Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy. Osoby chętne do pomocy mogą się zgłosić

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: pabloj » wtorek, 9 lipca 2019, 23:19

Podłączam się do tematu gdyż ta Facebookowa grupa jakoś dziwnie organizacyjnie wygląda z tym wysyłaniem swoich danych nagle na jakiegoś maila nie do końca wiadomo komu. Mam dość sporo powodów i powiem wam też ciekawostke:
Ja w ogóle nie otrzymałem informacji jak inni o resetowaniu haseł ani konieczności ponownej weryfikacji. W ogóle do mnie ta informacja nie dotarła i nie miałem żadnych problemów z Bitmarketem - do dziś.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: XRPOskar » wtorek, 9 lipca 2019, 23:49

Bit-els pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 23:11ban
@Bit-els
Dajcie info na bithub.pl o hienach bo się zaczynają powielać wyzyskiwacze

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: zomos2 » wtorek, 9 lipca 2019, 23:54

Jestem pewny co do wyśledzonych powiązań kvadratco IQ Partners i wszystkich innych spółek mogę komuś sprezentować zebrane oficjalne informacje by nie musiał na nowo ich szukać z nazwiskami ludzi ludzi którzy popełnili exit scam i którzy powinni już siedzieć na dołku do wyjaśnienia i/lub powinien być wystawiony europejski nakaz aresztowania. Tylko komu i jak? Leniwym prokuratorom i leniwym dziennikarzom śledczym to pomoże i będą mieli pole do popisu.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: pabloj » wtorek, 9 lipca 2019, 23:56

@zomos2 powinniśmy to tak nagłośnić żeby media podłapały. Wtedy zazwyczaj już coś robią. Pisz do stacji TV. Jak sie zainteresują sprawą to własne sledztwo przeprowadzą dodatkowe ;p

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: XRPOskar » środa, 10 lipca 2019, 00:02

zomos2 pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 23:54 Jestem pewny co do wyśledzonych powiązań kvadratco IQ Partners i wszystkich innych spółek mogę komuś sprezentować zebrane oficjalne informacje by nie musiał na nowo ich szukać z nazwiskami ludzi ludzi którzy popełnili exit scam i którzy powinni już siedzieć na dołku do wyjaśnienia i/lub powinien być wystawiony europejski nakaz aresztowania. Tylko komu i jak? Leniwym prokuratorom i leniwym dziennikarzom śledczym to pomoże i będą mieli pole do popisu.
Nie rozpędzaj się z osądem bo to może drogo kosztować
pozostałe info jeżeli posiadasz to przekaż @FlyingAtom

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 00:03

@zomos2 Należy wysyłać takie info gdzie tylko się da.

Jeszcze lepiej: stworzyć jakiś wątek tu na forum lub stronę www, gdzie będzie udostępnione info na zasadzie copy&paste, aby każdy mógł w BARDZO PROSTY sposób wysłać maila do kilkunastu platform typu prokuratura, kontakt TVN czy inne Zbigniewy Ziobro.

Jeden potencjalny minus takiego rozwiązania: to może cofnąć branżę crypto w PL o 10 lat, bo jeśli zrobi się z tego medialną i polityczną sprawę - komunikat dla Kowalskiego będzie: crypto, blockchain, bitcoin = zło, piramidy, mafia, narkotyki etc.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 00:03

Do wszystkich przystopujcie trochę.
Dał linka - prosiłem o usnięcie usunął, jest dobrze, zgodził się na escrow, mądrze pisze, prosiłbym o zostawienie mi decyzji kogo ewentualnie banować, gdyby nie usunął linka prosiłbym o tego bana. Jak każdy będzie banował i robił co chce bałagan się zrobi.
@Bit-els Proszę o odbanowanie tego użytkownika. Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

@Wymazywanie
Odezwała się kancelaria i chciał odsyłać klientów do nich, odmówiłem, zbierzemy się w grupę, wybierzemy reprezentantów i będzie inna rozmowa, inaczej będą nas rozgrywać.

@@zomos2
Zanotowałem że masz takie informacje, jak znajdziemy kogoś odpowiedzialnego za zarządzanie nimi przekażesz.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 00:05 przez FlyingAtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: zomos2 » środa, 10 lipca 2019, 00:06

@pabloj Samo pisanie nic nie da i to jeszcze moje. Było dziś w TV że był przewał ala getback lub ambergold na mniejszą skalę? NIE. Mogę to usystematyzować by np. FlyingAtom o tym wiedział a potem mogę to rozesłać do mediów czy znajomemu dziennikarzowi(lokalny i gówno może...). Tylko muszę wiedzieć komu przesłać to od nas i gdzie a FlyingAtom pisał by nie przesyłać mu na priva... Mają się z TV dowiadywać i od dziennikarzy info sępić ?

Dodano po 45 sekundach:
@XRPOskar Powiedziałem o oficjalnych powiązaniach spółek a dywagacje o tym czego nie wiemy to temat dla prokuratury.

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
@tu83 copy paste`y są szybko wywalane niestety...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 00:15

@FlyingAtom A to szczerze sorry @bitmarketnacelowniku jeśli to faktycznie poważna oferta. Jestem po prostu wyczulony, bo zawsze jak są pady giełd pojawiają się cudowne oferty i raczej zawsze były to próby wyłudzenia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 04:08

Wymazywanie pisze: środa, 10 lipca 2019, 00:15@FlyingAtom A to szczerze sorry @bitmarketnacelowniku jeśli to faktycznie poważna oferta. Jestem po prostu wyczulony, bo zawsze jak są pady giełd pojawiają się cudowne oferty i raczej zawsze były to próby wyłudzenia.

Konkretnie napisał, usunął linka po prośbie, zgodził się na escrow więc +2.
@bitmarketnacelowniku - odbanują Cię chłopaki ale chyba tylko bitmar może to zrobić.

Dodano po 3 godzinach 52 minutach 3 sekundach:
Nic się nie zadzieje zapewne jak nie będzie osób chętnych do zaangażowania, swoją osobą i grupą ludzi z BH/FA nie pociągnę tego.

Aktualnie
@hyipselect Pomoże medialnie i w grupie na FB.
@Konr@d Pomoże medialnie i informatycznie (zasoby google)
@XRPOskar Wstępnie gdyby się nikt nie znalazł.
@bitmarketnacelowniku - zaoferował pomoc odpłatną
"Oferujemy ustalenie personaliow i rozwiklanie tajemnicy czy bitmarket to exit scam, chwilowe problemy czy jeszcze cos innego. Mozemy wytropic zlodziei do ostatniego wezla bitcoin, do ostatniej posiadanej spolki, zweryfikowac to i przekazac Panstwu do dalszego dysponowania (zgloszenia prokuraturze/wydzialowi od cybersecurity)."

Potrzeba kogoś kto by sie zajął zbieraniem informacji i organizacją grupy :
Prawnej
Informatycznej
Detektyw, @zomos2 Już zrobił tutaj część pracy.
Bezpieczeństwo
Osoby do śledzenia i wyłapywania informacji z 2 wątków na forum.

Ustalenie jak się kontaktować z Policją i sądami zleciłem @Macieja
Proszę o napisanie na PW do @Macieja osób doświadczonych i obytych przy giełdzie Bitcurex które składały zawiadomienie, podzielenia się informacjami ważnymi, co trzeba z sobą zabrać, jak przebiegał cały proces, ciekawsze wypowiedzi opublikujemy na forum i na bithub z nickiem osoby lub bez w zależności jak będzie sobie życzyć.

Plany na dziś.
Ustalenie ważnych informacji co gdzie zgłaszać przygotować "mini poradnik"
Odezwać się do Coinfirm czy mogą coś ustalić za pomocą adresów.
Skontaktować się z IQ Partners i poprosić o scan zgłoszenia do sądu.
Zrobienie bazy nicków z forum które chcą występować jako grupa.
Zrobienie bezy mejli które przyszły do bithub celem późniejszego zapytania czy chcą grupowo występować.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: oszukany » środa, 10 lipca 2019, 05:31

Straciłem niecałe 50tys złoty dokładnie 0,97BTC jestem załamany, ponieważ zdaję sobie sprawę, że pieniądze są praktycznie nie do odzyskania.

BTC na Bitmarket przelałem w maju, trzymałem na Trezorze ponad rok czasu, nawet do głowy mi nie przyszło, ze przez okres jaki chciałem potrejdować, giełda którą obdarzyłem zaufaniem przestanie istnieć.

Zostałem okradziony, ale co najdziwniejsze mam ogromne poczucie wstydu, ponieważ zewsząd ludzie, którzy potracili pieniądze są wyszydzani i oskarżani o głupotę, mentalność w tym kraju mnie przeraża, zostałeś okradziony = jesteś sam sobie winny głąbie.

Czy przypadkiem Bitmarket nie miał zarabiac na fee? Przecież kasa napływała d ludzi, oni nie dokładali do interesu, a zarabiali super pieniądze jedynie za udostepnienie nam możliwości wymiany waluty.

Stracili płynność, przecież to niedorzeczne, gdyby stosowali się do podstawowych zasad uczciwości, nigdy by do tego nie doszło.

Powiecie mądry polak po szkodzie, ale gdzie tu moja wina?


Odechciało mi się krypto, gdyby nie kochająca rodzina to pewnie bym leżał teraz zachlany pod barem. W tej chwili potrzebni są bliscy, żeby się wypłakać, pożalić.
50tys złoty to jakieś 4 lata oszczędzania.. tylko ja już nie widzę sensu, zostałem złamany, przez tych gnoi.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: Lechu » środa, 10 lipca 2019, 09:25

Czołem,
Oczywiście chętnie się przyłączam do sprawy i na wstępie proszę o nie zaśmiecanie wątku.

Na początek odpuśćmy sobie pomysły z pozwami cywilnymi czy zbiorowymi. To nie działa. Po prostu. Strata kasy. Po pierwsze prawnicy nie chcą pracować za procent z odzyskanej kasy bo wiedzą, że to fikcja. Tak też było w poprzednich przypadkach. Procent oczywiście jak się uda wezmą ale bez gwarancji zarobku nikt się tego nie podejmie. Z doświadczenia wiem, że sprawę z cywilnego (względem polskiej spółki) jest łatwo wygrać jednak wyrok można sobie najwyżej powiesić nad łóżkiem bo z jego wykonywalnością będzie podobnie jak w poprzednich przypadkach czyli nijak.

Teraz kwestia zaangażowania prokuratury. Niestety sprawa też wygląda dość przykro i nieskutecznie. Na chwilę obecną IQ Partners złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury rejonowej. Podobnie było w przypadku bidextreme - również w Olsztynie (sic!) gdzie spółka została... stroną pokrzywdzoną a sprawę zakończono.

W przypadku Curexa, sprawa była przez userów forum zgłoszona po długich bojach do prokuratury łódzkiej rejonowej (czyli jak zwykle najniższa instancja) ponieważ nikt z wyższych wydziałów nie zainteresował się sprawą. Po naszych naciskach dopiero udało się sprawę wypchnąć do prokuratury okręgowej i... tam też sprawa ucichła. Wiadomo, że musi dojść na sam szczyt żeby cokolwiek drgnęło w kwestii jakichkolwiek wyjaśnień ale czas który jest na to potrzebny wydłuża się w nieskończoność, przesyłanie dokumentów między wydziałami, przesłuchania pokrzywdzonych - niekończąca się opowieść.

Zmierzam do tego, żeby jak najszybciej zainteresować sprawą prokuraturę krajową, albo chociaż żeby objęła "patronat" Niższe instancje w przeszłości zwyczajnie wykładały się na podobnych sprawach. Dlatego też przyda się nam wsparcie medialne, być może w środowisku znajdziemy dojście prokuratury krajowej i tam być może ktoś nas zwyczajnie przyjmie i wysłucha.

Powoli się organizujemy, telefony dzwonią, elita nie śpi. Działa Polskie Stowarzyszenie, organizacyjnie i informacyjnie działa Dawid, pewnie TJS z Rafałem pomogą choćby medialnie, Polski Blockchain przy ministerstwie cyfryzacji też zna sprawę.

Także trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zbierajcie dowody, śledźcie portfele, szukajcie powiązań, zabezpieczajcie swoje dowody, przelewy, screenshoty, salda, zestawienia etc. Niekoniecznie trzeba to od razu publikować, przyjdzie moment to zbierzemy to razem w bezpiecznym miejscu i przygotujemy pod wymogi prokuratury.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: CzarnaOwca » środa, 10 lipca 2019, 09:42

@FlyingAtom Nie chcę zaśmiecać tematu o adresach, ale może dobrym pomysłem byłoby powiadomienie innych giełd aby blokowały transakcje z tych adresów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 10 lipca 2019, 09:42

Gdyby udało się uratować jakieś krypto, spróbujcie tak pokierować postępowaniem, by uniknąć przypadku MtGoxa. Po przejściu w tryb bankructwa roszczenia klientów przeliczono tam po kursie z dnia bankructwa, ok. 50.000 jenów (ok. $450) za BTC, więc późniejsze wzrosty BTC nie przekładały się na wzrost wartości roszczeń. Dopiero wymuszona przez wierzycieli zmiana trybu na civil rehabilitation pozwoliła na uniknięcie przeliczania BTC z roszczeń na jeny.

Oczywiście to miecz obosieczny i wiele zależy od rozkładu wartości roszczeń w krypto i fiatach. Jeśli krypto rośnie, nieprzeliczenie opłaca się wierzycielom z przewagą krypto, ale nie opłaca się tym z przewagą fiatów. Jeśli krypto spada - na odwrót. Wyobraźmy sobie wierzyciela A z 10 BTC i wierzyciela B z 10.000 zł i załóżmy, że uda się zostawić BTC z roszczeń nieprzeliczone na fiaty. Przy kursie 1.000 zł/BTC obydwaj wierzyciele dostają taką samą wypłatę. Przy kursie 10.000 zł/BTC A dostaje 10x więcej niż B. Przy 100 zł/BTC 10x mniej. Gdyby natomiast przeliczono roszczenia BTC po sztywnym kursie, wtedy proporcja wypłata A/wypłata B w każdym wypadku pozostałaby taka sama.

Temat bezpośrednio powiązany to sprzedaż krypto. Czy syndyk ma je sprzedać po przejściu w tryb bankructwa, czy pozostawić jako krypto i zaakceptować wahania kursowe? Powyżej założyłem tę drugą ewentualność, przy pierwszej kwestia przeliczania odpada, bo nie będzie już krypto.

Poniżej cytaty z dwóch artykułów.

https://www.airdberlis.com/insights/pub ... curity-law
An interesting question in any insolvency scenario involving an exchange is whether tokenholders can expect a proprietary remedy in tokens, or merely an unsecured creditor claim for the cash value of the tokens at the time of insolvency.

This question was at issue in the Mt Gox proceedings. A former exchange customer brought a lawsuit against the trustee seeking a return of the bitcoins that Mt Gox held on its behalf. The Tokyo District Court held that under the applicable provisions of Japan’s Civil Code, the creditor did not (and could not) have proprietary ownership in the bitcoin on deposit (which would lead to recovery of the tokens themselves, in specie). The creditor instead only had a contractual right to the return of the value of the tokens (provable as an unsecured debt in bankruptcy).

Since no proprietary claims were possible, the creditor claims of Mt Gox tokenholders were valued at approximately US$438, the pre-filing value of bitcoin. Not only did the price of bitcoin subsequently skyrocket, but the trustee was able to recover approximately 202,185 of the supposedly-stolen bitcoins, at that time worth almost $2 billion. The subsequent bitcoin price spike resulted in the value of the estate’s assets vastly exceeding total claims of its creditors, a surplus that could result in a multi-billion dollar windfall for the majority shareholder of Mt Gox, despite his alleged acts having caused the loss in the first place (although this is not to say that such windfall could not eventually be accessed by Mt Gox tokenholders by way of a personal claim).

As a result, some Mt Gox creditors have sought a conversion of the bankruptcy proceeding into “civil rehabilitation” (essentially, Japan’s analogue to the Companies’ Creditors Arrangement Act or Chapter 11) that could result in a plan of compromise by which creditors could recover a pro-rata share of their original holdings in the form of bitcoin rather than yen, allowing them to benefit from the massive appreciation in bitcoin value post-filing, as opposed to recovering an amount in yen that is capped at the pre-filing value of bitcoin.19

https://www.bradley.com/insights/public ... bankruptcy
Some of the issues related to the value of bitcoin in payment of creditors arose in the Japanese bankruptcy case of Mt. Gox. At the time of its bankruptcy filing in 2014, Mt. Gox possessed approximately 202,000 bitcoins. Since the bankruptcy was filed, the value of bitcoin has skyrocketed such that the bitcoin currently in the possession of Mt. Gox’s bankruptcy trustee is worth approximately $1.5 billion. Accordingly, creditors of Mt. Gox have benefited as the value of bitcoin has risen sharply over the last three years. Interestingly, the trustee administering Mt. Gox’s bankruptcy case has valued the claims of those creditors that lost bitcoins based upon the market price of bitcoins at the time of the bankruptcy filing, which was substantially lower than the value of bitcoin today. Based upon the lower value of these claims, the trustee could liquidate the bitcoin at current values, pay all creditors, and end up with a surplus of $1 billion.[4]

Mt. Gox shows the effect that the volatile value of bitcoin may have in a bankruptcy case. Typically, a Chapter 7 trustee will liquidate a company’s assets as quickly as possible. However, creditors may prefer that the liquidation be delayed if the value of bitcoin is on the rise. Given the Chapter 7 trustee’s duties (and the possibility that the value of bitcoin could decrease), a Chapter 7 trustee is unlikely to delay the liquidation of bitcoin based upon the potential for a future higher value.

However, if bitcoin is being liquidated to make payments to creditors pursuant to a Chapter 11 plan, such plan could propose terms that allow for a delayed liquidation of bitcoin and distribution to creditors to account for future value increases. However, such a plan that proposes for liquidation of bitcoin on a future date would have to be balanced against the risk that the value of bitcoin could drop.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: Macieja » środa, 10 lipca 2019, 10:15

Przeniesione do nowego tematu viewtopic.php?f=6&t=32504
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 11:42 przez Macieja, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: the_great_pretender » środa, 10 lipca 2019, 10:41

Lechu pisze: środa, 10 lipca 2019, 09:25 Zmierzam do tego, żeby jak najszybciej zainteresować sprawą prokuraturę krajową, albo chociaż żeby objęła "patronat" Niższe instancje w przeszłości zwyczajnie wykładały się na podobnych sprawach. Dlatego też przyda się nam wsparcie medialne, być może w środowisku znajdziemy dojście prokuratury krajowej i tam być może ktoś nas zwyczajnie przyjmie i wysłucha.

Powoli się organizujemy, telefony dzwonią, elita nie śpi. Działa Polskie Stowarzyszenie, organizacyjnie i informacyjnie działa Dawid, pewnie TJS z Rafałem pomogą choćby medialnie, Polski Blockchain przy ministerstwie cyfryzacji też zna sprawę.

Także trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zbierajcie dowody, śledźcie portfele, szukajcie powiązań, zabezpieczajcie swoje dowody, przelewy, screenshoty, salda, zestawienia etc. Niekoniecznie trzeba to od razu publikować, przyjdzie moment to zbierzemy to razem w bezpiecznym miejscu i przygotujemy pod wymogi prokuratury.
Giełda Bitmarket była prowadzona przez spółki zagraniczne. Do tej pory nikt, kto prowadził polskie giełdy Bitcoin (wszystkie, które zniknęły z pieniędzmi użytkowników), mające siedzibę w Polsce oraz prowadzone przez polskie podmioty prawne nie został ukarany.

Nie słyszałem, żeby komukolwiek, kiedykolwiek postawiono jakiś zarzut. Nie skazano. Nie wsadzono nawet tdo aresztu na 24h.

Dlaczego tym razem ma być inaczej?

Przecież po to się zakłada giełdę na Seszelach, z oddziałami w UK i Estonii, aby w przypadku takiej sytuacji jak teraz czytać posty i popijać piwkiem albo soczkiem, co kto woli.

Bitcurex to było 4 ludzi, z adresami zamieszkania w łodzi i galerią zdjęć na FB. Nie przypominam sobie, żeby ktoś im złożył wizytę domową i napisał o tym ;-)

Ta afera to znów okazja dla tego i tamtego, żeby zabłysnąć na chwilę w świetle reflektorów.

Dodano po 12 minutach 26 sekundach:
FlyingAtom pisze: środa, 10 lipca 2019, 04:08
@bitmarketnacelowniku - zaoferował pomoc odpłatną
"Oferujemy ustalenie personaliow i rozwiklanie tajemnicy czy bitmarket to exit scam, chwilowe problemy czy jeszcze cos innego. Mozemy wytropic zlodziei do ostatniego wezla bitcoin, do ostatniej posiadanej spolki, zweryfikowac to i przekazac Panstwu do dalszego dysponowania (zgloszenia prokuraturze/wydzialowi od cybersecurity)."
To brzmi tak nieprawdopodobnie, że na etapie początkowym powinno pójść do spamu.

Tropić złodziei do ostatniego węzła Bitcoin? Czyli gdzie? Hehehehehe. To pisał jakiś amator, który szuka sensacji.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: g100 » środa, 10 lipca 2019, 10:53

the_great_pretender pisze: środa, 10 lipca 2019, 10:41Giełda Bitmarket była prowadzona przez spółki zagraniczne. Do tej pory nikt, kto prowadził polskie giełdy Bitcoin (wszystkie, które zniknęły z pieniędzmi użytkowników), mające siedzibę w Polsce oraz prowadzone przez polskie podmioty prawne nie został ukarany.

Nie słyszałem, żeby komukolwiek, kiedykolwiek postawiono jakiś zarzut. Nie skazano. Nie wsadzono nawet tdo aresztu na 24h.

Dlaczego tym razem ma być inaczej?


Sam już sobie odpowiedziałeś na to pytanie: ponieważ spółka jest zarejestrowana na Seszelach, więc szanse na wyegzekwowania prawa są dużo większe niż w Polsce.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 12:23

@Lechu
To może twórzmy stowarzyszanie i róbmy pikietę, system policyjno prokuratorski nie działa. W sprawie bitcurex nic się nie zadziało?

@the_great_pretender
Jak zbierzemy wszystkich w grupę i nie rozbijemy ludzi na mniejsze grupy to wytworzymy dużą siłę i parę mądrych głów się zbierze będzie jakieś działanie.

Do moderatorów proszę o usunięcie postów tych użytkowników.
okradziony2019
elsam
lub jesli to możliwe przeniesienie do działu bitmarket.
@Bit-els @rav3n_pl

Do wszystkich proszę nie zaśmiecać wątku.
@the_great_pretender
@g100

Dodano po 51 minutach 39 sekundach:
FlyingAtom pisze: środa, 10 lipca 2019, 04:08Aktualnie
@hyipselect Pomoże medialnie i w grupie na FB.
@Konr@d Pomoże medialnie i informatycznie (zasoby google)
@XRPOskar Wstępnie gdyby się nikt nie znalazł.
@bitmarketnacelowniku - zaoferował pomoc odpłatną
"Oferujemy ustalenie personaliow i rozwiklanie tajemnicy czy bitmarket to exit scam, chwilowe problemy czy jeszcze cos innego. Mozemy wytropic zlodziei do ostatniego wezla bitcoin, do ostatniej posiadanej spolki, zweryfikowac to i przekazac Panstwu do dalszego dysponowania (zgloszenia prokuraturze/wydzialowi od cybersecurity)."

Potrzeba kogoś kto by sie zajął zbieraniem informacji i organizacją grupy :
Prawnej
Informatycznej
Detektyw, @zomos2 Już zrobił tutaj część pracy.
Bezpieczeństwo
Osoby do śledzenia i wyłapywania informacji z 2 wątków na forum.

Ustalenie jak się kontaktować z Policją i sądami zleciłem @Macieja
Proszę o napisanie na PW do @Macieja osób doświadczonych i obytych przy giełdzie Bitcurex które składały zawiadomienie, podzielenia się informacjami ważnymi, co trzeba z sobą zabrać, jak przebiegał cały proces, ciekawsze wypowiedzi opublikujemy na forum i na bithub z nickiem osoby lub bez w zależności jak będzie sobie życzyć.

Plany na dziś.
Ustalenie ważnych informacji co gdzie zgłaszać przygotować "mini poradnik"
Odezwać się do Coinfirm czy mogą coś ustalić za pomocą adresów.
Skontaktować się z IQ Partners i poprosić o scan zgłoszenia do sądu.
Zrobienie bazy nicków z forum które chcą występować jako grupa.
Zrobienie bezy mejli które przyszły do bithub celem późniejszego zapytania czy chcą grupowo występować.


Rozmawiałem z @Lechu Zostaje w grupie odpowiedzialny za organizowanie spotkań na żywo w Warszawie.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: kristiano92 » środa, 10 lipca 2019, 12:47

Jutro o 19 jest organizowane spotkanie przez:
Fundacja Trading Jam Biuro :
Budunek Intraco Warszawa Stawki 2 .. 31 pietro

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: nadobny » środa, 10 lipca 2019, 13:02

Moja siostra prowadzi kancelarię radcy prawnego. Rozmawiałem z nią i gdyby była potrzebna jej darmowa pomoc to proszę o kontakt. Przekażę niepubliczną wiadomość od niej. Zajmowała się wcześniej różnymi sprawami bankowymi z sukcesami.

@FlyingAtom napisałem na maila, ponieważ z jakiegoś powodu nie mogę odpisywać na prywatne wiadomości.

Dzwoniłem na nr telefonu z profilu, ale odebrał ktoś niezaznajomiony z tematem. Mail to chyba też nie od tego. Telefon do kancelarii znajduje się na stronie misiag.pl w dziale kontakt.

Kancelaria
Radcy Prawnego
Aneta Misiąg

telefon
+48 662 208 668

e-mail
kancelaria@misiag.pl

adres biura
ul. Bastionowa 37
61-663 Poznań

Do mnie nr telefonu to +48 504 78 78 12
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 16:01 przez nadobny, łącznie zmieniany 5 razy.

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości