swap.ly - kantor BTC/PLN/EUR

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Bit-els » piątek, 17 października 2014, 19:07

Olać klienta (staszek123)
Pojawił się po to, żeby zgrywać mądrale, niby życzliwie podpowiadać "niedoświadczonym" jak nie stracic pieniędzy, ale tak naprawdę tylko hejt i dźganie.
No i wciąż czekamy na jakieś crypto cv. Dokonania, zaangażowanie w rozwój btc w Polsce, a może jakis znaczący staż na bitointalk. Jakis Hero member... :twisted:

idź i wypłacz się na wykopie

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 17 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: staszek123 » piątek, 17 października 2014, 19:12

Dziękuję za odpowiedź Arkadiuszowi Osiakowi i opengrid-owi.

Koledzy, mnie nie przekonujecie, bo działanośc charytatywną się prowadzi po przez Stowarzyszenia albo Fundacje.

Struktura waszego projektu, czyli Inpay SA będący właścicielem brytyjskiej spółki LTD sprowadza się do tego, że nikt za nic nie odpowiada. Podobną strukturę już widzieliśmy w Ambasadzie Bitcoin Sp. z o.o., gdzie udziały w Ambasadzie miała inna spółka z o.o. a tej udziały posiadała inna spółka Akcyjna. Potwierdzone na tym forum przez Macieja Ziólkowskiego (nazwał to strukturą holdingową)

Drodzy koledzy rozumiem, że rozpoczeliście projekt wysokiego ryzyka, ale niestety ryzyko postanowiliście przerzucic w 100% na udziałowców. Jeżeli Wam nie wyjdzie, nie stracicie, a jak się uda, staniecie się milionerami. Ponad 42% kosztów to zatrudnienie...

Wasz biznes plan jest bardzo ogólny i nie pasuje do standardów biznesowych dla spółek z wyceną 4mln zł.

Skoro w Polsce nie ma warunków na rozpoczynanie jeszcze takiej działaności, to szkoda, że nie ostrzegacie inwestorów, że FAKTYCZNYM akceptantem BTC od klientów jest brytyjska spółka LTD, która wedgług Waszych słów, jest Waszym partnerem i ją kontrolujecie (na to nie ma innych dowodów, niż Wasze wpisy na forum).

Powinniście ostrzegać inwestorów o roli brytyjskiej spółki LTD.

Staszek.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: kolkin » piątek, 17 października 2014, 19:27

a mnie przekonali :)
akcjonariusz -> inpay SA jest wszystko OK
klient inpay -> jest wszystko OK tyle że przechodzi przez spółkę w UK - ale co to zmienia? za kawę będziesz żądał zwrotu i boisz się że spółka brytyjska Ci nie wypłaci bo ma kapitał najniższy?

Akcjonariuszy to nie powinno martwić. Jeżeli kogokolwiek to klienta... ale póki co nie zanosi się zęby ktoś robił płatności po miliony pln żeby się mieć czego obawiać.
Ponadto ich argument z spółką w UK jest b.mocny. I faktycznie na dzień dzisiejszy jest to jedyne (chyba) rozwiązanie umożliwiające działanie.

Tu jest całkiem inna sytuacja niż w Ambasadzie Bitcoin.
Są jasno przedstawieni właściciele nie ma tu miliona spółek córek.

i tak BTW. Kogo obchodziło że akcje firmy alibaba.com (największe IPO w historii) dotyczyły spółki na kajmanach? :) i też wszystko jawnie w celu ominięcia chińskiego prawa :)

reasumując jest względnie przejrzyście.
Jaki moderator takie forum...

Obserwator
Awatar użytkownika
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: gray » piątek, 17 października 2014, 19:31

staszek123:

Ale nikt nie mówi, że prowadzimy działalność charytatywną. Rozwijamy biznes a jednocześnie propagujemy bitcoina, w którego wierzymy. Nie możesz tego zrozumieć, że można łączyć działalność biznesową i ideową? Większośc firm na świecie, którym się udało coś osiągnąć właśnie tak działa i m.in. dlatego odnoszą sukces biznesowy, bo załozyciele wierzą w to co robią i propagują. Ty masz jakieś większe doświadczenie biznesowe w ogóle czy tylko tak sobie hejtujesz?

To pozostałych Twoich zazutów ciężo mi się odnosić, bo mylisz pojęcia i to mam wrażenie, że w złej wierze.

- Nie musimy ostrzegać o roli LTD. Równie dobrze każda spółka publiczna powinna ostrzegać swoich inwestorów, że współracuje z Paypalem albo Mastercardem.

- To nie LTD jest właścicielem S.A. tylko odwrotnie, więc to Zarząd polskiej spółki akcyjnej za wszystko odpowiada w świetle prawa polskiego.

- Ciężko odnosić się do pozostałych zarzutów, nie są ani merytoryczne, ani biznesowe, czysta demagogia

Jest piątek wieczór. Niestety nie mam czasu dalej udzielać odpowiedzi na Twoje zarzuty. Wybacz.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 17 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: staszek123 » piątek, 17 października 2014, 19:48

Gray,

Zarząd i Rada Nadzorcza Inpay S.A. odpowiada za działania InPay S.A. a nie za działania brytyjskiej spółki LTD. Zdajesz sobie sprawę, że mało kto zna polski KSH i świadomie, albo nie, wprowadziłeś teraz w błąd. Wg twoich słów Inpay kontroluje brytyjską spółkę LTD - i tu jest pies pogrzebany. Kontrolować nie oznacza odpowiadać.

Masz rację, nie musicie ostrzegać, ALE możecie ostrzegać, po to tworzy się biznes plany i prospekt dla inwestorów. Mam nadzieję, że ja ostrzegam ;-) Wyreczam Was.

Do których zarzutów nie możesz się odnieść ?
Że biznes plan dla spółki o wartości 4mln zł jest delikatnie mówiąc bardzo amatorski ? Działasz już 15 lat w biznesie, prawda ? ;-) Jesteś w Radzie Nadzorczej tej spółki, prawda ?

Wybaczcie Panowie, ale mówimy tu o finansowaniu w wysokosci 200tys zł za 5% akcji. Jeżeli nie masz czasu o tym rozmawiać, bo jest piątek wieczór... To kiedy ? W poniedziałek znajdziesz czas ?

Kolego, i ty chcesz, żeby ludzie Ci powierzali swoje cięzko zarobione pieniądze ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Bit-els » piątek, 17 października 2014, 20:06

widocznie chcą. Idź sobie na pudelka, wykop. przestań mącić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: hanti » piątek, 17 października 2014, 20:12

Bit-els a moze przestan tak naskakiwac na staszka bo nic zlego nie robi... Przeciez nie kazdy musi byc tutaj taki mily i chetny do rozdawania kasy ;)
Nie ma nic zlego w zadawaniu niewygodnych pytan
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 155
Rejestracja: 19 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: janosik866 » piątek, 17 października 2014, 20:18

Bit-els pisze:widocznie chcą. Idź sobie na pudelka, wykop. przestań mącić.

odpuść sobie, forum po to jest żeby mącić i zadawać nie wygodne pytania. jeśli są nie zasadne to inpay na pewno się wybroni.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Bit-els » piątek, 17 października 2014, 20:20

przecież ten gość nic konstruktywnego nie wnosi. Same niby merytoryczne pytania, a tylko o ferment mu chodzi. Jednocześnie krytyczny text w wątku cryptowrlda. Na przypodobanie się.
Typ serwantesa. A Może i on sam :-)

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: grzem » piątek, 17 października 2014, 20:24

Bit-els pisze:widocznie chcą. Idź sobie na pudelka, wykop. przestań mącić.
proszę nie kneblować.
Cieszmy się, że komuś się chce stawiać pytania, mi się też postawa InPay nie podoba. Tak jak już wcześniej napisano, widzę w tym próbę przerzucenia finansowej odpowiedzialności na udziałowców. (uda sie czy nie, ale pensyjki będziemy mieli)
Nie jest łatwo krytykować posługując się uznanym już nickiem, myślę, że staszek jest kimś z forum, ale nie chce otwartego konfliktu z dużą częścią społeczności.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: kolkin » piątek, 17 października 2014, 20:36

grzem pisze: Tak jak już wcześniej napisano, widzę w tym próbę przerzucenia finansowej odpowiedzialności na udziałowców. (uda sie czy nie, ale pensyjki będziemy mieli)
Zgadza się, ale to jest "normalne" w finansowaniu biznesów/startupów.
Inwestorzy dają kasę a Ty robisz co założyłeś albo wyjdzie albo nie... sztuka polega na tym by przekonać inwestorów, że wyjdzie i pozyskać środki.

Nie wiem czemu ale, jestem wciąż nieprzekonany że coś jest źle...
To że wartość jest przeszacowana? Jestem tego świadomy i zgadzam się z tym. To już leży w własnej ocenie ryzyka.

Jedyne co mnie martwi to, że zainteresują się projektem cwaniacy i zmanipulują młodych, niedoświadczonych kolegów i zrobią jakieś głupstwo.
Jaki moderator takie forum...

Wygadany
Posty: 571
Rejestracja: 24 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: deathmul » piątek, 17 października 2014, 20:43

Przeglądając plan finansowy też zwróciłem uwagę na ogromne wydatki na pensje. Dlaczego więc takie wysokie? Czy w pierwszych latach działalności nie powinno się zysków wkładać w rozwój firmy?
I dlaczego na prostą wyjdziecie dopiero za 3 lata? To faktycznie taki słaby biznes?
Nie chcieliście przeprowadzić sprzedaży akcji przez chociaż Havelock żeby zainwestowało więcej osób z "branży"?

Nie chce umniejszać waszych aspiracji i zasług bo cieszy że Polska firma działa na międzynarodowej scenie Bitcoina ;)
Natomiast chciałbym uzyskać odpowiedź na powyższe pytania.

Już raz włożyłem środki w coś oficjalnego, w prawdziwym świecie... w Bank Bitcoina Neo & Bee na Cyprze. I wiecie co? CEO kupił sobie za środki inwestorów Bentleja a reszte wyprowadził z firmy pod tajemniczą otoczką skandalu. Wyparowało z 2mln $ ;]

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: grzem » piątek, 17 października 2014, 20:45

kolkin pisze: Jedyne co mnie martwi to, że zainteresują się projektem cwaniacy i zmanipulują młodych, niedoświadczonych kolegów i zrobią jakieś głupstwo.
Myślę, że już są dość cwani, ale widzę też pozytywy. Fakt, że sprzedają jedynie 5% spółki oznacza, że mają dużą wiarę w powodzenie InPay, a na razie zabrakło trochę kasy.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Turturek » piątek, 17 października 2014, 20:52

Ja powiem tak, mogłem zainwestować w zbiórkę na kopalnię l3snego, mogę i tu dorzucić parę groszy. Jak się nie uda, te pieniądze nie spowodują przymierania głodem, a jak się powiedzie będzie satysfakcja z udziału. Sam planuję w firmie wprowadzić BTC (na razie jest nieoficjalnie na część usług), mam też na oku kilka innych niewielkich podmiotów do takiego wprowadzenia. Liczę zatem na rozwój tego biznesu i coraz większą wiarygodność firmy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0006 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: opengrid » piątek, 17 października 2014, 21:38

staszek123 pisze: Koledzy, mnie nie przekonujecie, bo działanośc charytatywną się prowadzi po przez Stowarzyszenia albo Fundacje.
Nie prowadzimy działalności charytatywnej, nie wiem skąd taki wniosek, chociaż biorąc pod uwagę brak prowizji, bezpłatne wdrożenia to czasem mam wrażenie, że to jest działalność charytatywna.
staszek123 pisze: Struktura waszego projektu, czyli Inpay SA będący właścicielem brytyjskiej spółki LTD sprowadza się do tego, że nikt za nic nie odpowiada. Podobną strukturę już widzieliśmy w Ambasadzie Bitcoin Sp. z o.o., gdzie udziały w Ambasadzie miała inna spółka z o.o. a tej udziały posiadała inna spółka Akcyjna. Potwierdzone na tym forum przez Macieja Ziólkowskiego (nazwał to strukturą holdingową)
Szczerze mówiąc, jakiś czas temu myślałem, żeby oprzeć usługę tylko i wyłącznie o Ltd. bo w UK lepsze warunki do prowadzenia takiej formy działalności. Potem jednak pojawił się klient w postaci Beesfund S.A. który chciał wprowadzić płatności Bitcoin na swoją platformę i przy okazji namówił nas, żebyśmy sami zrobili S-IPO. Wymagało to założenia spółki akcyjnej. Uznaliśmy, że będzie to dobra reklama dla wszystkich i przede wszystkim dla bitcoina, że nawet na tak konserwatywnym rynku obrotu akcjami może pojawić się jakaś innowacja.
staszek123 pisze: Drodzy koledzy rozumiem, że rozpoczeliście projekt wysokiego ryzyka, ale niestety ryzyko postanowiliście przerzucic w 100% na udziałowców. Jeżeli Wam nie wyjdzie, nie stracicie, a jak się uda, staniecie się milionerami. Ponad 42% kosztów to zatrudnienie...
Pewnie kilka osób może się tutaj na forum swobodnie wypowiedzieć w temacie wynagrodzeń dla programistów, obsługi klienta itp. Oprogramowanie samo się nie tworzy, a deweloperom od technologii innych niż HTML ciepłą pizzą ciężko płacić.

staszek123 pisze: Wasz biznes plan jest bardzo ogólny i nie pasuje do standardów biznesowych dla spółek z wyceną 4mln zł.
Na tym polega equity crowdfunding, że nie trzeba przygotowywać prospektu emisyjnego. To ma swoje plusy i minusy. Jesteśmy startupem i większość założeń z biznes planu pewnie drastycznie będzie zweryfikowane przez rzeczywistość.
staszek123 pisze: Skoro w Polsce nie ma warunków na rozpoczynanie jeszcze takiej działaności, to szkoda, że nie ostrzegacie inwestorów, że FAKTYCZNYM akceptantem BTC od klientów jest brytyjska spółka LTD, która wedgług Waszych słów, jest Waszym partnerem i ją kontrolujecie (na to nie ma innych dowodów, niż Wasze wpisy na forum).
Tak, akceptantem jest brytyjska spółka. Jeżeli masz lepsze rozwiązanie, które nie wymaga takiej konstrukcji to chętnie posłucham, bo pozwoli to ograniczyć koszty. Co do dowodów mogę przesłać skan certyfikatu potwierdzającego, że InPay S.A. jest 100% udziałowcem, albo zapraszam do nas do biura.
staszek123 pisze: Powinniście ostrzegać inwestorów o roli brytyjskiej spółki LTD.
Słowo "ostrzegać" ma wydźwięk pejoratywny moim zdaniem. Swoją drogą Aftermarket / Bitmarket ma dużo bardziej zawiłą strukturę spółek ze względu na podatki i nikomu to nie przeszkadza.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 17 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: staszek123 » piątek, 17 października 2014, 21:42

Bit-els

O ofercie InPay Sa zaczęliśmy rozmiawiać w tym temacie po twoim poscie - zainincjowałeś dyskusję. Po przeanalizowaniu dokumentów, które wskazałem, włączyłem się i przedstawiłem listę pytań. Dostaliśmy na nie lepsze albo gorsze odpowiedzi od Arkadiusza Osiaka i Leszka (opengrid). Nie ukrywam moich wątpliwości w związku z opisem tego projektu, osobą członka Rady Nadzorczej (pan Osiak) - wyjaśniłem na czym te wątpliwości polegają.

Nikogo nie obrażam, nie zamieszczam kłamliwych informacji. Zacząłem zadawać pytania.

To pierwszy w Polsce projekt Bitcoin w ten sposób finansowany. Wartośc oferty w stosunku do przedstawionych dokumentów, opisu spółki i planów uważam za astronomiczny i przeszacowany przynajmniej 5 razy. Już kiedyś przerabialiśmy na tym forum inny projekt, Ambasadę Bitcoin, projekt wyceniony na 2.500.000 zł, gdzie wartość projektu nie była oparta na niczym (ale to temat do innego wątku, nie będę tego tutaj ciągnął).

Mam prawo jako potencjalny inwestor zadać pytania Zarządowi spółki InPay S.A. Dziwi mnie, że do odpowiedzi zgłosił się mniejszosciowy udziałowiec pan Arkadiusz Osiak, który w Zarządzie nie zasiada.

Pytania zadaje publicznie, nie uwłaczając niczyjej godności. Przestudiowałem regulamin beesfund.com, cytuje jeden z zapisów

Jak zweryfikować autora projektu?

Zespół beesfund.com moderuje wszystkie zamieszczane projekty, wymaga szeregu oświadczeń od pomysłodawców i proponuje im dodatkowe narzędzia weryfikacji. Zadaniem autora jest przekonać społeczność do siebie i swojego projektu, aczkolwiek zespół Beesfund.com dokłada wszelkich starań, by minimalizować ryzyko nadużyć. Pomysłodawcy podają swoje dane teleadresowe, a w przypadku niektórych projektów zobowiązani są do podpisania specjalnych dokumentów potwierdzających ich obowiązki względem portalu beesfund.com oraz jego pozostałych użytkowników. Pomysłodawcę można wyszukać w Internecie, skontaktować się z nim za pośrednictwem beesfund.com, a także osobiście, jeśli wyrazi na to zgodę.

Pomysłodawcy projektu zgodzili się, aby upublicznić ich wizerunek i są przygotowani, na odpowiedzi na nie wygodne pytania. Mogą nie odpowiadać, ich wolna wola. A ja mogę pytać, nie łamiąc regulaminu tego forum.

Odnosząc sie do Twoich postów dotyczących mojej osoby, nie rozumiem o co Ci chodzi. Jeżeli chcesz rozdawać swoje pieniądze, wolna wola. Jeżeli chcesz poświecić się społecznie dla Bitcoina za darmo, wolna wola. Ale nie rób z tego cnoty, bo wtedy twoje poświęcenie nic nie jest warte. Daj mi spokój człowieku, zajmij się sprawami merytorycznymi.

Dlatego proponuje, aby kolega Bit-els, jako ten, który rozczpoczął wątek szukania inwestorów dla InPay S.A., ułożył listę merytorycznych pytań do Zarządu InPay S.A.

Odpowiedzi na te pytania ułatwią inwestorom podjęcie decyzji o wsparciu.

Uważam, że wielkim złem dla projektu Bitcoin jest ślepe wsparcie i wspieranie projektów na zasadzie coś trzeba wesprzeć.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2 grudnia 2013
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: Michau » piątek, 17 października 2014, 21:49

Co jest skomplikowanego w strukturze spółki odpowiedzialnej za BitMarket.pl? ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: opengrid » piątek, 17 października 2014, 22:17

staszek123 pisze: Gray,
Zarząd i Rada Nadzorcza Inpay S.A. odpowiada za działania InPay S.A. a nie za działania brytyjskiej spółki LTD. Zdajesz sobie sprawę, że mało kto zna polski KSH i świadomie, albo nie, wprowadziłeś teraz w błąd. Wg twoich słów Inpay kontroluje brytyjską spółkę LTD - i tu jest pies pogrzebany. Kontrolować nie oznacza odpowiadać.
Tu masz trochę racji. Szczerzę przyznaję, że zacząłbym się zastanawiać nad tym za co jaka spółka odpowiada jakby zaczęły się jakieś problemy. Jeżeli Ltd. nas chroni lepiej akcjonariuszy to tym lepiej moim zdaniem. Uzmysłowię tylko jedną rzecz dość istotną! Konsument nie ryzykuje nic, bo dostaje przecież swój towar / usługę od sprzedawcy od razu, więc to czy wysyła środki do firmy w UK, czy na Marsa, go kompletnie nie interesuje. Natomiast sprzedawcy roszczenia zawsze kierują do InPay S.A., który realizuje przelewy, więc Twoja przestroga jest słuszna w założeniu, ale nie ma zastosowania po prostu moim zdaniem.
staszek123 pisze: Masz rację, nie musicie ostrzegać, ALE możecie ostrzegać, po to tworzy się biznes plany i prospekt dla inwestorów. Mam nadzieję, że ja ostrzegam ;-) Wyreczam Was.
Od ostrzegania jest KNF. Nasza oferta i biznes plan musiał być przez nich zatwierdzony przed equity. Przyznam było to bardzo ciekawe doświadczenie. Po różnych głośnych aferach KNF musi pilnować takich rzeczy. Podejrzewam, że fakt tego, że sprzedajmy akcje w ofercie publicznej POZA GIEŁDĄ i to za Bitcoin jest wystarczająco szokujące, żeby pozapalały się czerwone lampki.
staszek123 pisze: Do których zarzutów nie możesz się odnieść ?
Że biznes plan dla spółki o wartości 4mln zł jest delikatnie mówiąc bardzo amatorski ? Działasz już 15 lat w biznesie, prawda ? ;-) Jesteś w Radzie Nadzorczej tej spółki, prawda ?
Za biznes plan odpowiadam ja, i przyjmuję krytykę, ale tak jak napisałem już wcześniej to jest raczej road mapa niż pełny biznes plan, który będzie można stworzyć po jakimś czasie funkcjonowania startupu.
staszek123 pisze: Wybaczcie Panowie, ale mówimy tu o finansowaniu w wysokosci 200tys zł za 5% akcji. Jeżeli nie masz czasu o tym rozmawiać, bo jest piątek wieczór... To kiedy ? W poniedziałek znajdziesz czas ?
Ja odpowiem. Powiem tak, Arek jest inwestorem, ale mimo to bardzo angażuje się operacyjnie i bardzo nam pomaga na tym etapie. Wszelkie zarzuty możesz kierować do mnie również.
staszek123 pisze: Kolego, i ty chcesz, żeby ludzie Ci powierzali swoje cięzko zarobione pieniądze ?
To jest pytanie, które sugeruje odpowiedź. Ja od dawna mówię, że chciałbym żeby inwestorami byli głównie Ci, którym zależy na dalszej współpracy z nami. Fajnie, że ktoś ze znajomych kupi akcję za 40-200 zł w ramach wsparcia, ale dla mnie najlepszym inwestorem jest osoba, która będzie albo właścicielem sklepu, który akceptuje BTC, albo osoby które chcą takie sklepy pozyskiwać.

Może powiem wbrew swoim interesom, ale jeżeli ktoś traktuje to jako inwestycję czysto spekulacyjną to powinien trzymać się z daleka. W żadnym miejscu nie obiecujemy złotych gór, bo to będzie bardzo trudny biznes wbrew pozorom począwszy od ciężkiej pracy u podstaw, ale musimy mieć na ten cel paliwo. Jeżeli mnie znasz, to wiesz że jestem zdeterminowaną osobą, której zależy na tym, aby w Polsce można było posługiwać się BTC.

Pierwszy na świecie equity crowdfunding za BTC to przede wszystkim świetna reklama, bo media będą o tym jeszcze pisać sporo i o to chodzi. Taka jest moja wizja i teraz wybór należy do Ciebie, czy popierasz taką wizję, czy nie. Nie musisz kupować akcji, ale pomóż nam chociaż promować tę formę płatności w sklepach.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: opengrid » piątek, 17 października 2014, 22:22

Michau pisze:Co jest skomplikowanego w strukturze spółki odpowiedzialnej za BitMarket.pl? ;)
Popraw mnie jeśli się mylę, Cypr? Czechy? ;) Żeby nie było, dzięki temu oferujecie tanie domeny itp. i to jest wspaniałe.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: InPay - płatności Bitcoin dla placówek handlowych

Postautor: kolkin » piątek, 17 października 2014, 22:33

cypr - ale nie zaśmiecajmy tego wątku.

co do tego, że jest inpay SA przewartościowany to wszyscy jesteśmy zgodni i to już możemy zamknać.

Co do wydawania kasy na pensje to dodam, że pracownikom- szarym, którzy będą chodzić po sklepach i namawiać na BTC też się coś chyba należy? i teraz jak ich będzie 100? to jaką pensję im wyliczysz? :)
(nie wiem, nic nie liczyłem, ale wydaje mi się że tam nadużycia w 42% nie ma)
Jaki moderator takie forum...

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości