Tygodnik TVP - wywiad z prof. Krzysztofem Piechem

Weteran
Posty: 10838
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 9205
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tygodnik TVP - wywiad z prof. Krzysztofem Piechem

Postautor: ekonokomik » niedziela, 1 grudnia 2019, 16:19


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 7722
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 4834
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tygodnik TVP - wywiad z prof. Krzysztofem Piechem

Postautor: koparki » niedziela, 1 grudnia 2019, 17:05

"...Nawet w Polsce jesteśmy cały czas zakładnikami amerykańskich rozwiązań płatniczych, reprezentowanych przez MasterCard i Visa. Technologia blockchain i narodowy pieniądz cyfrowy, który musi powstać kiedyś w Polsce, to właśnie zmienią. Jeśli nie zdążymy sami tego wprowadzić, będziemy płacili librą czy chińskim pieniądzem cyfrowym. Staniemy się monetarną kolonią gigantów gospodarczych...."

Dokładnie, Pan pofesor jest wizjonerem i wyciaga poprawnie wnioski.
Obecnie międzynarodowy system bankierski wie za co płaci kowalski lub firma, komu, ile , kiedy, gdzie - to są wrażliwe dane wywiadowcze. Jest chwilowe okienko aby zlikwidować ten wielki wyciek informacji ale to okienko się zamknie na rzecz korporacyjnych walut ogólnoświatowych. Ale aby uruchomić innowacje wbrew interesom bankierów inwigilatorów to państwo polskie musiałoby być niezależne od obcych grup kapitałowych, zadłużenia u nich, musiałby być silne militarnie i odporne na jakiekolwiek naciski, ataki na walutę itp a tak nie jest. Zamiast tego w ministerstwach mamy ludzi na usługach MFW, likwidatorów gotówki, na najwyższym szczeblu jest taka retoryka: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Morawi ... 68737.html
Monety korporacyjne staną się faktem , jesli taka "LIBRA POS" lub inny "GoogleCoin POS" miałaby prywatność zkSNARK, to będzie wtedy dynamit i nikt nie powstrzyma tej ekspansji.

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość