RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: Bit-els » czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:01

Wklejam tu też ten link

Omówienie art.
Masakra jednym słowem

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: aprojection » czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:07

Nie mam pytan. Chcialem wyciagnac z 2 cytaty, a w sumie wrzucilem prawie cala wypowiedz P.C. No trudno. Dla mnie to jest jakis zart. Jak brac na powaznie rozliczanie sie z podatku przy takiej postawie wiceministra finansow?
Na razie zachowamy pewną ostrożność, pewien dystans. Pracujemy nad zmianami. Chcemy zaproponować podatnikom nowe, lepsze formy rozliczenia, które będą dogodne i proste.
Jeśli możemy się rozliczyć, jest to realne i możliwe, to powinniśmy to rozliczyć. Czyli w głównej mierze trzeba zwrócić uwagę na podatek dochodowy.
Tak, zwrocimy uwage.
Nie mówię, żeby nie rozliczać PCC. Mówię, żeby rozliczać PCC wtedy kiedy będzie to możliwe do rozliczenia. Kiedy będzie to dogodne. Jeśli więc dokonaliśmy na kryptowalutach jednej transakcji, z jednym podatnikiem. Ale podkreślam, mówię tu o dogodności.
Ale podkreslam...
Jeśli nie ma takiej możliwości, to nie powinniśmy robić sankcji.
Nie powinnismy...
Na pewno nie będziemy starali się wyciągać podatnikom pieniędzy w sposób siłowy.
Uff, dziekujemy.
Tak jak zapowiedział minister Gruza, będziemy chcieli do końca miesiąca wydać komunikat. Zaprosimy ekspertów i wspólnie zaczniemy prace.
No to, zaczynamy.
A co do obecnego cyklu, to będziemy musieli podjąć jakieś rozsądne działania, które nie zniszczą podatników. Będziemy do tego podchodzili bardzo, bardzo rozsądnie.
Na spokojnie, mamy przeciez czas.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: nowym » czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:19

No i macie... Teraz wszyscy ci, co jęczeli i pytali jak zapłacić PCC-3 oraz ci, co im doradzali powinni na kopach wylecieć z tego forum. Stało się tak jak pisałem, podali argumentację, że "przecież są tacy co zapłacili". Ciekawe jak wam pójdzie udowadnianie tego, że nie możecie zapłacić, bo to jest niemożliwe... Aha, tytuł wątku jest mylący, bo generalnie PCC-3 nadal trzeba płacić.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: krystian » czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:29

nowym pisze: No i macie... Teraz wszyscy ci, co jęczeli i pytali jak zapłacić PCC-3 oraz ci, co im doradzali powinni na kopach wylecieć z tego forum. Stało się tak jak pisałem, podali argumentację, że "przecież są tacy co zapłacili". Ciekawe jak wam pójdzie udowadnianie tego, że nie możecie zapłacić, bo to jest niemożliwe... Aha, tytuł wątku jest mylący, bo generalnie PCC-3 nadal trzeba płacić.
Dokładnie. Gdyby powiedzieli, że PCC nie trzeba płacić, musieliby zwrócić kasę tym co podatek już zapłacili. Stąd te nieostre wypowiedzi.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: Mosteque » czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:30

To nie do końca tak. Jak już zapłaciłeś, to uznałeś, że ich interpretacja była słuszna ;) Ciężko potem odzyskać zapłacony podatek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 46
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: Travelt » czwartek, 19 kwietnia 2018, 15:23

prezes pisze: Zobacz sobie jak dociskają powoli inne branże, nie widzę powodu żeby mieli odpuścić nagle kryptowaluty.
Niech szukają podatków w Tel Aviv'e w nie w Polsce;]

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: ekonokomik » czwartek, 19 kwietnia 2018, 18:42

@Bit-els, @prezes - nie wiem czy ja jestem większym pesymistą i mam typowo polskie nawyki, czy Wy :)

Bo Wy, nawet jeśli wypowiedź jest ogólnie pozytywna dla traderów, od razu zakładacie, że władza oszukuje, "mydli oczy", w przyszłości wszystkich dojedzie, itd.

Ja znów cieszę się z byle czego i jakiejkolwiek obietnicy, bo dziesięciolecia w Polsce przyzwyczaiły mnie do tego, że władza nawet tego nie musi robić :P Wydano oficjalną interpretację i spodziewałem się, że na tym władza poprzestanie (poza oczywiście próbami jej egzekucji i karania) i temat kryptowalut w Polsce został zakończony przynajmniej na parę lat. Stąd moje pozytywne zaskoczenie tak szybką zmianą zdania i reakcją (fakt, że na razie medialną).

Ale tak pozytywnie i po ludzku, to głupio jest zakładać i zarzucać komuś złą wolę, jeśli ten ktoś wyciąga rękę (choćby na pokaz) i chce rozmawiać. A nie musi. Przewaga władzy nad traderami kryptowalut jest w tym wypadku miażdżąca pod każdym względem. Nie stanowimy żadnej siły. Nawet reszta społeczeństwa ma nas albo za idiotów, którzy wkrótce wyciągną rękę po pomoc (jak "nowy amber gold" runie) albo za oszustów i cwaniaków.
Nie kręćmy więc nosem na jakikolwiek przejaw dobrej woli ze strony władzy, bo mamy gówniane pozycje negocjacyjne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: mecenas » czwartek, 19 kwietnia 2018, 18:48

ekonokomik pisze: że władza oszukuje
ekonokomik pisze: że władza
ekonokomik pisze: że na tym władza
A ja się pytam jaka władza?
Jaka to władza?
Jeśli tak definiujesz swoje sługi, to będziesz niestety przez nich bity!
Już przyjąłeś odpowiednią pozycję.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: adam1226 » czwartek, 19 kwietnia 2018, 18:59

ekonokomik pisze: Stąd moje pozytywne zaskoczenie tak szybką zmianą zdania i reakcją (fakt, że na razie medialną).
Przeciez ta reakcja jest zasługą działań (niestety części :() środowiska...
Resztę wypowiedzi pozwolę sobie pominąć milczeniem. Mamy potencjał stać się nową elitą, ale jeśli ktoś ma złą wolę to będzie to negował.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: ekonokomik » czwartek, 19 kwietnia 2018, 19:14

mecenas pisze: A ja się pytam jaka władza?
Jaka to władza?
Jeśli tak definiujesz swoje sługi, to będziesz niestety przez nich bity!
Już przyjąłeś odpowiednią pozycję.
adam1226 pisze: Mamy potencjał stać się nową elitą, ale jeśli ktoś ma złą wolę to będzie to negował.
@mecenas, @adam1226, tak tak, znam tę śpiewkę na pamięć. Mam nawyki niewolnika i homosoveticus i muszę wymrzeć, a wtedy nastanie świat szczęśliwości demokracji bezpośredniej i wyborów opartych o blockchain :twisted:

A prawda jest taka, że uważam się po prostu za realistę. Piękne idee i "potencjał" to bardzo fajna sprawa i trzymam kciuki za każdego marzyciela. Ale "tu i teraz" aby coś osiągnąć trzeba pracować z tym co jest, być realistą i "robić politykę" a nie sadzić głodne kawałki, że słowo "minister" znaczy "sługa".

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 19 kwietnia 2018, 19:25

"Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: prosto988 » czwartek, 19 kwietnia 2018, 19:46

@ekonokomik, Zważ na to, że wypowiedź, którą tak zachwalasz była wynikiem szumu medialnego wywołanego przez osoby , które się nie zgadzają ze stanowiskiem MF.Jeśli każdy trader, każdy kryptowaluciarz machnąłby ręką mówiąc , że nie ma sensu walczyć o swoje,z koniem się kopać, nic nie ugramy, szkoda czasu, to nie byłoby jutro protestu.Pojawiając się jutro w warszawie niczego nie tracimy.Możemy tylko zyskać.Zawsze i wszędzie walczyć o swoje!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: domator » czwartek, 19 kwietnia 2018, 20:20

@ekonokomik - ja sie z toba zgadzam co do generalnej zasady. Ale.... Ale ta dzisiejsza wypowiedz nie jest zadnym wyciagnieciem reki ani proba negocjacji z ich strony.
Obejrzyj te 10 min - facet to dosc dobrze wyjasnia. Ja osobiscie uwazam ze to dzisiejsza wypowiedz ministra czy kogo tam to jest clickbait w zwiazku z jutrzejszym hapeningiem w Warszawie i po prostu powiedzieli cokolwiek zeby nikt nie przyszedl.
[youtube][/youtube]
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: tomp » czwartek, 19 kwietnia 2018, 20:50

Tak, sytuacja przypomina kiepską komedię przesyconą strachem. Dezinformacja wygląda na całkowicie celeowe i skoordynowane działania nastawione, aby odstraszyć jak najwięcej ludzi od kryptowalut. To już nawet nie jest absurd ale karuzela absurdów, tu już nawet najmądrzejsi i najbardziej zorientowani w przepisach prawnych zaczynają się gubić.

Jedyną konsekwencją jaką wykazuje się Ministerstwo Finansów jest ciągłe porównywanie kryptowalut do Amber Gold oparte na utartych sloganach. Jednak i tutaj dochodzimy do kolejnej sprzeczności, bo jeśli kryptowaluty miałyby rzeczywiście być typową piramidą finansową, to musiałyby być nielegalne i prawnie zakazane (a nie są), poza tym od nielegalnej działalności jak dotąd nie płaci się podatków bo jest sama w sobie bezprawna.

I aby nie spełniło się to, o czym mówił Prezes na swoim kanale- tzn. aby MF swoich dotychczasowych błędów nie naprawiło -jak to ma w zwyczaju- jeszcze większymi , musimy wziąć sprawy w swoje ręce i wyrazić swój zdecydowany sprzeciw na jutrzejszej manifestacji.

PS. Ale to zapewnienie :..." Na pewno nie będziemy starali się wyciągać podatnikom pieniędzy w sposób siłowy. Na pewno będziemy chcieli zrobić to rozsądnie.." podziałało na mnie kojąco i niemal się wzruszyłem "łaskawością i dobrocią" naszych polityków. Kolejny raz przypomina się puenta z dowcipu o Stalinie:


Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 19 kwietnia 2018, 21:14

adam1226 pisze: Resztę wypowiedzi pozwolę sobie pominąć milczeniem. Mamy potencjał stać się nową elitą
Jaką elitą? 8-) Bo kryptowaluty mają różne możliwości, które nie wiemy czy zostaną wykorzystane w skali kraju? Z 90% ludzi zainteresowanych crypto interesują się tym spekulacyjnie jeśli chodzi o ich aktywność w tej branży.
Traderzy crypto mają być elitą? Na 1 programistę biegłego w blockchain/crypto jest pewnie z 1000-10000 traderów, z których 99% nie wnosi NIC, co by mogło stanowić o tym, by byli elitą kraju. Trading to zwykłe ciułanie dla własnego ogródka. Wartość tradingu dla kraju jest bardzo wątpliwa (poza podatkami i zarabianiem kasy, której część trafia dalej jako zakupy).
Elity się zachciewa bo Bitek jest fajny :?: :lol: :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: nowym » czwartek, 19 kwietnia 2018, 22:37

Powiem tak jak Pan Szczepan, Pan Mentzer, ci co jeszcze się nie wynieśli z Polski, niech zrobią to jak najszybciej, wszędzie jest lepiej niż tu-chodzi oczywiście o krypto.

Dodano po 14 minutach 7 sekundach:
Taki delikatny offtop.. Pan Gruza przywołał znowu AmberGold. A ja się pytam, co z wieloma spółkami na GPW, które miały rekomendacje banków, m.in. JP Morgan, były pod nadzorem KNF i znikły, a inwestorzy potracili swoje majątki. Przykład? Hawe-wykopany,GetBack(miał być drugi KRUK), który leci na pysk i jest na wykopie i jeszcze kilka innych. Piszę o tym, bo mam dwóch znajomych, którzy byli antykrypto, a nasza GPW pozbawiła ich kasy. Kto sprawdza te kwartalne raporty? Rząd robi ze strachu przed krypto i tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: adam1226 » czwartek, 19 kwietnia 2018, 22:39

@nowym, obejrzyj sobie spotkanie z Sejmu ws. podatkow to mysle, ze zrozumiesz o co chodzi ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RMF.FM- Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Postautor: nowym » czwartek, 26 kwietnia 2018, 08:50

Dla tych, którzy mają wątpliwości czy krypto są bezpieczne.... I co na to MF? Powinno być ostrzeżenie" Uważaj na GPW".
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 04292.html

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
I co najlepsze, banki wciskały to ludziom mówiąc, że to bezpieczne. I wszystko zgodnie z prawem...

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość