Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: bl4ck » czwartek, 19 kwietnia 2018, 17:51

@matik0109, Ja tylko mogę sprawdzić BM i to działa.

Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: matik0109 » czwartek, 19 kwietnia 2018, 18:06

aa to może z BB jest problem

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: DavePL » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:05

Witam po dzisiejszej aktualizacji nie jestem w stanie zapisac transakcji do pliku, ktoś jeszcze ma taki problem ?
Dzięki

Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: matik0109 » piątek, 20 kwietnia 2018, 17:56

Takie info z taxa dostałem jednym słowem czekamy :)

Witam.

Najnowsza aktualizacja generuje błędne podsumowanie, oraz nie pozwala na zapisywanie podsumowania do pliku. Już pracujemy nad naprawą zaistniałego błędu. Prosimy o cierpliwość, oraz wstrzymanie się od składania formularzy PIT do czasu wydania wersji produkcyjnej, która planowana jest na poniedziałek 23.04.2017.

Zapraszam również do śledzenia aktualności na Facebooku oraz Twitterze

Przepraszamy za problemy.
Stanisław Barański

Dyskutant
Posty: 152
Rejestracja: 18 lipca 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: ziomek » niedziela, 22 kwietnia 2018, 13:54

Czym się różni osoba fizyczna od działalności gospodarczej w obliczeniach? Przy osobie fizycznej dochód mam większy

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: bl4ck » niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:40

@ziomek, Program dla osoby bez DG próbuje liczyć według FIFO próbuje ponieważ na razie jest to wersja testowa i nie działa prawidłowo.

Jaka jest różnica w liczeniu taka że koszt zakupu w wersja dla DG można zaliczyć do kosztów od razu po zakupie coina natomiast osoby bez DG nie mogą tego robić i rozpoznają koszt dopiero w momencie sprzedaży tego coina.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: czajaPL » wtorek, 24 kwietnia 2018, 06:57

co z wersją finalną, lekki poślizg?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: Bitcoiniak » wtorek, 24 kwietnia 2018, 07:35

Jest nowa wersja: https://tax-ledger.com
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: czajaPL » środa, 25 kwietnia 2018, 06:57

pobiera wam Coinroom?
jakieś operacje kupna spzredaży itp?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: kajetan » piątek, 27 kwietnia 2018, 11:26

Uważajcie, Tax Ledger (zarówno wersja cli, jak i wczoraj ściągnięta wersja płatna) źle liczy. Co najmniej nie policzył mi żadnych prowizji z BitBay sprzed września 2017 (kiedy był BitBay 2.0). Nie liczy też przychodu z forka (ale to kontrowersyjna rzecz, która pojawiła się tylko w niektórych interpretacjach, https://www.epodatnik.pl/interpretacje- ... -2017-1-ec). Chyba też nie uwzględnił zwrotu prowizji przez BitBay, ale tu nie jestem pewien.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: benq » piątek, 27 kwietnia 2018, 12:10

Czy ktoś jeszcze ma problem z zapłatą za Tax Ledgera przy pomocy krypto?
Cały czas mi wyskakuje niepoprawny adres BCH.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: Ahr » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:22

@benq, ja wlasnie kupilem, program nie uwzglednil mi prowizji, czy komus dochod tez bardzo odbiega od stanu rzeczywistego?



napisze jak sprawa wyglada u mnie raz jeszcze, a wiec skorzystalem z uslug biura taxo-krypto oraz programu tax ledger, wykonalem tez wlasne obliczenia w excelu wyodrebniajac kupno/sprzedaz/prowizje w walucie FIAT - PLN:

1) w excelu po kilku dniach ciezkiej pracy przychod i koszta (z uwzglednieniem prowizji) daly mi zblizony bilans do rzeczywistego dochodu (wyplat na konto bankowe i stanem konta na gieldzie)

2) taxo-krypto, korzystajac ze swojego programu robionego na zamowienie wyliczylo (nie uwzglednili zadnych prowizji):

przychody prawie identyczne do moich i koszta podobnie podobne do wyliczenia w excelu, dochod byl zblizony do mojego dochodu, gdyby dodac prowizje

3) tax ledger ( program rowniez nie wziaal pod uwage kosztow prowizji pobranych przez BitBay nawet w walucie FIAT)

przychody identyczne do moich obliczeniowych za to koszta roznia sie bardzo, co daje dochod o 60% wiekszy z moich wyliczen i o 45% wiekszy niz z obliczen taxo-krypto


Rece mi juz opadaja, do tego jeszcze nie wyjasniona sytuacja z podatkiem PCC
Ostatnio zmieniony piątek, 27 kwietnia 2018, 15:09 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: czajaPL » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:48

ja już dziś pita zdałem nie zwróciłem uwagi na to co mówicie
dla mnie podatki to czarna magia
jak mi zwrócą uwagę to ewentualnie dopłacę.

chociaż wczoraj jak przeliczałem bitbaya wychodził mi dochód 40000 po zamknieciu i odpaleniu na nowo 44000 z groszami
zamykam i znow kolo 40 tys,zamykam przeliczam 44 tys :)

nie dopracowane coś,ale już czasu na czekanie nie ma.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: mgrobel » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:26

Cześć,

podliczyłem wszystko ręcznie w Excelu oraz w TaxLedger. Zdecydowanie w PIT wpiszę wyliczenia z Excela. Dlaczego?
Ponieważ rozliczam się jako osoba fizyczna a TaxLedger do kosztów wlicza mi kryptowaluty, których jeszcze nie sprzedałem tylko trzymam na portfelu. Przez to jest błąd w obliczeniach pi razy oko 5 tysiaków w TaxLedger. W Excelu błąd wynosi 2 grosze (wynika pewnie z zaokrągleń).

Nie będę płacił 50 zł (po podwyżce zresztą bo na początku było 20 zł) za program, który nie liczy wszystkiego prawidłowo i nie będzie nigdy liczył bo i tak nie wie wszystkiego o naszych transakcjach.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: czajaPL » sobota, 28 kwietnia 2018, 07:03

to naprawdę autorzy programu tego w/w nie wiedzą i wyszli z fazy beta ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: mgrobel » sobota, 28 kwietnia 2018, 08:25

Cześć,

No cóż.. trzeba założyć DG pod TaxLedgera :) Wyliczenia wtedy powinny się zgadzać. Niestety osoby fizyczne mają gorzej. Jeśli ostatnie transakcje w roku 2017, które przeprowadziłem to transakcje kupna i dalej nic już nie ma to dlaczego TaxLedger mi to wlicza w koszty? Nie może tego robić. Musiałbym mieć opcje wybrania transakcji albo określenia ilości coinów, które mi zostały na danej giełdzie. A co jeśli będę rozliczał w przyszłości rok 2020, w którym sprzedam właśnie te coiny zakupione pod koniec 2017? Skąd niby TaxLedger ma to wiedzieć? Moim zdaniem żaden program w tym przypadku nie zastąpi liczenia ręcznego i używania mózgu. No... sorry.

Doceniam starania autorów programu ale zapaliła mi się czerwona lamka. Weszła nowa aktualizacja (już nie wersja beta) a z nią podskoczyła cena licencji. Rozumiem, że 30 kwietnia cena licencji podskoczy do 100 zł? Może więcej? Proponowałbym skupić się przede wszystkim na tym, aby program prawidłowo rozliczał (jak widać społeczność ma wątpliwości co do wyliczeń), dopiero później podwyższać jego cenę.

Swoją drogą. Jeśli MF nie uprości podatku i nie będziemy płacić od wypłat na konto bankowe to wiecznie będą jakieś wątpliwości i błędy w obliczeniach. Ciekawe jak to podliczy skarbówka i skąd pewność, że oni to zrobią prawidłowo? To jest absurd, totalny absurd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: benq » sobota, 28 kwietnia 2018, 08:31

@mgrobel, a próbowałeś dodać transakcji nie z API, tylko z plików CSV?
Np wygenerować CSV od 01.01.2017 do powiedzmy 25.12.2017 - zależy kiedy ostatnie transakcje zakupu PLN/krypto zrobiłeś i zobaczyć co wtedy wyjdzie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: mgrobel » sobota, 28 kwietnia 2018, 08:44

@benq

Ok, ten sposób zadziała ale zobacz, że już muszę kombinować - generować ręcznie .CSV z określonym przedziałem czasowym i to mój mózg wie a nie TaxLedger, że taki przedział czasowy muszę dobrać żeby się zgadzały obliczenia. Proces wyliczenia nie jest w pełni zautomatyzowany. W tym konkretnym przypadku są to transakcje kupna na koniec roku, jest łatwo. Załóżmy, że w 2018 roku kupię 2 rodzaje kryptowalut. Jedną z nich zakupię 10 razy i 10 razy ją sprzedam w całości (upraszczając), drugą kryptowalutę tylko zakupię dajmy na to w 4 transzach w ciągu całego roku 2018, następnie tę drugą krypto sprzedam dopiero w 2020 roku. Już jest trudniej. Ile teraz miałbym wygenerować plików .CSV i jakie to miałyby być przedziały czasowe? Już musiałbym się zastanawiać dłużej nad tym.

Absurd polega na tym, że nawet jeśli TaxLedger liczyłby cudownym sposobem wszystko idealnie to przecież i tak skarbówka może policzyć nasze transakcje po swojemu. Jeśli już tak bardzo MF chce wszystko podliczać i przy okazji rozwijać blockchaina (Pani w wiadomościach w telewizji przecież tak mówi!! - hahaha :D) to niech MF stworzy w blockchainie aplikację, która będzie nasze transakcje rozliczać i generować raport z kwotami, które trzeba wpisać w PIT. Jeśli nie potrafią to niech upraszczają podatek i nie denerwują społeczności krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: benq » sobota, 28 kwietnia 2018, 08:55

@mgrobel, Ja to wszystko wiem, sam przerabiam podobne scenariusze w głowie i zastanawiam się, którą z 5 wersji PITów złożyć (lub nie :P)
Zasugerowałem tylko rozwiązanie, które może akurat w Twoim przypadku pomoże - w moim średnio, bo mam część rzeczy kupowanych w połowie roku i holdowanych do teraz.
To jest oczywiste, że MF powinien albo przygotować dla nas pomoc w rozliczaniu w postaci aplikacji, albo wymusić to na podmiotach działających w Polsce. Inaczej, będzie take jak jest teraz, totalna samowolka.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Tax Ledger Demo - Rozliczaj dochód z kryptowalut w prosty sposób

Postautor: mgrobel » sobota, 28 kwietnia 2018, 09:13

@benq

Dziękuję za sugestię, jednak rozliczony już jestem w Excelu na sucho i 30 kwietnia wrzucam to w PIT. Wersję rozliczenia mam jedną bo akurat szczęśliwie tak poukładały mi się transakcje, że nie mam większych wątpliwości co do rozliczenia w Excelu.

Wątpliwości mam co do TaxLedgera (wyliczenia dla osoby fizycznej, dla DG będzie okej) i stąd moje posty. Chciałem się podzielić przemyśleniami i również przestrzec innych aby na ślepo nie ufali TaxLedger bo tak jak napisałem wcześniej nic nie zastąpi myślenia/używania mózgu :)

Miłego dnia.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości