Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 21 maja 2018, 09:37

Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: Zagłoba » poniedziałek, 21 maja 2018, 11:49

Brzmi groźnie, bo przecież cały czas chcemy aby wreszcie ktoś uregulował ten temat i powiedział, jak mamy płacić podatki, co trzeba spełnić aby banki nie wypowiadały rachunków i co trzeba spełnić aby giełdy nie były wpisywane na listy ostrzeżeń KNF.

Mam nadzieję, że to dziennikarski chochlik stoi za tym artykułem i to nie będzie zespół do walczenia, aby było tak jak jest.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: redlumek » poniedziałek, 21 maja 2018, 17:50

Parlamentarny zespół do spraw kryptowalut bronić ma wirtualnych walut przed nadmiernymi regulacjami ze strony rządu. 

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: kajetan » poniedziałek, 21 maja 2018, 18:05

To nie jest dobra wiadomość - ten zespół składa się z posłów opozycji, więc jak zaczną głośno krzyczeć, to PiS tym bardziej będzie nas dusił regulacjami żeby nie wyszło, że uległ opozycji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 21 maja 2018, 18:16

Z tego co kojarze to zespół pana posła Wilka istniał juz przed 20kwietnia :-)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 21 maja 2018, 18:42

Dopóty dopóki inwestujący w kryptowaluty nie będą siłą, która może być "języczkiem u wagi" w wyborach to pies z kulawą nogą nie zainteresuje się by REALNIE nam pomóc. Dopiero powszechna, światowa kryptorewolucja może to zmienić. A na razie to będzie jak w lesie bo my nie ruszymy z kilofami na Warszawę by bronić swoich czternastek ;)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: kajetan » poniedziałek, 21 maja 2018, 18:51

W Polsce kontakt z krypto miało kilkaset tysięcy osób, więc to już jest realny elektorat. Przypuszczam, że tylko dlatego cokolwiek kombinują z PCC, zamiast nas olać i pałować.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 21 maja 2018, 18:53

kajetan pisze:W Polsce kontakt z krypto miało kilkaset tysięcy osób, więc to już jest realny elektorat. Przypuszczam, że tylko dlatego cokolwiek kombinują z PCC, zamiast nas olać i pałować.
Masz rację. Aczkolwiek zaraz się dowiemy czy nie zostaliśmy z tym PCC jednak wydymani :)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: kajetan » poniedziałek, 21 maja 2018, 18:59

_chybaty pisze: Masz rację. Aczkolwiek zaraz się dowiemy czy nie zostaliśmy z tym PCC jednak wydymani :)
W sumie racja, z PCC już wiemy że zostaliśmy wydymani (zwolnienie nie będzie działać wstecz), pytanie tylko co jeszcze wymyślą i jak bardzo będzie to bolało. :-/

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 21 maja 2018, 19:01

kajetan pisze:
_chybaty pisze: Masz rację. Aczkolwiek zaraz się dowiemy czy nie zostaliśmy z tym PCC jednak wydymani :)
W sumie racja, z PCC już wiemy że zostaliśmy wydymani (zwolnienie nie będzie działać wstecz), pytanie tylko co jeszcze wymyślą i jak bardzo będzie to bolało. :-/
Odnośnie PCC rozmawiałem jeszcze z Robertem Anackim i mówił że "abolicja" za 2017 może iść osobnym torem i że do środy mi odpisze jak to wygląda.


Do tego dzwoniłem dziś na KIS i pytałem czy za zeszły rok mam składać PCC po czym Pan mi powiedział że nie. To o co tu chodzi?

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Powstał sejmowy zespół, który chronić ma kryptowaluty przed regulacjami

Postautor: tomp » poniedziałek, 21 maja 2018, 19:23

kajetan pisze: To nie jest dobra wiadomość - ten zespół składa się z posłów opozycji, więc jak zaczną głośno krzyczeć, to PiS tym bardziej będzie nas dusił regulacjami żeby nie wyszło, że uległ opozycji.
Myślę, że ten rząd będzie nas tak czy siak dusił podatkami, "daninami" i tym podobnymi obciążeniami ( czy jak tam to sobie sprytnie nazwą, bo podatek brzmi bardzo źle, a danina już nie nie tak bardzo), bo obiecali za dużo programów socjalnych, z których sporą część dopiero będą wdrażać i rozpaczliwie potrzebują dodatkowej kasy.

Według mnie lepiej jednak, żeby o kryptowalutach się mówiło, może raz lepiej a raz gorzej, ale jednak coraz więcej Polaków powinno o nich usłyszeć. Najgorsza opcja to taka w której przeciętny Kowalski wciąż będzie się dowiadywał o krypto tylko i wyłącznie przy okazji spektakularnych wahań cen (bo wtedy niemal wszystkie portale o tym informują) albo przy okazji propagandowych kampanii KNF w stylu "Uważaj na kryptowaluty", w których jak mantrę powtarza mu się, że "kryptowaluty to piramida finansowa, która upadnie jak Amber Gold".

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości