Młodzi inwestorzy wolą btc od nieruchomości

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Młodzi inwestorzy wolą btc od nieruchomości

Postautor: awos » poniedziałek, 2 lipca 2018, 10:23

Rzecz jasna to bylo czysto ironicznie ale jednak nie 0 ;)
Swoja droga mam nadzieje, ze nie ma tutaj nikogo kto sie nabral na ten oczywisty scam.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Młodzi inwestorzy wolą btc od nieruchomości

Postautor: Kamiloski » sobota, 11 sierpnia 2018, 19:52

Ktoś jest zagłębiony w temacie ustawy, która weszła w życie w lipcu, o zniesieniu użytkowania wieczystego? Czy tu nie będzie jakiś szans inwestycyjnych? Oczywiście pewnie mało kto coś doda jeśli znajdzie gotową recepturę biznesową, taki świat.

Ja od siebie dodam, że w treści ustawy widnieje, że grunty na których są budynki wielorodzinne i jednorodzinne itp. zostaną prywatną własnością i tu pojawia się myk w ustawie, każdy będzie musiał płacić przez 20 lat stawkę w celu faktycznego wykupienia- przekształcenia nieruchomości, ALE jeśli opłatę 20-letnią zapłaci się w pierwszym roku od 1 stycznia 2019 r. zostanie objęta 60% bonifikatą.

Występuje więc możliwość kupna od właściciela przed 1 stycznia 2019r. po niższej cenie (nieruchomości z użytkowaniem wieczystym i tak są tańsze) a później zapłata całej opłaty w pierwszym roku czyli faktycznie 40% tej opłaty, a następnie sprzedaż/wynajem (w przypadku sprzedaży, kupno jakiejś innej nieruchomości w celu ominięcia podatku 19% od sprzedaży przed okresem 5 lat od kupna).

Nie wczytywałem się jeszcze na temat sposobu określania wartości rocznej takiej opłaty, ale podejrzewam, że będzie to na podstawie aktualnej wartości za opłatę za użytkowanie wieczyste, więc te nieruchomości, których opłaty gmina nieaktualizowała i nie zaktualizuje do 1 stycznia 2019r. mogą być niezłym strzałem.

Może stworzymy osobny dział/temat dot. inwestycji w różne elementy rynku niedot. krypto, "okazje rynkowe" itp.?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Młodzi inwestorzy wolą btc od nieruchomości

Postautor: m.m » wtorek, 21 sierpnia 2018, 23:21

27%... :shock: jakaś bieda skoro muszą wybierać :mrgreen:

pozostałe 73% wie co to dywersyfikacja kapitału

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 10
Rejestracja: 27 sierpnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Młodzi inwestorzy wolą btc od nieruchomości

Postautor: Kulkin » środa, 29 sierpnia 2018, 09:58

A mnie wciągnęły inwestycje w krypto i powoli zaczynają też te w nieruchomości. Szukam tylko dobrego sposobu dla siebie. Do millenialsów mi coraz dalej wiekowo, ale wcale nie czuję się staro (!) Grunt to dywersyfikacja i znalezienie złotego środka na zdobywanie środków.

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości