Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy. Osoby chętne do pomocy mogą się zgłosić

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy. Osoby chętne do pomocy mogą się zgłosić

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 9 lipca 2019, 20:33

Ważne proszę nie pisać na PW, blokuje to mój czas dla jednej osoby i zostaje tylko w mojej głowie, pisząc na forum podlega to ocenie innych i ktoś inny może dodać pół zdania które ulepszy koncept pierwotnie napisany.

Obudziłem się spałem od 13 do 18, pewnie do rana będę na forum starając się zantagonizować struktury.

Nie posiadam doświadczenia prawnego ani w tego tupu sprawach za to posiadam doświadczenie organizacyjne więc postaram się koordynować to i swoją mądrością wybierać odpowiednie osoby
Watek będzie oświecony organizacji, interesuje nas ustalenie jak grupa będzie funkcjonowała, liderów poszczególnych "działów", należałoby by wybrać najlepiej jedną osobą maksymalnie dwie do poszczególnych działów by je koordynować. Osoba powinna posiadać kompetencję w danej dziedzinie.
Proponuję działy.

Prawny - osoba będzie odpowiedzialna za komunikaty prawne, co aktualnie trzeba robić, co da pójście na policję, zgłoszenie do sądu, co dalej robić i jaki ma to sens, wybierać kancelarię prawną i rozmawiać z nią o warunkach.

Informatyczny - szukamy adresów co dalej stało się z kryptowalutami, zbieramy jak najwięcej danych o funkcjonowaniu giełdy do tej pory.

Media - Wydawanie komunikatów do mediów i popchnięcie tego za pomocą naszych sił by zrobiło się głośno, daje to większe zainteresowanie organami rządowymi. Kontakt z mediami branżowymi w celu zamieszczaniu komunikatów.
Proponuję od siebie Macieja Kosiora @Macieja na główną osobę.

Kanały komunikacji, zostajemy na forum jako główny kanał, robimy grupę na FB gdzie wrzucamy tylko komunikaty i możliwość komentowania, w grupie która powstałą na FB jest straszny bałagan.
Proponuję Jędrzej Jezierski @Jedrzej Jezierski od siebie na główną osobę.

Warszawa spotkania na żywo, byśmy się spotkali porozmawiali, możę przy wspólnej rozmowie też pozwoli to oczyścić się od strony psychologicznej, a na pewno też inaczej grupa będzie funkcjonować
Proponuję tutaj @Lechu Jeśli się zgodzi. Powiedział że ma 2-3h dziennie, może też gdzieś w Wawie podjechać.

Detektyw - ustalanie wszystkich danych osób powiązanych z bitmarket, ustalanie spółek.

Edycja :
Bezpieczeństwo - ktoś kto ułoży co trzeba zrobić, zmienić hasła w innych serwisach jeśli były takie same, zastrzeganie dokumentów itd. trzeba ułożyć mini poradnik. Ułożenie informacji czego nie wysyłać do prawników, różne rzeczy się pojawiają i piszą niektórzy by loginy wysyłać, też trzeba tutaj jakiś mini poradnik zrobić.
viewtopic.php?f=6&t=32504 - Bitmarket po upadku - możliwe procedury postępowania dla pokrzywdzonych + potrzebne dokumenty


Inne - czekam na propozycję.

Na pewno nie dam rady tego sam pociągnąć czy w swojej grupie, mogę aktualnie zaangażować :
siebie - pełen etat
Maciej kosior - redaktor bithub, na pół etatu
Jędrzej Jezierski - od nas z zespołu na 3h dziennie.

Inne działania? Jakie? Możemy przeznaczyć 10tyś na inne działania. Może psychologów zorganizować? Jakieś propozycję? Infolinię do rozmowy? Spotkanie w poszczególnych miastach jako grupa wsparcia? Ludzie potrzebują w takich chwilach się wygadać.

Osoby które wspomogą i z nimi rozmawiałem.
Lech InPay
Lech z forum - 2-3h dziennie
Rafał Zaorski
Rozmawiałem jeszcze dziś nad ranem z parunastoma osobami.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 22:40 przez FlyingAtom, łącznie zmieniany 3 razy.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: hyipselect » wtorek, 9 lipca 2019, 21:07

Cześć,

Dzięki za wsparcie - jako jedyny potrafisz merytorycznie podejść do tematu, ubrać to w całość i zaproponować jasną i klarowną drogę jaką powinniśmy obrać. Cisze się również, że takie osoby jak Lechu czy Rafał chcą się zaangażować. Podnosi to na duchu - w końcu oni zapewne nie wtopili na tej wpadce.

Przede wszystkim jestem za założeniem nowej grupy na FB moderowanej przez kompetentnych ludzi gdzie zostaną odsiani trole i półgłówki

Od siebie mogę zaproponować wsparcie w moderowaniu grupy, nagłośnienie sprawy w mediach jak i kontakt z nimi - mogę poświęcać koło 3 godzin dziennie na pewno. Byc może mógł bym się zająć na późniejszym etapie organizacją spotkań informacyjnych w 3miescie

@FlyingAtom jeżeli uznasz moja deklaracje za pomocną to na PM podam ci numer tel i dane.

I prosze bardzo - nie zaśmiecajcie tego tematu pustymi wpisami

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: bitmarketnacelowniku » wtorek, 9 lipca 2019, 21:09

Witam, jestem osoba ktora moze pomoc w ustaleniach tego, co dokladnie stalo sie z BitMarketem i gdzie sa pieniadze poszkodowanych.

Prosze o kontakt kogos "gornego" kto organizuje ludzi w wiadomosci prywatnej, tam przekaze odpowiednie informacje.
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lipca 2019, 21:47 przez bitmarketnacelowniku, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: banaszlo » wtorek, 9 lipca 2019, 21:11

Ja wtopilem b.duzo FIATow. Super pomysl i hats off dla OPa.

Z mojej strony rekomenduje zarejestrowac sie na BIK, za 24 pln rocznie mozemy dostawac alert via sms jesli ktos bedzie chcial pociagnac kredyt na nasz dowod osobisty (ktory moze wyciec z bitmarketu)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 9 lipca 2019, 21:13

@hyipselect
Grupa powstaje nowa, za chwilkę też komunikat na bithub się pojawi, ale będzie to grupa gdzie tylko organizatorzy mogą wrzucać posty, reszta tylko komentować moderator się przyda, możesz podeschnąć na PW numer skieruję Cię do Macieja on będzie koordynował przekazy medialne i wsparcie jakie my jako grupa możemy sobie zorganizować.
Chętnie skorzystamy z pomocy w moderowaniu grupy.
Najważniejsze aktualnie to ułożyć to by energia nie ginęła, bo będzie 1000 postów a nikt nie zbierze wszystkich informacji to mało nam to da, trzeba to podzielić na odpowiednie wątki i przejrzystą komunikację.
Super że jesteś chętny.

@bitmarketnacelowniku
Dziękuję za chęć pomocy, czekamy aż ktoś się znajdzie do zajęcia się koordynacją tej grupy, jak tylko się pojawi dam znać. W Pełni rozumiem nowy nick w tej kwestii.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: bitmarketnacelowniku » wtorek, 9 lipca 2019, 21:21

Zachecam sprawdzenie pastebina zalaczonego w moim wczesniejszym poscie.

Jako pierwszy proponuje wreszcie jakas sensowna pomoc 8-)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 9 lipca 2019, 21:39

@bitmarketnacelowniku
Proszę edytuj psot i skasuj adresy na dotację, nie może zbierać osoba która pisze z nicka, jak zrobicie coś i coś się zadzieje udostępnię te adresy na bithub, ale na ten moment nie ma możliwości dawania adresów, mam nadzieje że rozumiesz, jeśli mamy rozmawiać poważnie to proszę o usunięcie z linku wpisu o dotacjach.

@KryptoBanita
Proszę bardzo, nie zabijaj naszej energii i czasu nie komentuj już tutaj, jest wątek od rozmowy a do rana ustalimy parę wątków z odpowiednią komunikacja do odpowiednich rzeczy.
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lipca 2019, 21:41 przez FlyingAtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: bitmarketnacelowniku » wtorek, 9 lipca 2019, 21:47

Dobrze Panie Dawidzie, usuwam link do pastebina, ale probono nie zamierzam pomagac, a sami doslownie nic nie zrobicie.
Zachecam do kontaktu jesli zbierze sie grupa zainteresowana moja pomoca

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 9 lipca 2019, 21:57

bitmarketnacelowniku pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 21:47Dobrze Panie Dawidzie, usuwam link do pastebina, ale probono nie zamierzam pomagac, a sami doslownie nic nie zrobicie.
Zachecam do kontaktu jesli zbierze sie grupa zainteresowana moja pomoca

okej adres escrow i uwolnienie środków po skutku jak coś ale to już dogadamy jak znajdą się środki.
W pełni Cię rozumiem że nie chcesz pro bono, ale jak nie mamy środków a nie bardzo chciałbym je zbierać to aktualnie nie ma tematu.
Dziękuję za ofertę i chęć poświęcenia czasu.
Dziękuję za zrozumienie i usunięcie linków.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: bitmarketnacelowniku » wtorek, 9 lipca 2019, 21:59

Opcja z escrowem jak najbardziej moze byc :)

Jak beda chetni prosze o kontakt, konta na forum nie bede zmienial.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: Konr@d » wtorek, 9 lipca 2019, 22:12

FlyingAtom dziękuję w imieniu swoim i pozostałych osób za skoordynowanie tematu.

Do tej pory nie udzielałem się na forum, ale zaistniała sytuacja zmotywowała mnie do założenia konta i włączenia się w akcję.

Zawodowo zajmuję się analizą i optymalizacją zasobów Google więc w razie potrzeby służę wsparciem dla działów Media oraz Informatycznego. W jednej z opinii prawnych udostępnionych na Bithub (komentarz Adama Kotuchy z kancelarii Schiffer Sroczyński) przeczytałem o potrzebie zabezpieczenia regulaminu serwisu BitMarket. Nic prostszego, korzystając z kopii zarejestrowanej przez GoogleBota, zarchiwizowałem właśnie regulamin dostępny w serwisie w dniu 30 czerwca 2019 r. Na wszelki wypadek także z nazwą źródła z jakiego pochodzi i datą wykonania tej kopii.

Z innych informacji, które mogą okazać się istotne w prowadzonym postępowaniu, warto odnotować że:
  • 5 czerwca 2019 o godz. 15:37:13 nastąpiła ostatnia modyfikacja lub aktualizacja danych abonenta domeny Bitmarket.pl
  • Nazwy serwerów do których domena jest podpięta w chwili obecnej to: coco.ns.cloudflare.com, rob.ns.cloudflare.com
  • 9 lipca 2019 o godz. 01:07:20 została założona opcja na domenę w celu jej przechwycenia w przypadku nieopłacenia przez dotychczasowego abonenta

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: bitmarketnacelowniku » wtorek, 9 lipca 2019, 22:18

Niech Pan sprawdzi czy jeszcze jakies domeny nie sa oddelegowane na takie samo duo dnsow od clouflarea, moze okazac sie ze ich dev podpial pod te samo konto cf jeszcze jakis ich inny projekt lub cos powiazanego z bitmarketem :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 9 lipca 2019, 22:19

@K@Konr@d
Dziękuję za informację, pozbieraj informacji ile możesz i co wydaje Ci się ważne, ale nie publikuj tego nigdzie aktualnie, pytanie czy chcesz zostać koordynatorem? Czy tylko pomagać? Na koordynatorów wolałbym ludzi z reputacją, gdyby się taki nie znalazł wtedy mógłbym przydzielić takie stanowisko.

Do wszystkich.
Ps. Znikam na do 23:30/23:45 na basen.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: Konr@d » wtorek, 9 lipca 2019, 22:37

Jestem tego samego zdania - zdecydowanie koordynatorami powinny być osoby posiadające odpowiednie zaufanie publiczne lub chociaż rozpoznawalne przez naszą społeczność internetową zebraną wokół tematu kryptowalut. Poczekajmy na kogoś takiego.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: XRPOskar » wtorek, 9 lipca 2019, 22:51

FlyingAtom pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 21:39 @bitmarketnacelowniku
jeśli mamy rozmawiać poważnie to proszę o usunięcie z linku wpisu o dotacjach.
I się zaczęło tak samo jak przy innych "Exchange Shuts Down"
Pozostawiam to bez komentarza .......
Hieny są wszędzie
nw jn - i wszystko na temat
@FlyingAtom - po basenie i saunie :) malutka reakcja .... na @bitmarketnacelowniku
Dzięki @Bit-els
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lipca 2019, 23:20 przez XRPOskar, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: bitmarketnacelowniku » wtorek, 9 lipca 2019, 23:03

no bo wy ludzie holdujacy pieniadze na bitmarkecie nic nie zrobicie, wy w ogole nie wiecie niestety jak zaczac bo dalej w szoku jestescie

jezeli nie zaczniecie dzialac na wlasna reke wspolnymi silami, nie uruchomicie znajomosci to po co w ogole probujecie robic cokolwiek :lol:

odnosnie tej sprawy - i tak cos wewnetrznie wyplynie i zacznie sie poscig o kase :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 9 lipca 2019, 23:06

Uważajcie na sępy i hieny. Oferty od kancelarii Dupson & Dupson, cudownych propozycji, maili, pw od gości co obiecują coś zdziałać za opłatą, wiedzą więcej, znają kogo trzeba itp. itd.

@FlyingAtom Takich typków jak ten wyżej zgłaszać od razu do moda czy @Bitmar i banować. Wygląda na typowego sępa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: bitmarketnacelowniku » wtorek, 9 lipca 2019, 23:07

Tak tak jestem sepem kiedy zgodzilem sie na pomoc przez escrow

wez moze najpierw pomysl potem cos napisz, po 11k+ postach spodziewalbym sie wyzszej klasy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: Bit-els » wtorek, 9 lipca 2019, 23:11

ban

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie organizacyjne grupy.

Postautor: scryptominer » wtorek, 9 lipca 2019, 23:14

@bitmarketnacelowniku nie powinieneś się dziwić takim reakcjom. 'Świeży' nick oferujący zdesperowanym użytkownikom pomoc w namierzeniu/odzyskaniu ich majątków w zamian za bliżej nieokreśloną opłatą i bliżej nieokreśloną formą pomocy - budzi wątpliwości.

Pomoc jest potrzebna, ale czas fachowców też kosztuje, to wiadomo. Daj próbkę możliwości, a myślę, że chętnych na opłatę (Escrow oczywiście dla bezpieczeństwa każdej ze stron) będzie wielu.

W przeciwnym razie nie ma co toczyć tej dyskusji, bo nikt nie będzie ryzykował następnych środków aby nic nie osiągnąć.

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości