Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: canqu » środa, 10 lipca 2019, 20:37

chętnie dołączę do pozwu

Dodano po 1 godzinie 35 minutach 44 sekundach:
czy jest jakiś konkretny plan działania tej grupy? czy jest lub bedzie kancelaria która reprezentuje ta grupę? czy są określone terminy do kiedy maksymalnie zostanie zgłoszona sprawa na policję? jakie są konkrety?

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: g100 » środa, 10 lipca 2019, 20:39

FlyingAtom pisze: środa, 10 lipca 2019, 17:50
remi13 pisze: środa, 10 lipca 2019, 16:36Kołnierzyki z Kancelarii chcą na wstępnie 250 zł od łebka a potem 650 zł w razie wygranej.
Przy 100 osobach to jest niezła sumka, a użytkowników było raczej więcej...

Troszkę bałagan się robi z tym, co kto powinien. Brak informacji od aparatu państwowego (podobno jest złożone zawiadomienie do prokuratury przez wiadomą spółkę).



Przed chwilką rozmawiałem będę komunikaty wieczorem i jutro damy też sobie nowe zadanie.
A opłatę 250zł uważam za naciąganie a nie załatwianie sprawy.
250 to bierzcie z pocałowaniem ręki. Kancelarie za takie usługi zazwyczaj startują od jednego zera więcej.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 20:41

g100 pisze: środa, 10 lipca 2019, 20:39 FlyingAtom pisze: ↑ środa, 10 lipca 2019, 17:50

remi13 pisze: ↑ środa, 10 lipca 2019, 16:36
Kołnierzyki z Kancelarii chcą na wstępnie 250 zł od łebka a potem 650 zł w razie wygranej.
Przy 100 osobach to jest niezła sumka, a użytkowników było raczej więcej...

Troszkę bałagan się robi z tym, co kto powinien. Brak informacji od aparatu państwowego (podobno jest złożone zawiadomienie do prokuratury przez wiadomą spółkę).




Przed chwilką rozmawiałem będę komunikaty wieczorem i jutro damy też sobie nowe zadanie.
A opłatę 250zł uważam za naciąganie a nie załatwianie sprawy.

250 to bierzcie z pocałowaniem ręki. Kancelarie za takie usługi zazwyczaj startują od jednego zera więcej.


A może co to za kancelaria co tak mało bierze?

Jak ktoś sprzedaje btc po zaniżonym kursie to przeważnie kombinuje/oszukuje ; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: g100 » środa, 10 lipca 2019, 20:42

No oni, jak się domyślam, liczą na efekt skali. Ja z doświadzenia mogę powiedzieć, że przy tych sprawach najlepiej kierować się ceną, bo jaka by kancelaria nie była, to i tak ich rola będzie się sprowadzała wyłącznie do drukowania papierów z szablonu, a szukanie i zabezpieczanie środków to prokuratura i komornicy. Już tu był wcześniej pewien znany adwokat, które za tę samą usługę życzył sobie 10tys., więc uważam, że kilkaset złotych to półdarmo.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 20:47 przez g100, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 20:47

g100 pisze: środa, 10 lipca 2019, 20:42No oni, jak się domyślam, liczą na efekt skali.

Nie wiem jak chcesz "obsłużyć klienta prawnie" za taką kwotę, na akord?
W warszawie dobry prawnik bierze 500-700zł netto/1h od 300netto się ceny zaczynają.

Na efekt skali to my liczymy, że weźmiemy prawnika takiego za 500-700zł ale będzie się kontaktował z 3 osobami a nie z 300.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: Bit-els » środa, 10 lipca 2019, 21:56

info trafia do mediów i takie kwiatki wychodzą
"Afera z kryptowalutą, Bitmarket zamyka podwoje. A jeden z właścicieli, widywany w TVN, był w jednej spółce z Aleksandrem Żaglem, Andrzejem Kuną i Michałem M. Lisickim, właścicielem Wprost. To dane z KRS."



Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
newsweek tez pisze

https://www.newsweek.pl/biznes/gielda-b ... aign=fb_nw

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: the_great_pretender » środa, 10 lipca 2019, 22:07

Bit-els pisze: środa, 10 lipca 2019, 21:56nfo trafia do mediów i takie kwiatki wychodzą
"Afera z kryptowalutą, Bitmarket zamyka podwoje. A jeden z właścicieli, widywany w TVN, był w jednej spółce z Aleksandrem Żaglem, Andrzejem Kuną i Michałem M. Lisickim, właścicielem Wprost. To dane z KRS."


I prowadził giełdę przez spółkę na Seszelach. To jest jest Liga Mistrzów ;-)

A tu się zbiera grupa internetowych znajomych i będzie planowała jak przed polskim sądem taką spółkę skazać i ją do lochu wtrącić.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: g100 » środa, 10 lipca 2019, 22:09

Bzdura na bzdurze, jak to w Newsweeku

"Niestety, wszystko skończyło się 14 października 2016 roku, kiedy to zbyt duży ruch na giełdzie zawiesił funkcjonowanie systemu. Po 5 dniach giełda - po przeprowadzeniu kontroli wewnętrznej i dokapitalizowaniu przez nieznanego inwestora - pozwoliła użytkownikom wycofać swoje pieniądze z giełdy."

"Wartość utraconych przez użytkowników środków szacowano na 2300 bitcoinów, które były wtedy warte ponad 5 milionów złotych. Dzisiaj byłyby warte już 35 milionów."

Zastanawia mnie tylko dlaczego w materiałach prasowych o Bitmarket przewija się ta sama liczba 2300 BTC.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: becometa » środa, 10 lipca 2019, 22:10

Bit-els pisze: środa, 10 lipca 2019, 21:56info trafia do mediów i takie kwiatki wychodzą
"Afera z kryptowalutą, Bitmarket zamyka podwoje. A jeden z właścicieli, widywany w TVN, był w jednej spółce z Aleksandrem Żaglem, Andrzejem Kuną i Michałem M. Lisickim, właścicielem Wprost. To dane z KRS."
Dodałem małe sprostowanie w odpowiedzi do tweeta Pani Doroty - może do niej trafi...
#Afera - jeżeli tak już ją nazywamy - związana jest z działalnością samej giełdy #Bitmarket i tym w jaki sposób postanowiła zakończyć swój żywot, niż z jakąkolwiek kryptowalutą.
Czasami jednak aby wejść w posiadanie innej kryptowaluty trzeba ją zakupić - najczęściej na giełdzie.

Nie chodzi o kryptowalutę, a o giełdę kryptowalut.
Każdy posiadacz #kryptowaluty może bezpiecznie przechowywać swoje środki samodzielnie - nawet na kartce papieru, chociaż najczęściej wykorzystywane do tego są specjalne aplikacje na smartfony czy dedykowany sprzęt.


/edit
g100 pisze: środa, 10 lipca 2019, 22:09Zastanawia mnie tylko dlaczego w materiałach prasowych o Bitmarket przewija się ta sama liczba 2300 BTC.
W branży lubimy skupiać się na faktach. Na ten moment ciężko jeszcze ustalić o środkach jakiego rzędu może być mowa. Ty o tym wiesz, ja o tym wiem. Generalnie większość z nas tu obecnych o tym wie. Jednak liczby typu "ukradli 50 milionów złotych" "zniknęli z milionami złotych inwestorów" nabijają wyświetlenia - na tym żerują w materiałach prasowych portale nie z branży. Przynajmniej tak uważam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: Amadek » środa, 10 lipca 2019, 22:41

Zwróciłem uwagę na kilka informacji ze strony BitHub.pl - jeśli moje wnioski są nieprawdziwe proszę o korektę:

Przyłęcki ma kontakt z Aszkiełowiczem. Rozmawiał z nim wczoraj o zamierza skontaktować się z nim jutro. Wniosek z tego taki że Aszkiełowicz nie zniknął z pieniędzmi. Mam nadzieję że w najbliższych dniach Aszkiełowicz poda do publicznej wiadomości przyczynę zamknięcia giełdy.

Wciąż nie wiemy czy giełda padła ofiarą kradzieży ani kto jej dokonał.

Wiemy że rachunki bankowe FIATów zostały zamrożone ale nie wiemy czy znajdują się na nich wszystkie depozyty użytkowników giełdy.

Wiemy że na niektórych adresach kryptowalutowych którymi posługiwała się giełda wciąż leżą spore ilości walut. Wniosek z tego taki, że nawet jeśli giełda została okradziona to nie ze wszystkiego (ewentualnie haker mógł usunąć klucze prywatne).

W zasadzie to wciąż nie wiemy co dokładnie było przyczyną zamknięcia giełdy. Enigmatyczna utrata płynności niewiele wyjaśnia. W zasadzie to nic nie wiemy:/

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: PrawnaPomoc » czwartek, 11 lipca 2019, 09:32

Pomoc prawna w tecacie BITMARKET - 518 587 719

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: remi13 » czwartek, 11 lipca 2019, 09:48

Tak się zastanawiam.
Swego czasu mailowałem sporo z Michałem Plebanem w sprawie testowania funkcjonalności na giełdzie. Jest on również odpowiedzialny za aftermarket.pl AKA dropped.pl
Michau Enterprises Limited
Chytron 3, Office 301
1075 Nikozja, Cypr

VAT: CY10245422H

kontakt@aftermarket.pl

Ciekawe czy ma jeszcze coś współnego z giełdą...


Osoby z którymi miałem kontakt od strony BM
Nina Boenke
Paweł Szklarczyk
Michal Pleban
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 09:53 przez remi13, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: FlyingAtom » czwartek, 11 lipca 2019, 09:52

remi13 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 09:48Tak się zastanawiam.
Swego czasu mailowałem sporo z Michałem Plebanem w sprawie testowania funkcjonalności na giełdzie. Jest on również odpowiedzialny za aftermarket.pl AKA dropped.pl
Michau Enterprises Limited
Chytron 3, Office 301
1075 Nikozja, Cypr

VAT: CY10245422H

kontakt@aftermarket.pl

Ciekawe czy ma jeszcze coś współnego z giełdą...



Nie ma, tak samo jak Mariusz Sperczyński.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: Mgaak » czwartek, 11 lipca 2019, 10:28

Ja z kolei, próbując uzyskać wyciąg historyczny z konta na bitmarkecie dostawałem maile od "Paweł Szklarczyk". Ale to chyba ogólnie był gość od customer support bo gdzieś w necie się przejawia jego nazwisko.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: JerzyDamian71 » czwartek, 11 lipca 2019, 10:43

Dołączam do pozwu

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: busyboy » czwartek, 11 lipca 2019, 10:46

Ja również dołączam do pozwu

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: JackCarter » czwartek, 11 lipca 2019, 11:12

Ja również jestem zainteresowany dołączeniem do grupowego pozwu.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: gawedziarz01 » czwartek, 11 lipca 2019, 11:39

Oczywiście również się dołączam do pozwu

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: hughbt » czwartek, 11 lipca 2019, 11:52

Jaka jest najlepsza opcja dalszego postępowania dla kogoś kto wpłacił tam niewielką kasę wieczorem przed zamknięciem giełdy? Ten przelew na pewno nie został zaksięgowany na bitmarkecie. Wpłata poszła na bank pocztowy. Jeśli Igoria trade zamroziła ich konto to chciałbym, żeby ta kasa (500 zł) po prostu została zwrócona. Nie ma sensu zgłaszać tego przez kancelarię, bo zapłacę prawie tyle, co wpłacona kwota. Jedyne wyjście to zgłoszenie na policję? Jest gdzieś jakiś poradnik co wypełnić i załączyć? Mam tylko potwierdzenie przelewu.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: glen » czwartek, 11 lipca 2019, 11:58

Również dołączam do pozwu

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości