Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: tu83 » piątek, 26 lipca 2019, 01:23

Wymazywanie pisze: piątek, 26 lipca 2019, 01:06Nie chciałbym być na miejscu pana Aszkiełowicza, bo pewnie sporo wie i jest to wiedza groźna
Istotnie. Prawdę powiedziawszy trochę się dziwię, że pan Aszkiełowicz nie został do tej pory tymczasowo aresztowany (zwłaszcza po swoim oświadczeniu, w którym właściwie przyznaje się do popełnienia przestępstwa), ale "organa" działają bardzo wolno. W każdym razie niezależnie czy ma coś na sumieniu czy nie - należałoby mu dać jakąś ochronę. Tak na wszelki wypadek.

Bo inaczej za chwilę może się okazać, że człowiek albo wywieje z PL na stałe albo również popełni samobójstwo lub zostanie zabity.

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: zomos2 » piątek, 26 lipca 2019, 10:22

@tu83 Dziwne że przez 3 tygodnie nikt nikogo nie obserwował mimo ze otrzymali ~400 zgłoszeń ze wskazaniem konkretnych osób jako posiadających wiedzę w temacie ? Czyżby niedopełnienie obowiązków przez prokuraturę w Olsztynie? Reszta to oczywistość ale temat jest już polityczny.

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: Piotrek » czwartek, 1 sierpnia 2019, 17:02

Wybaczcie, ale Wy naprawdę wierzycie, że odzyskacie środki? Sam jestem jednym z poszkodowanych, ale nie wierzę cuda. To taki Amber Gold wersja 2.0, wersja ulepszona.
PS.
Na szczęście jak wchodziłem w tę zabawę kilka lat temu to w wielu miejscach jak i tutaj przeczytałem mniej więcej to:
Jak chcesz wejść w kryptowaluty to uznaj kapitał za stracony, jak go stracisz będzie mniej, albo w ogóle nie bolało... I tak było.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: awos » piątek, 2 sierpnia 2019, 05:29

Piotrek pisze: czwartek, 1 sierpnia 2019, 17:02Wybaczcie, ale Wy naprawdę wierzycie, że odzyskacie środki? Sam jestem jednym z poszkodowanych, ale nie wierzę cuda.
Niestety muszą się z zgodzić w całości z twoim postem. Polska to nie Japonia, gdzie o ile dobrze pamiętam większość zhakowanych w ten czy inny sposób giełd wręcz za punkt honoru stawiała sobie w całości wypłacenia odszkodowań wszystkim poszkodowanym. IMHO w Pl. jest na to zero szans i wszyscy, którzy tam trzymali środki nie mogą liczyć na odszkodowanie.
Aha porównywanie do Amber Gold jest nietrafione i mało precyzyjne bo co dokładnie mas zna myśli, samo w sobie crypto czy tą jedną giełdę ?


Ps.Dawno mnie tutaj nie było i dopiero powoli doczytuje co się dzieje a zawsze przynudzam na twiterze cryptorewolucja, cryptoawos

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: Piotrek » sobota, 3 sierpnia 2019, 14:52

awos pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 05:29Aha porównywanie do Amber Gold jest nietrafione i mało precyzyjne bo co dokładnie mas zna myśli, samo w sobie crypto czy tą jedną giełdę ?

Mam na myśli kradzież samą w sobie. W obu przypadkach to była kradzież z tym, że w Amber Gold wszystko działo się na terenie kraju a zważ na sytuację jaka była wokół tego - jak było głośno. Nic to nie dało - pieniędzy jak nie było tak nie ma.
W Bitmarkecie cisza i dodatkowo afera wykracza granice kraju a sam sposób obracania pieniądzem dodatkowo utrudnia sprawę.
Odzyskanie pieniędzy to byłby cud.
Według mnie ci wszyscy tutaj zgromadzeni chcąc naiwnie i desperacko odzyskać pieniądze dodatkowo zostaną wydymani przez prawników i innych ludzi oraz ciągle rana będzie się sączyć i zżerać mózg.
Ja sam dostałem w dupsko parę tysięcy i pogodziłem się z tym. Innym radzę zrobić to samo zanim stracicie kolejne pieniądze na radców prawnych, sądy i tak dalej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: awos » niedziela, 4 sierpnia 2019, 03:47

Piotrek pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 14:52Według mnie ci wszyscy tutaj zgromadzeni chcąc naiwnie i desperacko odzyskać pieniądze dodatkowo zostaną wydymani przez prawników i innych ludzi oraz ciągle rana będzie się sączyć i zżerać mózg.
Nie można się dziwić ludziom, którzy stracili pieniądze, że będą robili wszystko aby je odzyskać ale absolutnie masz rację, najlepiej na tym (jak zawsze zresztą)wyjdą prawnicy i różne dziwne firmy pomagające w odzyskaniu pieniędzy.
Moja rada jest taka, że jeśli ktoś chce wydawać extra kasę na odzyskanie niech dokładnie prześwietli daną kancelarie czy w ogóle kiedyś mieli do czynienia z tego typu sprawami i czy kiedykolwiek udało im się coś odzyskać ale jak wspomniałem szanse niestety są praktycznie zerowe.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: BitHub.pl » środa, 2 października 2019, 21:58

Pozwolimy sobie zostawić link do artykułu o "czarnej liście" Komisji Nadzoru Finansowego, głównie o powodach, przez które podmioty działające na rynku kryptowalut, takie jak Bitmarket, mogą na nią trafić.

„Czarna lista” KNF – dlaczego znajdują się na niej giełdy krypto? Cz. II
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: ChatStresser » czwartek, 3 października 2019, 11:33

Witaj, troche zaspalem afere z bitmarketem, czytalem ze juz prokuratura w suwalkach postawila zarzuty:
https://bithub.pl/wiadomosci/bitmarket- ... odowanych/

I moje pytanie, rozumiem, ze juz za pozno na skladanie zawiadomienia?

Pozdrawiam.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: devega » czwartek, 3 października 2019, 13:22

@ChatStresser nie jest za późno - tu masz wzór z zaktualizowanym adresem prokuratury:
https://igbint.pl/news/bitmarket-aktual ... gloszenia/

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości