Skarbonka kryptowalutowa, dla tych którzy nie potrafią trzymać długoterminowo

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: BTC-m » wtorek, 7 listopada 2017, 09:55

Witam serdecznie.

Ilu z nas kupiło w dobrej cenie, planowało trzymać krypto miesiąc lub dłużej, sprzedało po pierwszym wyskoku w górę po czym obserwowało jak kurs poszedł tak wysoko że podwoilibyśmy kapitał? Mnie się to zdarzało wielokrotnie, w związku z tym postanowiłem napisać "Piggybank" czyli wallet na kilkanaście kryptowalut który blokuje możliwość wyeksportowania klucza prywatnego i dokonywania wypłat przez zadeklarowany przez użytkownika czas. Dodatkową funkcją jest zabezpieczenie środków przed złodziejami!

Jak ma to działać:
1. Wallet obsługiwałby TOP 10 kryptowalut
2. Użytkownik miałby możliwość dodania nowego adresu na którym będzie obowiązywała blokada środków przez zadeklarowany okres czasu
3. Możliwość wygenerowania klucza prywatnego również będzie zablokowana przez ten sam okres czasu
4. Po wygaśnięciu limitu, można normalnie używać walleta, eksportować klucze.
5. W celu przeniesienia lub wykonania kopii zapasowej programu i walleta, wystarczy skopiować pliki programu go na pendrive (wersja na pendrive również będzie zablokowana do momentu upłynięcia limitu czasowego).

Macie jakieś sugestie? Planuję pobierać jaką mikro opłatę od tego programu.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 7 listopada 2017, 10:01

W BTC wystarczy wysłać transakcję z zablokowaną w czasie możliwością wydania.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni  NIE używaj Bitcoin CORE jeżeli używasz BTC po raz pierwszy blockchain.INFO to zuoo!
Mój Skydrive; Klient Bitcoin Core v0.15.1; Trochę o P2pool; C#: Bitmarket SwapBot, RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BTC-m » wtorek, 7 listopada 2017, 12:09

Zgadza się, ale niewielu o tym wie a po drugie podejrzewam że trzeba wtedy stworzyć transakcję z customowym skryptem. Mnie chodzi o stworzenie prostego rozwiązania w którym bezduszny program będzie pilnował żeby użytkownik trzymał krypto tyle ile zadeklarował na zimno podczas konfiguracji adresu. Poza tym, zbiorcza skarbonka na kilkanaście krypto było by bardziej użyteczna?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3477
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 listopada 2017, 12:13

@BTC-m, Jeśli to będzie wszystko dobrze działało, jesteś geniuszem. :)
Aczkolwiek trochę bałbym się blokady. Ale też o tym myślałem kiedyś. Że jakby związać sobie trzęsące się za bardzo łapki i grać pod pierwotne przeczucie/analizę, w wielu sytuacjach zrobi się znacznie więcej.

Na taki projekt możesz ogłosić zbieranie datków, chętnie coś dorzucę, myślę, że wiele innych osób też.

Dodano po 3 minutach 5 sekundach:
BTC-m pisze:Przejdź do cytowanego posta 1. Wallet obsługiwałby TOP 10 kryptowalut

Capem?

Proponuję inaczej: BTC, BCH, LTC, ETH (a więc i tokeny), ETC, Dash, XMR, ZEC, resztę samemu dobrać/sugestie innych.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

jpr
Wygadany
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0

Postautor: jpr » wtorek, 7 listopada 2017, 13:30

Chciałem kiedys takie cos miec ale powiedziano mi ze sie nie da, ze musi byc jakis smart contract itd. Wg mnie fajnie, ze takie cos zrobisz. Proponuje dodac STRATIS :) Rozumiem, ze srodki bedą zablokowane do konkretnego bloku?
Pytanie czy portfel bedzie Open Source bo to chyba kluczowa sprawa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BTC-m » wtorek, 7 listopada 2017, 15:14

Właśnie o smart kontrakcie myślałem który byłby rozwiązaniem godnym zaufania. Muszę to dobrze przemyśleć, może jakieś mini ico na serwery do walleta (synchro sieci). Aktualnie zajmuję się bota do handlu na giełdach który pobiera sygnały ze strategii wgranej do TradingView, trochę jeszcze mi z tym zejdzie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 173
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bagder » poniedziałek, 13 listopada 2017, 12:07

Dobry pomysł - na krypto plan emerytalny. Ale każda skarbonka powinna mieć opcję rozbicia (stan wyższej konieczności itd.).

Co do monetyzacji projektu - sugeruję jednak model free - a dodatkowe funkcje po prostu płatne (np. owe rozbicie skarbonki, archiwizację kluczy(?) offline, ozdobny paper wallet (?)), ubezpieczenie (?))

Rozumiem, że część moich pomysłów może być ryzykowna ze względów bezpieczeństwa. Ale jak sam nie mogę się doszukać portfela z 2009 roku... to rozumiem, że znajdą się osoby, które chciałyby mieć wyjście awaryjne np. za 20-30 lat, lub de mortis causa.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

jpr
Wygadany
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0

Postautor: jpr » poniedziałek, 13 listopada 2017, 12:20

Tyle, ze to wyjscie awaryjne musialoby miec jakies dobre rozwiązanie. Bo 3 hasła + 2fa + SMS + odcisk palca nie wystarczą zeby mnie powstrzymac przed wyciagnieciem kasy z portfela jak cena zacznie spadac :)

BT$
Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: BT$ » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:14

...a nie lepiej zachować BTC i korzystać z PLN. To będzie niedługo możliwe dzięki pożyczkom zabezpieczonym BTC jakie zamierzamy wprowadzić. Szczegóły opisałem w tym wątku: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=7&p=401574

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”