Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: Aeon » wtorek, 15 maja 2018, 12:19

Sławomir Mentzen

Pewnie wielu z was jeszcze nie słyszało, ale szykuje się afera większa od Amber Gold. Upada właśnie spółka giełdowa GetBack, która zajmowała się skupowaniem pakietów wierzytelności, a następnie ich windykacją. GetBack działał bardzo aktywnie na nadzorowanym przez KNF rynku finansowym. Wszedł na giełdę, pozyskiwał kapitał ze sprzedaży akcji i obligacji.

Dlaczego nikt przed GetBackiem nie ostrzegał? Ponieważ wszyscy byli zainteresowani tym, by GetBack działał jak najdłużej. GetBack zapłacił ośmiu biurom maklerskim, prawnikom i firmom wspomagającym wejście na giełdę około 75 mln zł. Dzięki temu sprzedał swoje akcje o wartości 750 mln zł. Czemu biur maklerskich było aż osiem? Prezes GetBacku w wywiadach twierdzi, że nie wie czemu. Ale odpowiedź jest oczywista. Otóż tak zwani analitycy giełdowi są zupełnie niezależni. Niezależnie od okoliczności nie będą zniechęcali do zakupu akcji, które na giełdę wprowadzają zatrudniające ich biura maklerskie. Dlatego zalanie biur maklerskich pieniędzmi spowodowało wystawienie GetBackowi masy pozytywnych rekomendacji.

Ale to dopiero początek. GetBack pozyskał też 2,5 mld zł ze sprzedaży swoich obligacji. Z tego tytułu wypłacił 100 mln zł prowizji sprzedawcom obligacji. Obligacje sprzedawali wszyscy - banki, domy maklerskie, pośrednicy finansowi. Od początku 2017 roku GetBack wpompował w ten sposób w firmy sektora finansowego 250 mln zł. GetBack kupował też po zawyżonych cenach portfele wierzytelności od banków. Banki były zachwycone, bo sprzedawały wierzytelności drożej niż zakładały. Impreza trwała, wszyscy się cieszyli, a finansowali to nieświadomi problemów inwestorzy, naganiani przez prawie cały sektor finansowy.

Pieniądze też szły na media i politykę. GetBack był sponsorem strategicznym gali 25 lecia Gazety Polskiej oraz sponsorem nagrody "Człowieka Wolności" Tygodnika Sieci.

GetBack wiedział, że jest w fatalnej sytuacji już w grudniu 2017 roku. Wtedy to kurs akcji zaczął spadać. Ludzie związani ze środowiskiem finansowym prawdę poznali na początku marca. Mimo to, przez cały marzec 2018 roku pośrednicy dalej sprzedawali obligacje GetBacku wmawiając nabywcom, że jest to pewna inwestycja. W kwietniu o problemach spółki dowiedzieli się już wszyscy.

Sektor finansowy czerpał z GetBacku wielkie zyski. Chciwość przesłoniła ostrożność i nikt nie zauważył lub nie chciał zauważyć, że rachunek za tę zabawę zapłacą zwyczajni inwestorzy. Ale co robił w takim razie nadzór finansowy? Czemu Komisja Nadzoru Finansowego nie alarmowała, że szykuje się nam afera która spowoduje straty dwukrotnie większe niż Amber Gold?

KNF był zajęty w tym czasie ostrzeganiem przed kryptowalutami. NBP zapłacił 100 tysięcy złotych youtuberom za alarmowanie, że inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne, a ich kursu nie gwarantuje żaden bank centralny. Z kolei premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że zakaże lub bardzo restrykcyjnie ureguluje kryptowaluty, ponieważ nie chce kolejnego Amber Gold. Ku wielkiemu zaskoczeniu doczekał się kolejnego Amber Gold, ale zupełnie gdzie indziej niż się tego spodziewał.

A co robi KNF po upadku GetBacku? Rozpoczyna akcję informującą o ryzyku inwestowania w obligacje korporacyjne? A może uświadamia ludzi o konflikcie interesów analityków giełdowych, przez co wystawiane rekomendacje często są nierzetelne?

Nic z tych rzeczy. KNF ogłosił właśnie przetarg. Zamierza wydać 615 000 zł na kolejną akcję ostrzegającą przed forexem, innymi niż ZUS piramidami finansowymi oraz kryptowalutami. O GetBack ani słowa.

Jaka jest puenta tej historii? Przynosząca olbrzymie zyski, mająca obroty większe niż GPW w Warszawie, nienadzorowana przez KNF i zwalczana przez nasz rząd giełda kryptowalut BitBay przenosi się na Maltę, a nadzorowany przez KNF i hołubiony przez sektor finansowy GetBack traci 2 mld zł należące do inwestorów.

Tyle warty jest nasz nadzór finansowy.
https://www.facebook.com/slawomirmentzen/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 15 maja 2018, 13:12

O GetBack jest głośno w naszych mediach maintsreamowych czy tuszują? Pytam bo nie oglądam ich wcale.

Dodano po 27 sekundach:
A Morawieckie mają nauczkę i oby zaszkodził im ten syf jak najbardziej, tylko się cieszyć. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: Clinic » wtorek, 15 maja 2018, 14:09

@Wymazywanie, Wszędzie cisza co jest właśnie bardzo zastanawiające bo w końcu przekaz medialny nie wychodzi tylko z jednego źródła informacyjnego, wszyscy wiemy jak rożne kanały TV podchodzą do rożnych partii.... O dziwo główna partia opozycyjna tez nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie.... No chyba ze ktoś coś słyszał ? Jedynie politycy z ramienia Wolności działają w tej kwestii. Ja o sprawie pisałem już w kwietniu (https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=28792) a tutaj zaktualizowałem temat wczoraj https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 2&start=40

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: Mosteque » wtorek, 15 maja 2018, 14:19

Zapewne umoczone są w to obie główne partie. Co by mnie wcale nie zdziwiło.
Jedno jest pewne. W normalnym kraju kierownictwo KNF stanęłoby już za taką akcję przed sądem.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: Aeon » niedziela, 20 maja 2018, 14:31

Sławomir Mentzen

Sprawa GetBacku staje się coraz ciekawsza. Okazuje się, że porównania do Amber Gold okazały się zupełnie trafne nie tylko z powodu rozmiaru strat. Otóż w pewnym momencie GetBack stał się klasyczną piramidą finansową! Na rynku regulowanym, nadzorowanym przez KNF działała firma, która spłacała stare zadłużenie poprzez emisję nowych pakietów obligacji. Już samo to jest skandalem i fatalnie świadczy o KNF i całym naszym rynku finansowym. Ale to tylko początek problemów.

Wiadomo już, że GetBack kupował pakiety wierzytelności przepłacając od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Wiadomo też, że spółka EGB Investment którą fundusz Altus sprzedał GetBackowi z olbrzymim zyskiem w sierpniu 2017 roku, okazała się znacznie mniej warta niż zapłacone 200 mln zł. W zasadzie do ustalenia zostało, czy GetBack był po prostu fatalnie zarządzany, czy też ktoś chciał wyciągnąć z niego kosztem akcjonariuszy i obligatariuszy pieniądze.

Ciekawa jest też sprawa sprawozdań finansowych. Do tej pory nie pojawiło się sprawozdanie finansowe GetBack za 2017 rok. A kariera zawodowa osób które z ramienia audytora podpisały się pod sprawozdaniem za 2016 rok budzi bardzo intrygujące przypuszczenia, o których wolałbym jednak jeszcze nie pisać.

Coraz ciekawszy jest też wątek polityczny sprawy. Pisałem już, że GetBack promował się na galach "Gazety Polskiej" i "Sieci". A wiecie kto załatwiał GetBackowi możliwość finansowania tych prorządowych mediów? Były dziennikarz Igor Janke i jego firma doradcza Bridge. Do teraz na stronie Bridge na liście klientów znajduje się logo GetBack. Igor Janke zaś jest blisko związany z Mateuszem Morawieckim i całym obozem władzy. Do grona klientów Bridge należą obsadzone przez ludzi Morawieckiego PZU a także KGHM, Orlen i TVP.

Sam Igor Janke jest zaś autorem nieprzyzwoicie przychylnych Mateuszowi Morawieckiemu artykułów oraz autorem książki "Twierdza. Solidarność walcząca - podziemna armia", której głównym bohaterem jest założyciel i przewodniczący SW - Kornel Morawiecki.

Sprawa GetBack jest niezwykle rozwojowa. W szafach czekają kolejne trupy do odkrycia. Jeżeli dziennikarzom uda się do nich dokopać, PiS będzie miał swój własny Amber Gold. Niecierpliwie czekam na rozwój sytuacji.
Ps.
Sławomir Mentzen

W czerwcu ukaże się moja pierwsza książka, którą zatytułowałem "Sanacja plus". Będzie to zbiór kilkudziesięciu felietonów z lat 2016-2018.

O napisanie przedmowy poprosiłem mailowo pewnego wieczoru Janusza Korwin-Mikkego. Odpowiedzi spodziewałem się za tydzień, może dwa. Ku mojemu zdumieniu w okolicach 5 rano otrzymałem gotowy tekst przedmowy wraz z sugestiami dotyczącymi doboru felietonów, naniesionymi na mój tekst poprawkami redakcyjnymi i korektą przecinków.

Oto ta przedmowa:

"Czytałem książkę p.dra Sławomira Mentzena przez kilka godzin nocnych – mając wrażenie, że czytam naszego genialnego ekonomistę, śp. Adama Heydla, którego podobne eseje wydałem „pod ziemią”. Powinna to być lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce mówić o gospodarce lub (nie daj Bóg!) gospodarką zarządzać. Jestem pełen podziwu dla Autora, ponieważ ja mówię i pisze o gospodarce w sposób idealistyczny, abstrakcyjny, reakcyjny i staromodny – natomiast dr Mentzen potrafi używać języka, jakim o gospodarce piszą ludzie mainstreamu; dlatego będzie przez nich znacznie lepiej rozumiany, niż ja.

Poza esejami o ekonomii dr Mentzen zniża się do piętnowania drobnych absurdów. Rozbawiły mnie rozważania o prostytutkach i podatkach – natomiast drobiażdżek o uzasadnieniu ulg dla stoczni powinien być szeroko rozpowszechniony w sensie szkoleniowym. Czasem dr Mentzen zabawia się w drugiego Cata-Mackiewicza – i to też warto poczytać.

Natomiast wszyscy, ale to wszyscy, powinni przeczytać ten fragment – o skutkach rządów PiS; myślę, że działacze .N i PO wyciągną z niego prosty wniosek: nie warto wygrywać następnych wyborów...

Oto ten fragment:

„Powiem wam jak to będzie wyglądać. Póki na całym świecie będzie panować świetna koniunktura, Morawiecki i cały jego rząd będą kontynuować tę politykę rozrostu państwa. Będą powstawać nowe urzędy, nowe spółki Skarbu Państwa, będą zwiększane wydatki państwowe, będą rosnąć podatki, będą zatrudniani kolejni urzędnicy, którzy będą nas coraz krócej trzymali. Póki będą pieniądze, póki będą rekordowo niskie stopy procentowe, póki odsetki od długu publicznego będą śmiesznie niskie, póty będzie bal i wysokie poparcie. Lecz w pewnym momencie mu zyka przestanie grać. Przyjdzie kryzys i pieniądze się skończą. Po rządach PiS będziemy zbiurokratyzowanym, zadłużonym, duszonym wysokimi podatkami, opanowanym przez niewydajne państwowe przedsiębiorstwa i opuszczonym przez młodzież krajem starych, roszczeniowych i schorowanych ludzi, czekających na emerytury, na które nie będzie miał kto pracować”.

I to się stanie na pewno".

Janusz Korwin-Mikke

Każdy kto zamówi książkę zanim ta się ukaże, otrzyma ją z moją dedykacją. Treść dedykacji proszę wysyłać na kontakt@sanacjaplus.pl.
Zamówienie można składać za pośrednictwem strony http://www.sanacjaplus.pl albobpoprzez wysłanie maila i zrobienie przelewu w wysokości 40 zł na konto:

20 1950 0001 2006 0877 9920 0009

BTC 3H6kzHm2Ymb9t5uX77RWr8exriHz4WgmcM

ETH 0xA32d01e4385bd7Da623da7D3989386E85c51Bc49

Tymczasem ja wyjeżdżam na mam nadzieję zasłużony urlop. Do zobaczenia i usłyszenia za dwa tygodnie.
https://www.facebook.com/slawomirmentzen/

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: przemo1500 » niedziela, 20 maja 2018, 18:41

Też czytam i czasem oglądam wypowiedzi Mentzena. Jest ok, fajnie sympatycznie i na temat. Tylko.... Obawiam się, że pewne poglądy mogą się zmienić gdy znajdzie się wyżej. Przykłady można mnożyć. Z ostatnich czasów np Petru czy Morawiecki. Najpierw piękne mowy ku pokrzepieniu serc, obietnice, wizje, postulaty a potem jak zwykle... Jest takie powiedzenie "jeśli wejdziesz między wrony będziesz krakał jak i one". Mam takie wrażenie, że ludzie w polityce kiedy coś osiągną nagle ktoś im skraca smycz.

Resumując jedna osoba niczego nie zmieni, szczególnie jeśli jest w jakikolwiek sposób zależna od innej. Szef powie "do budy!" i kilkanaście głównych osób w państwie biegnie do banku i wpłaca otrzymane nagrody na caritas.
Fajnie, że jest ktoś kto chce coś zmienić ale realia są takie a nie inne. Tak jest nie tylko w Polsce. Wszędzie na świecie dzieją się dziwne rzeczy. Nam przeszkadza brak uregulowań krypto, w Rosji maja krypto uregulowane ale na ulicy mogą cie rozjechać a wyjście na ulice z transparentem "putin do domu" grozi łagrem. U Niemców niedługo co drugi będzie beżowy i będzie klękał przed meczetem itd. Przykłady można mnożyć i szukać mniejszego zła.

W każdym razie życzę mu powodzenia i postawię znak przy jego nazwisku jeśli będzie taka możliwość. Mam jednak niewielką nadzieję na zmiany pro obywatelskie.

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: OlafCrypto » niedziela, 20 maja 2018, 20:38

przemo1500 pisze: Z ostatnich czasów np Petru czy Morawiecki. Najpierw piękne mowy ku pokrzepieniu serc, obietnice, wizje, postulaty a potem jak zwykle...
No jak możesz porównywać Mentzena do partyjniaka z Pisu Morawieckiego czy do Petru, którego partia jeszcze zanim powstała to już w sondażach w gównoWyborczej miała 11%.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: przemo1500 » poniedziałek, 21 maja 2018, 15:17

OlafCrypto pisze: No jak możesz porównywać Mentzena do partyjniaka z Pisu Morawieckiego czy do Petru, którego partia jeszcze zanim powstała to już w sondażach w gównoWyborczej miała 11%.
Jakie to ma znaczenie? Przecież rozmawiamy o człowieku a nie o całej partii. Czyli gdyby partia w której jest Mentzen miała teraz wysokie poparcie, to było by równoznaczne z tym, że jest on niewiarygodny czy wiarygodny? Co gdyby należał do PiS? To bez znaczenia przecież w kontekście oceny człowieka.
Przypominam nadzieje kiedy to Morawiecki miał zostać premierem. Ludzie się cieszyli, że wreszcie sensowny gość na swoim miejscu itd (też tak myślałem), i co się stało, że się wysrało? Pewny siebie człowiek nagle został przygnieciony przez innych. Podobnie można mówić o prezydencie. Wielkie mowy, ideały, wzbudzanie zaufania, ach jak to teraz będzie fajnie, nie będę notariuszem... itd... I hop się zesrało jak tylko mogło się zesrać. To proste przykłady z ostatnich lat, a przecież było ich dużo, dużo więcej.

Porównuje ludzi którzy przed wejściem na wysokie stanowiska byli pro obywatelscy, a kiedy osiągnęli swój cel zostali podporządkowani albo zgłupieli.

Chcę przez to powiedzieć, że bardzo rzadko zdarza się tak, żeby ktoś był w stanie przeciwstawić się wszystkim i z wszystkimi walczyć. Nie ma co liczyć, że Mentzen będzie polskim Trumpem. Obstawiam raczej poziom Brejzy w najlepszym wypadku. (Mówi dużo, mądrze, zawadiacko ale do ściany). Czas pokaże czy Mentzen to miękka pała czy twardy sensowny gość i piszę to bez złośliwości, tylko straciłem nadzieję na to, że będzie jakoś zaskakująco lepiej w tym kraju.

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: OlafCrypto » poniedziałek, 21 maja 2018, 21:32

Trochę byłeś naiwny wierząc że Morawiecki czy Duda zrobią coś ciekawego - ja przez ani sekundę nie wierzyłem że ludzie wywodzący sie z partii socjalistycznej jaką jest PIS zrobią coś mądrego:) Za to wierzę że są ludzie, którzy robią coś dla idei a nie dla kasy. Dla kasy wchodzą w politykę i traktują ją jako źróódło utzrymania i NIC POZA TYM takie partie jak PIS PO SLD PSL. Osobiście wierzę że u Korwina (więcej) i u Kukiza(mniej) są ludzie, którzy nie lgnaą do polityki dla kasy tylko chcą poprawić system.
Jak ktoś jest w PIS PO SLD PSL to albo wierzy w ideały partii albo robi to dla kasy - oba przypadki są niekorzystne dla Polski.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: Aeon » wtorek, 22 maja 2018, 14:31

Nie wierze, ze ktos jeszcze wierzy w nowe, "ładne buzie" z PO, PIS, SLD, Nowoczesnej, itd i to co oni mówili i mówią... Dr Mentzen i jego partia nie chce zmieniac "świń przy korycie", tylko chce zabrać koryto.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: Mosteque » wtorek, 22 maja 2018, 14:33

Najlepsze jest to, że nawet takie hasło jak "zmiana świń przy korycie"... nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Bo świnie od 30 lat zostają te same, zmieniają tylko barwy klubowe lub nazwy klubów.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: Aeon » środa, 23 maja 2018, 21:10

Jak nie bedzie koryta to i swinie przestana sie nim interesowac i bawic w zmienianie barw klubowych, czy inicjowane i napędzane celowo protestow niepelnosprawnych, zeby odwrocic uwage (bo to takie chwytajace za serce kazdego i medialne) od przyjecia przez Kongres USA ustawy 447 itp.

Anarchokapitalizm to wspaniala sprawa.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: tomp » środa, 23 maja 2018, 23:15

Szokujące jest to, że mimo rosnącej świadomości finansowej Polaków pozwalamy kolejnym rządom nakładać na nas nowe daniny albo podnosić już istniejące. Wystarczy trochę "najtańszej propagandy" i bezrefleksyjnie godzimy się z podwyżkami.

Dla przykładu można podać choćby materiał Wiadomości TVP o rosnących cenach paliw:
https://www.wykop.pl/link/4327221/wiado ... ja-gorzej/

Wystarczy, że ktoś (w tym przypadku nasi sąsiedzi) ma jeszcze gorzej od nas, a wtedy zaczynamy sobie wmawiać, że nasza sytuacja nie jest wcale znowu taka najgorsza- albo wręcz- że tak po prostu musi być( benzyna musi kosztować powyżej 5zł, a podatki muszą być odpowiednio wysokie, bo każda ich obniżka mocno zwiększy deficyt budżetowy i w efekcie od razu zabraknie pieniędzy na drogi, NFZ, szkolnictwo czy emerytury) :mrgreen:

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: przemo1500 » czwartek, 24 maja 2018, 01:12

OlafCrypto pisze: czy Duda zrobią coś ciekawego
W dude nie wierzyłem. Nie myślałem nawet przez chwile. Z samego wyglądu ten człowiek nie wzbudza zaufania. Co do Morawieckiego to miałem nadzieje, ze uda mu się coś sensownego zrobić. Nie zdążył nawet pomyśleć jak go ustawili na odpowiednich torach.
Aeon pisze: Dr Mentzen i jego partia nie chce zmieniac "świń przy korycie", tylko chce zabrać koryto.
Tak mi się skojarzyło Don Kichot i wiatraki. ZERO szans mimo, że idea lotna i bardzo fajna.
OlafCrypto pisze: Osobiście wierzę że u Korwina (więcej) i u Kukiza(mniej) są ludzie, którzy nie lgnaą do polityki dla kasy tylko chcą poprawić system.
Jestem pewien, że w każdej partii są tacy ludzie. Pełni ideałów, optymizmu i dobrych pomysłów. Tylko, że Ci co rządzą nie chcą zmian. Im jest dobrze tak jak jest. Nie ma znaczenia kto siądzie za sterem za chwilę do niego podłącza się "doradcy" którzy go nakierują na odpowiedni tok myślenia.


Trzeba zdać sobie sprawę z jednej rzeczy. Na kogo byście nie zagłosowali, na jakiegokolwiek człowieka, jakąkolwiek partię to rządzić będzie jedna osoba. Szef wszystkich szefów. Który z nich jest poważny? Kukiz? Korwin? Uhmmm. Wolne żarty. Korwin to mądry, oczytany facet ale to jak McAffe w krypto. Wszystko wie, wszędzie go pełno ale dość często się mija z prawdą i ma dość ORYGINALNE pomysły, choć muszę przyznać, że byłoby to mega ciekawe doświadczenie. A Kukiz... no nie, nie...

Z drugiej strony. Te dwie partie mają jakieś 0.1% procenta na wygraną i samodzielne rządzenie. Więc to czysto teoretyczne dywagacje. Trzeba zakładać standardowy scenariusz. PiS, PO i coś co może się pojawić niebawem. Nowe, dynamiczne, z starymi i nowymi twarzami, sensownym programem itd. Może jakiś nowy pomysł Tuska? Nie wiem. Czysta spekulacja.
Chociaż tak po krótszym przemyśleniu to PO ze Schetyną na czele jedyne co może wygrać to paszport polsatu.
Więc PiS second coming na dziś dzień.

Z ciekawości wszedłem na wiki żeby zobaczyć jakie partie mamy w naszym kraju. Nie wiedziałem, że aż tyle ich jest i, że są takie kwiatki jak Ruch Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka. Czad!

I tak jeszcze na koniec. Mam wrażenie, że wybór premiera odbywał się na zasadzie
- no ta bedzie dobra
- chesz być premierem?
- to dla mnie zaszczyt mój wladco!
- dobra, może być, jutro wpadnij zrobić mi pranie.

Z Morawieckim musiało być podobnie, tylko, może chodziło o jakieś "męskie sprawy". Ogólnie ten rząd mocno rozrywkowy był/jest. Macierewicz, kuchciński, ziobro, blaszczak, no i panie.. nie dają też o sobie zapomnieć kempa, mazurek, pawłowicz, zalewska creme de la creme polityki. Ciężko to wszytko ogarnąć, aż człowiek nie wie czy ma się denerwować, śmiać, plakać, myśleć czy to jawa czy sen? Dobrze, że to nie tylko u nas są takie jaja, to sugeruje, że jest "normalnie".

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: ajatoluk » czwartek, 24 maja 2018, 13:47

Zmiana świń przy korycie nic nie da w takim systemie kto nie przyjdzie to będzie tak jak zawsze. Wyjsciem jest zlikwidowanie świniom koryta przykład np Szwajcaria.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: Aeon » wtorek, 5 czerwca 2018, 15:35

Sławomir Mentzen

Mateusz Morawiecki powołał pełnomocnika ds. rozwoju gospodarczego. O nasz rozwój gospodarczy dbać teraz będzie Cezariusz Lesisz.
Nasz rząd coraz bardziej zbliża się do skeczu Monty Pythona z ministerstwem głupich kroków. Mamy już przecież ministerstwo rozwoju oraz ministerstwo przedsiębiorczości, czekamy wciąż na ministerstwo pomysłowości, ministerstwo zaradności i ministerstwo wytrwałości.

A wisienką na tym biurokratycznym torcie są kompetencje Cezariusza Lesisza. Otóż działał on razem z Kornelem Morawieckim w Solidarności Walczącej oraz był kierowcą Kornela Morawieckiego.

Rozumiem całkowicie tę logikę duetu Morawieckich. Otóż gdy Pan Lesisz naciskał gaz, to samochód Kornela Morawieckiego przyspieszał. Więc teraz Pan Lesisz będzie naciskał przedsiębiorcow i gospodarka nam przyspieszy.

Prawda, że proste?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Państwo vs Kryptowaluty (wywiad)

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 5 czerwca 2018, 18:23

Bolek zrobił swojego kierowcę ministrem, to czemu M.M ma być gorszy? Tradycja zobowiązuje ;)

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości