Likwidacja gotówki

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Likwidacja gotówki

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:11

vjankuv pisze:No niestety.
Chiny są posłusznym narodem.
Co im władza każe zrobić, to zrobią.
Po część im się to podoba, że rządzący organizują im życie.
Chiny dopiero zaczęły się rozwijać, ale po tym wynalazku chyba wrócą do zwijania się.

Ludzie, którym odbiera się wolność i indywidualność wcześniej czy później stają się bezmózgimi zombie niezdolnymi do jakiegokolwiek kreatywnego działania. Przestają się pojawiać genialne wynalazki, nie rozwijają się wielcy ludzie, którzy robią rzeczy niewyobrażalne.

Komunizm i totalitaryzm dlatego właśnie nie działa, że dusi indywidualność i pomysłowość.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: janku66 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:16

ShadowOfHarbringer pisze: Komunizm i totalitaryzm dlatego właśnie nie działa, że dusi indywidualność i pomysłowość
U nas rozwinął indywidualność i pomysłowość pod naciskiem.

Nie bez powodu słowa "kombinować" nie da się wytłumaczyć czy to na niemiecki czy angielski.
Tzn., kiedyś słyszałem being doggy, ale to chyba nie to samo.

Jednakże Chińczycy, zostaną zduszeni zgodnie z tym co mówisz. Mają inną niż my naturę. Co władza każe, to ma być tak zrobione. Chińczycy padną pod naciskiem komuny i inwigilacji.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: mecenas » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:18

vjankuv pisze: Co władza każe, to ma być tak zrobione.
Upadek ludzkości. Wszędzie, naokoło. W TV, w kolejce, na rowerze...
Strach otworzyć konserwę.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: janku66 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:23

mecenas pisze: trach otworzyć konserwę.
Niestety @Mecenas. Spędziłem jednym ciągiem dłuższy okres w Chinach.
Współpracuję z nimi w dalszym ciągu.

Ten kraj i Chińczycy to dzieci, a rząd gra na flecie jak w Hammeln.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: mecenas » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:27

@vjankuv, smutne to ale prawdziwe. Starożytny wielki naród. Aż strach pomyśleć jeśli to nowy przyszły hegemon świata.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:39

Nie tylko walka z gotówką jest też tendencja do uczynienia człowieka niewolnikiem w innych dziedzinach:
W Polsce jak w mało którym kraju europejskim gospodarstwa wiejskie są małe , na zasadzie rodzinnego gospodarstwa które w razie potrzeby może zapewnic samowystarczalność. Rząd robi co może (przepisami i preferencjami) aby tworzyć ogromne latyfundia. Jest też kwestia "własności patentowej" jesli chodzi o nasiona które będą się mieszały w przyrodzie z nasionami tradycyjnymi...

idą zmiany
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: benq » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:54

@vjankuv, Ja dokładnie tak jak Ty, kiedyś 90% transakcji kartą, obecnie 90% gotówka.
Ale jak widać wszystko idzie w kierunku elektronicznym. Niektóre kraje mówią o tym głośno, jak w Skandynawii:
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sz ... Id,2548196

Są też takie, gdzie nie mówi się o tym głośno, ale to po prostu się dzieje.
Kilka miesięcy temu byłem w Holandii. Chciałem wejść na wieżę widokową Euromast w Rotterdamie:
https://www.podrozepoeuropie.pl/euromast-rotterdam/
Po 5 kilometrowym spacerze do miejsca docelowego, okazało się, że za wstęp można zapłacić tylko kartą.
Na nic tłumaczenia, że karty nie mam. Na nic prośby, żeby kasjer zapłacił za bilet swoją kartą, a ja mu dam gotówkę do łapy.
Na nic nawet próba zaoferowania przypadkowym przechodniom 20 euro w gotówce za zakup biletu wartego 7 euro.

Druga sytuacja z tej samej wycieczki. Tym razem wybraliśmy się do Hagi. Stanęliśmy autem w ścisłym centrum, na jednym z większych miejskich parkingów - nie chce mi się szukać po mapkach google który to był dokładnie parking, zdaje się ,że koło muzeum sztuki. Pomijam już horrendalną cenę parkingu 4 euro za godzinę, ale po bodajże 2-3 godzinnym spacerze wracamy do auta, idę z bilecikiem zapłacić a tu zonk - parkomat nie obsługuje gotówki.
I co teraz? Nie mamy karty przy sobie, szlaban się nie otworzy, a czas leci.
Akurat w tym przypadku udało się namówić innego kierowcę, żeby zapłacił za nasz parking, a wziął równowartość w gotówce. Ale niechęć zwykłych ludzi do gotówki jest tam wręcz rażąca.

Nasz rząd (podobnie jak rządy innych państw) ciągle obniża wartość maksymalnej legalnej transakcji gotówkowej.
W zeszłym roku przeszliśmy z 15,000 euro na 15,000 zł.
https://www.ifirma.pl/aktualnosci/trans ... 017-r.html
W innych krajach UE to już powoli robi się sytuacja absurdalna:
https://www.moneymatters.pl/blog/post/l ... wych-w-ue/
Grecja - 1500 euro
Francja, Portugalia - 1000 euro :shock: :evil:

Zniknięcie gotówki jest chyba niestety nieuniknione.
A teraz połączmy to z informacjami o blokadach kont na podstawie PODEJRZEŃ, o których pisał @Harey:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 4%87+konta
Powodzenia nie tylko w prowadzeniu firmy, ale też w normalnym życiu, kiedy zostaniemy pozbawieni dostępu do własnych pieniędzy i w czasie trwania postępowania/dochodzenia w naszej sprawie nie będziemy w stanie kupić przysłowiowej bułki.

Nastają czasy permanentnej inwigilacji i kontroli obywateli.
Oby tylko do tego czasu wystarczająco wykształciły się inne formy płatności - Monero czy BCH z mikserem - jak pisał Shadow, a najlepiej domyślnie w portfelu - jak pisał @mecenas. Tylko to może nas uratować. W przeciwnym wypadku mamy dwie opcje:
a) wyjechać do kraju, gdzie jeszcze rządzą ludzie i zdrowy rozsądek, a nie banksterka i politycy o mentalności control freak
b) wyjść na ulicę i skierować się na ul. Wiejską

Zawiało pesymizmem... :roll:

edit:
@koparki,
Akurat z banknotem 500 euro to miałem problem już w dwóch krajach, ostatnio w Holandii, a kilka lat temu w Irlandii.
Zrobiłem w sklepie w Dublinie zakupy za 450 euro. Pani widząc banknot 500 euro od razu panika, że nie przyjmują, że to tylko do rozliczeń międzybankowych.
Blisko był oddział jakiegoś banku, nie pamiętam dokładnie, ale coś mi świta, że to było ING.
Mówię, że chciałem rozmienić ten banknot, bo mam problem, nie mogę nigdzie nim zapłacić.
Na to Pani, że oni tez nie mają prawa go przyjąć, że tylko w Banku Narodowym.
Dopiero tam udało się rozmienić ten cholernie drogi, a zarazem bezwartościowy papierek.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:15 przez benq, łącznie zmieniany 3 razy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:14

benq pisze: Na nic nawet próba zaoferowania przypadkowym przechodniom 20 euro w gotówce za zakup biletu wartego 7 euro.
benq pisze: Akurat w tym przypadku udało się namówić innego kierowcę, żeby zapłacił za nasz parking, a wziął równowartość w gotówce. Ale niechęć zwykłych ludzi do gotówki jest tam wręcz rażąca.
jestem zaskoczony ;(
Zatanawiająca była dla mnie też niechęć do odebrania zapłaty banknotem 500Euro - przecież to tylko przeciętna dniówka (niechęć egzotyczna dla polaka ) Oczywiście 500E zostanie wycofane - w mainstreamie mówi się na niego "banknot BinLadena", inżynierię społeczną wspierają skutecznie mass media

Dodano po 5 minutach 6 sekundach:
https://punkt.media/pl/aktualnosci/gosp ... e-500-euro
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Likwidacja gotówki

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:15

Jak ktoś ma ochotę poważnie dyskutować, to tendejca będzie prawdopodobnie taka:
Aby wysłać SOV z portfela, użytkownik musi najpierw mieć token tożsamości dostarczony przez wstępnie wybraną, renomowaną firmę (KYC) dzięki czemu pieniądze zawsze przepływają między zidentyfikowanymi kontami. Protokół zachowuje prywatność, eliminując jednocześnie tajność. Wysyłając SOV, tożsamość użytkownika zostanie ujawniona odbiorcy, a nie publicznie dostępna. Dodatkowo, odbiorca może zobaczyć jeden krok wstecz i potwierdzić, że nadawca otrzymał swoje zgłoszenie od innego zweryfikowanego użytkownika KYC.
https://bithub.pl/artykuly/pierwsze-pan ... alute-sov/
My możemy walczyć jedynie o to, żeby ta tendencja miała "ludzką twarz".. możemy sobie dyskutować na co można liczyć itd. ale troche realizmu!
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: janku66 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:16

Nawet niektóre stacje, jak chociażby stacja lotniska Monachium, mają na dystrybutorach kartki z przekreślonym banknotem 500€.

A nasze 500zl? Płacił ktoś gdzieś?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:22

ale jeśli ktoś liczy na NIEZALEŻNE kryptowaluty jako alternatywa w czasach likwidacji gotówki to się zdziwi , jeśli bank jest w stanie kreować $$$ z powietrza to nie straszne mu zyski/straty na giełdach - za $$$ wykreowane z powietrza będzie (poprzez legalne fundusze inwestycyjne) targał kursem przełączając dźwignię raz w lewo , raz w prawo, zabawa będzie polegała na tym aby wytworzyć wahania w obie strony - powiedzmy 3-5% dziennie , w kazdym razie takie wahania które zniechęcą do ogólnego i oddolnego przyjmowania zapłaty w tym niestabilnym pieniądzu.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: mecenas » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:26

@koparki, spokojnie, banki bankami a żyć trzeba.
A propos eliminacji banksterskiej rezerwy cząstkowej i referendum s Szwajcarii... to jaki jest wynik, co przegłosowali?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:27

vjankuv pisze: A nasze 500zl? Płacił ktoś gdzieś?
W PL gotówka ma się doskonale , sklepikarz nigdy się nie krzywi na jej widok a mechanik i budowlaniec nie wyobraża sobie innej formy zapłaty.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Likwidacja gotówki

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 14:01

koparki pisze: za $$$ wykreowane z powietrza będzie (poprzez legalne fundusze inwestycyjne) targał kursem przełączając dźwignię raz w lewo , raz w prawo, zabawa będzie polegała na tym aby wytworzyć wahania w obie strony - powiedzmy 3-5% dziennie , w kazdym razie takie wahania które zniechęcą do ogólnego i oddolnego przyjmowania zapłaty w tym niestabilnym pieniądzu.
nie do konca sie zgodze co wnioskow.. wniosek jest taki, ze w zwiazku z wahaniami po prostu stworza wlasna kryptowalute "pegged" (czyli stale zwiazana z kursem Fiat) vide przyklad z Wysp Marshalla...

Dodano po 21 sekundach:
mecenas pisze: @koparki, spokojnie, banki bankami a żyć trzeba.
A propos eliminacji banksterskiej rezerwy cząstkowej i referendum s Szwajcarii... to jaki jest wynik, co przegłosowali?
74% przeciw
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: Kluka » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 14:52

vjankuv pisze: Nie bez powodu słowa "kombinować" nie da się wytłumaczyć czy to na niemiecki czy angielski.
:shock:
https://www.google.ch/search?q=kombinie ... ent=safari

Wszscy kombinuja ;)

Dodano po 8 minutach 50 sekundach:
benq pisze: Zrobiłem w sklepie w Dublinie zakupy za 450 euro. Pani widząc banknot 500 euro od razu panika, że nie przyjmują, że to tylko do rozliczeń międzybankowych.
Blisko był oddział jakiegoś banku, nie pamiętam dokładnie, ale coś mi świta, że to było ING.
Mówię, że chciałem rozmienić ten banknot, bo mam problem, nie mogę nigdzie nim zapłacić.
Na to Pani, że oni tez nie mają prawa go przyjąć, że tylko w Banku Narodowym.
Dopiero tam udało się rozmienić ten cholernie drogi, a zarazem bezwartościowy papierek.
Ja niedawno placilem Banknoten 1000chf za puszkę coli, biedna babka z kasy musiała latać do biura sklepu, takie maja procedury. Masakra. Wcześniej w coopie odmówili mi płatności tysiakiem za zakupu jabłka w ilości szt. 1. Ot środek płatniczy ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: wamak » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:04

koparki pisze:
vjankuv pisze: A nasze 500zl? Płacił ktoś gdzieś?
W PL gotówka ma się doskonale , sklepikarz nigdy się nie krzywi na jej widok a mechanik i budowlaniec nie wyobraża sobie innej formy zapłaty.
Sklepikarz poza tym płaci nierzadko prowizję za transakcje kartą. Przykładowo w komputroniku, jak się chce zapłacić kartą, to jest drożej, a przynajmniej tak było.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: benq » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:24

@Kluka, Kluka, ale jest różnica w płaceniu dużym nominałem za pierdołę, a brakiem akceptacji banknotu. Jak idę do warzywniaka po 1 jabłko, to też mi czasem nie chcą wziąć. Ale tam z banknotem 500 euro jest taki cyrk, że mają w regulaminie zakaz przyjmowania. Robisz zakupy za 500 euro i nie możesz zapłacic banknotem 500 euro. Paranoja.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
@wamak, nie wiem jak teraz bo nie śledzę tematu, ale kilka lat temu jak prowadziłem działalność i się interesowałem, to mieliśmy jedne z najwyższych prowizji za płatność kartą na świecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: janku66 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:26

Kluka pisze: Wszscy kombinuja
Może Szwajcarzy kombinieren, ale Niemcy kombinieren nicht w sposób jaki my to rozumiemy.

Każdy Niemiec, gdy rozmawialiśmy o tym, mówił, że kombinieren to bardziej łączyć dwa elementy ze sobą.
Chyba, że jest to jedno ze słów elokwentnych, które używają tylko rasowi germaniści ;)

Jeszcze kojarzę, że często płacenie American Express sprowadzało się albo do odmowy, albo większej kwoty. Visa czy MasterCard nie miały tego problemu.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: Kluka » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:56

@benq, wiem, rozumiem o co Ci chodzi :)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Likwidacja gotówki

Postautor: janku66 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:01

benq pisze: to też mi czasem nie chcą wziąć
Z reguły, to oni nie chcą wzią"ś"ć :D
- Nie mogę tego od pana wziaść :)
- Chyba wziąć?
- No przecież mówię, że nie mogę. Głuchy pan?

Wracając do kart, to kto brał kredyt hipoteczny, ten wie jak banki nakręcają klientów.
Weź kredyt, dostaniesz niższa ratę, gdy weźmiesz kartę kredytową. Co prawda często można ją zamknąć po miesiącu, ale z reguły ludzie tego nie robią. Jak już ją mają, to ją używają.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości