BITCOINPL.ORG - wiadomości ze świata kryptowalut i blockchain

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 maja 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BITCOINPL.ORG - wiadomości ze świata kryptowalut i blockchain

Postautor: blockchain » sobota, 22 lutego 2020, 15:40

Samsung Galaxy S20 będzie obsługiwał Bitcoin, Ethereum i TRON (TRX)


Obrazek

Gigant technologiczny Samsung przedstawił nowy flagowy smartfon Samsung Galaxy S20, który będzie miał wbudowany portfel krypto.
Może być używany do Bitcoina, Ethereum, innych tokenów ERC20 i TRON (TRX).
Samsung pozostaje zatem wierny sobie i zachowuje tę wyjątkową funkcję poprzedniego modelu. Oficjalna strona internetowa opisuje, że smartfon ma system bezpieczeństwa z ulepszoną ochroną PIN i hasłem. Oddzielna partycja pamięci jest używana dla klucza prywatnego.

Samsung rozpoczął w marcu 2018 r. budowę portfela w Samsungu Galaxy S10. W lipcu tego samego roku uruchomiono zestaw programistyczny zaprojektowany specjalnie dla programistów i użytkowników do projektowania i tworzenia aplikacji dApps. Można między innymi opracować dApps, aby płacić za usługi lub towary za pomocą portfela.

Początkowo obsługiwane były tylko Ethereum i wszystkie tokeny ERC20, ale dwa miesiące później lider rynku – Bitcoin dołączył do ETH.

więcej na bitcoinpl.org pod linkiem: https://bitcoinpl.org/samsung-galaxy-s2 ... -tron-trx/

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 maja 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BITCOINPL.ORG - wiadomości ze świata kryptowalut i blockchain

Postautor: blockchain » czwartek, 12 marca 2020, 18:52

Cena BTC spadła poniżej 6000 $. Panika na rynku krypto

Obrazek

Dzisiaj tj. 12.03. 2020 cena Bitcoina spadła poniżej 6000 $ a kapitalizacja rynkowa do 150 miliardów $.

Spadek ceny był nagły, przy imponującym wzroście wolumenów handlowych

Szef giełdy Binance, Changpeng Zhao, zgłosił opóźnienia i awarie na platformach spot i futures. Według niego dzisiejsze obciążenie systemu było 5 razy wyższe niż poprzednie wartości szczytowe.

Polski entuzjasta kryptowalut Mike Satoshi pytał na twitterze:
Kto kupuje? Kto umiera? WYPRZEDAŻ!!!

Z kolei według tradera Alexa Kruegera Chainlink (LINK) w pewnym momencie spadł o 99,9%, do poziomu 0,0001 USD. (???)

Prawie 900 milionów dolarów pozycji na Bitcoinie zostało zlikwidowanych na giełdzie BitMEX.

więcej w serwisie bitcoinpl.org https://bitcoinpl.org/cena-btc-spadla-p ... ku-krypto/

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 maja 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BITCOINPL.ORG - wiadomości ze świata kryptowalut i blockchain

Postautor: blockchain » czwartek, 16 kwietnia 2020, 17:05

Chainlink – najlepsza kryptowaluta 2020 roku?
Obrazek
Wartość tokena Chainlink (Link) w ostatnim czasie szybko rośnie. Wynika to z faktu zastosowania specjalnego oprogramowania buforowego. Przyciąga to uwagę inwestorów, co zwiększa wartość aktywów i wzmacnia trend zwyżkowy.
W pierwszym kwartale tego roku Link wzrósł już o ponad 40%, a w ciągu miesiąca o 34,7% do BTC i ponad 80% do USD i obecnie kosztuje około 3,33 USD.

W weekend kryptowaluta zanotowała duży wzrost ceny o 62%, gdy jej wartość osiągnęła 3,66 $.
Obrazek
12. kryptowaluta (za coingecko.com)pod względem kapitalizacji rynkowej wykazuje imponujący ruch w górę. Z kolei w kwietniu Bitcoin osiągnął tylko 5% zysku, tracąc 10% w pierwszym kwartale.

„Link ma wielu lojalnych zwolenników, którzy stale promują lub projekt, a tym samym przyciągają potencjalnych nabywców. Ich wysiłki tworzą pozytywny impuls, który jeszcze bardziej podnosi cenę ”- powiedział Connor Abandshine, analityk badań kryptograficznych w firmie Digital Assets Data.

Niedawno Chainlink podawał swoim „promotorom” regularne kanały informacyjne: udział w nowym projekcie o nazwie „Protokół podstawowy” oraz partnerstwa w dziedzinie zdecentralizowanego finansowania ( DeFi ).

Chainlink to system wyroczni zbudowany w oparciu o blockchain Ethereum. Wyrocznia to oprogramowanie, które może szybko zebrać pakiet dodatkowych informacji i wysłać te dane do łańcucha bloków . Na przykład ktoś kupuje ubezpieczenie od trzęsienia ziemi lub huraganu. A jeśli katastrofa naprawdę się wydarzy, wyrocznia natychmiast informuje inteligentną umowę o konieczności wypłacenia ubezpieczenia. Z kolei token Link służy do opłacania usług operatorów węzłów Chainlink.

Podstawowy protokół, stworzony w marcu przez EY i Consensys we współpracy z Microsoftem, umożliwia przedsiębiorstwom tworzenie własnych zamkniętych procesów biznesowych w sieci Ethereum. Protokół obejmuje wiele innowacyjnych technologii blockchain, w tym przechowywanie offline i identyfikację rozproszoną. Dzięki temu firmy mogą ustanawiać i synchronizować procesy i umowy przy użyciu wspólnych standardów, z całkowitą poufnością i bez przechowywania danych osobowych w samym łańcuchu bloków.

„Ludzie są niesamowicie zainspirowani faktem, że Chainlink pomoże aplikacjom korporacyjnym stać się częścią sieci podstawowej z inicjatywą taką jak Basic Protocol„, powiedział Vance Spencer – współzałożyciel firmy technologicznej Framework Ventures, która jest jednym z największych posiadaczy tokenów Link.

Niektórzy eksperci uważają, że Chainlink idealnie wpasuje się w podstawowy protokół jako pośrednik lub wyrocznia (oracle) i będzie mógł skorzystać z przejścia z sieci bazowej na usługi oprogramowania pośredniego, które zapewniają bezpieczeństwo kanałów danych.

Przemysł DeFi zwrócił się w kierunku Chainlink po licznych atakach hakerów na platformę kredytową bZx. Lutowy hack pokazał, że korzystanie z jednego źródła znacznie zwiększa ryzyko...

Cały artykuł na bitcoinpl.org https://bitcoinpl.org/chainlink-najleps ... 2020-roku/

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 maja 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BITCOINPL.ORG - wiadomości ze świata kryptowalut i blockchain

Postautor: blockchain » środa, 22 kwietnia 2020, 22:40

Znaleziono post z 1999 roku, który mógł napisać Satoshi Nakamoto
19 września 1999 w korespondencji Cypherpunk anonimowy użytkownik opublikował post nt. pieniądza elektronicznego. Cointelegraph twierdzi, że niektórzy członkowie społeczności uważają, że mógł to napisać Satoshi Nakamoto.

Nie wiemy na pewno, czy Satoshi Nakamoto był użytkownikiem forum, ale z pewnością był zaznajomiony z ideami, które się tam znajdowały. Wiele z tych pomysłów stanowiło podstawę tego, co Nakamoto ostatecznie sfinalizował w Bitcoinie.

Na liście mailingowej znajdowały się osoby, które były blisko Satoshiego podczas powstawania bitcoina. Byli to dr Adam Beck, Wei Day oraz Hal Finney i Nick Szabo.

Anonimowy autor podkreślił, że transakcje na pieniądzach elektronicznych powinny być nieodwracalne. Wspomniał o pewnym „oślepieniu”, prawdopodobnie odnoszącym się do podpisów opracowanych przez Davida Chauma.

Opisał również możliwe rozwiązanie problemu double spending poprzez utworzenie publicznej bazy danych. Autor stwierdził, że stabilny system płatności można zbudować na podstawie b-money i algorytmu HashCash. Technologie te są również wspomniane w white paper bitcoin.

Przypomnijmy, twórca Cardano, Charles Hoskinson, uważa, że Nakamoto można znaleźć za pomocą analizy stylometrycznej kodu bitcoin.
https://bitcoinpl.org/znaleziono-publik ... -nakamoto/
https://marc.info/?l=cypherpunks&m=95280154629912&w=2

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość