu np. o 100% w kilka dni skutecznie zniechęciły do tej formy obrotu bitcoinami. Teraz wygląda to dużo stabilniej, może z delikatnym dryfowaniem w dół. Wielkich rewelacji chyba już nie będzie. Wiem, że ciężko mówić tak na podstawie niecałego miesiąca, ale jak myślicie, czy to już jest "ten" czas? Ja się raczej spodziewam spokoju i ryzyka kursowego w akceptowalnych granicach.

Ja chyba nie mam czego wyciągnąć z dna szafy, ale i tak się rozejrzę.

A jeśli by ktoś znalazł coś wystarczająco atrakcyjnego, to mogłaby to być ciekawa forma promocji.

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: phoebe » piątek, 15 lipca 2011, 21:36

Czekam na takie coś tyle ,że w sieci tor oraz anonimowe z escrow aby zabezpieczyć sprzedawcę i klienta.
Przydało by się poprawić wygląd tej strony i czasowo znieść opłaty aby spopularyzować. Bo po co wystawiać tam za opłatą skoro lepiej już chociażby tutaj.
@severson
750 użytkowników i żadnej kobiety? dziwne...
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: Przemo » piątek, 15 lipca 2011, 22:04

Żeby mówić o ustabilizowaniu kursu to cena musi zacząć powoli rosnąć, wtedy powróci trend jaki był przed tym gwałtownym skokiem, czyli stopniowy wzrost. Ale na razie nie wiadomo czy to nie jest jakieś wyczekiwanie :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: Mahkul » piątek, 15 lipca 2011, 22:47

phoebe pisze:Czekam na takie coś tyle ,że w sieci tor oraz anonimowe z escrow aby zabezpieczyć sprzedawcę i klienta.
Przydało by się poprawić wygląd tej strony i czasowo znieść opłaty aby spopularyzować. Bo po co wystawiać tam za opłatą skoro lepiej już chociażby tutaj.
@severson
750 użytkowników i żadnej kobiety? dziwne...
Są tu co najmniej trzy kobiety, acz niestety niezbyt aktywne.

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: SHV » piątek, 15 lipca 2011, 23:01

Są potwierdzam, przez otrzymaną pw się dowiedziałem o jednej przedstawicielce płci pięknej ;)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 17 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: edikay » poniedziałek, 18 lipca 2011, 00:31

a jak się mają kobiety do kondycji bitcoina? nie widzę zależności. A co do aukcji to może się rozkręcić pod warunkiem że pojawi się tam coś czego nie kupisz na allegro ;)

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: aumar » poniedziałek, 18 lipca 2011, 01:18

Strona jest brzydka, nie ma w niej nic szczególnego kiedyś już też nad tym żeby to rozkręcić myślałem. Teraz myślę, że to się nie przyjmie. Poza tym nie podoba mi się, że strona nie ma ruchu i z płatnych opcji promocji "korzysta" tylko właściciel. Już lepsza jest opcja żeby każdy user z forum wystawił 1 aukcję na allegro i dał w title słowo "bitcoin" :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: Przemo » poniedziałek, 18 lipca 2011, 01:43

To nie wina serwisu tylko na razie jest na to jeszcze za wczesnie. Serwis niech sobie wisi i w odpowiednim momencie trzeba zrobic odswiezenie informacji o serwisie.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: severson » poniedziałek, 18 lipca 2011, 22:27

Ja oceniam, że "odpowiedni moment" jest mniej więcej teraz. Ruchy kursu są takie, że na dolarze widywało się większe. A bitcoinowego obrotu nadal nie ma... :)
Dolar, funt, euro i złoty to trochę mały wybór towarów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 20 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: stefun » niedziela, 24 lipca 2011, 00:48

phoebe pisze:Czekam na takie coś tyle ,że w sieci tor oraz anonimowe z escrow aby zabezpieczyć sprzedawcę i klienta.
Przydało by się poprawić wygląd tej strony i czasowo znieść opłaty aby spopularyzować. Bo po co wystawiać tam za opłatą skoro lepiej już chociażby tutaj.
@severson
750 użytkowników i żadnej kobiety? dziwne...
Po co jeszcze jeden serwis w Tor'ze? Żeby znowu trąbili, że to waluta dla ćpunów i bandytów. a50 ma pokazać systemowym sługusom, że bitcoin może służyć do legalnych transakcji.
Z escrow może być więcej problemów niż pożytku. Co zrobisz jeśli strony transakcji prześlą sprzeczne informacje? Jakie masz uprawnienia żeby to weryfikować?
Tak czy inaczej widziałbym to jako niezależny serwis, najlepiej zarządzany przez kilku zaufanych użytkowników.
aumar pisze:Strona jest brzydka, nie ma w niej nic szczególnego kiedyś już też nad tym żeby to rozkręcić myślałem. Teraz myślę, że to się nie przyjmie. Poza tym nie podoba mi się, że strona nie ma ruchu i z płatnych opcji promocji "korzysta" tylko właściciel. Już lepsza jest opcja żeby każdy user z forum wystawił 1 aukcję na allegro i dał w title słowo "bitcoin" :D
A co ma być szczególnego w serwisie aukcyjnym, oprócz towaru?
Mnie też nie podoba się, że strona nie ma ruchu ale daleki jestem od zakładania 10 kont i handlowania sam ze sobą żeby generować ruch.
Gdyby nie moje aukcje to tam w ogóle nic by nie było.
Za te "płatne promocje" nie płacisz z "własnej kieszeni". Dostajesz za rejestrację 5 BTC. Poza tym opłata jest pobierana tylko podczas wystawiania nowej aukcji. Wznowienie z tymi samymi opcjami jest już darmowe, promocję masz więc aż do czasu sprzedaży. Jeśli przeczytasz aktualne promocje dowiesz się więcej.
Jeśli pojawia się ciekawa aukcja, proponuję sprzedającemu dożywotnią (dosprzedażną) darmową promocję na głównej. Na razie nikt nie skorzystał.
Gdy pojawią się jakieś konkretne przedmioty na głównej, natychmiast usunę stamtąd swoje aukcje.

W ciągu ostatniego miesiąca aukcje miały ok. 2000 odwiedzin, połowa to odwiedziny bezpośrednie. Stali bywalcy więc są i zapewne chcieliby coś kupić. Niestety widzą ciągle to samo...
http://a50.pl - Aukcje za Bitcoin, kupuj i sprzedawaj
http://bitcoin.toplista.pl/ - Ranking stron związanych z bitcoin

1LHAW3nmkTPszQeTqCjvPnLJzw8WNn3Roi

Gaduła
Posty: 420
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: lubelskie

Re: a50

Postautor: tlewap » niedziela, 24 lipca 2011, 10:30

Poprawcie wygląd strony, chodzi mi głównie o to że większość linków jest słabo widoczna.
Dodatkowo trzeba na głównej pokazywać losowo wszystkie aukcje. Wówczas jest większe prawdopodobieństwo, że osoba odwiedzająca serwis coś zauważy i kupi.

Przy wystawianiu trzeba wstawić przelicznik btc na pln po aktualnym kursie (Przemo udostępniał skrypt w js), fajnie by było gdyby można było podawać ceny zarówno z kropką jak i średnikiem.

Gdybym był właścicielem opłaty zniósłbym do czasu kiedy serwis nabierze rozpędu.

Sam z checią wystawie kilka/kilkanaście aukcji jak tylko strona będzie bardziej praktyczna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: smok » niedziela, 24 lipca 2011, 10:49

tlewap pisze: Gdybym był właścicielem opłaty zniósłbym do czasu kiedy serwis nabierze rozpędu.

Sam z checią wystawie kilka/kilkanaście aukcji jak tylko strona będzie bardziej praktyczna.
Popieram !

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 17 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: edikay » niedziela, 24 lipca 2011, 13:16

Właścicielowi za bardzo się spieszyło do zarabiania, zluzuj trochę, daj wszystko za darmo tak jak mówili poprzednicy. Popraw layout strony bo nie zachęca ani troszkę żeby tam dłużej przebywać, obecne aukcje też jakoś odstraszają a może raczej nie przyciągają może spróbuj poszukać swojej szansy zezwalając wystawiać rzeczy które allegro zabrania wstawiać, tylko w ten sposób masz jakieś szanse.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 20 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: stefun » poniedziałek, 25 lipca 2011, 00:18

OK. Od teraz wszystko jest za darmo.
Zastrzegam sobie jedynie możliwość usunięcia ze strony głównej niechlujnie przygotowanych aukcji (błędy ortograficzne, kiepskie zdjęcia itp).
edikay pisze:... może spróbuj poszukać swojej szansy zezwalając wystawiać rzeczy które allegro zabrania wstawiać, tylko w ten sposób masz jakieś szanse.
Magnesy neodymowe możesz wystawiać, przedmiotów niezgodnych z polskim prawem na pewno nie będzie można, niezależnie co kto o tym myśli. Nie wiem co jeszcze na allegro jest zabronione, nie handlowałem już tam całe wieki.

Sugestie, pomysły, błędy itp. proszę zgłaszać na forum aukcji. Z pewnością zostaną tam szybciej zauważone.

Życzę udanych transakcji.
http://a50.pl - Aukcje za Bitcoin, kupuj i sprzedawaj
http://bitcoin.toplista.pl/ - Ranking stron związanych z bitcoin

1LHAW3nmkTPszQeTqCjvPnLJzw8WNn3Roi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: Przemo » poniedziałek, 25 lipca 2011, 00:45

A magnesy sa zakazane na allegro? Chyba ze takie do zmniejszania spalania w aucie?
Allegro zabrania wielu rzeczy np. sprzedazy numerow GG, roznych itemow do gier. Allegro jest coraz bardziej chore na głowę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 20 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: stefun » poniedziałek, 25 lipca 2011, 02:14

Chodzi o zwykłe magnesy neodymowe, takie jak na magnesy.pl. Maja na tyle silne pole, że można skutecznie przemagnesować np. ustrój pomiarowy licznika energii elektrycznej (nie radzę tego robić bo zbyt łatwe do wykrycia).

Sprzedaży kont GG i itemów do gier zabraniają same regulaminy tychże.
Nie wiem co jeszcze (oprócz magnesów) jest zupełnie legalne a niedozwolone na allegro.
http://a50.pl - Aukcje za Bitcoin, kupuj i sprzedawaj
http://bitcoin.toplista.pl/ - Ranking stron związanych z bitcoin

1LHAW3nmkTPszQeTqCjvPnLJzw8WNn3Roi

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: OneOfMany » poniedziałek, 25 lipca 2011, 02:28

stefun pisze:Sprzedaży kont GG i itemów do gier zabraniają same regulaminy tychże.
Nie wiem co jeszcze (oprócz magnesów) jest zupełnie legalne a niedozwolone na allegro.
Kiedyś przeglądnąłem regulamin allegro i jest tam faktycznie zakazana masa legalnych rzeczy, ale akurat handlowanie przedmiotami i kasą (złotem) z gier ma się dobrze (wystarcz spojrzeć);

Dyskutant
Posty: 156
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: Tanner » poniedziałek, 25 lipca 2011, 14:12

Jeszcze jakiś czas temu nie możnabylo sprzedawac tunerów Cyfry+, tych które były wypożyczane na czas trwania abonamentu :D
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: a50

Postautor: Mahkul » czwartek, 28 lipca 2011, 00:31

Ciekawe jakby taką stronę aukcyjną na Polskę postawić np na Cyprze czy w innej Sealandii i tam zezwolić na sprzedaż złota z gier etc.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości