CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

ICO2017 - gdzie się podziały pieniądze?

Postautor: CryptoQueen.pl » środa, 2 stycznia 2019, 13:28

Nie wszyscy emitenci ICO traktowali swoich inwestorów nierzetelnie, ale z powodu braku kontroli i braku zasad ujawniania informacji w świecie kryptowalut, status projektów i wykorzystanie środków zebranych poprzez ICO pozostają w sferze domniemywań. Ciekawe będzie się dowiedzieć czy ktoś zainwestował w jakieś ICO z 2017 roku i jak na tym wyszedł?
Tutaj można znaleźć ciekawe opracowanie artykułu z Forbes na temat tego gdzie się podziały pieniądze największych ICO zebranych w 2017: https://www.cryptoqueen.pl/blog/ico-201 ... -pieniadze

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: CryptoQueen.pl » piątek, 4 stycznia 2019, 19:33

Zaczynam pisać. Pisać o czymś co mnie fascynuje w czym „siedze” już pare ładnych lat. Kryptowaluty, Bitcoin. A dokładniej Bitcoin, kryptowaluty. W tej kolejności. Moje zainteresowanie kryptowalutami zaczęło się właśnie od Bitcoina.

Po raz pierwszy usłyszałam o Bitconie w roku 2011. Czyli właściwie na samym początku jego istnienia. Jechałam wtedy autobusem przez most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie i słuchałam radia. Byłam świeżo-upieczonym absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie....CZYTAJ DALEJ o mnie: https://www.cryptoqueen.pl/blog/czym-%C ... ny-bitcoin

Codziennie publikuję ciekawe artykułu i top newsy z rynku krypto.
Serdecznie zapraszam!
CryptoQueen.pl

Dodano po 4 minutach 9 sekundach:
Tokenizowane akcje Apple, Tesli, Netfliks będą notowane na kryptogiełdzie!
https://www.cryptoqueen.pl/blog/tokeniz ... x-exchange
#kryptowaluty #bitcoin #akcje #gielda #inwestowanie #inwestycje #cryptoqueenpl

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: Bit-els » piątek, 4 stycznia 2019, 21:54

potwierdzam, ciekawy blog.
@CryptoQueen.pl a co to była za stacja, za audycja? Bo w 2011 to w Polsce pustynia była praktycznie

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: devega » sobota, 5 stycznia 2019, 07:26

@Bit-els Była pustynia, ale po bańce w połowie 2011 r. (osiągnął ok. 40 zł :D ) był lekki szum w mediach. Pamiętam, że w tamtym czasie była rozmowa nt. Bitcoina w TVP1 w "Kawa, czy herbata".
A w radiu wypowiadał się np. Dawid Gunia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: benq » sobota, 5 stycznia 2019, 07:44

@devega
Dokładnie tak!
Jakby ktoś był zainteresowany tutaj cała rozmowa do posłuchania, wisienka na torcie z 2011 ;-)
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Zw ... _Gunią.ogg

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: Bit-els » sobota, 5 stycznia 2019, 07:54

@benq, a co to za gość ten Dawid Gunia? Chyba nie chodzi o siatkarza. Ale genialne są takie perełki z przeszłośc@benq
Gość chyba był związany z naszym forum, bo wspomina o radiu bitcoin, który był tu swego czasu stworzony przez jednego z userów https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... io+bitcoin

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: Lester » sobota, 5 stycznia 2019, 07:58

Witaj na forum. :)
CryptoQueen.pl pisze:Tokenizowane akcje Apple, Tesli, Netfliks będą notowane na kryptogiełdzie!
Ciekawe.

Wiesz może coś więcej na ten temat: (?)
Platforma ma unikatowy model pobierania opłat, w którym użytkownik nie musi płacić żadnej opłaty transakcyjnej za transakcje na rynku kryptowalutowym. Zamiast tego klienci będą musieli płacić standardową miesięczną opłatę w wysokości około 10 euro.
Jak będę chciał kupić trochę tokenów jednorazowo powiedzmy, albo co jakiś czas, to będę musiał opłacać co miesiąc "członkostwo", czy jak to nazwać? Albo zakładać i likwidować konta?
Bez sensu żeby wielcy inwestorzy obracający milionami płacili tyle samo co Janusz i Grażyna chcący zainwestować kilkaset złotych. Wolę już prowizję stanowiącą [jakiś] procent transakcji. Czyżby Janusz i John nie był tu targetem, a instytucje finansowe i więksi gracze/inwestorzy? Dziwne, bo tych jest zdaje się znacznie mniej, a nastawiając się na stałe opłaty zamiast prowizji - firma liczy raczej na dużą ilość potencjalnych klientów. Być może to się sprawdzi na starcie, dopóki będą mieli "monopol", zanim powstanie konkurencja oferująca niższe opłaty lub prowizje. Znając życie długo nie będzie trzeba na to czekać.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: WitoldC » sobota, 5 stycznia 2019, 08:04

@Lester dla większych jest fee https://dx.exchange/fees/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: prezes » sobota, 5 stycznia 2019, 08:14

Mnie osobiście się ta giełda nie podoba, w przeciągu ostatnich lat już widziałem podobne inicjatywy i wszystkie padły. Giełda nie jest w stanach a chce za tokeny handlować amerykańskimi akcjami, coś mi tu śmierdzi. Sam pomysł mi się podoba bo to by zrewolucjonizowało obrót akcjami na świecie ale wykonanie może być nietrafione. USA może nie pozwolić na takie działania podmiotom spoza USA, a już nie raz mieliśmy przykłady przejmowania domen przez stany, tak została przejęta np. domena giełdy btc-e. Radziłbym dużą ostrożność w korzystaniu z tej giełdy, większość portali o tym napisało ale o zagrożeniach jakoś nie czytałem ale to niestety norma.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: devega » sobota, 5 stycznia 2019, 09:05

Bit-els pisze: sobota, 5 stycznia 2019, 07:54 a co to za gość ten Dawid Gunia?
Prowadził kiedyś Global Bitcoin Limited,
https://companycheck.co.uk/company/0768 ... house-data
Ale nic więcej o nim nie wiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: benq » sobota, 5 stycznia 2019, 09:15

@Bit-els
Nie mam pojęcia, jest to po prostu jeden z pierwszych (chyba nawet pierwszy) materiał w języku polskim nt. Bita, na który trafiłem i który często podrzucałem nowym do posłuchania, żeby liznęli temat z zaciekawieniem.
Teraz oczywiście materiałów jest sto miliardów, ale devega mi przypomniał, że taki człowiek istniał. ;)

Dodano po 55 sekundach:
p.s.
Jeśli dobrze ogarniał Bita w 2011 roku, to nie dziwi mnie obecnie zniknięcie z mainstreamowych mediów 8-)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: CryptoQueen.pl » niedziela, 6 stycznia 2019, 12:12

@Lester jeśli chodzi o opłaty to wygląda to następująco: płacisz 10 USD mies. abo (10 usd jeśli płacisz w ich kryptowalucie DXCash, jeśli nie - to 20 usd mies.) i tradujesz do 50 000 USD. Dla obrotu powyżej 50 000 usd - są dodatkowe opłaty naliczane - według tabelki tutaj: https://dx.exchange/fees/

Dodano po 11 minutach 29 sekundach:
@Bit-els ciekawe pytanie... z tego co pamiętam to były wiadomości.. omawiające Bitcoin czysto z punktu widzenia jego ceny... wtedy btc wzrósł z ok 0,18 usd (listopad 2010) do ok 20 usd w czerwcu 2011 (historyczne maximum na tamten moment)... oczywiście były standardowe porównania na temat tego co by było gdybym zainwestował 1000 usd pół roku temu.. i t.d. No i króciutko było omówione co to jest bitcoin.. dosłownie pare słów.. , że to zdecentralizowana technologia, cyfrowa waluta, nie kontrolowana przez rządy... to info wtedy zapadło mi bardzo to w pamięć

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:
@prezes powiem ci, że ta Estonia mnie mocno zastanawia tez... no rozumiem, że ten kraj bardzo zdygitalizowany... ale gdzie Estonia a gdzie amerykańskie spółki...Chyba, że czegoś nie rozumiem...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Co to jest Bakkt i jak zmieni świat finansów?

Postautor: CryptoQueen.pl » niedziela, 6 stycznia 2019, 14:27

W sferze inwestycji instytucjonalnych znajduje się wielki pieniądz, który obecnie jest powiązany z rynkiem akcji, obligacjami i innymi instrumentami finansowymi. Przeniesienie tych pieniędzy do rynku kryptowalut może mieć duży wpływ na krypto rynek. Właśnie tym ma się zająć Bakkt. Napisałam ciekawy artykuł dla początkujących Bitcoin-owiczów na temat tego co to jest Bakkt i dlaczego tyle szumu jest wokół niego?
https://www.cryptoqueen.pl/blog/co-to-j ... ypto-swiat

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

CRYPTOQUEEN.PL - BLOG O BITCOINIE, KRYPTOWALUTACH, INWESTYCJACH - WIADOMOŚCI, NEWSY, ARTYKUŁY

Postautor: CryptoQueen.pl » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 10:21

µTorrent będzie płacił użytkownikom za udostępnione plików w kryptowalucie
https://www.cryptoqueen.pl/blog/torrent ... ptowalucie

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 177
Rejestracja: 2 stycznia 2019
Reputacja: 100
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Rosyjski rząd może zacząć inwestować miliardy dolarów w Bitcoin już w tym kwartale!

Postautor: CryptoQueen.pl » środa, 9 stycznia 2019, 11:17

Władze rosyjskie mogą zacząć inwestować miliardy dolarów w Bitcoin już w tym kwartale. O tym powiedział Vladislav Ginko, nauczyciel w Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej....
Więcej: https://www.cryptoqueen.pl/blog/rosyjsk ... -w-bitcoin
Ostatnio zmieniony środa, 9 stycznia 2019, 15:46 przez CryptoQueen.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ale się dzieję! Rosyjski rząd może zacząć inwestować miliardy dolarów w Bitcoin już w tym kwartale!

Postautor: CzarnaOwca » środa, 9 stycznia 2019, 12:23

Z całym szacunkiem ale pisz normalne nazwy tematów, to nie pudelek.

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ale się dzieję! Rosyjski rząd może zacząć inwestować miliardy dolarów w Bitcoin już w tym kwartale!

Postautor: jpr » środa, 9 stycznia 2019, 12:36

Watpie zeby rosyjski rząd nagle kupował tyle btc. Równie dobrze zeby uniknąc sankcji mogą wypuscic swojego stablecoina i poprzeć go tysiącami ton złota, które mają :)

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ale się dzieję! Rosyjski rząd może zacząć inwestować miliardy dolarów w Bitcoin już w tym kwartale!

Postautor: Frezu » środa, 9 stycznia 2019, 13:26

@CryptoQueen.pl
za przeproszeniem chłopie podaj źródło tego taniego shit-newsa

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ale się dzieję! Rosyjski rząd może zacząć inwestować miliardy dolarów w Bitcoin już w tym kwartale!

Postautor: jpr » środa, 9 stycznia 2019, 13:37

Frezu pisze: środa, 9 stycznia 2019, 13:26za przeproszeniem chłopie
To akurat kobieta jest :)
Dorzucam filmik na temat zainteresowania Wladimira technologią:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ale się dzieję! Rosyjski rząd może zacząć inwestować miliardy dolarów w Bitcoin już w tym kwartale!

Postautor: koparki » środa, 9 stycznia 2019, 14:14

Głowa mocarstwa wypowiadająca się o tej technologii w ten sposób, wiele się zmieniło od kilku lat !
Trzeba śledzić rosyjskie projekty, bo mogą być popychane przez niewidzialną rękę i osiągać sukcesy.
Kto myśli, że bitek będzie bardzo tani dużo tańszy niż obecnie ten się rozczaruje któregoś poranka widząc kurs +25%
---

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości