Bitcoin Gold (BTG) - dyskusja ogólna, ostrzeżenie -SCAM, OSZUSTWO, PREMINE!

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: helsinki

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: 7stars » sobota, 21 października 2017, 20:49

a tak z innej beczki, to czy mądrym posunięciem bedzie zaimportować btc na offline wallet?
czy można go trzymac na blockchain i nic sie nie wydarzy ?
pytam bo znalazłem taki film ...


gościu mówi że mozna dostać btg za każdego posiadanego btc, ale sam kopiuje cały portfel i chowa.... nie daje wam to do myślenia??
Ostatnio zmieniony sobota, 21 października 2017, 21:11 przez 7stars, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: CiekawskiManiak1 » sobota, 21 października 2017, 21:01

@ShadowOfHardbringer Więc w jakim kierunku według Ciebie powinien się rozwijać Bitcoin ?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 21 października 2017, 21:18

CiekawskiManiak1 pisze:@ShadowOfHardbringer Więc w jakim kierunku według Ciebie powinien się rozwijać Bitcoin ?
https://www.bitcoincash.org/
https://www.bitcoinunlimited.info/
https://www.bitcoinabc.org/
https://bitcoinclassic.com/

Wszystkie powyższe implementacje są ze sobą w miarę kompatybilne, tj. mogą działać w jednej sieci bez wywoływania niekontrolowanych hard-forków.

Mamy tutaj 3-4 niezależne grupy developerów, zamiast jednej jak w przypadku Bitcoin Core. Do czego doprowadziło prowadzenie tak ważnego projektu przez jedną grupę masz właśnie przykład dzisiaj. Cenzura, kontrola narracji, eskalacja ego, blokowanie projektu dla własnych niecnych celów.

Przyszłością jest kilka niezależnych grup developerów, tak że przejęcie jednej z nich nie spowoduje takiej degrengolady jak obecnie. Wszystko jak do tej pory było zdecentralizowane oprócz developerów. Projekt Bitcoin Cash ma za zadanie to zmienić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: CiekawskiManiak1 » sobota, 21 października 2017, 21:29

@ShadoqOfBringer... Ja do tej pory zajmowałem się głównie inwestowaniem w temacie krypto. Ekonomią... Nie zagadnieniem technicznym.

Czyli te "odłamy" sieci BTC działają na podobnej zasadzie jak tokeny tworzone na sieci Ethereum ?

Co rozumiesz przez "niekontrolowane hard-forki" ?

Czyli co ? Bitcoincash chce przeciągnąć kapitał z BTC na BCH ?

Możesz mi wyjaśnić jak laikowi dlaczego te odłamy sieci, które wymieniłeś mają być plusem dla całego projektu o nazwie BITCOIN ? W jaki sposób to wpływa na całą sieć ?

Dlaczego skoro Bitcoin Gold jest scamem to BCH ma nie być skoro te "monetki" ludzie też dostali za darmo. Co odróżnia to co wymieniłeś od Bitcoin Golda ? (wiem że BCH nie jest shitem, chciałem dać kontrast)

Chciałbym to wszystko zrozumieć technicznie bo chcę się uczyć technologii blockchain, a następnie pisania dapps. Dużo nauki przede mną, ale cóż... Jak zacznę studia to już będę miał jakąś wiedzę w głowie :mrgreen:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 21 października 2017, 22:24

CiekawskiManiak1 pisze:@ShadoqOfBringer... Ja do tej pory zajmowałem się głównie inwestowaniem w temacie krypto. Ekonomią... Nie zagadnieniem technicznym.

Czyli te "odłamy" sieci BTC działają na podobnej zasadzie jak tokeny tworzone na sieci Ethereum ?

Co rozumiesz przez "niekontrolowane hard-forki" ?

Czyli co ? Bitcoincash chce przeciągnąć kapitał z BTC na BCH ?

Możesz mi wyjaśnić jak laikowi dlaczego te odłamy sieci, które wymieniłeś mają być plusem dla całego projektu o nazwie BITCOIN ? W jaki sposób to wpływa na całą sieć ?

Dlaczego skoro Bitcoin Gold jest scamem to BCH ma nie być skoro te "monetki" ludzie też dostali za darmo. Co odróżnia to co wymieniłeś od Bitcoin Golda ? (wiem że BCH nie jest shitem, chciałem dać kontrast)

Chciałbym to wszystko zrozumieć technicznie bo chcę się uczyć technologii blockchain, a następnie pisania dapps. Dużo nauki przede mną, ale cóż... Jak zacznę studia to już będę miał jakąś wiedzę w głowie :mrgreen:
Wiesz co nie dam rady, zadałeś pytań na tyle że musiałbym tutaj referat na 2 A4 napisać. Może ktoś inny się podejmie ?

EDI:
Generalnie żeby zrozumieć odpowiedzi na te pytania, musisz najpierw zrozumieć czym jest Bitcoin, dlaczego powstał, dlaczego jest lepszy od pieniądza fiducjarnego, co to jest kryptografia klucza publicznego/prywatnego, co to jest funkcja hashująca...

Nie wiem jak Ci mam to wytłumaczyć jeżeli nie znasz podstawowych pojęć. To są kosmicznie trudne tematy, sam z ledwością to rozumiem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: CiekawskiManiak1 » sobota, 21 października 2017, 22:27

@ShadowOfHardbringer Przepraszam... Jestem głodny wiedzy :lol: Uznałem, że na tym forum naprawdę siedzą ludzie od których mogę się czegoś nauczyć <3

Mogą być jakieś linki do lektury.

Będę bardzo wdzięczny każdemu kto mnie tutaj czegoś nauczy. Z pewnością będę pamiętał.

A ten kto jako pierwszy mi starannie odpowie na wszystkie pytania jakie zadałem panu ShadowOfHardbringer wyjaśniając krok po kroku, może się spodziewać 10 punktów reputacji jeśli owa odpowiedź będzie WARTOŚCIOWA i FACHOWA. (dzień po dniu będę wlepiał po 2 punkty)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 21 października 2017, 22:54

CiekawskiManiak1 pisze:@ShadowOfHardbringer Przepraszam... Jestem głodny wiedzy :lol: Uznałem, że na tym forum naprawdę siedzą ludzie od których mogę się czegoś nauczyć <3

Mogą być jakieś linki do lektury.
Zaparz sobie kawę/herbatę, zarezerwuj 2-4 godziny i jedziesz. Każde z poniższych
- Przeczytaj po 2 razy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptogra ... ublicznego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcja_skr%C3%B3tu

I dopiero później przeczytaj poniższe minimum 3 razy dla zrozumienia (ten artykuł tłumaczyłem sam, dostałem za to 20BTC na tym forum BTW):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Jeżeli znasz angielski, to mogę polecić Ci doskonałe filmiki, które w 5 minut tłumaczą jak działają te rzeczy, więc napisz cz tak czy nie. Liczba materiałów w języku polskim jest mocno ograniczona.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: CiekawskiManiak1 » sobota, 21 października 2017, 23:26

ShadowOfHarbringer pisze:
CiekawskiManiak1 pisze:@ShadowOfHardbringer Przepraszam... Jestem głodny wiedzy :lol: Uznałem, że na tym forum naprawdę siedzą ludzie od których mogę się czegoś nauczyć <3

Mogą być jakieś linki do lektury.
Zaparz sobie kawę/herbatę, zarezerwuj 2-4 godziny i jedziesz. Każde z poniższych
- Przeczytaj po 2 razy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptogra ... ublicznego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcja_skr%C3%B3tu

I dopiero później przeczytaj poniższe minimum 3 razy dla zrozumienia (ten artykuł tłumaczyłem sam, dostałem za to 20BTC na tym forum BTW):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

Jeżeli znasz angielski, to mogę polecić Ci doskonałe filmiki, które w 5 minut tłumaczą jak działają te rzeczy, więc napisz cz tak czy nie. Liczba materiałów w języku polskim jest mocno ograniczona.
A więc jadę. Generalnie znam ogólnie definicję bitcoina, rozumiem czym jest jako instrument finansowy, aktywo, mechanizmy działania blockchaina, ale tylko ogólnie. Coś tam się udaje zarobić na BTC i altach, nienajgorzej nawet. A tego na wiki nie wiedzieć czemu nie czytałem w całości, same urywki. :mrgreen: Ufam Twojemu doświadczeniu i wiesz lepiej od czego naukę powinien zacząć uczeń :geek:

Chcę to wszystko ogarnąć od strony programistycznej, że tak powiem. Kryptografia jest dla mnie czarną magią... I te hardforki od strony technicznej :roll:

Tak ogarniam angielski. Mogą być filmiki.

Dostałeś 20BTC za tłumaczenie ? No to gratulacje :lol: (Wysoko stał Bitek ?)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 22 października 2017, 00:03

CiekawskiManiak1 pisze:Tak ogarniam angielski. Mogą być filmiki.
Super ! Bo znam zajebiste filmiki.

Ale artykuły co dałem wyżej też przeczytaj po 3 razy, do dogłębnego zrozumienia jest wymagana refleksja o którą trudno przy oglądaniu filmików.

Kryptografia klucza publicznego:
Poziom1, mniej skomplikowane:


Poziom2, bardziej skomplikowane:



Funkcja hashująca:
Poziom 1:

Poziom 2:



Bitcoin:
Poziom1, mało skomplikowane:


Poziom2, bardziej skomplikowane:


Przeczytanie tego wszystkiego i obejrzenie filmików powinno Ci to w miarę wyjaśnić.
CiekawskiManiak1 pisze:Dostałeś 20BTC za tłumaczenie ? No to gratulacje :lol:
Wtedy to było jeszcze mało pieniędzy... Teraz to ekhm... "trochę" więcej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 22 października 2017, 02:58

Największy obecnie operator płatności Bitcoinowych: firma Coinbase wspiera Bitcoin Casha (od stycznia), natomiast stanowczo odrzuca Bitcoin Golda nie uznając go za "legitną" monetę:

https://support.coinbase.com/customer/e ... n-gold-faq
https://support.coinbase.com/customer/en/portal/articles/2892196-bitcoin-gold-faq pisze:Is Coinbase going to support Bitcoin Gold?

We operate by the principle that our customers should benefit to the greatest extent possible from hard forks or other unexpected events. However, safety and security are also important considerations for any asset supported by Coinbase.

At this time, Coinbase cannot support Bitcoin Gold because its developers have not made the code available to the public for review. This is a major security risk.
Panie i Panowie, Bitcoin Gold jest CLOSED SOURCE - przynajmniej wedle Coinbase.

Jeżeli to nie jest potwierdzeniem scamowatości tego ordynarnego scamu, to nie wiem co jest.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

xnn
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: xnn » niedziela, 22 października 2017, 12:51

@ShadowOfHarbringer: Ale bzdury wypisujesz. No to wytłumacz mi proszę w jaki sposób zmusisz mój node i kilka tysięcy innych nodów do zaakceptowania bloku, który stara się wydać "monety segwitowe" bez prawidłowej sygnatury? I co do tego ma moc sieci? Atak o którym piszesz to jeden wielki nonsens, który jedyne co może spowodować to zamieszanie wśród niezaktualizowanych nodów. Jedyne co w tym przypadku ma znaczenie to nody i konsensus w sieci. Moc sieci nie ma żadnego znaczenia.

Owszem, istnieje zagrożenie, że nagle cała sieć dostanie zbiorowego udaru mózgu i pozwoli na wydawanie monet SegWitowych bez sygnatury (np. robiąc downgrade do 0.13.0) aczkolwiek bardziej prawdopodobne jest to, że zostanę potrącony jutro przez ciężarówkę na środku pustyni.
W skrócie: JEST TO DOZWOLONE. TAKIE ATAK JEST MOŻLIWY DO PRZEPROWADZENIA I JEST TO POTWIERDZONE PRZEZ DEVELOPERÓW.
Bardzo proszę o podesłanie tego postu, tylko żeby się nie okazało, że pisał to jakiś Gregory_Maxwell na r/btc :p

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 23 października 2017, 01:18

xnn pisze:
W skrócie: JEST TO DOZWOLONE. TAKIE ATAK JEST MOŻLIWY DO PRZEPROWADZENIA I JEST TO POTWIERDZONE PRZEZ DEVELOPERÓW.
Bardzo proszę o podesłanie tego postu, tylko żeby się nie okazało, że pisał to jakiś Gregory_Maxwell na r/btc :p
Proszę. W zalinkowanych tematach niepoprawiony, krytyczny bug w SegWicie potwierdzają devleoperzy Peter Todd jak i Gregory Maxwell ( /u/nullc ) :


Moja dyskusja na ten temat z rav3n_pl na naszym forum do poczytania tutaj, a jest co czytać:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 21#p371975
xnn pisze:@ShadowOfHarbringer: Ale bzdury wypisujesz.
No to teraz odszczekuj to proszę, bo nie istnieją wiarygodniejsze źródła od developerów Core, którzy przyznają się publicznie do błędu.

PermaLink do konkretnej dyskusji w komentarzach - są obydwaj - /u/nullc oraz /u/petertodd:


SegWit jest nieodwracalnie (bo soft-fork) spieprzony, nawet devy core się przyznają do tego jak się ich przyciśnie do muru.

SegWit to RAK.
SegWit to ZARAZA.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: Kristof707 » poniedziałek, 23 października 2017, 12:49

CiekawskiManiak1 pisze: Dlaczego skoro Bitcoin Gold jest scamem to BCH ma nie być skoro te "monetki" ludzie też dostali za darmo. Co odróżnia to co wymieniłeś od Bitcoin Golda ? (wiem że BCH nie jest shitem, chciałem dać kontrast)
To ja podchwycę ten temat, nie wgłębiałem się w tajniki segwita ale chciałbym wiedzieć jedno, skoro był taki BCH i kosztował te 300$ potem wzrósł do 800$ na początku swojej "świetności" a teraz jest na 4tym miejscu w kapitalizacji to czemuBitcoin Gold miałby nie powtórzyć tej historii?
Jest on gorszy od BCH czy jak? Jeżeli tak to po jaką cholerę tworzyć coś ułomnego i mieszać ludziom w głowie, to wbrew prawu logiki i postępu :lol:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 października 2017, 17:31 przez Kristof707, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: TSD_WWA » poniedziałek, 23 października 2017, 13:38

To troche tak wyglada jakby BTC chcial stworzyc wirtualny rynek dobr materialnych.

Przedstawie swoj sposob rozumowania w porownaniu waluty BTC a to co juz znamy od lat i namacalnie z tego korzystamy.

BTC = Ludzie/Gospodarka/Ogolnie pojety handel czy tez w ogole poczatek wymiany dobra materialnego w sieci
BCC = Pieniadz "fizyczny" (kiedys moze pelnic funkcje platnicza w sieci,sklepach itp)
BTC Gold = Obecne złoto

Potem moze wejsc cos w stylu BTC Home ( np krypto uzywana w nieruchomosciach), BTC Car, BTC food itd itd.

Ja sklaniam sie ku wizji zjednolicenia systemu platniczego NA CALYM SWIECIE, gdzie juz mamy narzedzie do tego aby taki system wprowadzic, czyli BTC.

Przyszlosc przed nami :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14383
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 23 października 2017, 13:42

Uch, to już lepsze łańcuchy boczne zasilane monetami z BTC z konkretnym przeznaczeniem (idąc tą drogą).
Wymiana na atomic-swap pomiędzy łańcuchami.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 23 października 2017, 14:28

TSD_WWA pisze:BTC = Ludzie/Gospodarka/Ogolnie pojety handel czy tez w ogole poczatek wymiany dobra materialnego w sieci
BCC = Pieniadz "fizyczny" (kiedys moze pelnic funkcje platnicza w sieci,sklepach itp)
BTC Gold = Obecne złoto
Nigdy nie będzie czegoś takiego, bo minerzy preferują kopać jeden łańcuch który jest najstabilniejszy i daje najbardziej przewidywalny i możliwie duży zysk, a Gold to scam absolutny.

Będzie tylko jeden Bitcoin. Który ? Każdy tutaj ma własny pogląd - ja np. sądzę że będzie to Bitcoin Cash.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: TSD_WWA » poniedziałek, 23 października 2017, 14:33

@ShadowOfHarbringer, chlopie dales mi dwa minusy za cos co by mi nawet do glowy nie przyszlo. Po co mialbym kogos namawiac do posiadania BTC gold? Co mnie obchodzi czyjas kieszen? to raczej Ty siejesz panike itd scam scam scam a coi Ty jasnowidz? czlowieku ogarnij sie. Jak BTC gold nie okaze sie scamem to odszczekasz i odbudujesz moja reputacje? ehhh nie ma slow do takich osob. Rzucam luzne przypuszczenia takie same jak i Ty tylko w inna strone i masz problem. Troche luzu.najlepiej w ogole sie nie odzywac bo Ci zniszcza reputacje z powodu gorszego dnia

PS. Teraz ja moglbym uwazac ze namawiasz do uzywania i kupowania btc cash. Naganiasz w tej sposob ludzi? zalezy Ci na podniesieniu wartosci BCC ? podejrzane to co piszesz, pewnie masz w tym jakis interes......

ehhh masakra

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 23 października 2017, 14:47

TSD_WWA pisze:@ShadowOfHarbringer, chlopie dales mi dwa minusy za cos co by mi nawet do glowy nie przyszlo. Po co mialbym kogos namawiac do posiadania BTC gold? Co mnie obchodzi czyjas kieszen? to raczej Ty siejesz panike itd scam scam scam a coi Ty jasnowidz? czlowieku ogarnij sie. Jak BTC gold nie okaze sie scamem to odszczekasz i odbudujesz moja reputacje? ehhh nie ma slow do takich osob. Rzucam luzne przypuszczenia takie same jak i Ty tylko w inna strone i masz problem. Troche luzu.najlepiej w ogole sie nie odzywac bo Ci zniszcza reputacje z powodu gorszego dnia

PS. Teraz ja moglbym uwazac ze namawiasz do uzywania i kupowania btc cash. Naganiasz w tej sposob ludzi? zalezy Ci na podniesieniu wartosci BCC ? podejrzane to co piszesz, pewnie masz w tym jakis interes......

ehhh masakra
Już jest scamem. Premine 100.000 monet (8000 bloków).

EDIT: Ten premine do tego zdaje się jest wzięty z monet innych użytkowników, bo wedle ich własnej strony limit monet zostaje na 21.000.000. Czyli czyjeś monety z poprzednich łańcuchów zostały skradzione przez tych scammerów, w kodzie źródłowym który prawdopodobnie nie jest nawet do końca ujawniony.

Za sugerowanie jakoby nie byłby scamem i naciąganie niewinnych Kowalskich na ten scam dostajesz jeszcze ekstra minusy ode mnie.

PS.
Bitconnect (BCC) jest scamem.

Bitcoin Cash (BCH) nie. Rozróżniajmy te 2 rzeczy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: TSD_WWA » poniedziałek, 23 października 2017, 14:51

ShadowOfHarbringer pisze:
TSD_WWA pisze:@ShadowOfHarbringer, chlopie dales mi dwa minusy za cos co by mi nawet do glowy nie przyszlo. Po co mialbym kogos namawiac do posiadania BTC gold? Co mnie obchodzi czyjas kieszen? to raczej Ty siejesz panike itd scam scam scam a coi Ty jasnowidz? czlowieku ogarnij sie. Jak BTC gold nie okaze sie scamem to odszczekasz i odbudujesz moja reputacje? ehhh nie ma slow do takich osob. Rzucam luzne przypuszczenia takie same jak i Ty tylko w inna strone i masz problem. Troche luzu.najlepiej w ogole sie nie odzywac bo Ci zniszcza reputacje z powodu gorszego dnia

PS. Teraz ja moglbym uwazac ze namawiasz do uzywania i kupowania btc cash. Naganiasz w tej sposob ludzi? zalezy Ci na podniesieniu wartosci BCC ? podejrzane to co piszesz, pewnie masz w tym jakis interes......

ehhh masakra
Już jest scamem. Premine 100.000 monet (8000 bloków).

Za sugerowanie jakoby nie byłby scamem i naciąganie niewinnych Kowalskich na ten scam dostajesz jeszcze ekstra minusy ode mnie.
A ulzyj sobie maly czlowieczku. Ja ani nie twierdze ze jest scamem ani nie twierdze ze nie jest scamem. Przedstawilem tylko swoje wyobrazenie na temat przyszlosci BTC i rynku kryptowalut, a ze Twoja frustracja przyslania Ci spokojne spojrzenie na to to juz nie moj problem. Pewnie jakbys mogl to bys mi wsadzil noz (oczywiscie w plecy) za to ze mam z deka inne zdanie od Twojego. I nikogo na nic nie naciagam. Nie mam w tym zadnego interesu.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ostrzeżenie co do forka Bitcoin Gold: SCAM, OSZUSTWO, PREMINE !

Postautor: redbog » poniedziałek, 23 października 2017, 14:58

TSD_WWA pisze: Jak BTC gold nie okaze sie scamem to odszczekasz i odbudujesz moja reputacje?
Trzeba ustalić co uznajemy za scam bo to nie jest takie jednoznaczne. W sumie jeśli reguły są znane to nawet jakby zrobili 90% premined to moim zdaniem nie powinno się nazywać tego scam tylko skrajnie niekorzystna ofertą. Jeśli kod byłby zamknięty a ktoś twierdzi że to jest kryptowaluta wtedy możemy przyjąć że to scam a już na pewno nie kryptowaluta.

Wróć do „SHA256”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości